Google’s AMP

Czym jest Google AMP i jak wpłynie to na przedsiębiorstwa handlu elektronicznego?

Stale zmieniający się rynek i zachowania konsumentów zmusiły właścicieli sklepów internetowych do pozostania na palcach. W celu złagodzenia presji ze strony internetowych jednostek biznesowych Google od czasu do czasu aktualizuje swoje zasady i schematy. Dążenie do wyróżnienia się na konkurencyjnym rynku będzie łatwiejsze, jeśli właściciele sklepu e-commerce będą na bieżąco z aktualizacją Google. Google AMP lub Accelerated Mobile Pages to jedna z aktualizacji Google, która ma wejść na rynek online przez burzę

Projekt Google AMP został uruchomiony w roku 2016, ale był ograniczony do kilku segmentów. Jednak projekt oferuje teraz firmom eCommerce możliwość budowania swoich witryn w formacie AMP.

Co to są przyspieszone strony mobilne (AMP)?

AMPGoogle AMP to inicjatywa Google dla wydawców, aby strony internetowe ładowały się szybciej na urządzeniach mobilnych. Z trendem M-commerce, AMP okazuje się bardzo korzystny, aby przenieść mobilne zakupy na wyższy poziom.

Wokół 40 do 50% witryn jest porzuconych z powodu wolnego czasu ładowania, zwłaszcza w urządzeniach przenośnych. Uwzględniając ten znaczący problem właścicieli witryn mobilnych, ten projekt Google sprawia, że ​​mobilne strony ładują się szybciej.

Niezwykły czas ładowania osiągany jest na dwa sposoby. Przede wszystkim programiści muszą tworzyć swoje strony zgodnie z wytycznymi zalecanymi przez Google. Istnieje wąski zestaw technologii internetowych, które muszą być używane podczas tworzenia strony internetowej. Ta technologia zabrania większości JavaScript, co ostatecznie skraca czas ładowania stron. Po drugie, strony internetowe są obsługiwane z serwera Google, gdy strona jest odwiedzana za pomocą wyszukiwarki Google.

Wpływ AMP na biznes e-commerce

Wpływ AMP na biznes e-commerce

Celem Google AMP jest szybsze ładowanie stron internetowych utrzymania klienta i zwiększ konwersje by uproszczenie zakupów użytkowników mobilnych. Nastąpiła poważna zmiana w zakupach online z komputerów stacjonarnych na urządzenia mobilne. Nawet słynna platforma eCommerce, jak oferuje Prestashop Moduły Prestashop Mobile App Builder aby pomóc właścicielom mieć własne aplikacje do zakupów. Tak więc projekt, który rozwiązuje problem powolnego korzystania z telefonu przez klientów, z pewnością zapewni firmom przewagę.

Wpływ Google AMP na marketing online

Po omówieniu wpływu Accelerated Mobile Pages na eCommerce należy pamiętać, że będzie to miało ogromny wpływ na marketing online. Poniżej wymienione są niektóre efekty tego samego. Spójrz.

Strony internetowe z obsługą AMP będą miały wyższą rangę w SERP. Zgodnie z raportem udostępnionym ostatnio przez Google, 9 spośród klientów online 10 jest bardziej skłonny do zakupów, jeśli uzna, że ​​mobilna informacja ma charakter informacyjny. Jest to największy powód, dla którego artykuł z obsługą AMP okaże się dobrodziejstwem dla sprzedawców internetowych. Zawartość AMP będzie wyższa w SERP. Ponieważ liczba internautów, którzy szukają porad i wskazówek na temat ich telefonów komórkowych wzrosła w ostatnich latach, artykuły, które są klasyfikowane w pierwszych pozycjach 3 Google SERP, będą zbierać wyniki dla swoich sklepów.

AMP jest open source

Google AMP pozwala ludziom wprowadzać zmiany zgodnie z ich potrzebami. Dlatego też marketerzy mogą teraz formułować swoją treść z ścisłym odniesieniem do zachowań konsumentów niszowych odbiorców. Zawartość zyska więcej czytelników, a więc ruch witryn mobilnych wzrośnie.

Dobrodziejstwo dla SEM

Płatne reklamy ze stronami obsługującymi technologię AMP wyróżniają się na tle konkurencji. Reklamy w AMP używają Https i będą bardziej wciągające i innowacyjne. W związku z tym może mieć pozytywny wpływ zarówno na wyniki organiczne, jak i nieorganiczne.

Skrócony czas ładowania

Czas ładowania jest głównym czynnikiem prowadzącym do wzrostu wskaźników odrzuceń i wyjść. Dzięki Google AMP szybkość szybkiego ładowania sprawi, że czytelnicy pozostaną dłużej na Twojej stronie, zmniejszając tym samym współczynnik odrzuceń. Ponadto niski współczynnik odrzuceń pomaga zweryfikować wyszukiwarki, czy Twoja strona jest zgodna z tym, czego szukają użytkownicy. Wraz z szeregiem korzyści ma pewne zalety również dla sprzedawców internetowych. Niektóre z nich są wymienione poniżej.

  • Zawartość AMP to obecnie proste artykuły. Te strony internetowe nie zapewniają użytkownikom żadnej subskrypcji ani opcji wypełniania formularzy.
  • Chociaż ranking stron w Google SERP stanie się łatwiejszy, budżet zainwestowany w content marketing na pewno wzrośnie.
  • Dodając do tego problemy, Google nie zaakceptuje zawartości pamięci podręcznej AMP, chyba że zawartość jest wolna od wszystkich błędów.

Final Say

Podczas aplikacja mobilna może poprawić Twój biznes, Google AMP może przenieść Twoją firmę na wyższy poziom. Google AMP przyspiesza marketing treści i Konstruktorzy aplikacji na Androida powinien przygotować się na zmiany, których oczekuje się od wyszukiwarki. Jeśli masz sklep e-commerce na platformie PrestaShop lub OpenCart, możesz wypróbować nasz Dodatek PrestaShop AMP i Rozszerzenie OpenCart AMP.

Lubiłem to? You Like Like Te Too


Joe Parker

We boast of the best in the industry plugins for eCommerce systems and has years of experience working with eCommerce websites. We provide best plugins for platforms like - Magento, Prestashop, OpenCart and Shopify . We also provide custom module development and customization services for the website and modules..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *