5 revenue generation models multi-vendor marketplaces can use

Modele generowania przychodów 5 mogą wykorzystywać rynki wielu dostawców

Jaki jest Twój ostateczny cel w witrynie marketplace dla wielu sprzedawców? Sprzedaje się coraz więcej lub zarabia coraz więcej? Brzmi dziwnie? Pozwól mi wyjaśnić Linia prosi o proste pytanie, co jest dla Ciebie ważniejsze – generowanie większej sprzedaży lub generowanie większych przychodów z witryny internetowej rynku? Wydaje się oczywiste, że możesz generować dochody tylko wtedy, gdy sprzedajesz. Czy sprzedaż jest ważniejsza, ponieważ automatycznie generuje dochód? Może! Być może! Itd. Co, jeśli powiem, że twoja strona marketplace nie zależy od samej sprzedaży, aby generować dochody. Istnieją inne modele generowania przychodów, które mogą stanowić integralną część Twojego modelu biznesowego. Mogą działać równolegle ze sprzedażą, zarabiając na usługach, które Twoja witryna rynkowa może zaoferować oprócz produktów rynkowych. Oto lista mechanizmów zarabiania 5 lub modeli generowania przychodów, które możesz wykorzystać w swojej witrynie marketplace, by generować dodatkowe przychody z działalności:

1. Model przychodów reklamowych

Model przychodów reklamowych

Reklama to jeden z najpopularniejszych i najstarszych modeli generowania przychodów. Możesz generować przychody, wynajmując przestrzeń reklamową na swojej stronie. Strony wyświetlające reklamy będą płacić w oparciu o odpowiedni model reklamowy. Tutaj możesz przyjąć dwa różne modele reklamy:

Koszt za Mille (CPM): CPM, który jest również nazywany kosztem za tysiąc wyświetleń, to model reklamowy, który pozwala pobierać opłaty proporcjonalnie do liczby reklam wyświetlanych użytkownikom witryny.

Koszt za kliknięcie (CPC): Model CPC generuje przychód na podstawie liczby kliknięć, które konkretna reklama otrzymuje od użytkowników Twojej witryny. Możesz użyć dowolnego z dwóch modeli reklamowych, by generować przychody w swojej witrynie marketplace, wyświetlając reklamy użytkownikom. Robiąc to, upewnij się, że projekt Twojej witryny jest wystarczająco zoptymalizowany, aby umieścić reklamy tam, gdzie nie przyćmią one głównego modelu generowania przychodów, który sprzedaje Twoje produkty. Musisz zachować ostrożność w projektowaniu witryny, aby utworzyć wystarczającą ilość białych spacji, aby wyświetlać reklamy. W przeciwnym razie skontaktuj się z projektantem stron internetowych, który dostosuje projekt do swoich wymagań dotyczących reklamy.

2. Model kanału sponsorowanego

Model kanału sponsorowanego

Zazwyczaj strona, która chce promować jej zawartość w innej witrynie, musiałaby zapłacić za wyświetlenie swoich reklam. Ten model przychodów nie jest dokładnie modelem generowania przychodów, ale modelem oszczędnościowym. Tutaj firmy lub dwie strony zawierają umowę "contra-deal", w której żadna z dwóch witryn nie musi płacić za reklamę. Zobowiązują się promować wzajemnie swoje treści w formacie "dawaj i bierz".

3. Model przychodów Freemium

Model przychodów Freemium

Wiele serwisów i platform internetowych wykorzystuje ten model do generowania całkiem przyzwoitych przychodów. Główną ideą modelu freemium jest zapewnienie tylu użytkownikom darmowych usług i zachęcenie ich do uaktualnienia do płatnej wersji tego samego. W jednym z podejść zapewniasz swoim użytkownikom bezpłatną wersję próbną z ograniczonym dostępem i dajesz opcję przejścia na płatną usługę w celu uzyskania pełnych zaawansowanych funkcji i dostępu.

PS: Tutaj dostęp do usługi lub funkcji jest ograniczony, ale jest przyznawany na czas nieokreślony. Na przykład zapewniamy Bezpłatne rozszerzenie Marketplace dla wielu sprzedawców Magento z ograniczonymi funkcjami na czas nieokreślony. Klienci mogą nadal korzystać z bezpłatnej wersji zastrzeżonej tak długo, jak chcą, lub mogą odblokować wszystkie funkcje, kupując pakiet Pełne rozszerzenie Marketplace dla wielu sprzedawców Magento. Innym przykładem może być Dropbox, który zapewnia bezpłatny 2 GB może przechowywać dane dla darmowych użytkowników. Istnieje inne podejście w tym samym modelu, w którym pełna wersja produktu lub usług jest oferowana użytkownikom przez ograniczony czas. Użytkownicy mają możliwość zaprzestania korzystania z usług po okresie próbnym lub opłacenia ich dalszego użytkowania.

PS: Tutaj dostęp do usługi funkcji produktu jest pełny, ale okres próbny jest ograniczony lub ograniczony. Na przykład Amazon oferuje pełny dostęp do swojego "Amazon Prime"usługa za darmo przez jeden miesiąc, po czym możesz przestać z niej korzystać lub subskrybować miesięczną subskrypcję, aby korzystać z niej przez dłuższy czas.Możesz użyć tych modeli, aby oferować niektóre usługi premium i generować dodatkowe dochody. podejście takie jak Amazon Prime, które zapewnia darmową wysyłkę tego samego dnia do członków Prime.

4. Model subskrypcji lub członkostwa

model członkostwa

Oparta na subskrypcji generacja przychodu jest jednym z najstarszych modeli i wciąż jest w pełni rozwinięta. Witryna rynkowa ma niezliczone sposoby wykorzystania tego modelu do generowania dodatkowych przychodów z działalności:

  • Członkostwo dla sprzedawców: Poproszenie sprzedawców / sprzedawców / handlowców o zasubskrybowanie członkostwa w celu rejestracji konta sprzedawcy / sprzedawcy na twoim rynku.
  • Członkostwo dla klientów: Poproszenie klientów o zasubskrybowanie członkostwa w celu uzyskania korzyści, takich jak bezpłatna dostawa, dostawa tego samego dnia, ubezpieczenie przesyłki, wczesny dostęp do sprzedaży flash itp.
  • Członkostwo dla klientówpart-2: Istnieje inny rodzaj członkostwa dla klientów, które mogą wykorzystywać rynki sprzedające wirtualne produkty, takie jak MP3, filmy, oprogramowanie itp. W tym przypadku generalnie dochód generowany będzie wyłącznie z członkostwa premium.

Na przykład biblioteka filmów Netflix umożliwia oglądanie filmów tylko zasubskrybowanym użytkownikom. Opiera się głównie na modelu przychodów opartym na subskrypcji.

5. Prowizja od sprzedaży Model przychodów

Prowizja od sprzedaży Model przychodów

Oczywiście musiałem uwzględnić ten punkt. Przyjmowanie prowizji od sprzedawcy / sprzedawców / handlowców w ich sprzedaży jest podstawowym modelem generowania przychodów, na którym przetrwa duża liczba rynków. Cała społeczność sprzedawców i sprzedawców detalicznych stosuje ten model. Jedyną różnicą jest to, jak i ile sprzedawcy prowizji muszą płacić za sprzedaż na rynku. Oto kilka przykładów:

  • Amazonka: Amazon pobiera stałą roczną opłatę od profesjonalnych sprzedawców za umieszczanie swoich produktów na rynku. Nie pobiera opłaty za przedmiot od tych sprzedawców.
  • eBay: Serwis eBay pobiera opłatę za umieszczenie produktu na swojej stronie. Ponadto pobiera opłatę za wartość ostateczną jako prowizję od sprzedaży produktu.
  • Rynek PrestaShop: Rynek PrestaShop to strona, na której deweloperzy sprzedają swoje moduły PrestaShop. Obciąża prowizję w oparciu o sprzedaż na produkt.

Model przychodów z prowizji od sprzedaży nie jest tak prosty, jak się wydaje. Różne rynki stosują różne podejścia, aby zarobić prowizję. Najpierw musisz zdecydować, który model prowizji chcesz zastosować, a następnie dostosować panel zarządzania Sprzedawcą, aby obsługiwał prowizje zgodnie z wymaganiami. Musisz także mieć świadomość, że większość rozszerzeń rynku dla wielu dostawców obsługuje tylko prowizję za sprzedaż produktów. Jeśli chcesz skorzystać z innego modelu prowizji, możesz potrzebować rozszerzenia lub uzyskać wymagania opracowane przez eksperta Firma deweloperska eCommerce.

Lubiłem to? Spodoba ci się to

Joe Parker

We boast of the best in the industry plugins for eCommerce systems and has years of experience working with eCommerce websites. We provide best plugins for platforms like - Magento, Prestashop, OpenCart and Shopify . We also provide custom module development and customization services for the website and modules..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *