infinite-scroll-and-pagination

Pagination vs Infinite Scrolling

Paginacja czy nieskończone przewijanie, co byłoby lepsze? Ta myśl wielokrotnie dotykała właścicieli witryn i wciąż tkwią w dylemacie, jeśli chodzi o wybór jednego z wzorców UX dla ich witryny. W tym artykule podzielę się szczegółowymi informacjami na temat obu tych procesów i pomożę wybrać lepszy dla swojej witryny. Zanim przejdziemy do debaty Infinite Scroll vs. Pagination, spróbujmy zrozumieć oba.

Co to jest paginacja?

Podział na strony to proces dzielenia dużej zawartości na mniejsze części. Dzieli zawartość witryny na odrębne strony i tworzy

paginacja

Typowym przykładem paginacji jest wynik wyszukiwania Google. Za każdym razem, gdy szukasz czegoś w Google, wyświetla się n liczba wyników podzielonych na kilka stron.

Podział na strony w wynikach wyszukiwania Google

Plusy paginacji

Mówiąc o zaletach paginacji, oto niektóre z nich.

Lepsze konwersje

„Konwersja” jest głównym czynnikiem, który utrzymuje firmy internetowe przy przestrzeganiu procesu paginacji. Podział na strony okazuje się niezwykle pomocny dla użytkowników, którzy weszli na Twoją stronę z nastawieniem zakupowym, a nie tylko przeglądając zawartość.

Lepsza kontrola

Dzięki Pagination możesz wygodnie dotrzeć do stopki witryny lub górnej sekcji, zapewniając lepszą kontrolę przeglądania zawartości.

Łatwe śledzenie i dodawanie zakładek

Podział na strony ułatwia śledzenie, ile treści zostało zużyte. Rozważmy na przykład wyniki wyszukiwania Google lub Amazon, jeśli przejrzałeś już niektóre strony, nie musisz ich ponownie przeglądać. Możesz bezpośrednio przejść do określonej strony, a także dodać ją do zakładek w celu późniejszego wykorzystania.

Wady paginacji

Mówiąc o wadach Pagination-

Przerywa przepływ

Paginacja utrudnia bezproblemowe przeglądanie. Przerywa przepływ odwiedzającego, prosząc go o przejście do następnej strony w celu dalszego przeglądania i zakłóca wrażenia użytkownika.

Więcej kliknięć i czasu ładowania

Użytkownicy męczą się po kliknięciu przycisku „Dalej” lub wielokrotnym przełączaniu się między stronami. Nie tylko jest to męczące, ale irytuje go proces ładowania strony.

Co to jest nieskończone przewijanie?

Nieskończone przewijanie lub przewijanie ciągłe to przewijanie jednej strony, które odbywa się bez końca, bez określonej linii mety. Zasadniczo ładuje całą zawartość na jednej stronie i oferuje ciągły przepływ przeglądania. Dzięki funkcji Infinite Scrolling następna strona

Serwisy społecznościowe, takie jak Facebook i Instagram, są jednymi z najlepszych przykładów przewijania Infinite.

https://gph.is/g/Z5kBBm3 [/ embed]

Plusy Nieskończonego przewijania

Mówiąc o zaletach Nieskończonego Przewijania, oto niektóre z nich.

Więcej zaangażowania użytkownika

Podstawowym celem Infinite Scrolling jest zaangażowanie użytkowników i sprawienie, by pozostali dłużej na stronie internetowej iwiększe zaangażowanie użytkowników.

Niższy współczynnik odrzuceń

Przy większym zaangażowaniu użytkownika średni czas spędzony przez użytkownika w witrynie rośnie, co ostatecznie zmniejsza współczynnik odrzuceń.

Najlepsze dla użytkowników mobilnych

Nieskończone przewijanie zapewnia użytkownikom mobilnym niesamowite wrażenia z przeglądania, szczególnie w Internecie aplikacja mobilna. Ponieważ większość dzisiejszego ruchu na stronie generowana jest przez urządzenia mobilne, przewijanie Infinite najlepiej pasuje do Twojej firmy, ponieważ jest bardziej intuicyjne i przyjazne dla użytkownika. https://gph.is/g/4Ay66bq [/ embed]

Wady nieskończonego przewijania

Trudno przejść do góry

Kiedy użytkownicy przewijają w dół, zwykle kopią tak głęboko, że przejście na górę staje się zniechęcającym zadaniem. Ponadto użytkownicy nie mogą dodawać zakładek do strony w nieskończonym przewijaniu. Będą musieli ponownie zużyć całą zawartość podczas następnej wizyty.

Brak punktu końcowego

Ciągłe przewijanie sprawia, że ​​użytkownik nudzi się po punkcie i zmusza go do wyjścia. Oprócz tego użytkownik szukający sekcji stopki na swojej stronie może odczuwać frustrację, ponieważ dotarcie do punktu końcowego strony staje się trudne.

Paginacja vs Nieskończone przewijanie: ostateczne wezwanie

Ponieważ zrozumiałeś teraz zarówno Paginację, jak i Nieskończone Przewijanie wraz z ich zaletami i wadami, nadszedł czas, aby zdecydować, która z nich może być lepszą opcją dla Twojej witryny / sklepu.

Kiedy korzystać z Nieskończonego Przewijania i Kiedy używać Paginacji?

Biorąc pod uwagę wszystkie czynniki, oto moje podejście do stronicowania a ładowanie progresywne: 1. Jeśli wrażenia użytkownika i zaangażowanie użytkownika są twoim najwyższym priorytetem, przejdź do Infinite Scrolling, pozostań przy Pagination. 2. Jeśli masz w witrynie ograniczoną zawartość, którą użytkownik może osiągnąć po pewnym czasie do punktu końcowego, wybierz opcję Przewijanie nieskończone. Podział na strony miałby sens, jeśli masz szerokie treści. Ostatecznie jest to Twój telefon w zależności od firmy i wymagań. Obie strony skutecznie zwiększają jakość wyników. Wykonuj testy A / B w regularnych odstępach czasu i znajdź najskuteczniejszy. Jeśli planujesz zaimplementować funkcję Infinite Scroll na swojej stronie, sprawdź nasz moduł Infinite Scroll.

Moduł Infinite Scroll firmy KnowBand

Moduł Infinite Scroll firmy Knowband to bogata w funkcje wtyczka, która generuje automatyczne ładowanie na stronie listy produktów. Zapewnia łatwą nawigację w katalogu produktów.

Moduł Infinite Scroll to nowoczesny zamiennik Pagination System i oferuje bezproblemowe przeglądanie.

Funkcje Nieskończonego Zwoju

1. Rozszerzenie Infinite Scroll zapewnia opcję wyświetlania modułu ładującego podczas ładowania następnego zestawu produktów. Animacja ładowania utrzymuje zainteresowanie użytkowników podczas oczekiwania na załadowanie strony.Przejdź do góry„przycisk umożliwiający odwiedzającym dotarcie do górnej części strony w ułamku sekundy.

Nieskończone przewijanie
Jedną z wad Nieskończonego Przewijania, o której mówiliśmy powyżej, jest trudność w przejściu na górę strony. „Przejdź do góry”w module Infinite Scroll eliminuje ten problem. 3. Aby uniknąć automatycznego przewijania, możesz użyć przycisku„Załaduj więcej”po kilku stronach. Jest to przydatne dla użytkowników, którzy nie chcą oglądać ciągłego przewijania przez dłuższy czas.
Załaduj więcej

4. Możesz również utwórz okno wiadomości na końcu wyników produktu, który potwierdza odwiedzającego, że wyniki zostały zakończone.

nieskończone przewijanie-tworzenie-wiadomość-skrzynka

5. Wtyczka Infinite scroll nie wpływa na SEO i jest kompatybilna z SSL.

Knowband oferuje moduł Infinite Scroll dla Prestashop, Magento, Magento 2 i OpenCart.

Sprawdź je, aby zobaczyć ich pełne funkcje i zalety

PrestaShop Infinite Scroll Addon

Magento Infinite Scroll

Magento 2 Infinite Scroll

Rozszerzenie OpenCart Infinite Scroll

Aby uzyskać pomoc dotyczącą tych modułów, możesz skontaktować się z nami pod adresem support@knowband.com

Powiązane i popularne posty:

W jaki sposób Infinite Scroll może pomóc Twojej witrynie eCommerce?

Infinite Scroll Optimization: Rejestrujesz się podczas przewijania

Kasa jednostronicowa a kasa wielostronicowa: która jest lepsza i dlaczego?

10 Korzyści z logowania społecznościowego w eCommerce

Najważniejsze wskazówki dotyczące optymalizacji strony kasy 10 w celu zwiększenia liczby konwersji


Manish Barthwal

Manish Barthwal

Following his passion for writing, Manish has been providing value to his readers through his write-ups. He predominantly writes for the e-commerce industry. Apart from writing, Manish's love for cricket is unmatchable. He is an ardent cricket fan.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *