Convience the Customer To Buy Product | Knowband

6 Metody optymalizacji procesu podejmowania decyzji przez konsumenta

Pomysł nakłonienia konsumenta do zakupu jest dość trudnym zadaniem. Problem zaczyna się od momentu, w którym klient wchodzi do sklepu internetowego. Pierwszą rzeczą, której właściciel sklepu musi być pewien, jest zamiar klienta dokonania zakupu. Gdy intencja jest jasna, przekonanie ich do zakończenia transakcji staje się łatwiejsze. Zdobycie zaufania klientów jest największym czynnikiem, który przyczynia się do konwersji. Sklepy internetowe mogą zacząć zwiększać sprzedaż, a jednocześnie klient nie zawaha się wrócić do witryny po utworzeniu zaufania. Klient nie przejdzie bezpośrednio do sklepu internetowego i nie będzie szukał pomocy. Należy podać im wskazówkę, wskazać ścieżkę, a następnie prowadzić przez stronę internetową.

Interfejs i projekt witryny odgrywa kluczową rolę w kontrolowaniu działań klienta w sklepie internetowym. Sklep internetowy może również stosować różne podejścia w celu przekonania lub zmiany klienta w celu dokonania zakupu. Można to zrobić, wykonując niektóre funkcje wymienione poniżej:

Pokaż im znaczenie

Pokaż znaczenie

Jednym z ważnych czynników, które pomagają w podejmowaniu decyzji o zachowaniu konsumentów przy podejmowaniu decyzji, byłoby bezpośrednie pokazanie im znaczenia produktu. Konsument może nie mieć jasnej myśli o dokonywaniu zakupów na dowolnym obiekcie. W takim przypadku sklep internetowy może wykorzystać ten fakt do swoich zalet. Sugestia pokazująca konsumentowi produkty, które mogą im pomóc w codziennej rutynie. Treści i blogi strony powinny być tak skonstruowane, aby zapewniały rozwiązanie problemów, z którymi borykają się kupujący online. Na przykład sklep internetowy może zasugerować klienta z wyborem do oczyszczania wody, jeśli jego ostatnie wyszukiwanie pokazuje lodówkę. W ten sposób klient może łatwo odnieść się do dwóch z nich i nie zawaha się dokonać zakupu na chłodnicy wodnej, gdy już wysyła większą kwotę na lodówkę.

Natarczywość sytuacji

Pilna sytuacja

Co powiesz na to, by Twoi klienci zdali sobie sprawę z natychmiastowych działań, które należy podjąć, aby wykonać działanie. Sklep internetowy może korzystać z funkcji timera, takiej jak dostarczona przez Zegar wysyłki Prestashop, w którym klient może otrzymać produkt w danym dniu, jeśli został zamówiony w danym okresie. Pomaga klientowi w wyjaśnieniu, w jaki sposób dokonano zakupu produktów, gdy zamierzali je przyjąć, a wcześniejsze zamówienie spowoduje wcześniejsze dostarczenie produktu. Tak więc klient, który był zdezorientowany dokonaniem zakupu na produkcie, próbuje dokonać zakupu tak szybko, jak to możliwe. To samo może być używane przez sklep internetowy w różnych formach.

Przekupuj swoich klientów

Przekupić klienta

Jednym z najbardziej skutecznych sposobów kontrolowania klienta byłoby przekupienie ich. W tym kontekście sklep internetowy może oferować różne oferty i rabaty na produkty, które chcą sprzedać klientom. Klienci będą bardziej skłonni do dokonania zakupu na dowolnym produkcie, jeśli jest on dostępny dla nich po niższej cenie niż faktyczna cena. Sklep internetowy może zawsze korzystać z tej techniki, aby zachęcić klientów do dokonania zakupu produktów, które sprzedawca chce sprzedać. Jednym z lepszych podejść do tej metody byłoby dostarczenie innego rodzaju ofert, takich jak produkty combo po niższej cenie, lub lepszym pomysłem byłaby szansa, aby je powiększyć, korzystając z darmowych kuponów lub zdrapek, które później można wykorzystać do zdobycia innych gratisy. Jest to jeden z najskuteczniejszych sposobów, w jaki sprzedawca kontroluje zachowanie klientów. Dostarczanie upominków w kuszący sposób, np. Za pomocą Kupony do zdrapek Prestashop or Prestashop Spin and Win może pomóc zabrać klientów na stronę kasy. Podobne rozszerzenia są dostępne dla Magento, takie jak Magento Spin and Win i kupon do zdrapek jak również dla innych platform eCommerce. Możesz odpowiednio zoptymalizować swoją witrynę.

Pomóż im podczas zakupu

Pomóż klientowi

Wszyscy doceniają pomoc. Sklep internetowy zawsze może włożyć dodatkowy wysiłek w pomoc klientowi w dokonaniu zakupu. W ten sposób sklep internetowy ma szansę zbliżyć się do klienta iw pewnym momencie sklep internetowy może przekonać klienta, pokazując mu sugestię lub oferując produkty, które mogą pasować do jego przyczyny. Klient ma poczucie zaufania do sklepu internetowego, ponieważ otrzymywał on pomoc przez cały czas, więc klient może chcieć rzetelnie przyjrzeć się sugerowanym produktom dokonanym przez sklep internetowy, a jeśli warunki są odpowiednie, to szanse na zrobienie klienta zakup na produktach jest dość dobry.

Opisowy i ekspresyjny

Pełny opis produktu

Sklep internetowy może również używać słów i treści, aby zapełnić klientów pomysłami na zakup. Zgodnie z ankietą "Prawie 42% osób chce dokonać zakupu produktu po dostarczeniu go z produktem wideo". W ten sposób sklep internetowy może inicjować tego rodzaju kroki w celu upewnienia się, że użytkownicy cueCommerce są w miejscu, w którym chce tego sklep internetowy. Włączenie publicznych opinii i komentarzy jest kolejnym ważnym celem, który klient widzi przed dokonaniem zakupu. Jako, że produkt z pozytywnym sprzężeniem zwrotnym jest dwa razy bardziej prawdopodobne, aby dokonać sprzedaży produktu z n informacji zwrotnej. W związku z tym sklep internetowy może wyróżniać produkty pozytywnymi recenzjami, tak aby klient mógł kontynuować zakupy bez zastanowienia.

Wnioski

Proces zrozumienia zachowań konsumenckich w celu ułatwienia decyzji o zakupie może pomóc sklepowi internetowemu na wiele sposobów. Podaj klientom powody, dla których warto dokonać zakupu i zwiększyć szybkość konwersji tuż przy torze.

To również Cię zainteresuje:

Joe Parker

We boast of the best in the industry plugins for eCommerce systems and has years of experience working with eCommerce websites. We provide best plugins for platforms like - Magento, Prestashop, OpenCart and Shopify . We also provide custom module development and customization services for the website and modules..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *