Ecommerce Marketing Calendar 2021

e-commerce-marketing-calendar-2021

Wkraczamy w rok 2021 i pozostawiamy za sobą tak zwany przeklęty rok 2020. Przedsiębiorstwa wiążą duże nadzieje z nadchodzącym i udanym rokiem biznesowym; musisz mieć solidny plan marketingowy.

Badania Statista szacuje, że do 2021 roku przychody z handlu elektronicznego będą stanowić 17.5 procent globalnej sprzedaży detalicznej. Bardziej krytyczne niż kiedykolwiek jest to, że firmy eCommerce udoskonalają swoją strategię i koncentrują się na kluczowych cyklach generowania przychodów. Pamiętając o wszystkich ważnych datach, możesz wcześnie zaplanować działania marketingowe i wykorzystać je do maksymalizacji potencjału sprzedaży. Każde święto to okazja do zwiększenia sprzedaży, więc aby pomóc Ci szybko rozpocząć planowanie kampanii świątecznych w tym roku, przygotowaliśmy listę najpopularniejszych świąt w USA i Europie, abyś mógł z wyprzedzeniem zaplanować swój marketing. Dołącz te daty do swojego kalendarza marketingowego eCommerce na rok 2021 i skorzystaj z naszych sugerowanych pomysłów oraz promocyjnej listy kontrolnej, aby uczynić ten rok najbardziej udanym w historii!

styczeń

1 stycznia – Nowy Rok

Ludzie podejmują postanowienia noworoczne. Na ogół są sobie zapewnieni, że zrobią różnicę w swoim życiu. Popularne postanowienia noworoczne, aby unikać palenia lub spożywania alkoholu, schudnąć, więcej ćwiczyć lub prowadzić zdrowy tryb życia. Aby przyciągnąć klientów do swojego sklepu w okresie Nowego Roku, możesz przeprowadzać wyzwania i konkursy na Instagramie. Ludzie podejmują postanowienia dotyczące fitnessu, więc uwzględnij to w swojej noworocznej strategii marketingowej. Dobrym pomysłem może być również zorganizowanie zimowej wyprzedaży.

luty

14 lutego – Walentynki

Początek wiosennych porządków przypada na luty. Wykorzystaj ten czas, aby dać swoim klientom zamówienie na motywy lub produkty, które serwują świeżość i czystość. W miesiącu, w którym miłość unosi się w powietrzu, przyciągnij odbiorców kampaniami marketingowymi za pośrednictwem poczty e-mail. Zarządzaj konkursem motywów miłosnych w mediach społecznościowych, używając wymaganych # hashtagów w swoich wiadomościach i nadaj romantyczny charakter relacjom w mediach społecznościowych i zdjęciom profilowym. Uruchom promocję motywu walentynkowego z hasłami „Kup dwa za jeden”. Stwórz też przewodnik po prezentach na Walentynki.

Najlepsze hashtagi na Instagramie do wykorzystania w tym sezonie świątecznym

March

Mar 1 – Dzień św. Dawida (obchodzony w Walii)

Dzień św. Dawida to idealna okazja dla walijskich firm, aby poprzez marketing wykorzystywały dumę narodową. To dzień, w którym świętuje się wszystko, co walijskie – nie tylko pory, żonkile, świerszcze, chóry i harfistki. Stwórz swoją markę i nagradzaj klientów niektórymi walijskimi kosmetykami, ubraniami lub kuponem na walijską atrakcję. Danie klientom odpowiedniej skali czasowej przyspieszy proces podejmowania decyzji. Upewnij się, że ta oferta jest szeroko reklamowana w dniach poprzedzających dzień św. Dawida.

4 marca – Światowy Dzień Książki

Klienci uwielbiają dobre referencje do książek. Książki to asortyment innowacyjnych projektów, które pokochają fani. Upewnij się, że przestrzegasz zasad dotyczących praw autorskich i znaków towarowych! Zaplanuj książkę gratisów w Twoim sklepie internetowym w ten wyjątkowy dzień.

17 marca – Dzień Świętego Patryka

Kiedy w końcu wychodzisz z zimowego kryzysu, czas letni łapie nas wszystkich na drzemce. Chociaż żadna ilość kawy nie pomoże Ci przygotować się na nadchodzący miesiąc, przedstawiłem poniżej kilka pomysłów marketingowych na początek.

20 marca – Równonoc wiosenna

Marketerzy będą docierać do klientów podczas wiosennej równonocy poprzez reklamy o nowych początkach, zwiększonym świetle dziennym i wiosennych wakacjach. Zwykle kampanie żegnania mroźnych zimowych miesięcy i witania pięknej wiosny są powszechne.

kwiecień

Pogoda robi się coraz bardziej słoneczna i zaczynają się emocje sezonu. Wielu konsumentów chciałoby skorzystać z pierwszych godzin nasłonecznienia i z wyprzedzeniem zainspirować się online. W tym przypadku dopuszczalne są różne kampanie marketingowe. Na przykład, możesz zebrać odpowiednie pozycje w swoim sklepie internetowym lub opublikować posty na blogu, które zachęcą klientów do zainwestowania wiosny. Możesz przygotować swój sklep do sezonu weselnego.

Kwiecień 1 – Prima aprilis

Prima aprilis to kolejna okazja, aby nawiązać kontakt z publicznością i zademonstrować osobowość swojej firmy. Zbuduj plan marketingowy na prima aprilis, który będzie zabawny i zabawny, aby promować udostępnianie, dzięki czemu możesz zaprezentować markę szerszej publiczności. Następnie upewnij się, że przekierowujesz nowych turystów do swojej witryny z przekonującą ofertą wakacyjną.

4 kwietnia Niedziela Wielkanocna

Wielkanoc to dobry czas na wyobraźnię. Wykorzystaj sezon, aby reklamować swoje towary, angażować swoich cyfrowych odbiorców, przyciągać konsumentów z powrotem do swojej marki, a także zbierać dane! Zorganizuj wielkie polowanie na jajka w swoim sklepie! W jaki sposób? Generuj unikalne kody, drukuj na czekoladowych jajkach i chowaj je w swoim sklepie. Następnie poproś klientów, aby zlokalizowali jajka i wprowadzili swój unikalny kod, aby uzyskać dostęp do Twojej kampanii online. Oprócz kolorowych jajek na twardo jest jeszcze kilka innych posiłków wielkanocnych, którymi będziemy się cieszyć. Zainspiruj użytkowników, proponując im przepisy na wielkanocne kolacje

22 kwietnia – Dzień Ziemi

Jest kilka rzeczy, które możesz rozdać i które są wielokrotnego użytku. Na AnyPromo.com mamy całą sekcję poświęconą towarom przyjaznym dla środowiska i idealną do promocji Twojej firmy. Podczas Tygodnia Dnia Ziemi rozdaj przedmiot, który Twoi klienci mogą pokochać i docenić. Na przykład, jeśli prowadzisz mały sklep spożywczy, zamień te plastikowe torby na torby na zakupy na ograniczony czas. Pokaż swoim klientom alternatywy dla toreb plastikowych. Tylko tego dnia spraw, aby Twoja oferta była wyjątkowa, zapewniając rabat na produkty wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu lub odnawialnych.

23 kwietnia – Dzień św. Jerzego

Ten dzień jest obchodzony w Londynie, a w całym mieście odbywa się wiele wydarzeń. Jest to dzień patrona Anglii. Legenda głosi, że zabił smoka, ale tajemnica pozostaje tam, gdzie znalazł go w Blighty. Jest to okazja, aby rozpieszczać konsumentów klasycznym wygodnym jedzeniem, celebrować bogactwo brytyjskiego podniebienia i wykorzystać potencjał marketingowy St George do promocji swojej firmy.

Może

9 maja – Dzień Matki

Dzień Matki to dzień, w którym wszyscy wyrażamy wdzięczność naszym mamom, a jeśli chodzi o wręczanie prezentów, to wielkie święto dla handlu elektronicznego. Niezależnie od tego, czy Twoje towary są idealnym prezentem dla matek, zawsze możesz skorzystać z okazji, aby okazać miłość matkom na całym świecie, życząc im wszystkiego najlepszego w tym dniu. Możesz sprzedawać spersonalizowane prezenty w swoim sklepie. Nadruki i pomysły na prezent są super atrakcyjne. Użyj modułu .., aby dodać to do swojego sklepu.

9 maja – Dzień Europy

Robert Schuman, były francuski mąż stanu i aktywista, wcielił w życie ideę Dnia Europy. Świętuje pokój i jedność w Europie, głównie poprzez debaty polityczne i wydarzenia mające na celu podniesienie świadomości roli i historii Unii Europejskiej. Aby świętować, promować projekty o tematyce europejskiej lub rozpocząć bezpłatną kampanię wysyłkową do Europy.

20 maja – Dzień społeczności Shopware w Duisburgu w Niemczech

Natychmiastowe wygrane są przydatne do wykładniczego polepszenia interakcji z odbiorcami. Ale są również przydatne do zbierania danych i biuletynów!

25 maja – Narodowy Dzień Wina

Miłośnicy wina są na całym świecie. Narodowy Dzień Wina polega na nalaniu szklanki ulubionego chardonnay lub Bordeaux i nie ma wątpliwości, że docenią to również Twoi dorośli klienci. To dobry dzień, aby ofiarować smakoszy i miłośnikom wina prezenty, takie jak haftowane fartuchy. Nie zapomnij wysłać kartek z podziękowaniami do gości przy kolacji Zoom!

31 maja – Dzień Pamięci

Memorial Day to święto państwowe w Stanach Zjednoczonych mające na celu uznanie i upamiętnienie tych, którzy stracili życie w siłach zbrojnych Stanów Zjednoczonych. Zachowaj czujność podczas konfigurowania kampanii Dnia Pamięci. Zanim udostępnisz swój kod rabatowy lub zaktualizujesz media społecznościowe, poświęć chwilę, aby ponownie ocenić ton i istotę swojej promocji.

czerwiec

Jesteśmy w połowie roku. Oznacza to, że nadszedł czas na fale upałów, zdjęcia #RadDadsSquad, tęczowe flagi w witrynach sklepowych i letnie wypady.

6 błędów związanych z wysyłką w e-commerce podczas wakacji letnich, których należy unikać

12 czerwca – urodziny królowej

Urodziny Królowej obchodzone są w Wielkiej Brytanii w drugą sobotę czerwca, więc Trooping of the Colour w Londynie może odbyć się w cieplejszym sezonie letnim. Wydarzenie jest znane konsumentom nie tylko w kraju, ale w całej Wspólnocie i nie tylko. Przyciąga też dużą gwiazdę. W tym celu przydatne jest, aby małe i średnie firmy wykorzystały wydarzenie jako narzędzie marketingowe do zwiększenia celów dochodowych. Używaj patriotycznych kolorów, takich jak czerwony, biały i niebieski Union Jack, i oferuj zniżki w sklepie. Możesz także wyświetlać reklamy wideo, aby promować swoje produkty za pomocą kolorów flag. Dodaj dodatkowe wibracje do świętowania!

20 czerwca – Dzień Ojca

Podobnie jak Dzień Matki, Dzień Ojca to ważny dzień dla firm e-commerce. Sprzedaż artykułów sportowych i elektroniki użytkowej przypada na Dzień Ojca, ale jeśli nie jesteś w tej niszy, będziesz musiał wykazać się wystarczającą wyobraźnią, aby dostać ten kawałek ciasta. W przeciwnym razie upewnij się, że okażesz swoim ojcom wdzięczność w tym wyjątkowym dniu.

lipiec

4 lipca – Dzień Niepodległości

Często znany jako 4 lipca Dzień Niepodległości to święto, w którym Amerykanie spędzają dzień z przyjaciółmi i rodziną. Żadne inne święto nie łączy Amerykanów tak, jak 4 lipca. Spróbuj ożywić kampanie czerwcowe i lipcowe odrobiną patriotycznego ducha. Jeśli sprzedajesz przedmioty z motywami amerykańskimi, promuj je w samą porę na te święta. Chociaż nie jest to wielki dzień zakupów, jest to doskonała wymówka, aby zwiększyć sprzedaż przed świętami.

sierpień

Odpowiednie dekoracje i kostiumy to konieczność na jesień. Przygotuj swój sklep i spraw, by Twoi klienci poczuli się ciepło w domu. Na przykład możesz wyróżnić odpowiednie produkty w swoim sklepie lub pisać unikalne posty na blogu dla swoich klientów.

19 sierpnia – Światowy Dzień Fotografii

Dlaczego nie dołączyć miłośników sztuki do listy potencjalnych klientów. To dzień świętowania fotografii i wszystkich utalentowanych fotografów z całego świata. To dobry dzień, aby wesprzeć grafikę ścienną i zainspirować kreatywnych klientów do udostępnienia swoich dzieł w mediach społecznościowych.

wrzesień

6 września – Święto Pracy

Święto Pracy to dzień, na który wielu Amerykanów nie może się doczekać, aby mogli cieszyć się 3-dniowym weekendem. Chociaż Święto Pracy zwykle nie jest wielkim świętem zakupowym, możesz wykorzystać je jako okazję do utrzymania swojej marki na szczycie. Życz swoim widzom wesołych świąt, a nawet daj im zniżkę na wszelkie resztki zapasów, które chcesz uprzątnąć przed zimą.

październik

31 października – Halloween

Nadszedł straszny miesiąc Halloween. Zaangażuj się w Noc Cukierek albo psikus swojej społeczności. Możesz zorganizować konkurs kostiumowy i współpracować w szczytnym celu. Upewnij się, że dekorujesz swój sklep w motywie. Możesz dodać do swojego sklepu zabawne elementy z niestandardowymi opcjami motywu. Skorzystaj z oferty ograniczonej czasowo, aby zachęcić klientów i wysłać interaktywną bezpośrednią promocję pocztową. Utwórz także serię e-maili z upiornymi motywami.

W tym sezonie świątecznym uruchom zintegrowaną aplikację PrestaShop Mobile Spin-Wheel, aby zwiększyć sprzedaż

listopad

5 listopada Dzień Guya Fawkesa

Kiedy sytuacja staje się bardziej konkurencyjna, marketerzy wydają więcej na kampanie Halloween i Bonfire Night, które rozpoczynają zimowy sezon zakupowy. Zorganizuj klasyczny konkurs, w którym zaprosisz ludzi do aktywnego zaangażowania się w Twoją markę w zamian za konkurencję. Chodzi o to, aby poszerzyć zasięg, zwiększyć świadomość marki i zaangażować szerszą publiczność. Aby to osiągnąć, nie potrzebujesz szczególnie silnego połączenia z nocą ogniska lub związanymi z nią motywami.

11 listopada – Dzień Weteranów

Z okazji Dnia Weteranów dziękujemy wszystkim wojskowym, którzy służyli w Stanach Zjednoczonych. To dzień świętowania, a nie komercjalizacji, więc uważaj na swoje kampanie, jeśli nie chcesz, aby stały się koszmarem PR.

25 listopada – Święto Dziękczynienia

Święto Dziękczynienia, obchodzone w całym kraju, zaczęło się jako święto plonów, kiedy pierwsi pielgrzymi dzielili się jedzeniem z rdzennymi Amerykanami. Dzisiaj rodziny i przyjaciele spotykają się na wspólnym posiłku, aby podziękować za to, co mają. Ten dzień to wspaniały czas, aby zatrzymać się na chwilę i docenić to, co masz. Wiele organizacji wykorzystuje ten dzień, aby podziękować swoim klientom za wsparcie.

26 listopada – Czarny piątek

Czarny piątek to dzień, w którym klienci w Ameryce są synonimem najlepszych wyprzedaży i rabatów. Bez względu na to, jakie przedmioty sprzedajesz, nadal możesz wziąć udział w wyprzedaży w Czarny piątek. Ponieważ klienci oczekują dużych rabatów tego dnia, upewnij się, że w strategie marketingowe zostały przemyślane i przygotowane, aby odniosły sukces.

Czarny piątek Cyberponiedziałek (BFCM) Pomysły i strategie marketingowe w celu zwiększenia sprzedaży w okresie świątecznym

29 listopada – Cyber ​​poniedziałek

Poniedziałek po Czarnym Piątku, znany jako Cyberponiedziałek, to największe święto online w historii. W ostatnich latach konsumenci robili więcej zakupów w Cyberponiedziałek, a sprzedawcy detaliczni zapewniają znacznie większe rabaty niż w Czarny piątek.

grudzień

25 grudnia – Boże Narodzenie

Daty te są świętem religijnym i kulturalnym dla miliardów ludzi na całym świecie, którzy upamiętniają narodziny Jezusa Chrystusa. Święta Bożego Narodzenia mogą z roku na rok stać się bardziej komercyjne, ale nadal są to święta rodzinne, więc skup swoje strategie marketingowe na podnoszących na duchu pomysłach i życzeniach.

26 grudnia – drugi dzień Świąt

Boxing Day to przyjemność świętować, ponieważ ludzie na całym świecie uwielbiają rozpakowywać wszystkie prezenty i pudełka, które dostali na Boże Narodzenie. Ten dzień jest również znany jako Black Friday Sale of Shopping Geeks, a tego dnia obejrzysz jedne z najlepszych sprzedaży roku. Święta państwowe, a następnie zakupy to doskonała okazja dla osób, które chcą maksymalnie wykorzystać sezon festiwalowy.

31 grudnia – Sylwester

Świętuj nadchodzący rok z obecnymi i potencjalnymi klientami. Ponieważ wchodzą w Nowy Rok, mają motyw do świętowania. Skorzystaj z tej wspaniałej nocy dla swojej firmy i jak najlepiej ją wykorzystaj. Dobrze to zaplanuj. Korzystaj ze specjalnych rabatów na różne upominki, napoje i jedzenie. Szczęśliwego Nowego Roku!

Wniosek: Każde święto lub duże wydarzenie to okazja do zwiększenia świadomości marki i zwiększenia sprzedaży, więc wykorzystaj to na swoją korzyść. Aby zobaczyć wyniki, musisz wcześniej rozpocząć planowanie świątecznych planów marketingowych. Handel elektroniczny może stanowić koło ratunkowe dla wielu firm, umożliwiając im kontynuację działalności i wykorzystanie rosnącego zapotrzebowania klientów na zakupy online. Detaliści będą musieli zmienić swoje podejście, aby nadal zwiększać sprzedaż w tym trudnym okresie.

Artykuły, które mogą Ci się spodobać:

Vishakha Nathani

Vishakha Nathani

Vishakha can be found writing, crafting or digging Earth. Her love for writing made her switch her profession from a Geologist to a Writer. Additionally, she likes keeping herself engaged in crafting and redecorating spaces. You might found her posting 3 am poetry on her Instagram story. Her proclivity for writing is never-ending.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *