Understanding Mobile Commerce

Zrozumienie handlu mobilnego: co to jest? Przykłady i korzyści

Handel mobilny rozwijał się w szybkim tempie w ciągu ostatnich kilku lat. Smartfony dominują w nowej generacji, a łatwość dostępu do transakcji online jest głównym powodem szybkiego rozwoju handlu mobilnego. Wykorzystanie komputerów stacjonarnych do zakupów online zmniejszyło się i obecnie jest zastępowane urządzeniami przenośnymi. W 2018 r. Handel mobilny osiągnął wartość około 207 miliardów USD w samych Stanach Zjednoczonych, co stanowiło około 40% całkowitej sprzedaży detalicznej eCommerce zarejestrowanej w tym roku. Oczekuje się, że liczby te osiągną wartość 338 miliardów dolarów w 2020 r., DonosiStatista. Jeśli mówisz o globalnej sprzedaży mCommerce, już w 2016 roku przekroczyła ona eCommerce i będzie miała ogromny wpływ na przyszłość.

Co to jest handel mobilny?

Mobile Commerce, zwany także eCommerce mobilnym lub po prostu mCommerce / m-commerce, dotyczy transakcji online, które odbywają się za pośrednictwem urządzeń mobilnych lub tabletów. Krótko mówiąc, za każdym razem, gdy przeprowadzasz transakcję za pomocą smartfona, jest to mCommerce. Od zakupu najmniejszych rzeczy po drogie dzisiaj większość ludzi woli płacić za pomocą swoich telefonów komórkowych. To właśnie doprowadziło do ekspansji handlu mobilnego.

Mobile Commerce vs. eCommerce: Jaka jest różnica?

Choć do tej pory było to całkiem jasne, pozwól mi ułatwić ci zrozumienie. Kluczowa różnica między m-Commerce i eCommerce polega na tym, że ten ostatni obejmuje kupowanie i sprzedawanie towarów za pomocą dowolnego urządzenia, czy to mobilnego, czy stacjonarnego, podczas gdy m-commerce jest wykorzystywany, gdy transakcje online są dokonywane konkretnie za pomocą urządzeń mobilnych. Możesz także powiedzieć, że eCommerce jest kategorią nadrzędną, a mCommerce jest kategorią podrzędną.

Przykłady handlu mobilnego

M-commerce można zaobserwować w naszym codziennym życiu. Kilka przykładów to-

Komórka handlowe

Komórka handlowe

Kiedy mówię o zakupach mobilnych, Amazon od razu przychodzi mi do głowy. Największa firma eCommerce na świecie codziennie rejestruje ogromną liczbę sprzedaży za pośrednictwem urządzeń mobilnych. Ma również własną aplikację mobilną, dzięki której kupowanie czegokolwiek w ich sklepie jest jeszcze łatwiejsze. A ponieważ obejmuje szeroką gamę produktów, dla większości ludzi jest to sklep z zakupami. Podobnie jak Amazon, istnieje wiele innych stron internetowych, które zachęcają do zakupów mobilnych.

Bankowość mobilna

Bankowość mobilna

Kolejnym przykładem handlu mobilnego jest bankowość mobilna. Jeszcze kilka lat temu ludzie albo spotykali się osobiście, albo chodzili do sklepu z przekazami pieniężnymi, aby przesłać komuś pieniądze. Dzięki bankowości mobilnej, która sprawiła, że ​​stało się to zadaniem kilku kliknięć. Jeśli chcesz przelać pieniądze do użytkownika, wszystko, czego potrzebujesz, to dane konta, takie jak numer konta i kod IFSC, a jedno kliknięcie spowoduje deponowanie pieniędzy na koncie odbiorcy. Portfele cyfrowe, takie jak Google Pay, nie wymagają nawet danych konta, jeśli odbiorca jest zarejestrowany na tej samej platformie.

Korzyści z handlu mobilnego

Istnieje powód, dla którego m-commerce osiągnął znaczny wzrost w ciągu ostatnich kilku lat. Niektóre z głównych zalet handlu mobilnego to:

1. Lepsza obsługa klienta

M-commerce ułatwia użytkownikom mobilnym dokonywanie płatności online. Nie potrzebują laptopa ani komputera stacjonarnego do przeprowadzenia transakcji. Jeśli masz smartfon i dobre połączenie z Internetem (ponieważ płatność może się nie powieść, jeśli wystąpi problem z siecią), możesz dokonać płatności w dowolnym miejscu i czasie, bez żadnych problemów.

2. Coraz więcej osób przechodzi na m-commerce

Oczekuje się, że w tym roku mobilny eCommerce osiągnie 70% całkowitej sprzedaży detalicznej eCommerce. Dlatego ważne jest, aby umożliwić użytkownikom mobilnym korzystanie z łatwych transakcji mobilnych. Niezastosowanie się do tego może spowodować ogromną utratę konwersji mobilnych. Pracuj nad wersją mobilną swojej witryny. Zoptymalizuj go, spraw, by był responsywny.

3. Szybsze transakcje

Każdy chce komfortu. Nic nie uczyniłoby człowieka szczęśliwszym, gdyby mógł wykonać dowolne zadanie bez wstawania z łóżka. Nie jestem pewien co do innych rzeczy, ale aplikacje handlu mobilnego umożliwiły szybsze dokonywanie płatności i nie musisz wstawać z łóżka i szukać laptopa. Nie możesz nosić ze sobą laptopa za każdym razem. Telefon komórkowy? Zdecydowanie.

Ostatnie słowo

Pierwszą i najważniejszą rzeczą, aby poprawić handel mobilny, jest szybkie ładowanie stron internetowych. Im szybciej Twoja strona się ładuje, tym więcej konwersji mobilnych będziesz mieć. Sposób użycia AMP w takich przypadkach okaże się korzystne. Od momentu, gdy użytkownik wejdzie na Twoją stronę internetową do strony płatności końcowej, każdy krok musi być zoptymalizowany, przede wszystkim strona kasy, aby odwiedzający nie znaleźli żadnych problemów w Twojej witrynie.

Zwiększ elastyczność handlu mobilnego dzięki naszemu Kreator aplikacji mobilnych.

Może Ci się spodobać:

Marketing aplikacji mobilnych: jak promować swoją aplikację mobilną?

Wskazówki, jak zwiększyć zaangażowanie użytkowników dzięki aplikacjom mobilnym eCommerce

W jaki sposób aplikacje mobilne eCommerce zwiększają lojalność klientów?


Manish Barthwal

Manish Barthwal

Following his passion for writing, Manish has been providing value to his readers through his write-ups. He predominantly writes for the e-commerce industry. Apart from writing, Manish's love for cricket is unmatchable. He is an ardent cricket fan.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *