Zrozumienie handlu mobilnego: co to jest? Przykłady i korzyści

Understanding Mobile Commerce

Handel mobilny osiągał doskonałe wyniki w ciągu ostatnich kilku lat. Smartfony dominują w nowej generacji, a łatwość dostępu do transakcji online jest głównym powodem szybkiego rozwoju handlu mobilnego. Wykorzystanie komputerów stacjonarnych do zakupów online zmniejszyło się i jest obecnie zastępowane urządzeniami przenośnymi. W 2018 r. handel mobilny w samych Stanach Zjednoczonych zarobił około 207 miliardów dolarów, co stanowiło około 40% całkowitej sprzedaży detalicznej eCommerce uchwyconej w tym roku. Oczekuje się, że w 338 r. liczby te osiągną granicę 2020 miliardów dolarów, donosi�Statista. Jeśli mówisz o globalnej sprzedaży mCommerce, już w 2016 roku przekroczyła ona eCommerce i będzie miała ogromny wpływ w przyszłości.

Co to jest handel mobilny?

Handel mobilny, określany również jako mobilny eCommerce lub po prostu mCommerce/m-commerce, dotyczy transakcji online, które odbywają się za pośrednictwem urządzeń mobilnych lub tabletów. Mówiąc prościej, za każdym razem, gdy przeprowadzasz transakcję za pomocą smartfona, jest to mCommerce. Od kupowania najmniejszych rzeczy po drogie, dziś większość ludzi woli dokonywać płatności za pomocą telefonów komórkowych. To właśnie doprowadziło do ekspansji handlu mobilnego.

Handel mobilny a handel elektroniczny: jaka jest różnica?

Chociaż do tej pory byłoby to całkiem jasne, pozwól, że ułatwię ci zrozumienie. Kluczowa różnica między m-commerce a eCommerce polega na tym, że ten ostatni polega na kupowaniu i sprzedawaniu towarów za pośrednictwem dowolnego urządzenia, czy to telefonu komórkowego, czy komputera stacjonarnego, podczas gdy m-commerce jest używany, gdy transakcje online są dokonywane za pośrednictwem urządzeń mobilnych. Można również powiedzieć, że eCommerce jest kategorią nadrzędną, a mCommerce kategorią podrzędną.

Przykłady handlu mobilnego

M-commerce można zaobserwować w naszym codziennym życiu. Kilka przykładów to:

Zakupy mobilne

Zakupy mobilne

Kiedy mówię o zakupach mobilnych, Amazon od razu przychodzi mi do głowy. Największa firma eCommerce na świecie codziennie rejestruje ogromną liczbę sprzedaży za pośrednictwem urządzeń mobilnych. Ma również własną aplikację mobilną, która jeszcze bardziej ułatwia kupowanie czegokolwiek w ich sklepie. A ponieważ obejmuje szeroką gamę produktów, jest to sklep, w którym wybiera się większość ludzi. Podobnie jak w przypadku Amazon, istnieje wiele innych stron internetowych, które zachęcają do zakupów mobilnych.

Bankowość mobilna

Bankowość mobilna

Innym przykładem handlu mobilnego jest bankowość mobilna. Jeszcze kilka lat temu ludzie albo spotykali się osobiście, albo szli do sklepu przekazującego pieniądze, aby wysłać komuś pieniądze. Dzięki bankowości mobilnej, która teraz wykonała zadanie kilku kliknięć. Jeśli chcesz przelać pieniądze użytkownikowi, potrzebujesz tylko szczegółów jego konta, takich jak numer konta i kod IFSC, a jedno dotknięcie spowoduje wpłatę pieniędzy na konto odbiorcy. Portfele cyfrowe, takie jak Google Pay, nie wymagają nawet danych konta, jeśli odbiorca jest zarejestrowany na tej samej platformie.

Korzyści z handlu mobilnego

Nie bez powodu m-commerce osiągnął znaczny wzrost w ciągu ostatnich kilku lat. Niektóre z głównych zalet handlu mobilnego to:

1. Lepsze wrażenia klientów

M-commerce ułatwia użytkownikom mobilnym dokonywanie płatności online. Do przeprowadzenia transakcji nie potrzebują laptopa ani komputera stacjonarnego. Jeśli masz smartfon i dobre połączenie z Internetem (ponieważ płatność może się nie udać, jeśli wystąpi problem z siecią), możesz dokonać płatności w dowolnym miejscu i czasie bez żadnych kłopotów.

2. Coraz więcej osób przechodzi w stronę m-commerce

Oczekuje się, że mobilny eCommerce osiągnie w tym roku 70% całkowitej sprzedaży detalicznej eCommerce. Dlatego ważne jest, aby umożliwić odwiedzającym korzystanie z urządzeń mobilnych łatwych transakcji mobilnych. Niezastosowanie się do tego może spowodować ogromną utratę konwersji mobilnych. Pracuj nad mobilną wersją swojej witryny. Zoptymalizuj go, spraw, aby był responsywny.

3. Szybsze transakcje

Każdy pragnie komfortu. Nic nie uszczęśliwiłoby człowieka, gdyby mógł wykonywać jakiekolwiek zadanie bez wstawania z łóżka. Nie jesteś pewien innych rzeczy, ale aplikacje do handlu mobilnego umożliwiły szybsze dokonywanie płatności i nie musisz wstawać z łóżka i szukać laptopa. Nie możesz nosić przy sobie laptopa za każdym razem. Telefon komórkowy? Zdecydowanie.

Ostatnie słowo

Pierwszą i najważniejszą rzeczą, jaką należy zrobić, aby poprawić handel mobilny, jest szybkie ładowanie stron internetowych. Im szybciej ładuje się Twoja witryna, tym więcej konwersji mobilnych uzyskasz. Sposób użycia AMP w takich przypadkach okazuje się korzystny. Od momentu wejścia odwiedzającego na Twoją stronę internetową do końcowej strony płatności, każdy krok musi być zoptymalizowany, przede wszystkim strona kasy, aby odwiedzający nie znaleźli żadnych problemów w Twojej witrynie.

Zwiększ elastyczność handlu mobilnego dzięki naszym Kreator aplikacji mobilnych.

Może Ci się spodobać:

Marketing aplikacji mobilnych: jak promować swoją aplikację mobilną?

Wskazówki, jak zwiększyć zaangażowanie użytkowników dzięki aplikacjom mobilnym eCommerce

W jaki sposób aplikacje mobilne eCommerce zwiększają lojalność klientów?

Manish Barthwal

Manish Barthwal

Following his passion for writing, Manish has been providing value to his readers through his write-ups. He predominantly writes for the e-commerce industry. Apart from writing, Manish's love for cricket is unmatchable. He is an ardent cricket fan.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *