Multi-vendor Marketplace

5 sposoby na przyciągnięcie sprzedawców na rynku online dla wielu dostawców

Wirtualny rynek wielu dostawców jest jednym z takich najważniejsze trendy w branży eCommerce. Łatwość rozbudowy zapasów i asortymentu sprawia, że ​​jest to nieuniknione ulepszenie witryn e-commerce. O ile złożoność wprowadzania zmian w kodzie i zarządzania rynkiem zastrasza właścicieli sklepów na długo, ale już nie. Rozszerzenie Marketplace dla wielu sprzedawców to poręczne rozwiązanie, które przekształca Twój sklep eCommerce w internetową witrynę dla wielu sprzedawców. Prestashop marketplace addon, Rozszerzenie market marketu Magento, Moduł Magento 2 Marketplace i Wtyczka Open Market dla wielu sprzedawców są to takie rozszerzenia, które mogą łatwo przekształcić internetowe witryny jednego dostawcy oparte na odpowiednich platformach w rynek wielu dostawców. Mimo że ten rynek jest platformą bez wysiłku, aby dotrzeć do szerszego grona odbiorców, przekonanie sprzedającego, by oddawał się im, jest nadal zadaniem. Tak jak trudno było przekonać użytkowników końcowych do zakupów w sklepach internetowych, a nie w centrach handlowych, tak przekonanie dostawców do sprzedaży swoich produktów na rynku jest trudne. Czy stoisz przed tym samym problemem? zachęcić sprzedawców do zarejestrowania konta w sklepie na swoim rynku. Sprawdź je.

1. Sprzedaj swojego sprzedawcę wielu produktów

Market-your-marketplace-płynnie

Marketing jest odskocznią od całej struktury biznesowej. Niezależnie od tego, czy chodzi o przyciągnięcie użytkownika końcowego, czy o samych dostawców, nic innego jak inteligentna strategia marketingowa jest fundamentem filaru na przyszłość. Poniżej wymienione są niektóre sposoby właściwego promowania pomysłu na biznes.

 • Skutecznie korzystaj z platformy reklamowej

  wydajnie platforma reklamowa

Internet i platforma mediów społecznościowych to poręczny sposób na dotarcie do szerszej publiczności za jednym zamachem, jednak marketing offline jest koniecznością, jeśli chodzi o przyciąganie sprzedawców. Wraz z tablicami reklamowymi i reklamami telewizyjnymi musisz osobiście odwiedzić dostawców. Jest wielu sprzedawców, którzy mogą nie być technicznie rozsądni, ale mogą dodać wiele wartości do Twojej firmy.

 • Właściwe umieszczenie

  właściwe umieszczenie

Strategiczne umieszczanie reklam i banerów jest koniecznością. Wózki dostawcze usług logistycznych są jednym z najlepszych miejsc do rozpoczęcia kampanii. Umieszczaj tablice na hurtowniach, rozprowadzaj ulotki na targach i miejscu, w którym jest sprzedawana.

 • Skieruj reklamy na odpowiednich odbiorców

  prawy widz

Bez względu na grupę docelową platforma społecznościowa jest najbardziej efektywnym miejscem do zauważenia. Załóż konto w sieciach społecznościowych, gdzie spodziewasz się znaleźć niszę docelową. Stwórz internetowy buzz z marketingiem partnerskim.

 • Użyj kanału mediów społecznościowych

  kanał społecznościowy

Dołącz do grup i społeczności sprzedawców w różnych kanałach mediów społecznościowych. To pomoże ci połączyć się bezpośrednio z nimi. Udostępniaj informacje o tych platformach i informuj sprzedawców o najnowszych postępach.

2. Ułatw transakcję

uczynić transakcję łatwiejszą

Brak wiedzy technicznej jest największym problemem dla handlowców na całym rynku. Trzeba więc ich uświadomić, że cała idea rynku polega na tym, aby rzeczy stały się prostsze, a jednocześnie przyciągać większą bazę klientów. Moduły użytkowników i sesje szkoleniowe mogą pomóc im zorientować się, jak działa cała struktura biznesowa. Rynek Prestashop jest jedną z takich platform, które mogą okazać się dobrodziejstwem dla sprzedawców. Dzięki nieograniczonym funkcjom na rynku sprzedawcy mogą mieć wrażenie, że korzystają z własnej witryny. Łatwe zarządzanie zapasami, opcje płatności i zarządzanie zamówieniami mogą sprawić, że cała transakcja biznesowa będzie płynna dla sprzedawców. Zoptymalizuj swój rynek zgodnie z potrzebami dostawców i przekonaj sprzedawców, aby stały się łatwiejsze.

3. Należy jasno określić strukturę prowizji

przejrzysta struktura prowizji

Komisja i struktura płatności to kolejna poważna sprawa dostawców. Prowadź prowizje, które zostaną przydzielone sprzedającym. Niezależnie od tego, czy struktura prowizji zależy od kategorii, produktu czy ilości. Wszystko powinno być wyjaśnione. Zainstaluj moduły w swoim sklepie, które automatycznie rozkładają koszty i ROI. Powinien być przypisany do samej bramki płatniczej. Jakiekolwiek opóźnienie może pozostawić podejrzanych dostawców. Ogólna strategia to płatność pod koniec każdego tygodnia. Utrzymuje to czystość książek i utrzymuje płynność na końcu sprzedających.

4. Pomóż im zarządzać zapasami

help-them-manage-the-inventory

Zarządzanie zasobami reklamowymi jest największym atutem dla wszystkich sklepów internetowych. Jest to kolejny powód, który sprawia, że ​​nie chcą się już zagłębić w rynek wielu dostawców. Prestashop Marketplace CSV Import / Export Addon jest jednym z takich modułów, który może pomóc w importowaniu produktów i ich kombinacji za pośrednictwem CSV. Dzięki temu sprzedawcy łatwiej wprowadzają dane i śledzą produkty. Poza tym właściciele sklepów Prestashop mogą zarządzać niskim poziomem zapasów dzięki pomocy Prestashop Marketplace Low Stock Alert Addon. Śledzi on spis sprzedawców i wyświetla komunikat ostrzegawczy, gdy zapasy znajdują się poniżej określonego limitu.

5. Zoptymalizuj rynek za pomocą wtyczek

optymalizuj-marketplace-with-plugins

Nawet jeśli rynek jest łatwy w obsłudze i nie wymaga nadzoru technicznego, nadal istnieje wiele czynników, które mogą nie przekonać dostawców. Bariery językowe, przeliczanie walut, generowanie faktur i obsługa klienta to tylko niektóre z tych problemów. Przekonaj ich o zmianach, które na rynku mogą wnieść do ich ogólnego scenariusza biznesowego instalowanie wtyczek i rozszerzeń. Menedżer transakcji Prestashop, menedżer niskiego zapasu i inne tego typu dodatki mogą pomóc w optymalizacji i dostosowaniu integracji rynkowej. Dowiedz się o lukach i punktach bólu twoich dostawców i zaktualizuj rynek.

6.Informative blogi

blogi informacyjne

Czuć wielu dostawców Opracowany przez Knowband oferuje wiele innych funkcji, które jeszcze bardziej ułatwiają administratorowi sklepu zagłębienie się w scenariusz dla wielu dostawców.

Niektóre funkcje administracyjne omówiono poniżej:

 • Rozszerzenie marketplace dla wielu dostawców umożliwia funkcję wielu dostawców w Twoim eCommerce. Aktualizacja sklepu odbywa się bez wprowadzania jakichkolwiek zmian w kodzie.
 • Automatyzuje cały proces śledzenia i zarządzania sklepem.
 • Administrator może zatwierdzić / odrzucić profil sprzedawcy, jeśli chce, z zaplecza.
 • Moduł marketplace dla wielu dostawców dla Magento, Prestashop, Magneto 2 i OpenCart pozwala nawet administratorowi śledzić, dodawać lub usuwać produkty / kategorie z witryny.
 • Wtyczka pozwala administratorowi sklepu naprawić globalne / indywidualne
 • Administrator może nawet zobaczyć wydajność poszczególnych sprzedawców, a nawet może śledzić transakcję na rynku.
 • Administrator może wysyłać powiadomienia e-mail do sprzedawców za pośrednictwem
 • Sprzedawcy otrzymują oddzielny pulpit nawigacyjny, który pozwala śledzić ich produkty, a także sprzedaż.
 • Mogą przeglądać zamówienia i zarządzać nimi z poziomu swojego pulpitu nawigacyjnego.

Wnioski

Różne wskazówki i techniki omówione w tym poście to tylko pierwszy krok do przodu. Jednak proces przekonywania sprzedawców jest procesem ciągłym i powinien być improwizowany zgodnie z potrzebami i wymaganiami. Wybitny problem z kurczakiem i jajkiem na targowiskach jest czymś, o czym musisz się zastanowić. Stąd też opracuj dobrze zbadane strategie marketingowe, w które zaangażują się zarówno klienci, jak i klienci

W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z support@Knowband.com

Powiązane historie:


Joe Parker

We boast of the best in the industry plugins for eCommerce systems and has years of experience working with eCommerce websites. We provide best plugins for platforms like - Magento, Prestashop, OpenCart and Shopify . We also provide custom module development and customization services for the website and modules..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *