Conversion rate optimization

Radzenie sobie ze słabymi konwersjami? Powody 5 i gwarantowane taktyki

Niski współczynnik konwersji to coś, z czym zmaga się prawie każdy właściciel firmy eCommerce. Wraz ze wzrostem liczby firm zagłębiających się w scenariusz handlu internetowego, kwestia ta powinna stać się jeszcze bardziej widoczna.

Faktem jest, że prawdziwi zabójcy konwersji są drugorzędni i dlatego zazwyczaj są pomijani. Tak więc, zanim znajdziesz rozwiązanie, musisz zagłębić się w jego podstawową przyczynę. Poniżej wymienione są niektóre z przyczyn złej konwersji i taktyki postępowania z nimi. Sprawdźmy je:

Powód 1: Unikasz kawałka użytkowników mobilnych

rapidboostmarketing-com

Img Źródło: rapidboostmarketing.com

Jak na raport, 73% wyszukiwań na urządzeniach mobilnych uruchamia dodatkowe działania. Ponadto 28% wyszukiwań na urządzeniach mobilnych powoduje konwersje. Jeśli Twoja witryna eCommerce nie reaguje na telefony komórkowe, zakupy online za pomocą smartfona można podsumować jednym słowem

Rozwiązanie:

Spraw, aby Twoja strona internetowa była responsywna. To znaczy, zoptymalizuj witrynę tak, aby zawartość i obrazy kurczyły się automatycznie, aby dopasować się do mniejszego rozmiaru ekranu. Dodatkowo, Witryna AMP jest naturalną ozdobą dla firm eCommerce. Zoptymalizuj witrynę zgodnie ze wskazówkami AMP Google, aby zapewnić klientom lepszą jakość przeglądania. Uaktualnij swoją witrynę na komputery stacjonarne do aplikacji mobilnej. The budowniczy aplikacji mobilnych na różnych platformach, takich jak Prestashop, Magento, OpenCart i inne, możesz pomóc w konwersji witryny do mobilnego sklepu.

Powód 2: Nie zoptymalizowałeś swoich treści

Treść strony internetowej musi dodawać wartość do tego, co obiecujesz klientom. Odwiedzający powinni wyraźnie zobaczyć na stronie docelowej i stronach produktów, dlaczego powinni wybrać dla Ciebie inne. Jednym z największych powodów niedotrzymania pożądanych konwersji jest brak synchronizacji ze zmieniającymi się trendami i wymaganiami klienta. To nie jest to! Zapytania i przeglądanie, a także zachowania zakupowe klientów zmieniają się z czasem. Wcześniej zawartość stron internetowych skupiała się na słowach kluczowych. Jednak klienci w tych dniach mają tendencję do wyszukiwania zapytań, a nie tylko słów kluczowych. Liczba wyszukiwań opartych na lokalizacji rośnie.

Rozwiązanie:

Wraz ze słowem kluczowym dołączaj do treści długie zapytania. Treści internetowe powinny zawierać rozwiązanie wyszukiwanych zapytań. Ponadto zwiększyła się liczba wyszukiwań słów kluczowych, takich jak "Najlepsze", "Najlepsze" i inne. Niestosowanie się do tej zmiany może być jednym z powodów, dla których Twoi klienci nie lądują w Twojej witrynie. Przejdź do lokalnego SEO i dostarcz rozwiązania oparte na lokalizacji na problemy swoich docelowych odbiorców. Cała zawartość powinna być kuratowana, pamiętając o dwóch pytaniach: "kim jest twój klient?", "Czego chce twój klient?".

Powód 3: Twoje wezwanie do działania nie działa

Wywołania z wezwaniem do działania są ostatecznym boiskiem sprzedaży, który odpowiada za skierowanie klientów na stronę kasy. Chociaż właściciele sklepów mogą uważać za jeden przycisk, to jest udowodnionym faktem, że nawet oni mogą sparaliżować konwersje.

Rozwiązanie:

CTA powinien być natychmiastowy i wyraźnie widoczny dla odwiedzających. Usuń zakłócenia z okolicznych przycisków. Sprawdź, czy użytkownicy zwracają uwagę na te wyzwalacze, czy nie. Wprowadź odpowiednie zmiany. Wybierz odpowiednią kombinację kolorów, aby uzyskać maksymalny efekt. Skorzystaj z tekstu o niskim fikcji w taki sam sposób jak "Sprawdź", "Zdobądź", "Zarób" i inne. Twórz opcje i dziel testowanie, aby uzyskać właściwe rozwiązanie.

Powód 4: Pop-upy są denerwujące

Konwersja nie zależy tylko od natężenia ruchu na stronie. Zatrzymanie klienta to kolejny kluczowy aspekt. Średni czas trwania sesji zakupów to zaledwie kilka sekund. Użytkownik często opuszcza stronę internetową w ciągu 10-20 sekund. Jest to możliwe, gdy pojawiają się wyskakujące okienka z wyjściami. To może brzmieć konwencjonalnie, ale faktycznie działa. W rzeczywistości jest to jeden z najbardziej konwertujących elementów strony internetowej. Jednak wyświetlanie pasków przewijania lub wyskakujących okienek pop-up może zabić wydajność witryny. Bycie zbyt agresywnym podczas ograniczania zamiaru odwiedzającego witrynę może w rzeczywistości negatywnie wpłynąć na konwersje.

Solutions:

Pierwszą sztuczką, aby zmniejszyć negatywny wpływ tego samego, jest przetestowanie okien podręcznych przed ich uruchomieniem. Testowanie A / B może pomóc w znalezieniu dokładnego efektu, jaki będzie mieć na odwiedzających. Wyskakujące okienka z agresywnymi komunikatami typu "Nie, nie robię ruchu na mojej stronie internetowej" mogą dać zły komunikat. Zachowaj ton komunikatów wyświetlanych jako pozytywne.

Wyjdź z Popup | Knowband

Ponadto, wyskakujące wyskakujące okna z obrazami, takie jak zakręć i wygraj może naprawdę utrzymywać odwiedzających na dłużej. Im więcej czasu spędzają w witrynie, tym większe szanse na konwersje.

Powód 5: Nie przekierowujesz odwiedzających na stronę kasy

Od słabych stron docelowych do długiej procedury realizacji transakcji wszystko jest aspektem nieefektywnej ścieżki konwersji. Tylko bezproblemowe zakupy mogą przekierować użytkowników do bramy płatności. W przypadku, gdy klienci lądują w Twojej witrynie, ale nie dokonują konwersji na płatnych klientów, prawdopodobnie przekierowujesz ich poprawnie w trakcie transakcji.

Rozwiązanie:

Słaba strona docelowa jest prawdopodobnie pierwszą na liście, która odpowiada za niski współczynnik konwersji. Upewnij się, że skupiasz się na wizualnym merchandisingu stron kategorii. Właściwa nawigacja i filtry pomagają klientom dotrzeć na pożądaną stronę produktu. Obejmuje to również użycie Narzędzia do testowania A / B które tworzą strony docelowe w locie przy niewielkim wysiłku. Strona produktu powinna być zoptymalizowana i zawierać wystarczającą ilość informacji, aby prezentować swoją skalę sprzedaży w najlepszy możliwy sposób. Obrazy o wysokiej rozdzielczości i filmy o produktach mogą zapewnić klientom wymaganą przejrzystość. Moduł karty produktu który tworzy zakładki informacyjne na stronie produktu jest jednym ze sposobów optymalnego wykorzystania ograniczonej przestrzeni. Gdy klient kliknie przycisk "Kup teraz", dokonaj nieskazitelnej transakcji. Zamiast robić to długa i nużąca praca, idź do jedna strona kasy.

Wnioski

Właściwe śledzenie może znacząco wpłynąć na współczynnik konwersji. Naucz się przeciwdziałać błędom w sklepie stacjonarnym i skupić się na drobnych zmianach, które są wymagane do radzenia sobie z niskimi konwersjami.

Powiązane historie:

Joe Parker

We boast of the best in the industry plugins for eCommerce systems and has years of experience working with eCommerce websites. We provide best plugins for platforms like - Magento, Prestashop, OpenCart and Shopify . We also provide custom module development and customization services for the website and modules..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *