how-to-launch-a-marketplace

Jak uruchomić Marketplace jak Etsy i Ebay?

Wraz ze wzrostem zapotrzebowania klientów i postępem technologicznym, targowiska takie jak Etsy, eBay itp. już zaczęły zdobywać popularność. Tworzenie rynku internetowego, takiego jak te Marketplaces, wymaga wielu wysiłków i strategii. Marketplace jest jednym z najbardziej dochodowych przedsiębiorstw. Sprzedawca online może zarabiać ogromne zyski z prowizji płaconych przez sprzedawców. Administrator sklepu nie musi inwestować w zapasy produktów.

Dlaczego powinniśmy stworzyć rynek internetowy?

Marketplace to platforma eCommerce, w której wielu kupujących i sprzedających jest połączonych na jednej platformie. Marketplace wypełnia lukę między użytkownikami a sprzedawcami. Wielu sprzedawców integruje się razem, aby sprzedawać swoje cenne przedmioty na rynku. Detaliści muszą się zarejestrować w Marketplace i być częścią dużej organizacji handlowej. Marketplace może pomóc administratorowi zwiększyć wskaźnik utrzymania klientów i zarabiać na wystawianiu aukcji produktów sprzedawców, usług sprzedawcy, prowizji sprzedającego oprócz własnej sprzedaży. Zapotrzebowanie i zasięg Marketplaces rośnie co milisekundę. Nigdy nie jest za późno zbuduj swój własny Rynek.

Jakie są zalety budowania Marketplace?

korzyści z rynku

Niektóre z najistotniejszych korzyści z budowy Marketplace należą:

  1. Administrator może zarabiać na obciążaniu sprzedawców listą swoich przedmiotów.
  2. Oprócz zarobków z listy sprzedawców, administrator rynku może również pobierać prowizję za każdą sprzedaż.
  3. Zwiększony ruch, ponieważ kupujący otrzymają wszystkie swoje ulubione marki na jednej platformie.
  4. Zwiększony wskaźnik zatrzymania klientów, ponieważ elementy różnych detalistów są dostępne pod dostatkiem.
  5. Administrator nie musi się już martwić o zapasy, a nawet może zarobić ogromne kwoty, sprzedając produkty innych dostawców.

Jakie są warunki wstępne do utworzenia rynku online?

warunki wstępne do budowy rynku

1. W celu utworzenia Marketplace, takiego jak Etsy, administrator serwisu eBay może zastosować jedno z podstawowych podejść: A) Jeśli kupiec planuje rozpocząć działalność. Może bezpośrednio zbudować witrynę internetową typu Marketplace.

Skrypt witryny

Jeśli administrator jest nowy w biznesie online, musi znaleźć dobre rozwiązanie eCommerce. The najbardziej preferowane opcje platformy eCommerce należą:

B) Jeśli administrator ma sklep eCommerce, na rynku dostępne są różne rozszerzenia Marketplace, aby po prostu uaktualnić sklep do w pełni funkcjonalnego Marketplace.

2. Panel sprzedawcy:

Rozwój rynku zależy głównie od dwóch głównych udziałowców, tj. Kupujących i sprzedawców detalicznych. Szczegóły dotyczące kupujących i sprzedających są bardzo wrażliwe i muszą być zabezpieczone i chronione. Panel sprzedawcy do zarządzania listą sprzedawców i listą produktów jest obowiązkowy w przypadku korzystania z Marketplace.

3. Efektywny system powiadamiania:

System powiadomień jest wymagany, aby informować sprzedawców i klientów o wszelkich zmianach na rynku.

4. Panel opinii:

Platforma przeglądu i oceny do monitorowania cennych opinii klientów musi być tam. Opinie wysyłane przez klientów są ważne dla rozwoju sklepu e-commerce.

5. Pulpit sprzedawcy:

Pulpit dla sprzedawców do zarządzania listą produktów jest wymagany w Marketplace.

Jak zbudować własny Marketplace, taki jak Etsy i eBay?

Nie można zaprzeczyć, że Marketplace jest świetnym źródłem dochodów dla właścicieli sklepów. Ale prowadzenie udanego Marketplace to nie filiżanka herbaty dla wszystkich. Całkowity koszt budowy pełnoprawnego rynku może się różnić w zależności od miejsca. W różnych miejscach koszt budowy Marketplace jest zbyt długi i kosztowny, ale dostępność modułów Marketplace zmniejsza ból i jest teraz łatwa i tania w budowie Marketplace, jak Etsy i eBay. Aby rozpocząć budowanie Marketplace, takiego jak Etsy i eBay, musisz pamiętać o dwóch podstawowych filarach rynku: sprzedawcy i kupujących. ZA Marketplace nigdy nie może działać bez sprzedawców i klienci.

1. Cierpliwość i plan

cierpliwość i plan

Cierpliwość jest kluczową mantrą na twoim rynku. Cierpliwość jest wymagana na początkowych etapach tworzenia Marketplace. Zachowaj cierpliwość, dopóki sprzedawca i społeczność obu stron nie ustanowi. Okres czasu wymagany do założenia jest nieco większy niż eCommerce, w którym tworzymy własny łańcuch dostaw. Jednak na rynku zarówno społeczności klientów, jak i sprzedawców są zobowiązane do budowania, co ostatecznie wymaga więcej czasu na uruchomienie. Marketplace może zająć kilka miesięcy, aby udowodnić swoją prawdziwą wartość, podczas gdy administrator musi szukać obszaru docelowego i zacząć się na tym skupiać.

Etsy jest jednym z przykładów, które zaczęły się od rynku niszowego (odpowiednio Vintage, ręcznie robione produkty i książki), a później rozszerzyły obszar docelowy. W związku z tym administrator musi być skupiony, stabilny i cierpliwy w stosunku do swojego planu.

2. Nacisk na inwestycje początkowe

nacisk na inwestycję początkową

Nigdy nie spiesz się z początkową decyzją inwestycyjną. Sprzedawca online musi dać sobie trochę czasu na obliczenie wartości własnej firmy, ponieważ każdy nie jest właścicielem Microsoft, który nie ma niedostatku dolarów. Niektóre firmy odnoszą ogromne sukcesy we wczesnych dużych transakcjach, ale nie można kupić prędkości podczas budowania Marketplace. Nacisk na początkowe inwestycje zajmie Twoją firmę także na pasie startowym. Można uniknąć planów takich jak duże zespoły i duże biura na wczesnych etapach wprowadzania na rynek. Początkowe inwestycje na rynku są najczęściej wymagane w dwóch funkcjach: A. Budowanie witryny rynkowej i B. Budowanie łańcucha dostaw ze społecznością kupujących i sprzedających.

3. Cel na rynku niszowym

rynek docelowy

Etsy marketplace zaczął jako platforma eCommerce dla rzemiosła Vintage i ręcznie, a później rozszerzył obszar docelowy na inne kategorie. W chwili obecnej Etsy akceptuje nawet integrację, a kupcy mogą sprzedawać swoje towary na najstarszym i odnoszącym sukcesy rynku ze swoich niezależnych witryn handlu elektronicznego. Udane targowiska mogą jednak dostarczać różnorodnych i bogatych produktów w jednym miejscu, ale żadna z nich nie zaczęła się stamtąd, gdzie są teraz. To wąskie, ukierunkowane podejście stopniowo wyrastało na zróżnicowany rynek, czego rezultatem jest udane miejsce online, takie jak Etsy. Plany działania dotyczące ukierunkowania na określone rodzaje kategorii produktów i sprzedawców mogą zostać przyjęte, aby stopniowo rozszerzać się poza niszę kręgu.

4. Narzędzia użytkowników niszowych

user-utilites

Z powyższego punktu jasno wynika, że udane targowiska budowane są z niszy do mas. W początkowym okresie nacisk kładziony jest na zapewnienie lepszych doświadczeń użytkownikom na wczesnym etapie. Przed planowaniem odwołania się do mas, skupiamy się na zaangażowaniu użytkowników zarówno dla pierwszych sprzedawców, jak i klientów. Etsy w swoich początkowych etapach świetnie spisał się jako rynek dla ręcznie wykonywanych rzemiosł, które ostatecznie doprowadziły do ekspansji w inne kategorie. Dlatego przed skupieniem się na szerszej sekcji najpierw upewnij się, że rynek robi sprawiedliwość w wąskim segmencie, który ostatecznie przeniesie Cię automatycznie do rozszerzonej sekcji.

5. Zbuduj społeczność z użytkownikami Niche

budować społeczność

Skup się na użyteczności docelowych użytkowników niszowych i wspieraj ich od czasu do czasu. Dostępne są różne platformy mediów społecznościowych, które można wykorzystać do budowy społeczności. Handlowcy online mogą zbliżyć się do tych platform, aby zwiększyć swój zasięg i zbudować zdrowe społeczności. Jak miauczące tony

6. Skup się na statystykach

statystyka na temat

Podczas budowania firmy Marketplace sklep internetowy musi mieć wizję i zaufanie do siebie. Posiadanie wizji jest ważne dla osiągnięcia sukcesu w biznesie, ale ślepa wiara prowadzi często do upadku. Śledzenie postępów i ponowna ocena tych kroków od czasu do czasu pozwoli Ci obliczyć, co działa dla Ciebie, a co nie. Jeśli statystyki nie są przychylne, administrator może przemyśleć je i znaleźć środki, które pozwolą na uzyskanie rezultatu na jego korzyść. Co więcej, nie możesz prowadzić udanego rynku tylko dzięki swojej wizji, sprzedawca online musi być na bieżąco z najnowszymi statystykami i faktami.

Środki, które należy dbać o swój rynek online.

Jeśli kiedykolwiek byłeś dostawcą, to doświadczenie może pomóc Ci uzyskać to, co najlepsze od sprzedawców zewnętrznych. Podobnie posiadanie praktycznego doświadczenia jako klienta pomoże rozwiązać problemy, z którymi borykają się klienci na stronie e-commerce. Do prowadzenia udanego rynku ważne jest, aby zwracać równą uwagę zarówno na sprzedawców, jak i klientów. Zbuduj osobiste połączenie nie tylko ze sprzedawcami, ale także z silnymi relacjami z klientami. Silna baza klientów pomoże ci zbliżyć się do sprzedawców na Twoim rynku w taki sam sposób, w jaki duża liczba sprzedawców i różnorodność produktów może zmusić odwiedzających do zakupów w Twojej witrynie. Ponadto reklamy z udziałem gwiazd mogą odgrywać ważną rolę w przyciąganiu zarówno sprzedawców, jak i użytkowników końcowych.

Jak zdobyć klientów?

jak zdobyć klientów

Jak omówiono wcześniej, niektóre strategie, których musi przestrzegać sprzedawca, aby zwiększyć ruch na swojej stronie, to: 1. Skoncentruj się na rynku niszowym. 2. Stwórz silną bazę klientów 3. Podejmij działania mające na celu utrzymanie klientów. 4. Zwróć uwagę na e-maile i zaangażowanie społecznościowe.

Jak zdobyć sprzedawców na swojej stronie?

Po ustanowieniu Marketplace i uzyskaniu jasności co do niszy, sprawy staną się owocne na twojej drodze. Po zdobyciu miejsca na rynku, przyciąganie sprzedawców będzie łatwiej.

Wreszcie,

Kroki omówione powyżej pomogą Ci w prawidłowym rozpoczęciu działalności. Budowanie własnego rynku Marketplace jest trudnym zadaniem w porównaniu z jednostronnym modelem magazynowym, ale gdy Rynek zostanie prawidłowo ustanowiony i zmierza w zaplanowanym kierunku, wszystko zaczęłoby się kopać i dobrze ustawić Twoją stopę na rynku. Do tego czasu pozostań w kontakcie z najnowszymi trendami i technikami, aby nadać swojej firmie nowe skrzydła, by latać wysoko, a obie strony będą dobrze ugruntowane.

W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z support@Knowband.com

Powiązane historie:


Joe Parker

We boast of the best in the industry plugins for eCommerce systems and has years of experience working with eCommerce websites. We provide best plugins for platforms like - Magento, Prestashop, OpenCart and Shopify . We also provide custom module development and customization services for the website and modules..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *