Pagination vs Infinite Scrolling

infinite-scroll-and-pagination

Paginacja czy nieskończone przewijanie, co byłoby lepsze? Ta myśl wielokrotnie uderzała w właścicieli witryn i nadal utknęli w dylematach, jeśli chodzi o wybór jednego z wzorców UX dla swojej witryny. W tym artykule podzielę się głębokim wglądem w oba te procesy i pomogę Ci wybrać lepszy dla Twojej witryny. Zanim zagłębimy się w debatę Infinite Scroll vs Pagination, spróbujmy zrozumieć obie.

Co to jest paginacja?

Paginacja to proces dzielenia dużej zawartości na mniejsze kawałki. Dzieli zawartość witryny na oddzielne strony i tworzy sekwencyjną numerację na końcu strony.

paginacja

Typowym przykładem stronicowania jest wynik wyszukiwania Google. Za każdym razem, gdy szukasz czegoś w Google, wyświetla on liczbę wyników podzielonych na kilka stron.

Paginacja w wynikach wyszukiwania Google

Plusy paginacji

Mówiąc o zaletach paginacji, oto niektóre z nich.

Lepsze konwersje

„Konwersja” to główny czynnik, który sprawia, że ​​firmy internetowe trzymają się procesu paginacji. Paginacja okazuje się niezwykle pomocna dla użytkowników, którzy weszli na Twoją witrynę z nastawieniem zakupowym, a nie tylko przeglądaniem treści.

Lepsza kontrola

Dzięki Pagination możesz wygodnie dotrzeć do stopki witryny lub górnej sekcji, zapewniając lepszą kontrolę nad przeglądaniem treści.

Łatwe śledzenie i tworzenie zakładek

Podział na strony ułatwia śledzenie, ile treści zostało skonsumowane. Weź pod uwagę wyniki wyszukiwania Google lub Amazon, na przykład, jeśli przejrzałeś już niektóre strony, nie musisz ich ponownie przeglądać. Możesz bezpośrednio przejść do określonej strony, a także dodać ją do zakładek do późniejszego wykorzystania.

Wady paginacji

Mówiąc o wadach paginacji-

Przerywa przepływ

Paginacja utrudnia bezproblemowe przeglądanie. Przerywa przepływ odwiedzającego, prosząc go o przejście do następnej strony w celu dalszego przeglądania i zakłóca wrażenia użytkownika.

Więcej kliknięć i czas ładowania

Użytkownicy męczą się po kliknięciu przycisku „Dalej” lub wielokrotnym przełączaniu się między stronami. Nie tylko jest to męczące, ale także irytuje proces ładowania strony.

Co to jest nieskończone przewijanie?

Nieskończone przewijania

Nieskończone przewijanie lub przewijanie ciągłe to przewijanie jednej strony, które trwa bez końca, bez określonej linii mety. Ładuje całą zawartość na jednej stronie i zapewnia ciągły przepływ przeglądania. Dzięki nieskończonemu przewijaniu następna strona�zawartość lub, powiedzmy, następny zestaw produktów są ładowane automatycznie na tej samej stronie, gdy użytkownik przewija w dół. Jest również znany jako ładowanie progresywne i przewijanie bez końca.

Serwisy społecznościowe, takie jak Facebook i Instagram, to jedne z najlepszych przykładów przewijania Infinite.

co-jest-nieskończone-przewijanie

Plusy nieskończonego przewijania

Mówiąc o zaletach nieskończonego przewijania, oto niektóre z nich.

Większe zaangażowanie użytkowników

Podstawowym celem Infinite Scrolling jest zaangażowanie użytkowników i sprawienie, by pozostali na stronie dłużej i doskonale wykonuje to zadanie. Jest przyjmowany przez tych właścicieli witryn, dla których głównym celem jest eksploracja treści. Sprawia również, że przeglądanie jest przyjemnością. Nieskończone przewijanie utrzymuje przepływ użytkowników i angażuje odbiorców w stronę Twoich treści, tworząc w ten sposób�większe zaangażowanie użytkowników.

Zalecane przeczytanie: Nieskończona optymalizacja przewijania: rejestrujesz się podczas przewijania

Niższy współczynnik odrzuceń

Przy większym zaangażowaniu użytkowników zwiększa się średni czas spędzany przez użytkownika na Twojej stronie, co ostatecznie zmniejsza współczynnik odrzuceń.

Najlepsze dla użytkowników mobilnych

Nieskończone przewijanie zapewnia niesamowite wrażenia z przeglądania użytkownikom mobilnym, zwłaszcza na aplikacja mobilna. Ponieważ większość ruchu w witrynie jest obecnie generowana przez urządzenia mobilne, przewijanie Infinite najlepiej pasuje do Twojej firmy, ponieważ jest bardziej intuicyjne i przyjazne dla użytkownika.

Nieskończone przewijanie najlepsze dla użytkowników mobilnych

 

Zalecana lektura: W jaki sposób Infinite Scroll może przynieść korzyści Twojej witrynie eCommerce?

Wady nieskończonego przewijania

Trudno przejść na górę

Kiedy użytkownicy przewijają w dół, zwykle kopią tak głęboko, że nawigacja na górę staje się trudnym zadaniem. Ponadto użytkownicy nie mogą dodawać zakładek do stron w nieskończonym przewijaniu. Będą musieli ponownie skonsumować całą zawartość podczas następnej wizyty.

Brak punktu końcowego

Ciągłe przewijanie sprawia, że ​​użytkownik czuje się znudzony po punkcie i zmusza go do wyjścia. Oprócz tego użytkownik szukający sekcji stopki w Twojej witrynie może uznać ciągłe przewijanie za dość frustrujące, ponieważ dotarcie do punktu końcowego strony staje się trudne.

Paginacja a nieskończone przewijanie: Ostateczne wezwanie

Ponieważ zrozumiałeś teraz zarówno paginację, jak i nieskończone przewijanie, wraz z ich zaletami i wadami, nadszedł czas, aby zdecydować, która z nich może być lepszą opcją dla Twojej witryny/sklepu.

paginacja-a-nieskończone-przewijanie-końcowego-rozmowy

Kiedy używać nieskończonego przewijania, a kiedy stronicowania?

Biorąc pod uwagę wszystkie czynniki, oto moje podejście do stronicowania kontra ładowania progresywnego: 1. Jeśli wrażenia użytkownika i zaangażowanie użytkowników są twoim najwyższym priorytetem, skorzystaj z nieskończonego przewijania, w przeciwnym razie pozostań przy paginacji. 2. Jeśli masz ograniczoną zawartość na swojej stronie internetowej, dzięki której użytkownik może dotrzeć do punktu końcowego po określonym czasie, preferuj nieskończone przewijanie. Paginacja miałaby sens, jeśli masz szeroką treść. W końcu to Twój wybór w zależności od Twojej firmy i wymagań. Obie strony są skuteczne w tworzeniu wysokiej jakości wyników. Wykonuj testy A/B w regularnych odstępach czasu i znajdź najskuteczniejszy. Jeśli myślisz o zaimplementowaniu funkcji Infinite Scroll w swojej witrynie, sprawdź nasz moduł Infinite Scroll.

Moduł nieskończonego przewijania firmy KnowBand

Moduł Infinite Scroll firmy Knowband to bogata w funkcje wtyczka, która generuje automatyczne ładowanie na stronie z listą produktów. Zapewnia łatwą nawigację po katalogu produktów.

Nieskończony moduł Scroll to nowoczesny zamiennik systemu paginacji i oferuje bezproblemowe przeglądanie.

Funkcje nieskończonego przewijania

cechy-nieskończonego-przewijania

1. Rozszerzenie Infinite Scroll zapewnia opcję wyświetlania modułu ładującego podczas ładowania następnego zestawu produktów. Animacja ładowania utrzymuje zainteresowanie użytkowników w oczekiwaniu na załadowanie strony. Zwykle utrzymuje użytkowników na stronie, co prawdopodobnie nie miałoby miejsca w przypadku Pagination, w którym użytkownicy muszą ręcznie ładować strony. 2. Moduł nieskończonego przewijania składa się z „Przejdź do góry”, który umożliwia odwiedzającym dotarcie do górnej części strony w ułamku sekundy.

Nieskończone przewijanie
Jedną z wad Infinite Scrolling, o której mówiliśmy powyżej, było to, że trudno jest przejść na górę strony. „Przejdź do góry” w module Infinite Scroll eliminuje ten problem. 3. Aby uniknąć automatycznego przewijania, możesz użyć “Załaduj więcej” po kilku stronach. Jest to przydatne dla użytkowników, którzy nie chcą widzieć ciągłego przewijania przez dłuższy czas.
Załaduj więcej

4. Możesz także utwórz skrzynkę wiadomości na końcu wyników Twojego produktu, co potwierdza odwiedzającemu, że wyniki się zakończyły. 5. Wtyczka Infinite scroll nie wpływa na SEO i jest zgodna z SSL

Knowband oferuje moduły Infinite Scroll dla prestashop, Magento, Magento 2 i OpenCart.

nieskończone przewijanie opinii

Ostatnie słowa:

Firmy zawsze poszukują sposobów na poprawę obsługi klienta. Firmy internetowe zostały zmuszone do rozwijania innowacyjnych koncepcji w wyniku intensywnej rywalizacji na rynku e-commerce. Jedną z najlepszych strategii jest redukcja kliknięć. Skutecznie obniża współczynniki odrzuceń, zwiększa średni czas witryny i zaangażowanie użytkowników oraz znacznie poprawia wrażenia użytkownika. Aby uzyskać pomoc w tych modułach, możesz skontaktować się z nami pod adresem support@knowband.com

Powiązane i popularne posty:

Kasa jednostronicowa a kasa wielostronicowa: co jest lepsze i dlaczego?

10 korzyści z logowania społecznościowego w eCommerce

10 najlepszych praktyk optymalizacji strony kasy w celu zwiększenia liczby konwersji

Manish Barthwal

Manish Barthwal

Following his passion for writing, Manish has been providing value to his readers through his write-ups. He predominantly writes for the e-commerce industry. Apart from writing, Manish's love for cricket is unmatchable. He is an ardent cricket fan.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *