F-Commerce: 6 Kroki, aby wykorzystać przyszłość sprzedaży internetowej

Facebook Prestashop Addon

Dzięki 600 milionom użytkowników Facebook stanowi ogromną szansę dla handlowców internetowych. Choć w przeszłości było to źródłem rozrywki, oblicze platform mediów społecznościowych zmienia się z czasem. Mówi się, że prawie 40% klientów online korzysta z serwisów społecznościowych podczas robienia zakupów. Dlatego jest to jeden ze sposobów, które mogą bez wysiłku zwiększyć sprzedaż. Niektóre firmy, które korzystały z tego medium, widziały 20% swoich sprzedaży pochodzących z Facebooka. Nie tylko to, że transakcja na Facebooku zwiększa się co miesiąc nawet o 10%. Ponadto oczekuje się, że wartość koszyka sklepu eCommerce będzie wyższa o 7 – o 10%.

Pomimo wszystkich intrygujących liczb, większość firm internetowych wciąż waha się w zagłębianiu się w szczegóły techniczne sklepu na Facebooku. Właściciele sklepów nie muszą się martwić, ponieważ istnieją sposoby, aby zrobić to z łatwością. tak jak Logowanie społecznościowe Prestashop i inne takie moduły, są rozszerzenia, które mają na celu ułatwić Ci życie. Właściciel sklepu Prestashop może skorzystać Prestashop Facebook Store addon który pomaga stworzyć sklep z zakupami na platformie mediów społecznościowych. Po utworzeniu sklepu następną ważną rzeczą jest zoptymalizowanie struktury biznesowej. Tak więc, dla wszystkich właścicieli sklepów, ten artykuł jest kompilacją kilku kroków, które mogą pomóc ci znaleźć właściwą bazę klientów i zapewnić im większą wydajność. Sprawdź je.

1. Skoncentruj się na wysokiej jakości przepływu treści

Content marketing to potrzeba godziny w ekosystemie eCommerce. Nawet handel internetowy za pośrednictwem sklepu Facebook powinien skupiać się na obiegu treści. Ponieważ klienci nie mają dostępu do dotyku i stylu produktów, ich treść jest jedynym sposobem uzyskania wglądu w to samo. W związku z tym towar powinien wymyślić innowacyjne sposoby prezentacji produktów. Obrazy i opisy nie powinny wprowadzać w błąd lub dezorientować użytkowników końcowych. Tylko "Kup teraz" nie wystarczy, aby przekonwertować użytkowników. Wezwanie do działania powinno zmusić użytkowników do przejścia na strony zamówienia. Podpisy i zwroty powinny się wyróżniać. Jednym ze sposobów na to jest budowanie zaufania poprzez odpowiednie informacje i referencje użytkowników.

2. Zwiększyć udostępnianie społecznościowe

Przycisk społecznościowy na Facebooku

Ostatecznym celem jest optymalizacja konwersji, ale sklep powinien być w stanie dotrzeć do większych mas. Jednym ze sposobów dotarcia do szerszej bazy klientów jest aktywacja opcji udostępniania społecznościowego. Jest to szczególnie konieczne w branży mody. Badania nad zachowaniami ludzkimi wskazują, że ludzie mają tendencję do przyjmowania drugiej opinii przed złożeniem zamówienia online. Opcja udostępniania społecznościowego pomoże im udostępnić produkt znajomym i rodzinie. Im więcej udziałów otrzymasz, tym większa będzie baza danych klientów właścicieli sklepów.

3. Zoptymalizuj układ i dostosuj sklep Facebook

Podobnie jak sklepy eCommerce, układ sklepów na Facebooku odgrywa dużą rolę w zwiększaniu wygody użytkownika i eliminowaniu kłopotów. Konieczne jest wybranie właściwej czcionki i schematu kolorów. Skonfiguruj różne kategorie produktów, aby konsument mógł bez trudu dotrzeć do produktu, którego szuka.

4. Docelowa właściwa publiczność

Cała koncepcja marketingu w mediach społecznościowych polega na nagrywaniu odpowiedniej bazy klientów. Według badań Amerykanie spędzają co najmniej 40 minut swojego dnia na Facebooku. Jednak nie każdy odwiedzający jest Twoim potencjalnym klientem, więc musisz wymyślić strategię skierowaną do właściwej grupy odbiorców. Oto kilka kroków, aby uzyskać wgląd w klientów.

Śledź najnowsze zachowanie klientów. Przyjrzyj się dokładnie to, co przeszukali. Reklamy na Facebooku powinny być dostosowane do zainteresowań widzów. Nie tylko zachowania zakupowe, a nawet zdarzenia życiowe mogą pomóc w dotarciu do właściwej osoby. Na przykład biżuteria i inne przedmioty upominkowe to propozycja dla osób, których rocznica ślubu jest gdzieś za rogiem. Opcje kierowania na warstwy są jedną z najpotężniejszych rzeczy, które oferuje Facebook. Dzięki tej platformie mediów społecznościowych masz dostęp do danych demograficznych, geolokalizacyjnych i behawioralnych użytkowników. To wszystko, czego potrzeba, aby stworzyć strategię marketingową. Informacje te mogą zmniejszyć liczbę odbiorców do minimum, a ręczne wybieranie klienta docelowego staje się łatwiejsze.

5. Zwab klientów

Sklep rowerowy na Facebooku

Ponieważ jest tak wiele rzeczy, które mogą rozpraszać klientów, musisz podać im powód do polubienia i zasubskrybowania swojej strony na Facebooku. Według raportu, 42% odwiedzających, takich jak strony na zniżki i kupony. Kuszące oferty i kody kuponów to jeden z czynników, które mogą przyciągnąć bazę docelową. Wraz z tym, jak wspomniano powyżej, skup się na przepływie treści. Publikuj blogi i artykuły, aby zaangażować klientów. Zachowaj atrakcyjność nagłówka i obrazów. Oferty te powinny znajdować się na stronie sklepu na Facebooku, aby natychmiast przyciągnąć uwagę.

6. Sprzedawaj bez faktycznej sprzedaży

Promocja sprzedaży jest jedynym sposobem dotarcia do potencjalnych odbiorców. Jest to jednak jeden czynnik, który odstrasza klienta. Żaden z klientów nie chce słyszeć o kupowaniu i sprzedawaniu, zwłaszcza gdy przeglądają Facebooka. Dlatego promocja powinna być subtelna. Interesujące zapiski, opinie klientów i filmy wideo powinny przekazać to, co próbujesz powiedzieć. Poza tym tworzenie ankiety lub konkurencji to kolejny sposób na przyciągnięcie uwagi docelowych odbiorców. Sprzedawanie idei zamiast produktu to przyszłość struktury eCommerce.

Wnioski

Facebook nie tylko zapewnia dostęp do większej grupy odbiorców, ale nawet klient ma dostęp do mas. Dlatego musisz mieć z nimi połączenie jeden-do-jednego. Utrzymuj osobistą relację i zajmuj się negatywnością, która towarzyszy korzyściom płynącym z mediów społecznościowych. Nawet jedna zła ocena może okazać się niebezpieczna dla firmy. Tak więc radzę sobie z nim mądrze. Użyj tej platformy z odrobiną troski i zwiększyć sprzedaż, a także zaangażowanie klientów bez wysiłku.

Zobacz także:

Joe Parker

We boast of the best in the industry plugins for eCommerce systems and has years of experience working with eCommerce websites. We provide best plugins for platforms like - Magento, Prestashop, OpenCart and Shopify . We also provide custom module development and customization services for the website and modules..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *