Customer retention strategies and modules

Moduły utrzymania klientów w celu zwiększenia powtarzalnej sprzedaży i zysków w sklepie PrestaShop

Strategie utrzymania klientów pozwalają zarówno zapewnić, jak i uzyskać więcej korzyści z aktualnej bazy klientów. Dla każdej firmy zajmującej się handlem elektronicznym pozyskanie nowych klientów jest celem nadrzędnym, a utrzymanie istniejących to podstawa długoterminowego sukcesu. Być może wielokrotnie słyszałeś, że przyciągnięcie nowego klienta jest bardziej gorączkowe niż zmuszanie istniejącego do ponownego zakupu. Chcesz mieć pewność, że klienci, na których przyciągnięcie tak ciężko pracowałeś, pozostaną przy Tobie, będą mieli lepsze doświadczenia z klientami i mają tendencję do czerpania wartości z twoich towarów. Lojalni klienci dokonujący powtórnych zakupów są siłą napędową każdej firmy. W tym poście udostępniamy 5 najlepszych sprawdzonych modułów utrzymania klientów w sklepie PrestaShop, które pomogą Ci utrzymać korzystne relacje z klientami i pielęgnować ich lojalność. Zobaczmy, jak postępować.

1. Zachęcaj do ofert i rabatów na utrzymanie klientów

Zwiększ lojalność klientów dzięki ofertom i rabatom

Aby przyciągnąć potencjalnego klienta, rabaty i wyprzedaże to najbardziej ekscytujące strategie. W swoim sklepie PrestaShop dodaj moduł udostępniania i wygrywania na Facebooku co pozwala klientowi udostępnić produkt na koncie na Facebooku, aw zamian otrzyma kupon rabatowy, który można zrealizować przy kolejnych zakupach. Możesz też przeprowadzić błyskawiczną wyprzedaż w Twoim sklepie eCommerce, aby zwiększyć retencję klientów. Sprzedaż może przyciągać każdego rodzaju klientów, ponieważ ludzie uwielbiają kupować swoje ulubione rzeczy po niskich cenach.

2. Wdrożenie programu lojalnościowego może zwiększyć retencję klientów

Inną sprawdzoną strategią zwiększania retencji klientów jest uruchomienie programu lojalnościowego w Twoim sklepie internetowym. Plik Moduł punktów lojalnościowych Moduł punktów nagród mają na celu oferowanie klientom nagrody za każdy dokonany przez nich zakup. Punkty te można wykorzystać przy kolejnym zakupie w sklepie PrestaShop na zasadach określonych przez sklep.

3. Zadowolenie klienta jest kluczem do jego utrzymania

Jeśli chcesz, aby klienci znowu robili u Ciebie zakupy, daj im satysfakcję, na jaką zasługują. Podróż rozpoczyna się na stronie głównej i kończy się, gdy klient otrzyma produkt o oczekiwanej jakości. Czasami zdarza się, że produkt nie pasuje lub klientowi się to nie podoba i chce go zwrócić. Czy Twój sklep jest gotowy do obsługi zamówienia zwrotów? Jeśli nie, zainstaluj Menedżer zwrotów PrestaShop moduł do Twojego sklepu, który pomoże Ci bez wysiłku obsłużyć anulowanie zamówienia i zwroty zamówień. To nie to. Jeśli klient chce zadać pytanie lub potrzebuje pomocy, ważne jest, aby mieć dobry system obsługi klienta. Istnieje wiele sposobów oferowania obsługi klienta w swoim sklepie eCommerce. Zapewniać wsparcie przez czat z helpdeskiem deskoid, wsparcie przez e-mail, czat na żywo, wsparcie telefoniczne itp.

4. Dodaj element personalizacji

Czy słyszałeś termin spersonalizowane doświadczenie? To nowy trend w biznesie. Traktuj swoich klientów indywidualnie i dbaj o ich doświadczenie, ponieważ każdy klient ma wyjątkowy gust. Utrzymanie klienta można osiągnąć, jeśli wiesz, jak traktować potencjalnych potencjalnych klientów. Możesz sprzedawać spersonalizowane produkty na żądanie, takie jak niestandardowe drukowane kubki do kawy, t-shirty, zegary ścienne lub cokolwiek, co ludzie będą chcieli kupić, z nowymi niestandardowymi projektami. Plik Projektant / konfigurator produktów PrestaShop Moduł umożliwia klientom dodanie żądanego tekstu, zdjęć i kodu QR produktu. Zacznij już dziś i zwiększ swoją sprzedaż na wyższy poziom.

5. Oferta subskrypcji:

zaoferować klientowi subskrypcję w celu poprawy utrzymania klientów

Zachęcaj klientów e-mailem do dokonywania ponownych zakupów, a w tym celu możesz dodać do swojego sklepu moduł subskrypcji e-mail z gamifikacją zamiast nudnego wyskakującego okienka subskrypcji. Zabawa i zabawne koło fortuny Spin and Win przyniesie Ci więcej subskrybentów i będziesz mógł zaoferować swoim nowym subskrybentom pewne rabaty, kupony. Marketing e-mailowy można wykorzystać do śledzenia obecnych klientów. Możesz udostępniać im szczegóły porzuconych koszyków, zbierać opinie po zakupie, a także co jakiś czas udostępniać aktualizacje ze sklepu. Alert cenowy, nowe szczegóły zapasów mogą zapewnić większe utrzymanie klientów i zwiększyć ogólną sprzedaż.

Słowa końcowe: Jeśli po sprzedaży nie sprzedałeś jeszcze dotychczasowym klientom, teraz jest dobry moment, aby opracować spójny plan utrzymania klientów. Aby zwiększyć sprzedaż i utrzymać klienta, musisz zadbać o każdego klienta odwiedzającego Twój sklep. Oferuj oferty, rabaty, punkty lojalnościowe i zachęcaj ich do subskrypcji newslettera. Jasno określaj zasady dotyczące klientów i nie zapomnij zapewnić kanałów obsługi klienta, aby zapewnić jego satysfakcję.

Może chcesz przeczytać:

Vishakha Nathani

Vishakha Nathani

Vishakha can be found writing, crafting or digging Earth. Her love for writing made her switch her profession from a Geologist to a Writer. Additionally, she likes keeping herself engaged in crafting and redecorating spaces. You might found her posting 3 am poetry on her Instagram story. Her proclivity for writing is never-ending.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *