8 Solidne dowody, że sklep na Facebooku może podwoić liczbę konwersji

Knowband Prestashop Facebook Store increase the Conversion Rate

�Jeśli jesteś aktywnym użytkownikiem Facebooka, prawdopodobnie widziałbyś marki promujące produkty swojego sklepu za pośrednictwem ich strony na Facebooku, a po otwarciu tych stron zobaczysz, że mają one opcję „Kup teraz”, którą nazywamy „Facebook Sklep.” W przypadku sklepu e-commerce sklep na Facebooku jest częścią ich rzeczywistego sklepu eCommerce, który pozwala im sprzedawać swoje produkty bezpośrednio za pośrednictwem strony na Facebooku.

„Media społecznościowe są ważne dla sprzedawców internetowych!”

Jeśli chcesz wznieść swój biznes eCommerce na nowy poziom, media społecznościowe są dziś atutem. Ogromne zaangażowanie użytkowników na platformach społecznościowych okazało się ważnym aspektem dla sprzedawców internetowych, aby wykorzystać je do skutecznego marketingu. Spośród wszystkich platform mediów społecznościowych Facebook jest jedną z najczęściej używanych. Dlatego nieuniknionym aspektem dla sprzedawców jest założenie sklepu internetowego na największej na świecie platformie mediów społecznościowych i zwiększenie sprzedaży. Wszystko, czego potrzebują, to strona na Facebooku z kilkoma obserwującymi na początek.

Facebook udostępnia platformę dla właścicieli sklepów eCommerce w postaci sklepu na Facebooku, aby pomóc im w marketingu ich działalności. Pomaga sprzedawcom internetowym rozwijać swoją działalność przed dużą publicznością Facebooka.

Udowodniono, że klienci mają tendencję do kupowania produktu, jeśli chodzi o ich wypowiedzenie. Pod tym względem skuteczny okazuje się sklep na Facebooku. Sprzedawcy mogą tworzyć niesamowite treści na swoich stronach biznesowych na Facebooku i przyciągać uwagę użytkowników do swojego sklepu. Za pomocą niektórych wtyczek możesz łatwo połączyć swój sklep e-commerce ze swoją stroną na Facebooku.

Prestashop sklep na FacebookuDodatek od Knowband to jeden z takich dodatków dla właścicieli Prestashop, który pomaga im włączyć własny sklep na Facebooku. Dzięki temu mogą wygodnie zarządzać swoim sklepem na Facebooku. Sprzedawca może dostosować wygląd swojego sklepu za pomocą wielu kombinacji kolorów, wyróżnić wybrane kategorie i produkty w sklepie i zrobić wiele więcej.

Knowband zapewnia Rozszerzenie sklepu FB dla Magento , jak również.

Pozwól nam krótko omówić, w jaki sposób sklep na Facebooku może pomóc Ci rozwinąć sklep internetowy i uzyskać lepsze konwersje.

1. Kieruje ruch z Facebooka do serwisu

Sklep na Facebooku

Liczba użytkowników Facebooka każdego dnia osiąga nowy poziom. Szacuje się, że w ciągu najbliższych kilku lat liczba ta osiągnie 3 miliardy. Dzięki takim liczbom detaliści zyskują ogromną przewagę w zakresie uświadamiania ludzi o swojej marce i osiągania wyższej sprzedaży. Stwarza to dobrą okazję dla właścicieli sklepów e-commerce do przekierowania dużej części ruchu na stronie bezpośrednio do ich witryny. Sklep na Facebooku może mieć znaczący wpływ na konwersje w Twoim sklepie

2. Udostępnianie społecznościowe

Podziel się z innymi

Sklep na Facebooku zapewnia udostępnianie społecznościowe. Niejednokrotnie, jeśli produkt wystawiony przez sprzedawcę spodoba się odwiedzającym, istnieje pewna szansa, że ​​zaproponują ten produkt niektórym członkom rodziny lub znajomym. Sklep na Facebooku udostępnia funkcję udostępniania społecznościowego, dzięki której odwiedzający mogą dzielić się produktami ze znanymi im produktami. Sklep na Facebooku pomaga sprzedawcy na wiele sposobów. Po pierwsze, sprzedawca ma możliwość promowania produktów na bezpłatnej platformie. Po drugie, odwiedzający, którzy udostępniają produkt, mogą doprowadzić go do potencjalnego nabywcy, co pomaga w ułatwieniu sprzedaży produktu.

3. Lepsza widoczność produktu

Lepsza widoczność produktu

Jedną z największych zalet sklepu na Facebooku jest łatwość dotarcia do użytkowników. Większość ludzi posiada konto na Facebooku. W związku z tym sprzedającemu łatwo jest dotrzeć do potencjalnych nabywców. Jednym z głównych problemów napotykanych przez sprzedawcę jest znalezienie dobrej i znanej platformy w celu promocji produktu. W przypadku sklepu na Facebooku ten problem zostaje zminimalizowany, a szanse na konwersje znacznie wzrastają. Oprócz tego sprzedawcy mogą nawet zwiększyć liczbę obserwujących w swoim sklepie na Facebooku dzięki niesamowitym zniżkom i ofertom. Dodatek Prestashop Superfan�jest jednym ze sposobów na zmuszenie odwiedzających do śledzenia Cię na Facebooku.

4. Łatwość zakupów

Prestashop Lepsze doświadczenie zakupowe na Facebooku

Co może być lepszą opcją dla użytkowników niż przeglądanie ich ulubionych produktów na tej samej platformie, z której korzystają zazwyczaj w celach rozrywkowych? Sklep na Facebooku zapewnia, że ​​klient nie musi opuszczać platformy podczas przeglądania niektórych rzeczy w Twoim sklepie. Poprawia doświadczenie klienta i pomaga sprzedającemu poprawić wyniki sprzedaży.

5. Łatwy dostęp do produktu na stronie

Łatwy dostęp do produktu

Większość osób korzystających z Internetu ma łatwy dostęp do Facebooka. W ten sposób założenie sklepu na Facebooku pomaga sprzedawcy uczynić swój sklep e-commerce łatwo dostępnym dla użytkowników Facebooka.

Ludzie mogą uzyskać dostęp do Facebooka za pośrednictwem telefonów komórkowych, tabletów i innych urządzeń. Dlatego pomysł dostępu do sklepu internetowego tylko za pomocą witryny na komputery staje się przestarzały. Użytkownicy mogą przeglądać sklep Facebook w dowolnym trybie. Korzystanie ze sklepu na Facebooku usuwa barierę ograniczonej formy dostępu do sklepu internetowego, zapewniając lepszy zasięg, aby uzyskać większą widoczność i lepszy współczynnik konwersji.

6. Łatwe śledzenie ruchu przychodzącego przez Facebook

Posiadanie sklepu na Facebooku ułatwia śledzenie członków społeczności na Facebooku. Kiedy połączysz swój sklep ze swoją stroną na Facebooku, za pomocą Google Analytics możesz uzyskać przegląd ruchu pochodzącego z Facebooka. Możesz sprawdzić, skąd pochodzą Twoi klienci, śledzić konwersje i odpowiednio zoptymalizować swój sklep.

7. Większe zaangażowanie użytkowników

Sprzedaż produktów na Facebooku nie jest trudna, jeśli wiesz, jak zaangażować użytkowników. Aby tak się stało, musisz nawiązać przyjazne stosunki ze swoją społecznością. Spraw, aby poczuli, że Ci na nich zależy. Ogłaszaj ekscytujące nagrody, wyprzedaże, rabaty, rozwiązuj ich pytania w sekcji komentarzy, wykorzystuj historie na Facebooku, organizuj quizy itp. W ten sposób znajdziesz więcej zaangażowania użytkowników w swoim sklepie na Facebooku i pomoże ci to lepiej zrozumieć społeczność.

8. Reklamy na Facebooku

Reklamy na Facebooku pomagają zdobyć więcej klientów i zwiększyć świadomość marki. Prezentuje Twoją markę nowemu gronu ludzi, dzięki czemu coraz więcej osób się o niej dowiaduje. Facebook udostępnia opcję „Boost post”, dzięki której możesz przenieść widoczność swojej marki na wyższy poziom. Możesz kierować reklamy do określonej grupy odbiorców z określonym budżetem.

Wnioski

Większość sklepów eCommerce przechodzi na media społecznościowe w celu lepszego wzrostu. Po prostu nie można ignorować potęgi mediów społecznościowych, jeśli chce się przenieść swój biznes na wyższy poziom. Brak sklepu na Facebooku może skutkować utratą dużej części potencjalnych nabywców. Więc idź i otwórz swój sklep na Facebooku już dziś!

Jeśli masz więcej punktów do dodania, daj nam znać, zostawiając komentarz poniżej.

Może ci się spodobać również:

Joe Parker

We boast of the best in the industry plugins for eCommerce systems and has years of experience working with eCommerce websites. We provide best plugins for platforms like - Magento, Prestashop, OpenCart and Shopify . We also provide custom module development and customization services for the website and modules..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *