Impact of GST on eCommerce Marketplace

Impact of GST on eCommerce Marketplace

„Osiągnięty przez nas konsensus z państwami w sprawie zmiany konstytucji w celu wdrożenia GST jest wielkim przełomem. Już sam ten potencjał może sprawić, że Indie będą konkurencyjne i atrakcyjne dla inwestycji”.? ~?Narendra Modi, PM, Indie

Indie, na 1st w lipcu, 2017, są gotowe do wprowadzenia nowego rozdziału w swojej konstytucji wraz z wprowadzeniem ustawy GST. Po usunięciu poprawki do konstytucji w obu izbach parlamentu, projekt ma na celu zapewnienie lepszej administracji podatków pośrednich i wprowadzenie skutecznego prawa, które sprawdzi oszustwa podatkowe. Pomimo faktu, że wszystko ma wpływać na każdy sektor Indii, oczekuje się, że platforma eCommerce będzie najbardziej dotknięta wszystkimi. Indie staną się drugim największym rynkiem online w nadchodzącym roku po Chinach. Zapis próbuje przedstawić przegląd GST i jego wpływ na rynek eCommerce. GST to skomplikowana reforma, jak większość spraw podatkowych.

Zapis ten był zgodny z różnymi aspektami GST i jego wpływem na platformę eCommerce. Poniżej wymienione są punkty objęte:

?1. Current taxation system

  • Problemy z obecnym systemem

2. GST

  • Znaczenie
  • Historia
  • Granica progowa
  • Pobór podatków w źródle

3. Wpływ GST na rynek online

4. Zalety GST w eCommerce

1. Jak wygląda dzisiaj indyjski system podatkowy?

Zgodnie z konstytucją, obecny system podatkowy jest podzielony na centrum i państwa. Istnieją pewne wyłączne obszary, w których oba poziomy podatków rządowych.

W obecnej strukturze opodatkowania państwa mają wiele stawek, w tym podatek VAT wraz z dodatkowymi podatkami od handlu międzypaństwowego. Standardowa stawka VAT dla towarów w większości stanów dotyczy 12.5-15%, podczas gdy standardowa stawka w Centrum to 12.5%. Łączna szybkość wynosi do minimum 25%.

Podatki są dalej dzielone na:

?1. Direct taxes

Podatek dochodowy jest podatkiem pobieranym od dochodów lub zysków osoby, która go płaci, i obejmuje podatek od zysków firmy, a nie od towarów lub usług. Podatki te są określane jakopodatki bezpośrednie?and are an exclusive domain of central government.

2. Podatki pośrednie

Z drugiej strony, podatek nakładany na towary i usługi, a nie na dochód i zysk, jest znany jakopodatek pośredni. To znowu wyłączna domena rządu centralnego. Podczas gdy podatki od konsumpcji są wyłączną domeną rządów państwowych.

Problemy z obecną umową?

Rząd centralny nakłada podatek pośredni zwany akcyzą centralną na każdy produkt, który musi zostać wyprodukowany przed konsumpcją. Rozważmy produkt „A”, który ma zostać wyprodukowany. Centralna akcyza będzie pobierana na bramie fabryki. Gdy produkt dotrze do punktu sprzedaży detalicznej, konsument końcowy musi zapłacić konsumpcję o nazwie podatek od wartości dodanej.

Jeśli producent importuje surowiec z innego państwa, rząd państwowy pobiera podatek wraz z centralną akcyzą na ten sam produkt. Nie tylko to, jeśli produkt A jest wytwarzany w jednym stanie i sprzedawany w innym, wówczas jest uważany za „eksport”. W takim przypadku stan, w którym produkt jest wytwarzany, będzie pobierać podatek wywozowy zwany centralnym podatkiem od sprzedaży.

W związku z tym Indie są podzielone gospodarczo. Wielokrotne podatki zwiększają koszty i sprawiają, że działalność gospodarcza staje się bardziej skomplikowana. To sprawiło, że wprowadzenie systemu „jeden naród, jeden podatek” było nieuniknione.

2. Podatek od towarów i usług

Znaczenie

GST to podatek od wartości dodanej (VAT) proponowany jako podatek pośredni. Jest nakładany na produkcję, sprzedaż i usługi na poziomie krajowym. GST ma na celu zastąpienie wszystkich podatków pośrednich nakładanych na towary i usługi przez rząd centralny Indii osobno.

Określa się to jako wszechstronny, wieloetapowy, oparty na miejscu podatek, który będzie nakładany na każdą wartość dodaną. Wielostopniowy odnosi się do wielu etapów, przez które przechodzi produkt. Począwszy od momentu zakupu surowca, gotowy produkt trafia do hurtownika, a następnie sprzedawca detaliczny i dociera do użytkownika końcowego.

Wraz z wprowadzeniem podatku od towarów i usług będą obowiązywały rodzaje podatków od towarów i usług 3:

CGST:?where the revenue will be collected by the central government

SGST:?where the revenue will be collected by the state governments for intra-state sales

IGST:?where the revenue will be collected by the central government for inter-state sales

ClearTax wyjaśnijznaczenie GST?and tax structure under the new regime with a simple tabular representation.

Transakcja Nowy system Stary reżim
Sprzedaż międzypaństwowa CGST + SGST VAT + centralna akcyza / podatek od usług
Sprzedaż wewnętrzna IGST Centralny podatek od sprzedaży + podatek akcyzowy / usługowy

Historia GST w Indiach

Jak dotąd podróż GST została opisana poniżej.

2000:?The Vajpayee government proposed the concept of GST by setting up committee to draft the same.

2004:?The Kelkar Task Force was created for the implementation of Fiscal Responsibility and Budget Management (FRBM) Act, 2003. The committee suggested a comprehensive GST.

2006:?A proposal to introduce a national level GST by April 1, 2010 was mooted in Budget Speech for the year

2007:?Empowered Committee of State Finance Ministers started working on GST roadmap. The Joint Working Group submitted its report to EC in the same year

2009:?First Discussion Paper was released by Empowered Committee

2011:?The constitution 115th amendment bill was introduced in Lok Sabha for levy of GST

2014:?The constitution 122nd amendment bill was passed by Lok Sabha. This enabled the introduction of GST by April 2016

2016:?The constitution 122nd amendment bill passed by Rajya Sabha

2017:?GST council clears state GST and Union Territory GST Laws

Limit progowy w GST

Każda firma, która ma obroty większe niż Rs. 20 Lakhs muszą zostać obowiązkowo zarejestrowani w GST. Podatnicy, którzy są już zarejestrowani w VAT / podatku od usług, powinni również zarejestrować się w GST. Małe firmy mogą albo wybrać schemat kompozycji, albo mogą dobrowolnie zarejestrować się w GST. Przewiduje się, że próg zostanie obliczony na podstawie indyjskiej. Oznacza to, że transakcja może podlegać opodatkowaniu według GST, jeśli całkowity obrót (wszystkich transakcji w całych Indiach) przekroczy limit progowy. Jest to kolejny pozytywny aspekt dla graczy eCommerce, którzy działają w różnych stanach narodu.

Pobór podatków u źródła (TCS)

W transakcji online operator eCommerce jest pośrednikiem między kupującym a sprzedającym. Zatem pierwsze pytanie, które się nasuwa, dotyczy tego, czy VAT ma zastosowanie do prowizji, czy jest to usługa, czy też jest to umowa złożona?

Oczekiwany projekt ustawy Model GST Law („Ustawa modelowa”) został wydany w czerwcu 2016. Proponowane w GST opodatkowanie konsumpcji w oparciu o przeznaczenie zapewni, że wszystkie państwa otrzymają swój udział w przychodach na podstawie rzeczywistej konsumpcji towarów w takim stanie. Podrozdział (a) sekcji 43B wyjaśnia definicję agregatora. Mówi: „Każda osoba, która świadczy usługi za pomocą aplikacji lub urządzenia komunikacyjnego, która umożliwia kupującemu i sprzedającemu podłączanie i nabywanie towarów lub usług pod dowolną marką / nazwą handlową, jest określana jako agregator”.

Ustawa Model GST, sfinalizowana przez radę GST, przewiduje 1%Pobór podatków u źródła (TCS)?to be deducted by the eCommerce operators. According to the Model law, every electronic commerce operator shall collect up to 1% TCS, as may be notified on the recommendations of the council, of the net value of taxable supplies made through it by other suppliers where the consideration with respect to such supplies is to be collected by the operator. However, turns out?TCS?is in direct conflict with the government’s vision of ‘Make in India’ campaign and ‘ease of doing business’. The obligation of tax collection at source is cast in respect of supplies made by the suppliers online. While the suppliers supplying goods and services from a brick and mortar structure are not obligated to any such tax. Thus, this provision would hamper the business than facilitate doing of business.

W lipcu 2016, Sachin Bansal powiedział:„Bezproblemowy krajowy łańcuch dostaw, który jest agnostyczny dla podaży i popytu, jest pilny, ważny i spóźniony z trzech powodów. Po pierwsze, jest to trajektoria rozwoju Indii w celu zmniejszenia ubóstwa. Po drugie, poprawi wydajność przedsiębiorstwa. i producentów. ”

Jednak zgodnie z artykułem opublikowanym wHindus, wraz z wprowadzeniem klauzuli TCS istnieje ryzyko zablokowania Rs. 400 crore of capital rocznie. Doprowadzi to ostatecznie do tego, że około 2 Lakh ludzi straci pracę. Trzej giganci handlu elektronicznego: Amazon, Flipkart i Snapdeal po raz pierwszy dołączyli do rąk, aby wyrazić zaniepokojenie tą klauzulą.

Omawiając podstawową definicję GST, przedstawiamy kompilację wpływu, jaki będzie ona miała na rynek internetowy.

3. Wpływ GST na rynek online

Oczekuje się, że przemysł eCommerce będzie się rozwijał i rozwijał w nowej erze GST. Oczekuje się, że standaryzacja, którą obiecują system, będzie miała ogromny wpływ zarówno na branżę, jak i na rynek online.

W obecnym systemie rynek internetowy pobiera podatek od usług od dostawcy za świadczenie usług. Jednak w systemie GST rynek eCommerce pobierałby opłaty za CGST + SGST lub IGST w zależności od rodzaju transakcji.

Poniżej wymieniono niektóre z wpływów tego systemu na rynek online, w szczególności.

Wpływ na cenę

W obecnej strukturze podatkowej inne państwo nakłada inny podatek VAT na ten sam towar. Gracze online mają tendencję do wyceny swoich towarów po obniżonych cenach, aby promować swoją działalność. W rezultacie wchodzą w remisy, aby skorzystać z arbitrażu podatkowego. W przypadku GST obowiązuje standardowa stawka podatku dla każdego produktu. Uniemożliwienie arbitrażu podatkowego doprowadzi sprzedawców offline i e-tailerów do tego samego poziomu pod względem cen.

Niezarejestrowani sprzedawcy online

Dzięki GST wszyscy sprzedawcy online będą musieli się zarejestrować. Rejestracja GST jest obowiązkowa, gdy obrót wynosi Rs. 20 lakh lub więcej. Kupcy bez odpowiedniej rejestracji zostaną wyeliminowani, niezależnie od ich obrotu.

Pula kredytów

Firmy muszą mieć większą pulę kredytów niż w obecnym systemie podatkowym. Jak podaje starszy oficer firmy handlu elektronicznego: „Mali sprzedawcy w branży będą mieli problemy z przepływem środków pieniężnych, ponieważ będą musieli ubiegać się o zwrot podatku zapłaconego od nakładów, których e-klienci nie będą w stanie rozliczyć”.

Rejestracja Spółki

Miejscem dostawy, w przypadku transakcji B2C, byłaby lokalizacja usługodawcy. Miejscem dostawy w przypadku transakcji B2B byłaby lokalizacja odbiorcy usługi. Istnieją szanse, że firmy handlu elektronicznego będą musiały zapłacić obowiązujący CGST + SGST w stanie, w którym znajduje się odbiorca usługi. W rezultacie firmy te wymagałyby rejestracji w prawie wszystkich stanach, w których znajdują się odbiorcy usług (tj. Dostawcy). Scentralizowany system rejestracji nie będzie już stosowany.

Zagadnienie zgodności dotyczące zwrotów i zwrotów

Jest to prawdopodobnie najbardziej kłopotliwy problem na rynku online. Firmy eCommerce oferują usługę COD oraz łatwe zwroty i zwroty. W rezultacie około 15 do 20 milionów transakcji miesięcznie, w których należy dokonać zwrotu i zwrotu pieniędzy. Zwroty muszą być teraz składane co miesiąc przez obie strony. Korekty zwrotu wpłyną na zobowiązanie podatkowe.

4. Zalety GST w eCommerce

Zdaniem ekspertów,Wpływ GST?has two major advantages for the eCommerce players.

Brak podatków kaskadowych

Model GST ułatwia płynny kredyt w całym łańcuchu dostaw. Usuwając kaskadowy efekt podatków, system GST ostatecznie obniży całkowity koszt dostaw i cenę gotowego produktu. Oczekuje się, że ta korzyść kosztowa zostanie ostatecznie przeniesiona na klientów lub pomoże zwiększyć zyski firm.

Konsolidacja stawek podatkowych

W obecnym systemie istnieją różne stawki VAT dla tych samych towarów w różnych państwach. Oczekuje się jednak, że stawki GST zarówno na poziomie centralnym, jak i państwowym będą jednolite i zharmonizowane. Drastycznie zmniejszyłoby to liczbę sporów między organami podatkowymi i graczami handlu elektronicznego. Ponadto oczekuje się, że stawka podatkowa po stronie produkcji będzie wyższa. Wszystkie podatki wyjściowe będą wiarygodne w związku ze świadczeniem usług na rzecz sprzedawcy. Rynek internetowy może również ubiegać się o kredyt dla wszystkich podatków po stronie wejściowej.

Łatwości prowadzenia działalności gospodarczej

System GST to krok naprzód w kierunku ułatwienia inicjatywy „Start-up India” rządu Modi. Początkujący przedsiębiorcy nie musieliby pukać do wielu drzwi w różnych miastach. Była to jedna z największych przeszkód w rozpoczęciu działalności, ale dzięki systemowi „jednego podatku” Indie mogą pójść o kilka kroków wyżej w indeksie „Łatwość robienia biznesu” Banku Światowego.

Nacisk na magazynowanie

Oczekuje się, że dział logistyki i magazynowania firm handlu elektronicznego będzie jednym z największych beneficjentów GST. Gracze eCommerce musieli utrzymywać wiele magazynów w stanach i miastach, aby uniknąć centralnego podatku od sprzedaży. Zwiększyło to koszty operacji. Wraz z wprowadzeniem GST mogą utrzymywać magazyny w strategicznych lokalizacjach. Pozwoli to zrównoważyć koszty operacyjne i zmniejszyć uszczerbek na rentowności.

Final Say

GST to świetny krok dla firm internetowych. Chociaż nowemu systemowi będą towarzyszyć nowe sposoby obliczania podatków, ostatecznie doprowadzi to do jasności i zobowiązania podatkowego.

Podobne post
Joe Parker

We boast of the best in the industry plugins for eCommerce systems and has years of experience working with eCommerce websites. We provide best plugins for platforms like - Magento, Prestashop, OpenCart and Shopify . We also provide custom module development and customization services for the website and modules..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *