6 sposobów na optymalizację procesu podejmowania decyzji konsumenckich

Convience the Customer To Buy Product | Knowband

Pomysł na przekonanie konsumenta do zakupu jest dość trudny. Problem zaczyna się od chwili, gdy klient wchodzi do sklepu internetowego. Pierwszą rzeczą, której właściciel sklepu musi się upewnić, jest intencja klienta do dokonania zakupu. Kiedy intencja jest jasna, zmuszenie ich do sfinalizowania transakcji staje się łatwiejsze. Zdobycie zaufania klienta jest największym czynnikiem wpływającym na konwersję. Sklepy internetowe mogą zacząć osiągać lepszą sprzedaż, a jednocześnie klient nie zawaha się wrócić na stronę po utworzeniu zaufania. Klient nie wchodziłby bezpośrednio do sklepu internetowego i nie szukał pomocy. Muszą być opatrzone podpowiedzią, wskazaną ścieżką, a następnie poprowadzone przez stronę internetową.

Interfejs i projekt strony internetowej odgrywa kluczową rolę w kontrolowaniu działań klienta w sklepie internetowym. Sklep internetowy może również stosować różne podejścia w celu przekonania lub nakłonienia klienta do dokonania zakupu. Można to zrobić, wykonując niektóre z funkcji wymienionych poniżej:

Pokaż im wagę

Pokaż wagę

Jednym z ważnych czynników pomagających w decydowaniu o zachowaniach konsumentów przy podejmowaniu decyzji byłoby pokazanie im, jak ważny jest produkt. Konsument może nie mieć jasnego pomysłu na dokonanie zakupu jakiegokolwiek przedmiotu. W takim przypadku sklep internetowy może wykorzystać ten fakt jako swoją korzyść. Sugestia pokazująca konsumentowi produkty, które mogą mu pomóc w codziennej rutynie. Treści i blogi na stronie powinny być skonstruowane w taki sposób, aby zapewniały rozwiązanie problemów, z jakimi borykają się kupujący online. Na przykład sklep internetowy może zasugerować klientowi wybór oczyszczacza wody, jeśli jego ostatnie wyszukiwanie pokazuje lodówkę. Dzięki temu klient może łatwo powiązać ich dwoje i nie zawaha się dokonać zakupu na chłodnicę wody, gdy już wysyła większą sumę na lodówkę.

Pilność sytuacji

Pilna sytuacja

Co powiesz na to, aby Twoi klienci zdali sobie sprawę z natychmiastowego działania, które należy podjąć, aby wykonać działanie. Sklep internetowy może korzystać z funkcji timera, takiej jak zapewniana przez Prestashop Timer wysyłki, w której Klient może otrzymać produkt w danym dniu, jeśli zamówił go w podanym terminie. Pomaga to klientowi oczyścić się z myśli o dokonaniu zakupu produktów w momencie, gdy miał je odebrać, a zamówienie go wcześniej spowoduje wczesną dostawę produktu. W ten sposób klient, który był zdezorientowany zakupem produktu, stara się dokonać zakupu tak szybko, jak to możliwe. To samo może być wykorzystywane przez sklep internetowy w różnych formach.

Przekupuj swoich klientów

Przekup klienta

Jednym z najskuteczniejszych sposobów kontrolowania klienta byłoby przekupywanie go. W tym kontekście sklep internetowy może oferować różne oferty i rabaty na produkty, które chcą sprzedać klientom. Klienci chętniej dokonają zakupu dowolnego produktu, jeśli będzie on dla nich dostępny w cenie niższej niż cena rzeczywista. Sklep internetowy może zawsze wykorzystać tę technikę, aby zachęcić klientów do zakupu produktów, które sklep internetowy chce im sprzedać. Jednym z lepszych podejść do tej metody byłoby oferowanie innego rodzaju ofert, takich jak produkty łączone w niższej cenie lub lepszym pomysłem byłaby szansa na powiększenie jej poprzez skorzystanie z darmowych kuponów lub zdrapek, które później można wykorzystać do zdobycia innych gratisy. Jest to jeden z najskuteczniejszych sposobów kontrolowania przez sprzedawcę zachowań klientów. Dostarczanie upominków w kuszący sposób, np. za pomocą Prestashop kupony zdrapki or Prestashop Zakręć i wygraj może pomóc przyciągnąć klientów do strony kasy. Podobne rozszerzenia są dostępne dla Magento, takie jak Magento Zakręć i wygraj dzięki kupon zdrapki jak również dla innych platform eCommerce. Możesz odpowiednio zoptymalizować swoją witrynę.

Pomóż im podczas zakupu

Pomóż Klientowi

Każdy docenia pomoc. Sklep internetowy zawsze może dołożyć dodatkowych starań, aby pomóc klientowi w dokonaniu zakupu. W ten sposób sklep internetowy ma szansę zbliżyć się do klienta i w pewnym momencie sklep internetowy może zacząć przekonywać klienta, pokazując mu sugestię lub oferując mu produkty, które mogą pasować do jego celu. Klient ma poczucie zaufania do sklepu internetowego, ponieważ przez cały czas otrzymywał pomoc, więc klient może chcieć dobrze przyjrzeć się sugerowanym produktom wykonanym przez sklep internetowy i jeśli warunki są odpowiednie, to szanse na zrobienie przez klienta zakup produktów jest całkiem niezły.

Opisowe i wyraziste

Pełny opis produktu

Sklep internetowy może również używać słów i treści, aby zapełnić klientów pomysłami na zakup. Według ankiety „Prawie 42% osób lubi dokonać zakupu produktu po otrzymaniu filmu o produkcie”. W ten sposób sklep internetowy może zainicjować tego rodzaju kroki, aby upewnić się, że cueCommercestomers znajduje się w miejscu, w którym chce ich sklep internetowy. Włączenie publicznych recenzji i informacji zwrotnych to kolejny ważny cel, który klient widzi przed dokonaniem zakupu. Ponieważ produkt z pozytywną informacją zwrotną ma dwukrotnie większe szanse na sprzedaż produktu z n sprzężeniami zwrotnymi. Dlatego sklep internetowy może wyróżnić produkty pozytywnymi recenzjami, aby klient mógł bez wahania dokonać zakupu.

Wnioski

Proces zrozumienia zachowań konsumentów, aby pomóc im w podjęciu decyzji o zakupie, może pomóc sklepowi internetowemu na wiele sposobów. Zapewnij klientom przekonujące powody, aby dokonać zakupu i zwiększyć współczynnik konwersji na torze.

To również Cię zainteresuje:

Joe Parker

We boast of the best in the industry plugins for eCommerce systems and has years of experience working with eCommerce websites. We provide best plugins for platforms like - Magento, Prestashop, OpenCart and Shopify . We also provide custom module development and customization services for the website and modules..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *