6 Zaskakujące sposoby, w jakie aplikacja mobilna może zwiększyć Twoje małe firmy

Mobile app

Firmy internetowe rozwijają się dzięki wsparciu urządzeń mobilnych. Jest to jeden z największych hacków, którym należy się zająć na całym świecie w celu ekspansji biznesowej i możliwości rozwoju. Ponieważ uzależnienie kupujących przez Internet od urządzeń mobilnych rośnie, a zachowania zakupowe kupujących online uległy drastycznej zmianie, kluczem do sukcesu dla MŚP jest utrzymanie synchronizacji z trendami rynkowymi. Liczba zakupów online znacznie wzrosła dzięki urządzeniom mobilnym, a nie komputerom stacjonarnym i laptopom. Dlatego nie jest błędem stwierdzenie, że aplikacje mobilne są jednym z aspektów, które wymagają ścisłego uwzględnienia właścicieli sklepów internetowych.

Niektóre z najważniejszych faktów, które wyjaśniają ważność aplikacji mobilnej dla sklepu eCommerce jest wymienione poniżej:

  • Oczekuje się, że liczba pobrań aplikacji mobilnych na całym świecie wyniesie do 284 miliarda w ciągu roku 2020. Szacuje się, że przychody generowane przez aplikacje mobilne wzrosły o 51 miliardów w roku 2016. W związku z tym potencjał, który ten rynek uzyskał w przyszłości, jest ogromny.
  • Oczekuje się, że Google Play osiągnie poziom 166 miliarda wraz z udziałem w rynku systemu iOS, który wzrośnie do poziomu 35.2 miliarda, pod względem liczby aplikacji dostępnych w tych sklepach.

Po omówieniu tych zaskakujących danych statystycznych oczywiste jest, że znaczenie aplikacji mobilnych w firmach internetowych nie może być ignorowane. Jest to szczególnie nieuniknione, gdy masz Startup lub jeśli jesteś właścicielem małej firmy z ograniczoną bazą klientów.

Jeśli jesteś jednym z takich biznesmenów, ale nadal nie jesteś aktywny w kierunku rozwoju aplikacji mobilnych, będziesz musiał ponosić ciężkie konsekwencje biznesowe. Poniżej wymieniono znaczenie aplikacji mobilnych w środowisku wirtualnym, zwłaszcza dla małych firm, które mogą zwrócić uwagę na ten aspekt.

Pomaga w zwiększaniu świadomości marki

Brand Awarness

Wraz ze wzrostem zapotrzebowania na urządzenia przenośne na całym świecie aplikacje mobilne zapewniają większe szanse dotarcia do docelowych klientów. Ponadto nastąpił znaczny wzrost wykorzystania urządzeń mobilnych do wyszukiwania w Internecie. Jak wynika z ankiety, 45% zakupów online odbywa się za pomocą urządzeń mobilnych. Mimo że elastyczne strony responsywne są jedną z alternatyw, może nawet nie zwiększyć satysfakcji klienta. W związku z tym aplikacja mobilna może pomóc w uzyskaniu głębszego zasięgu wśród docelowych klientów. Niezależnie od tego, czy masz sklep eCommerce na Prestashop, OpenCart czy Magento, posiadanie aplikacji mobilnej dla Twojego sklepu to tylko kwestia chwili. Wtyczka do Mobile App Builder ze sklepu Knowband oferuje łatwy sposób zabrania swojego sklepu internetowego na urządzenia mobilne. Tak utworzone aplikacje są kompatybilne ze wszystkimi urządzeniami. W związku z tym, dzięki większemu zasięgowi i lepszemu doświadczeniu użytkownika, możesz bez wysiłku zwiększyć świadomość marki i jej wizerunek.

Lepszy sposób na pozostawanie w kontakcie z grupą docelową

Enchance Geo rynerting

W scenariuszu konkurencyjnym kluczem jest pozostawanie w dobrych książkach klienta. Co więcej, z tak wieloma opcjami do wyboru, szanse na zapomnienie przez klientów jest bardziej prawdopodobne. Dlatego musisz pozostać w bezpiecznej odległości od swoich potencjalnych klientów. Aplikacje mobilne to jeden ze sposobów na osiągnięcie tego sukcesu. Biorąc pod uwagę wyzwania, przed którymi stają klienci podczas zakupów online, aplikacje mobilne zapewniają lepszą obsługę. Oczekiwanie kupujących online, aby uzyskać wszystko, a następnie rośnie w szybszym tempie. Dlatego szanse na otworzenie pulpitu i przeglądanie sklepu są mniej prawdopodobne. Ta aplikacja może Cię kliknąć tylko jedno kliknięcie. Co więcej, opcje powiadamiania push to inny sposób, który może przypomnieć klientom o działaniach i transakcjach, które stosujesz w swoim sklepie.

Poprawia kierowanie geograficzne

Geo Marketing

Usługi lokalizacyjne są pożądane przez kilka ostatnich lat. Wraz z wprowadzeniem i popularnością Wyszukiwanie głosowe, zapytania wyszukiwarek internetowych zmieniają się. Teraz szukają rozwiązań zamiast słów kluczowych. Wcześniej zapytanie do chińskiej restauracji brzmiało "Najlepsza chińska restauracja" i inne. Jednak teraz zmieniło się to w "chińską restaurację blisko mnie" lub "Gdzie mogę znaleźć chińską restaurację w pobliżu?". W związku z tym, aby start-up i mały biznes miały przewagę nad dużymi graczami branży, kluczowe jest kierowanie geograficzne. Smartfony umożliwiają zbieranie informacji o użytkownikach, w tym o ich położeniu geograficznym. Oferowanie usług opartych na lokalizacji jest łatwiejsze, gdy masz aplikację mobilną dla swojej firmy. Wszystko, co musisz zrobić, to zoptymalizować zawartość w taki sposób, aby wyszukiwarki internetowe otrzymały rozwiązanie dla swoich zapytań.

Remarketing wspomagający

Remarketing wspomagający

Im skuteczniej remarketujesz swój produkt, tym większe będą szanse na konwersje. Aplikacje mobilne nie tylko pozwalają łatwo sprzedawać produkty, ale nawet pomagają lepiej reklamować swoje firmy. Oczekuje się, że powiadomienia Push dotyczące aplikacji zakupowych mają duży wpływ na uwagę użytkowników. Średnio ma współczynnik klikalności 40%. Co więcej, ich zaangażowanie jest wyższe niż w przypadku wiadomości e-mail i wyzwalaczy SMS. Ponieważ docelowi odbiorcy są w większości przypadków przyklejani do swoich telefonów, jest to zdecydowanie najlepsza platforma do wniesienia biznesu, niezależnie od tego, jak niewielka lub nowa jest, w oczach klientów. Nie tylko to, nowoczesne aplikacje zapewniają lepszy interfejs do śledzenia zamówień generowanych przez aplikacje mobilne. Czynności online można śledzić na koncie Google Analytics właściciela sklepu. Stąd wymyślanie taktyk marketingowych nie jest trudną pracą.

Zwiększa zaangażowanie klientów i konwersje

Zaangażowanie klienta

Teraz znacznie łatwiej jest utrzymać kontakt z klientami za pomocą aplikacji mobilnej. Niezależnie od lokalizacji klientów, możesz pozostać w kontakcie z nimi 24 x 7. Dzięki temu aplikacje zwiększają zaangażowanie klientów i prowadzą do konwersji. Łatwość mobilnej łączności z firmą, szczególnie w przypadku sklepów e-commerce, aplikacje mobilne mogą zachęcić klientów do szybkiego zakupu produktu. Często widać, że klienci niechętnie dokonują zakupów online. Dzieje się tak ze względu na skomplikowaną obsługę strony. Aplikacje mobilne zapewniają lepszą obsługę dzięki obecności wielu funkcji i funkcji na urządzeniu mobilnym.

Poprawia widoczność Twojego sklepu

Poprawiając pozycję sklepu internetowego w Google SERP dość czasochłonnym zadaniem, uszereguj aplikację mobilną w sklepie z aplikacjami, a usługa ta jest znacznie łatwiejsza. Im więcej pobrań osiągniesz, tym wyższa pozycja w różnych wyszukiwarkach. Co więcej, aplikacje mobilne to świetny sposób na docieranie do klientów bez żadnych kłopotów. Właściciele sklepów mogą nadać indywidualny charakter strategiom marketingowym. Dzięki temu możesz wzmocnić relacje z klientami. Pomijając lukę między UX i interfejsem użytkownika, aplikacja mobilna zdecydowanie poprawi widoczność Twojego sklepu.

Zamykając

Aplikacja mobilna może zapewnić bardzo potrzebną przewagę konkurencyjną w sklepie internetowym. Zaangażuj użytkowników w bardziej spersonalizowany i interaktywny sposób w spójny i ekonomiczny sposób. Jeśli próbujesz przenieść swoją firmę na wyższy poziom, aplikacje mobilne muszą zostać uwzględnione w planach rozwoju działalności. My, w Knowband, zaoferuj intuicyjną aplikację mobilną do swojego sklepu internetowego. Stwórz niesamowite OpenCart, Magentolub Aplikacja mobilna PrestaShop dla Twojej witryny i uzyskaj wyższą liczbę konwersji i sprzedaży.

Related Stories

Joe Parker

We boast of the best in the industry plugins for eCommerce systems and has years of experience working with eCommerce websites. We provide best plugins for platforms like - Magento, Prestashop, OpenCart and Shopify . We also provide custom module development and customization services for the website and modules..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *