Trendy w mediach społecznościowych 7, które mogą zmienić grę w eCommerce

Social Media Platform

Dzięki ponad 2.5 miliardowi aktywnych użytkowników mediów społecznościowych na całym świecie, platforma ta jest jednym z największych promieni nadziei dla handlowców internetowych. Ponadto liczba ta rośnie co roku o 9%. Możliwości są ogromne, podobnie jak ryzyko. Jedynym sposobem na to, aby nadążyć za ciągle zmieniającym się scenariuszem rynkowym i konkurencją, jest informowanie o trendach rynkowych. Podczas gdy jesteśmy na progu trzeciego kwartału roku, najwyższy czas, aby wszyscy marketerzy przeanalizowali swoje wyniki i dokonali niezbędnych zmian w swojej strategii marketingowej.

Platforma mediów społecznościowych widziała większość iskier w niedalekiej przeszłości i nadal będzie zaskakiwać marketingowców w przyszłości. Blog mówi o niektórych trendach w mediach społecznościowych, które będą utrzymywać narzędzia eCommerce w przyszłości. Sprawdź je.

1. Przekaz na żywo

Przekaz na żywo

Filmy z produktami zawsze były USP dla sprzedawcy internetowego, jednak ten aspekt powinien w nadchodzącym roku zrobić skok. Odchodząc od content marketingu, na platformie mediów społecznościowych oczekuje się wzrostu zawartości wideo na żywo. Według raportu około 30 – 40% marketerów społecznościowych skorzystało z interaktywnego wideo w tym roku. Oczekuje się, że liczba ta wzrośnie jeszcze bardziej w nadchodzącym roku. Jednym z raportów statystycznych, które dają zieloną flagę temu oszacowaniu, jest fakt, że na żywo dotarła transmisja na Facebooku rekordowe liczby na całym świecie w tegoroczną noworoczną edycję. Niektórzy z największych graczy w branży już podnieśli skarpetki z tej ogromnej okazji, małe i średnie firmy muszą przygotować się na zmieniający się ekosystem.

2. Wirtualna rzeczywistość

Wirtualna rzeczywistość

Sztuczna inteligencja i wirtualna rzeczywistość to niewątpliwie przyszłość przedsiębiorstw handlu elektronicznego. Jest to rozmowa z miastem od ponad dekady, ale nie wdrożyła tego do ubiegłego roku. Wraz z Google i Microsoft nawet Facebook pracuje nad tą technologią od kilku lat. Jest to nieuniknione, aby firmy eCommerce wprowadziły zmiany w swojej strategii marketingowej treści. Zawartość powinna umożliwiać konsumentom porównywanie i wizualizację produktów bez dotykania ich i dotykania nimi. Ułatwiłoby to im podjęcie decyzji o zakupie. Wprowadzenie wirtualnej rzeczywistości na platformach społecznościowych zmniejszyło zależność decyzji klienta od ustnego przekazu. Firmy internetowe powinny więc ulepszyć swoją strategię marketingową w mediach społecznościowych, aby wykorzystać rynek, gdy jest on wciąż gorący i nowy.

3. Social eCommerce

Sklep Facebook

Nie tylko strategie marketingowe, cała twarz handlu internetowego zmieniła się z eCommerce na m-commerce, a teraz na social commerce. Handel bezpośrednio za pośrednictwem platform mediów społecznościowych bez zwiększania ruchu na stronie rośnie. Według ankiety z Aimia, 56% konsumentów powiedziało, że śledzą swoje marki w mediach społecznościowych, aby przeglądać produkty na sprzedaż. Co więcej, zaskakująco 31% kupujących online twierdzi, że używa mediów społecznościowych specjalnie w celu poszukiwania nowych produktów do zakupu. Nie tylko Pinterest, a nawet Twitter i Facebook pozwalają na zakupy. Jedną z najbardziej znanych platform wykorzystywania rynku social commerce jest Facebook. Większość sklepów eCommerce oferuje teraz opcję zsynchronizowania produktów witryny w sklepie Facebook. Na przykład, Wtyczka do sklepu Prestashop FB pozwala właścicielom Prestashop mieć własny sklep na swoich stronach na Facebooku.

4. Narzędzia do czatowania

Narzędzia do czatowania

Większość marketerów może uznać to za tradycyjną i ortodoksyjną metodę, ale SMS ma fenomenalną otwartą szybkość 99%. Większość marek i firm internetowych korzysta z urządzeń ręcznych, aby promować swoje marki i osiągać wyjątkowe wyniki. Narzędzia do przesyłania wiadomości, w szczególności WhatsApp na innych platformach, które będą miały marginalny wpływ na ekosystem eCommerce w 2017 i na kolejne lata. Zostało ogłoszone w zeszłym roku WhatsApp podzieli dane użytkownika z Facebookiem w celu kierowania reklam z opcją rezygnacji. Dlatego trzymanie się klasycznych metod będzie jednym ze sposobów zachowania synchronizacji z rosnącym rynkiem.

5. Przejdź z SnapChat na Instagram

Snapchat i Instagram

SnapChat był ostatnio pionierem, ale w tym roku nastąpiła zmiana trendów. Zaobserwowano niewielkie przesunięcie w interesie kupujących online. Instagram oferuje znacznie większą grupę odbiorców niż Snapchat. Ten pierwszy ma 600 milionów użytkowników, podczas gdy drugi ma 150 milionów użytkowników. Podczas gdy Facebook wciąż pozostaje kluczem do sukcesu, firmy, które mogą zdobyć rynek na Instagramie, będą miały ponad tłum. W rzeczywistości wiele małych przedsiębiorstw odniosło rezultaty, reklamując swój produkt na Instagramie.

6. Reklama mobilna

Reklama mobilna Trend

Wiadomości promocyjne i marketing mobilny to dwie różne rzeczy. W tym roku marketerzy dokonali większych inwestycji w reklamę mobilną. Przychody z reklam Facebooka przekraczają XUMUM X mld, z czego 7% pochodzi z reklam na telefon komórkowy. Nawet przychody z reklam mobilnych w usłudze SnapChat podniosły poziom zainteresowania marketingowców online, ale na Instagramie jest coś, na co cały biznes online musi zwracać uwagę.

7. Opowiadanie wideo

Opowiadanie wideo

To jeden z najciekawszych postępów w sferze internetowej. Opowiadanie historii dzięki reklamom wideo skutecznie przyciągnęło uwagę klientów na konkurencyjnym rynku. Amazon.in w pełni wykorzystał tę technikę. Ich reklama z autorskimi kampaniami i atrakcyjnymi filmami to wyznacznik trendów. Filmy budują emocje i pielęgnują relacje z klientami. Każda kampania reklamowa zyskała miliony wyświetleń, polubień i udziałów. To otworzyło nowe możliwości i możliwości dla marketerów. Wraz z tym, wideo referencje i klipy dostarczające szybkie wskazówki dla klientów są inne wpływowe sposoby, aby wyróżnić się wśród swoich konkurentów.

Przez ciebie

Opcje logowanie społeczna i Kanał postów Facebooka na stronie eCommerce mają na celu zwiększenie widoczności i zaangażowania klientów na platformie społecznościowej. Jednak eCommerce stale się zmienia, podobnie jak Social Media. Przewidywanie, co będzie działać, a co nie jest trudne, ale ci, którzy będą na bieżąco z tymi trendami, z pewnością pomogą Ci osiągnąć krok do przodu w scenariuszu rywalizacji.

Lubiłem to? Spodoba ci się to

Joe Parker

We boast of the best in the industry plugins for eCommerce systems and has years of experience working with eCommerce websites. We provide best plugins for platforms like - Magento, Prestashop, OpenCart and Shopify . We also provide custom module development and customization services for the website and modules..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *