?Chicken-and-egg’ problem of marketplace startups- 6 tips for building your own

Chicken-and-egg' problem of marketplace startups

Rynek jest jednym z najbardziej dochodowych przedsiębiorstw na współczesnym rynku eCommerce. Firmy rozwijają się z nowym podejściem, w którym nie muszą inwestować w zapasy produktów, ale nadal osiągają ogromne zyski z prowizji uzyskanych ze sprzedaży dokonanej przez sprzedawców na stronie. To całe masło, prawda?

Niewątpliwie rynek jest skarbem generowania dochodów, ale jak każdy cenny skarb, nie jest tak łatwo zdobyć. W przeciwnym razie każda inna strona stanie się rynkiem, by polować na skarb. Od zarządzania łańcuchem dostaw, obsługą klienta, jakością produktów, reputacją na rynku po wprowadzanie sprzedawców i klientów na stronie, rynek jest trudnym biznesem.

Firma działająca na rynku nie może pozyskać klientów, jeśli nie ma na niej lub ma tylko kilku sprzedawców i nie będzie w stanie przekonać sprzedawcy do zarejestrowania się, jeśli nie ma klientów na stronie. To jest problem z kurczakiem i jajkiem na rynku, na którym utknąłeś między tymi, którzy wprowadzają sprzedawców lub klientów. Na szczęście pomimo tych wyzwań istnieją skuteczne rynki.

W tym poście skupiłem się na tym, jak poradzić sobie z problemem kurczaków i jaj na rynku i zrozumieć, dlaczego nie chodzi tylko o to rozwijanie witryny marketplace ale ogólnie rozwijając działalność związaną z rynkiem.

Co to jest problem z kurczakiem i jajkiem?

Problem z kurczakiem i jajkiem

Który był pierwszy? To samo można powiedzieć o sprzedawcy i klientach na stronach marketplace

Jeśli są nabywcy, ale tylko kilku sprzedawców, aby zrealizować zamówienia, akcje nie będą wystarczające do realizacji wszystkich zamówień. Tak więc kupujący będą pozostawać niezadowoleni z niedoboru produktu i prawdopodobnie nie wrócą.

Jeśli jednak na stronie nie ma kupujących, w jaki sposób przekonałbyś sprzedawcę do rejestracji?

Bez kupujących za swoje produkty sprzedawca nie znajdzie dla ciebie korzystnej strony. Nawet jeśli zarejestrują się, podadzą listę swoich produktów i poczekają na kupujących, nie ma gwarancji, że wkrótce nastąpi sprzedaż. W przypadku otrzymania zamówienia po wielu miesiącach aukcji, nie można powiedzieć, czy produkt jest nadal dostępny w magazynie u sprzedającego, czy też jest wystarczająco świeży, aby utrzymać jakość. Tak więc ostatecznie klienci nie otrzymają wysokiej jakości usługi ze strony, rujnując nazwę strony.

Podaż to największe wyzwanie stojące przed rynkiem. W przypadku tego problemu z kurczakiem i jajkiem budowanie biznesu rynkowego zajmuje trochę czasu. Nowa platforma na ogół pozostaje w tyle w tworzeniu wystarczającej wartości, aby przyciągnąć nowych użytkowników. Niezależnie od tego, czy to klienci, czy sprzedawcy, nie dołączą do ciebie, dopóki nie znajdziesz dla nich czegoś wartościowego.

Z pewnością jest to ogromny problem dla twojego startupu, ale jak już powiedziałem, pomimo tych blokad, istnieją skuteczne rynki. Bądź więc czujny, ponieważ zamierzamy przedyskutować, jak możesz przetrwać tak trudny okres, jednocześnie zwiększając trakcję i budując bazę zaopatrzeniową i konsumencką na dłuższą metę. Oto sześć wskazówek:

1. Chodzi o cierpliwość i planowanie

cierpliwość jest kluczowym elementem sukcesu

Miej cierpliwość, dopóki nie ustanowisz obu stron – sprzedawcy i społeczności klientów

Prawdopodobnie nie widać oznak trakcji nawet po miesiącach rozruchu. W takim przypadku powinieneś kompleksowo zweryfikować swój model biznesowy i rynek. Charakter tego okresu jest nieco przeciwny do uruchomienia e-commerce opartego na inwentarzu. Tam budujesz własny łańcuch dostaw, sam składując produkty. Na rynku musisz zbudować zarówno społeczność klientów, jak i sprzedawców; będziesz potrzebować więcej czasu, aby dowieść swojej wartości obu stronom.

Może to potrwać kilka miesięcy, zanim rynek wreszcie zdobędzie i udowodni tę wartość. Jednak w międzyczasie musisz znaleźć niszę dla swojej firmy i zacząć skupiać się na tym bardzo konkretnym celu. Używana przez większość udanych targów, z niszowym rynkiem kierowania twoją główną inwestycją byłaby czas spędzony na sprzedawcach akwizycyjnych. Etsy i Amazon to dwa takie przykłady, które rozpoczęły się od niszowego rynku (odpowiednio Vintage, ręcznie robione produkty i książki), a następnie rozszerzone do szerszej sekcji.

Tak więc, dopóki nie osiągniesz tego poziomu, musisz pozostać skupiony, stały i cierpliwy.

2. Zapoznaj się z początkową inwestycją-

poziom początkowej inwestycji

Eksperci mają różne opinie na temat poziomu początkowych inwestycji w promocję na rynku

Poziom początkowych inwestycji w działalność rynkową jest przedmiotem debaty. Niektórzy eksperci twierdzą, że dokonywanie dużych inwestycji z wyprzedzeniem sygnalizuje podmiotom, że poważnie podchodzisz do biznesu i na dłuższą metę pozostaniesz skoncentrowany. Tak więc byłaby stabilność. Ułatwiłoby to również dostawcom i producentom zrozumienie intencji utrzymania działalności firmy. Eksperci popierają ten pogląd, podając przykłady dużych początkowych inwestycji przez kilka firm, takich jak Microsoft Xbox. Zrobili wielkie zobowiązanie, wydając około $ 500 milionów na promowanie platformy.

Jednak moje poglądy są skłonne z drugiej strony ekspertów, którzy wierzą w regulację wskaźnika spalania w początkowych okresach. Musisz poświęcić trochę czasu, aby najpierw zbudować wartość dla swojego biznesu. Powodem jest to, że nie każdy jest Microsoft, który nie ma rzadkości dolarów, a także już zbudować wartość biznesową. Podczas gdy niektóre firmy mogą osiągać ogromny sukces przy pierwszych dużych transakcjach, nie można kupić szybkości, jeśli chodzi o budowanie rynku. Regulacja inwestycji w początkowym okresie pozwoliłaby zaoszczędzić paliwo i zabrałaby Cię dalej na wybieg.

Więc uważnie sprawdź swoją początkową szybkość nagrywania. Na początku duże zespoły i duże biura nie są już potrzebne. Większość początkowych inwestycji rynkowych jest realizowana tylko w dwóch funkcjach: Rozwijanie witryny marketplace, i budowanie bazy łańcucha dostaw ze społecznością kupujących i sprzedających.

3. Zaostrzyć swój cel na rynku niszowym

Dokręć swój cel na niszowym rynku

Skoncentruj się na rynku docelowym i staraj się zdobyć tę niszę

Udane rynki mogą funkcjonować jako repozytorium dla różnorodności produktów i wyborów w tym samym miejscu, ale żadna z nich nie rozpoczęła się w tej samej fazie, co obecnie. Przykład rynku Amazon i Etsy w pierwszym punkcie popiera ten pogląd. Etsy zaczął jako miejsce docelowe Vintage i ręcznie robione rękodzieło, a następnie rozszerzył się na inne kategorie. Dzisiaj, Etsy akceptuje integrację nawet z niezależnymi witrynami i platformami eCommerce. Amazon zaczął jako księgarnia internetowa i ewoluował jako ogromny rynek wszystkiego, co można sobie wyobrazić. Parzysty Amazon akceptuje integrację z innymi witrynami eCommerce i platformami eCommerce.

Oba podmioty zaostrzyły koncentrację w mniejszym pionie, zanim rozszerzyły się na większy rynek. Ta wąska koncentracja stała się ich największym USP i trakcją. Dziś nie myślisz o lepszym miejscu w Internecie niż Amazon, by kupować książki, nawet jeśli nie jest to zwykła księgarnia i to samo dotyczy Etsy dla rzemiosła ręcznego.

Wzrost poza niszą byłby procesem organicznym, który rozwijałby się w czasie. Jeśli wzrost nie rozpoczyna się organicznie, możesz pomóc sobie przy przyspieszaniu, skupiając się na działaniach związanych z przejęciem przez sprzedającego. Możesz przygotować plany działań skierowane do określonych kategorii produktów i sprzedawców, a następnie stopniowo rozszerzać je poza niszę koła. Możesz wykorzystać swoje położenie geograficzne jako przewagę, najpierw rozszerzając zasięg na poziom lokalny, zanim przejdziesz na poziom krajowy i międzynarodowy.

4. Skup się na swoich niszowych narzędziach użytkowników-

Skup się na swoich niszowych narzędziach użytkowników

Wyniki na rynku niszowym decydują o losie w szerszej sekcji

Jest zrozumiałym faktem, że odnoszące sukces rynki budowane są z niszy dla mas. W okresie niszy ważne jest, aby zoptymalizować doświadczenia swoich wczesnych pasażerów, zanim zaczniesz przyciągać tłumy. Koncentrując się na zaangażowaniu użytkowników pierwszych użytkowników (zarówno sprzedawców, jak i klientów), zwiększysz prawdopodobieństwo, że zostaną przez nich omówione w swoim kręgu, a dyskusja zawierać będzie coś promocyjnego.

Na przykład Etsy wykonał fantastyczną robotę jako rynek ręcznie rękodzieła, który doprowadził do jego dziedzictwa, nawet po rozszerzeniu na inne kategorie. Amazon wykonał fantastyczną pracę jako sprzedawca książek online w USA, zanim przekształcił się w giganta na rynku z zasięgiem na całym świecie. I, trochę inny, ale istotny przykład, Mc Donald’s wykonał fantastyczną robotę ze swoimi hamburgerami w USA, zanim rozszerzył się na inne produkty i inne kraje.

Wszystkie te podmioty szczególną uwagę poświęciły swoim wczesnym użytkownikom przed rozszerzeniem, w wyniku czego ich dziedzictwo kontynuowano nawet przy nowych produktach i nowej widowni. Przed skupieniem się na szerszej sekcji upewnij się, że Twój rynek działa znakomicie w wąskiej sekcji, ostatecznie przenosząc Cię do szerszej sekcji organicznie i automatycznie.

5. Buduj społeczność za pomocą użytkowników niszowych

Społeczność użytkowników może być tworzona tylko wtedy, gdy koncentrujesz się na swoich narzędziach i wspierasz ich od czasu do czasu. Media społecznościowe to najlepsza platforma do budowania społeczności. Wykorzystaj tę platformę, aby zwiększyć swój zasięg dla użytkowników.

Meowingtons

Meowingtons jest doskonałym przykładem tego, jak możesz skupić się na swojej niszy, aby przejść do szerszej sekcji. Zaczęło się od myślenia, że z całej populacji USA, istnieje duży odsetek populacji kobiet. Spośród ogółu populacji kobiet, istnieje duży odsetek kobiet, które lubią koty. Skoncentrowała się na kobietach, które lubią koty i zaczęły sprzedawać akcesoria dla kotów, narzędzia dla kotów i akcesoria dla kotów dla kobiet. Dziś jest udanym startupem z więcej niż zwolennikami 5 na różnych platformach społecznościowych.

6. Zaufaj swojej wizji, ale postępuj zgodnie ze statystykami

Trzymaj wizję. Zaufaj procesowi

Możesz znaleźć ludzi, którzy nie wierzą w twoją wizję. Czy musisz się tu zatrzymać?

Rynek jest pełen koncepcji. Każdy ma swój sposób robienia rzeczy. Niektóre z nich mogą wyśmiewać się z twojej wizji. Znajdziesz osoby sugerujące wycofanie się, gdy twój start nie nastąpi w takim tempie.

Cóż, budując swój biznes na rynku lub rozszerzając go na nowe granice, musisz uwierzyć w swoją wizję, ale nie ślepej wiary w swoje pomysły. Jeśli idziesz w prawo, na pewno znajdziesz pozytywne sygnały na różnych etapach działalności. Śledź swoje postępy i ponownie oceniaj podjęte kroki i sposób, w jaki pracowały dla Ciebie. Przygotuj ankietę od swoich pierwszych użytkowników na temat ich doświadczeń, sprawdzaj powtarzających się klientów i powtarzaj sprzedaż, śledź tempo rejestrowania się przez sprzedających i ich opinie na temat komfortu korzystania z witryny.

Jeśli nie ma pozytywnych oznak trakcji, a statystyki nie popierają twoich pomysłów, pomyśl o dalszym postępowaniu. Nie można osiągnąć sukcesu rynkowego dzięki wizjom, trzeba być na bieżąco ze statystykami i faktami.

Final Say

Podsumowując całą sprawę, omówię niektóre z kluczowych punktów, które mogą pomóc w rozwiązaniu tego problemu na rynku online. Spójrz:

problem z kurczakiem i jajkiem

Rozpoczęcie od platformy jako producenta może pomóc Ci zanurzyć się w każdym zakątku branży. Praca na poziomie gruntu może pomóc w zidentyfikowaniu wąskich gardeł Twojego sklepu z zakupami. Posiadanie praktycznego doświadczenia jako sprzedawca może pomóc Ci uzyskać najlepsze efekty od sprzedawców zewnętrznych.

Stwórz sieć nie tylko klientów, ale także dostawców na samym początku. Możesz wykorzystać moc swojej sieci w niewłaściwym czasie. Jeśli chodzi o rynek, budowanie osobistego kontaktu ze sprzedawcami jest tak samo ważne jak posiadanie silnych relacji z klientami.

Zdobądź wartościowych użytkowników, zanim podejdziesz do dostawców, aby stać się częścią Twojego rynku online. To rodzaj błędnego koła. Jakość bazy klientów i zmotywowanie sprzedawców do sprzedaży w Twojej witrynie. Co więcej, duża liczba sprzedawców i różnorodność produktów może dać nieodparte wrażenie niechętnym odwiedzającym do robienia zakupów w Twojej witrynie.

Może to brzmieć konwencjonalnie, ale zdobycie poparcia dla celebrytów jest zdecydowanie jednym ze sposobów przyciągnięcia zarówno sprzedawców, jak i użytkowników końcowych. Uzyskanie partnerstwa lub poparcia od kogoś, kto ma bazę fanów i pomaga w kanalizacji długoterminowej wizji.

Jak zdobyć klientów?

Poniżej omówiono niektóre z strategii, które mogą pomóc w zwiększeniu ruchu i zwiększeniu liczby konwersji w witrynie.

Jak wspomniano wcześniej, skupienie się na niszowym rynku i stworzenie silnej bazy klientów jako witryny jednego producenta jest koniecznością. Zachęć potencjalnych klientów.
Zamiast skupiać się wyłącznie na pozyskiwaniu klientów, upewnij się, że podejmujesz kroki mające na celu utrzymanie klientów. Śledź wiadomości e-mail, zaangażowanie w mediach społecznościowych to tylko niektóre z metod, które pozwolą im zaangażować się.

Jak skłonić sprzedawców zewnętrznych do sprzedaży Twojej witryny?

Gdy już znajdziesz się w niszy i na rynku docelowym, przyciągnięcie sprzedawców będzie o wiele łatwiejsze. Dodatkowo możesz wybrać następujące triki, aby zwiększyć liczbę dostawców swojej witryny.

Wreszcie,

Sześć wskazówek, które przedyskutowaliśmy, powinno umożliwić prawidłowe rozpoczęcie działalności na rynku. Jednoczesne budowanie obu stron rynku to ciężka praca, niż jednostronny model inwentaryzacji, ale gdy osiągnie się skalę, wszystko zacznie się kopać i ugruntuje wasze korzenie. Póki co masz trochę cierpliwości i dasz swojemu biznesowi wystarczająco dużo pasów startowych, żeby lecieć wysoko, a obie strony są dobrze ugruntowane.

Lubiłem to? Spodoba ci się to

Joe Parker

We boast of the best in the industry plugins for eCommerce systems and has years of experience working with eCommerce websites. We provide best plugins for platforms like - Magento, Prestashop, OpenCart and Shopify . We also provide custom module development and customization services for the website and modules..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *