Wielkanocne pomysły marketingowe last minute na 2021 rok

last-minute-easter-marketing-campaign

W dni świąteczne większość decyzji zakupowych jest podyktowana emocjami. Wielkanoc to jeden z takich świąt, z którym wiąże się wiele uczuć i obchodzony jest na całym świecie. Pośród nowej odmiany COVID, w marketingu wielkanocnym musisz przyjąć taktykę, która może być korzystna zarówno dla Ciebie, jak i dla kupującego, i pozwolić kupującemu kupować z wygodą i komfortem.

Wielkanocne porady marketingowe, które pomogą zwiększyć sprzedaż w Twojej witrynie

Każda duża marka oferuje wielkanocne rabaty w swoich sklepach internetowych i stacjonarnych. Dlaczego powinieneś siedzieć w domu? Polowanie na jajka to najbardziej ekscytująca część wielkanocnych pomysłów marketingowych. Zawrzyj ofertę lub polowanie na jajka w swoim sklepie.

1. Oferuj zniżki i uruchamiaj oferty wielkanocne

oferta-rabat-i-uruchom-wielkanocne-oferty

Każdy chce mieć wrażenie, że na Wielkanoc dostaje dobrą ofertę, a oferty promocyjne przekonają klienta do zakupu u Ciebie, a nie od rywala. Można to zrobić na kilka sposobów:

  • Możesz zawierać oferty na określone produkty lub w całym sklepie.
  • Możesz również zaoferować kupno, dostać jedną ofertę i ta oferta zawsze działa.
  • Łączenie dobrze do siebie pasujących elementów pozwoli konsumentom zaoszczędzić czas i pieniądze. Czekolada, bułeczki na gorąco i kawa, a także kilka puszystych zabawek dla dzieci oraz elementy zestawu do malowania pisanek mogą być dołączone do kosza na prezenty.

Aby uruchamiać oferty, możesz korzystać z ofert i rabatów Moduły w Twoim sklepie eCommerce.

2. Nadaj swojej stronie głównej atmosferę Świąt Wielkanocnych

Podaruj swojej stronie głównej Wielkanoc

Musisz oferować ekskluzywne oferty wielkanocne lub kody kuponów na wielkanocny marketing. Wyświetlaj je użytkownikom na górnym banerze. Odwiedzający Twoją witrynę zobaczą ten cienki baner na samej górze strony. Użyj zdjęć wraz z wnikliwym i chwytliwym tekstem, aby przypomnieć użytkownikom o różnych sposobach czerpania korzyści z wielkanocnej wyprzedaży. Banery te mogą służyć do wyświetlania kodów rabatowych, ofert promocyjnych i nie tylko. Również możesz dodaj grywalizację na stronie docelowej swojej witryny używając ekscytującego pliku Zakręć i wygraj koło. Klienci są zachęcani do zaryzykowania, aby wygrać nagrodę. Dodaj chwytliwe linie w obszarze tekstowym, które przyciągają ich uwagę. Możesz wyświetlić liczbę ofert zgłoszonych za pomocą koła, aby utworzyć FOMO.

3. Tej Wielkanocy, stwórz pilną potrzebę

Każdego dnia poprzedzającego Wielkanoc promuj inną ofertę specjalną, aby zaprosić ludzi do odwiedzenia Twoich mediów społecznościowych i / lub witryn e-commerce. Alternatywnie, możesz stworzyć swoją wielkanocną kampanię marketingową, aby stworzyć poczucie pilności, udostępniając oferty tylko przez ograniczony czas lub podkreślając „Do wyczerpania zapasów!” zainspirować klientów do zakupu raczej wcześniej niż później. Dołącz plik minutnik na swojej stronie eCommerce dla unikalnych produktów. Poczucie pilności to specjalna karta, która zawsze działa i promuje impulsywne zakupy.

4. Promuj wielkanocne karty podarunkowe

Jakie usługi miałbyś na swojej własnej stronie internetowej? Wręczanie prezentów jest główną częścią obchodów Wielkanocy i jest przyjemnym doświadczeniem zarówno dla dawcy, jak i dla obdarowanej osoby. Możesz zainspirować swoich odbiorców do dzielenia się radością z dawania, zachęcając ich do wręczania Kart Podarunkowych bliskim lub potrzebującym. To świetny pomysł marketingowy na Wielkanoc. Zapewnienie spersonalizowana karta podarunkowa o tematyce wielkanocnej zrobienie tego pomoże w rozpowszechnianiu informacji.

Zagraj w Social Media Card, aby zdobyć klientów

Każda firma ma swoje strony w mediach społecznościowych i każdego roku dużo inwestuje w kampanie w mediach społecznościowych. W wielkanocnej kampanii marketingowej wykorzystaj swoje strony w mediach społecznościowych, aby zwiększyć ruch w swojej witrynie.

5. Przeprowadź konkurs podarunkowy na stronach mediów społecznościowych

uruchom-konkurs-na-podarunek-na-stronach-mediów-spolecznościowych

Wielkanoc to święto, podczas którego ludzie wspólnie jedzą, bawią się i spędzają czas z rodziną. Zamiast więc sprzedawać na wielką skalę, wykorzystaj Wielkanoc, aby uczynić swoją markę częścią tradycji. Prezenty wielkanocne w mediach społecznościowych to świetny sposób na dołączenie do zabawy. Na przykład długi weekend wielkanocny to wspaniały czas na wyśmienite obżarstwo… czyli mnóstwo, dużo czekolady. W rezultacie czekoladowe jajka, ciastka i kosze wielkanocne to wspaniałe nagrody dla Ciebie Wielkanocne prezenty w mediach społecznościowych.

6. Utwórz specjalne hashtagi # Wielkanocne

Możesz także skorzystać z mediów społecznościowych, aby wypróbować treści generowane przez użytkowników. W tę Wielkanoc poproś fanów, aby zrobili sobie selfie, podzielili się swoją najlepszą pracą lub podzielili się ulubionymi sposobami korzystania z Twoich przedmiotów, a następnie udostępnij je w mediach społecznościowych specjalny hashtag zawierające nazwę Twojej firmy.

Wysyłaj e-maile z ekscytującymi okazjami i ofertami, aby zabawić swoich obecnych klientów

E-mail jest również jednym z najskuteczniejszych sposobów komunikowania się z ludźmi w Internecie. Innym kreatywnym pomysłem na marketing wielkanocny jest utworzenie e-maila z okazjami i promocjami wielkanocnymi oraz umieszczenie chwytliwego tematu. Ponieważ Twój e-mail najprawdopodobniej będzie konkurował z kilkoma innymi osobami w skrzynkach odbiorczych Twoich klientów, będziesz chciał poświęcić trochę czasu na stworzenie idealnego tematu. Możesz dodać trochę Punkty lojalnościowe do portfeli klientów i motywuj ich, tworząc poczucie pilności. Na przykład możesz ustawić okres ważności dla dodanych punktów, które uruchomią psychologię i zmotywują ich do wcześniejszych zakupów.

Podsumowując Wielkanoc to idealny czas na przyciągnięcie nowych i powracających klientów do Twojego sklepu internetowego oraz poprawę sprzedaży. Wejdź w świąteczny nastrój, zbierając zestaw taktyk cytowania jajek, które są zarówno świąteczne, jak i korzystne dla Twojej firmy internetowej. Firma będzie się rozwijać, zanim się zorientujesz!

Przeczytaj więcej pomysłów marketingowych:

Vishakha Nathani

Vishakha Nathani

Vishakha can be found writing, crafting or digging Earth. Her love for writing made her switch her profession from a Geologist to a Writer. Additionally, she likes keeping herself engaged in crafting and redecorating spaces. You might found her posting 3 am poetry on her Instagram story. Her proclivity for writing is never-ending.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *