Motywacja kupującego – jak zmotywować gościa do zakupu produktu

buyer-motivation-how-to-motivate-a-visitor-to-buy-a-product

Motywacja jest siłą napędową decyzji zakupowych, ponieważ klienci nieustannie starają się zaspokoić swoje potrzeby. Promuje zakupy pod wpływem impulsu, stałe zaangażowanie z Twoją marką i sprawia, że ​​chętniej będą chcieli dowiedzieć się więcej o Tobie. Gdybyś mógł dokładnie wiedzieć, dlaczego potencjalny klient chce kupić, nie miałbyś problemu z dostosowaniem odpowiedniego planu sprzedaży do jego pragnień i skłonności. Jeśli rozważysz motywy swojego klienta, nigdy nie przegapisz kontraktu. Mimo że telepatia nie jest prawdziwa (o ile nam wiadomo), wciąż istnieją sposoby na wyczuwanie leżących u podstaw motywacji zakupowych, które motywują większość zakupów. Aby wpłynąć na decyzję o zakupie, musisz przedstawić dla nich większe uzasadnienie.

Zrozumienie motywacji kupującego:

Konsumenci nie przychodzą w jednej formie. Ludzie mają kilka powodów, aby kupować dowolny produkt lub usługę:

kupujący-motywacja-wyjaśniona

Ogólnie możemy podzielić motywacje kupujących na trzy różne typy:

1) Strach wpływa na motywację kupującego

Najsilniejszy z trzech motywów nabywców B2B, strach, będzie siłą napędową przez następne kilka miesięcy lub cały rok, ponieważ firmy i rządy będą nadal podążać za ich „obroną”, „dywersyfikacją”, „zakłóceniem” i „szybką ścieżką”. strategie. Zarówno konsumenci, jak i przedsiębiorstwa mają wbudowane obawy przed rozstaniem ze swoim kapitałem.

2) Logika napędza motywację kupującego

Niestety, najsłabsze z motywacyjnego punktu widzenia rozumowanie kupowania dotyczy sensu biznesowego i jest poświęcone rozwojowi i budowaniu miejsca, aby zapobiec byciu nieistotnym. Zakup logiki jest proaktywny i celowy.

3) Motywacja kupującego motywowana korzyściami

Ten styl kupowania najlepiej pasuje do lat poprzedzających spowolnienie gospodarcze, takie jak GFC, lub do czasu bezpośrednio przed głęboką recesją, której świat doświadcza w wyniku COVID-19. Zakupy nakierowane na korzyści przyspieszają rozwój lub wzmacniają pozycję marki w zakresie dobrego samopoczucia. Organizacje i osoby prywatne miały do ​​swojej dyspozycji duże zasoby i niewiele obaw czy niebezpieczeństwa, gdyby to nie miało miejsca. Przyjrzyjmy się tym i zbadajmy motywację kupujących dominującą wśród kupujących B2B i B2C.

Psychologiczne powody, które motywują kupującego

1) Chęć zysku finansowego

Podkreślenie tych korzyści i ich bezpośrednie zastosowanie do decydenta będzie miało duży wpływ na rozmowę sprzedażową. Im lepszy będzie telemarketer w wyjaśnianiu tych zalet, tym większe prawdopodobieństwo, że przezwycięży strach przed porażką w umyśle decyzyjnym.

2) Wygoda i komfort

Chcą komfortu i wygody, jaką może zaoferować usługa lub produkt. Chcą doświadczyć dumy i posiadania towaru lub mogą kupić, aby zaspokoić potrzeby miłości i ego. Dominującym motywem zakupowym może być komfort i wygoda nowego układu i nowych szafek.

3) Bezpieczeństwo i bezpieczeństwo

Pragnienie ochrony lub bezpieczeństwa jest istotnym, rozsądnym motywem zakupowym, który wpływa na wiele zakupów. Na przykład żelazne sejfy lub szafki bezpieczeństwa są kupowane przez ludzi, ponieważ chcą chronić swoją gotówkę, biżuterię itp. przed kradzieżą. Chroń swoją witrynę przed spamem i boty i nie zapomnij zabrać certyfikatu SSL.

4) Duma własności

Duma własności to pojęcie parapsychiczne. Z psychologicznego punktu widzenia inni czują się lepiej kupując niż wynajmując. Zazwyczaj ilustruje to dbałość o dom, ale nie zawsze.

5) Przyjemność lub rekreacja

Pragnienie zabawy lub przyjemności jest często jedną z emocjonalnych motywacji zakupu. Na przykład radioodbiorniki, instrumenty muzyczne itp. są kupowane przez ludzi ze względu na ich pragnienie zabawy lub przyjemności.

6) FOMO- Strach przed pominięciem

FOMO (Strach przed utratą) odnosi się do uczucia lub przekonania, że ​​inni mają więcej radości, żyją lepszym życiem lub doświadczają więcej niż ty. Wiąże się z silnym poczuciem zazdrości i wpływa na samoocenę.

7) Impulsowe kupowanie

Skojarzenia osobowości, przyjemności i produktów mogą przyczynić się do zakupów impulsowych. Kupowanie impulsów jest dzisiaj normalnym zachowaniem. Nasza kultura konsumpcji pozwala nam ulegać pokusie i kupować coś bez brania pod uwagę konsekwencji zakupu.

Inne powody:

Przekonasz się, że liczba aktów, które chcesz podjąć, to całkiem sporo. Prawdopodobnie będziesz chciał, aby ktoś zaprenumerował Twój newsletter, dostał darmową próbkę, zasugerował znajomego, a przede wszystkim coś kupił. Niezależnie od działania, zwróć na nie uwagę, zainteresuj się, stwórz pragnienie, a następnie poproś o działanie. Poproś klientów o podjęcie działania! CTA mogą pomóc. Jeśli chcesz, aby go kliknęli, po prostu go odłóż. Jeśli chcesz je kupić, poproś o wyprzedaż bardzo wyraźnie (jak w “Kup teraz”). Znaczna część sprzedaży ginie w ostatniej chwili, ponieważ nikt nie prosił klienta o ich zakup. Nie wstydź się więc. Zapytaj o krok do wykonania.

Motywacja kupującego patronatu

Motywacje kupowania patronackiego to powody, dla których konsument woli jeden sklep lub usługodawcę od innego. Te motywy zakupu to względy lub powody, dla których kupujący chciałby patronować jednemu detaliście zamiast innemu detaliście podczas zakupu produktu lub usługi. Patronat emocjonalny powodów zakupowych obejmuje:

  • Wygląd sklepu/lokalizacji/UI
  • Wyświetlanie produktu
  • Rekomendacja od innych
  • Imitacja lub emulacja
  • Nawyk
  • Prestiż

Motyw zakupu jest siłą napędową tego, co sprawia, że ​​Twoi konsumenci decydują się na zakup na Twojej platformie. Angażowanie się z nimi na każdym etapie ich podróży, zrozumienie właściwych czynników psychologicznych oraz umiejętność poznania siebie i prawidłowego umieszczania swoich towarów na rynku uzupełniają ten obraz.

Jak znaleźć motywację kupującego?

Zwróć uwagę na rodzaj ruchu i platformę, z której pochodzi.

Skąd pochodzi ruch?

skąd-nadchodzi-w-internecie-motywacja-kupującego?

Wiedza o tym, gdzie Twoi klienci znaleźli Cię w Internecie, jest jednym z kluczowych czynników decydujących o tym, co kupują. Zacznij od zdefiniowania kanałów akwizycji lub marketingu, z których uzyskasz największy ruch.

Jaka jest demografia konsumentów?

Aspekty społeczne Twoich klientów są również istotnym źródłem inspiracji dla nabywcy. Dane demograficzne, takie jak wiek, płeć i lokalizacja, natychmiast dadzą Ci wgląd w to, kim i czym są Twoi klienci oraz jakie są ich potencjalne motywy zakupowe.

Jakie przedmioty przegląda większość klientów?

Miej oko na raporty Google Analytics i inne dane analizy kampanii marketingowych. Te szczegółowe raporty pomogą Ci zrozumieć zachowania klientów i kiedy dokonują konwersji.

Wnioski:

Aby jak najlepiej wykorzystać tę strategię sprzedaży, telemarketerzy muszą jak najdokładniej rozważyć motywy potencjalnego klienta. Jest to efekt otwarcia dyskusji na wczesnym etapie rozmowy i budowania relacji z decydentem. Im efektywniejsi telemarketerzy mogą to zrobić, tym bardziej przekonujące będą ich rozmowy. Wprowadzenie kilku drobnych ulepszeń w strategii telemarketingowej może mieć ogromny wpływ na osiągane wyniki. Aby dowiedzieć się więcej lub dowiedzieć się, jak możemy pomóc Ci poprawić skuteczność Twoich połączeń, odwiedź naszą witrynę lub skontaktuj się z członkiem naszego zespołu ekspertów.

To może Cię zainteresować:

Vishakha Nathani

Vishakha Nathani

Vishakha can be found writing, crafting or digging Earth. Her love for writing made her switch her profession from a Geologist to a Writer. Additionally, she likes keeping herself engaged in crafting and redecorating spaces. You might found her posting 3 am poetry on her Instagram story. Her proclivity for writing is never-ending.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *