Jak założyć firmę dostarczającą jedzenie, taką jak DoorDash i FoodHub?

how-to-start-food-delivery-app-business

Dostawa jedzenia nie jest nową koncepcją, ponieważ pierwsza na świecie pizza została dostarczona już w 1889 roku. Rynek usług dostarczania jedzenia na żądanie rośnie teraz w szybkim tempie. Jakie są najlepsze zastosowania dostarczania jedzenia w twoim kraju? DoorDash to najlepsza aplikacja do dostarczania jedzenia w USA i jedna z największych pod względem sprzedaży, kapitalizacji rynkowej i jest rozpoznawalna jako marka na świecie.

Jeśli masz jakieś pilne pytania dotyczące aplikacji biznesowej do dostarczania jedzenia, takiej jak te:

 • Czego należy szukać w aplikacji do dostarczania jedzenia?
 • Następnie, czy masz wystarczająco dużo zasobów, aby zarządzać całym procesem?
 • Jakie będą Twoje wymagania techniczne?
 • Jak będziesz zarządzać dostawami?
 • Jak dostarczysz swoje zamówienia na czas?

KnowBand przygotował ten blog, aby odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania „jak i dlaczego”. Branża dostarczająca żywność wymaga odpowiedniego planowania i podejścia strukturalnego. Początkowo musisz zdecydować, do jakiego obszaru (lokalizacji) będziesz dostarczać jedzenie.

Ten artykuł jest specjalnie wyselekcjonowany dla przedsiębiorców zainteresowanych uruchomieniem aplikacji do dostarczania jedzenia. Zacznijmy od statystyk i rozwoju branży dostarczania żywności online.

Statystyki i zmiany na światowym rynku dostaw żywności

Oczekuje się, że ogólny roczny wzrost na rynku dostaw żywności wzrośnie o 3.5% w ciągu najbliższych pięciu lat.

 • Szacuje się, że do 200 roku branża dystrybucji żywności przekroczy 2025 miliardów dolarów.
 • Raz w tygodniu 60% klientów zamawia dostawę lub wynos.
 • Co najmniej dwa razy w tygodniu 31% korzysta z usług dystrybucyjnych innych firm.
 • Od 2014 r. cyfrowe zamówienia i dostawy wzrosły o 300% szybciej niż ruch w restauracjach.
 • Ponadto 87 % osób korzystających z usług dostawy żywności oferowanych przez osoby trzecie uważa, że ​​ułatwia to im życie.
 • Szybka cyfryzacja i wzrost zarówno internetowej bazy klientów, jak i wydatków pomogą indyjskiemu przemysłowi spożywczemu online stać się rynkiem wartym 8 miliardów dolarów do 2022 r. – co oznacza wzrost o 25-30% CAGR.

Musiałeś słyszeć nazwy najsłynniejszych na świecie aplikacji do dostarczania jedzenia.

Znane aplikacje do dostarczania jedzenia 2021

US

 • Grubhub
 • Doordash
 • UberEats
 • Postmates
 • Instacart
 • Delivery.com
 • goPuff
 • ChowNow

UK

 • Po prostu jedz.
 • Centrum żywności.
 • Dostawa.
 • Głodny Dom.
 • Uber Eats.
 • Quiquup
 • Restauracje Amazon
 • UCZTA
 • giermek

Najważniejsze cechy, aby firma dostarczająca jedzenie odniosła sukces:

najlepsze-funkcje-aplikacji-do-dostawy-jedzenia

Poszukaj popytu i trendów na rynku

Zapotrzebowanie na dostawy żywności znacznie wzrosło z biegiem czasu. Ludzie zmieniają swoje preferencje w kierunku zakupów online i zamawiania jedzenia, a w ramę pojawia się wiele innych rozwiązań opartych na technologii!

Oczekuje się, że trend ten spowoduje wzrost wzrostu, a fast food stanie się standardem w kraju. Więc jeśli jesteś sprzedawcą, który nie chce wiązać się ze start-upami w branży technologii żywności lub po prostu zaczynasz od swojej firmy zajmującej się technologią żywności, yMusisz mieć kreatywne i wpływowe cechy.

Możesz polegać na platformach społecznościowych i dodawać urządzenia do zamawiania oparte na wirtualnych asystentach, tworzyć swoją aplikację mobilną i budować społeczność, jeśli chcesz, aby Twoja firma dostarczająca jedzenie była ekskluzywna.

Użyj mediów społecznościowych do kierowania

Do prawie wszystkich zadań online, takich jak wyszukiwanie, odsyłanie, a nawet składanie zamówień, osoby fizyczne korzystają z mediów społecznościowych. Co się stanie, jeśli Twoja aplikacja restauracyjna zawiera funkcję pozycjonowania zamówień na stronach mediów społecznościowych klienta?

Obecnie bardzo niewiele restauracji oferuje tę funkcję w aplikacji do dostarczania jedzenia, dlatego jeśli aplikacja ma tę funkcję, może uzyskać przewagę nad innymi podobnymi aplikacjami. Ta funkcja pomoże Ci przyciągnąć więcej osób na swój rynek żywności.

Zapewnij wirtualną pomoc smakoszom

Wirtualny asystent to autonomiczny wykonawca, który zapewnia klientom obsługę administracyjną podczas pracy poza biurem klienta. Wirtualna pomoc w aplikacji do dostarczania jedzenia może być unikalną funkcją, jeśli zapewnisz ją klientom.

Włączenie sztucznej inteligencji do aplikacji to postęp w technologii. Wirtualny asystent podaje również przybliżony czas dostawy zamówienia na jedzenie.

Zobacz, co robią Twoi konkurenci

Należy przeprowadzić szeroko zakrojone badania aplikacji rywali i ich działań promocyjnych. Daje Ci pomysły, aby Twoja aplikacja była sławna i bezbłędna. Powinieneś wymyślić aplikację, która naprawi luki w oprogramowaniu rywali.

Pandemia dostawa chłopiec aplikacja przez KnowBand został opracowany z niezbędnymi funkcjami. Jest kompatybilny z kreatorem aplikacji mobilnych i jest dostępny dla platform PrestaShop i OpenCart.

Więcej o firmach z branży spożywczej i spożywczej online:

Model biznesowy dostarczania hiperlokalnego online | Kompletny przewodnik po rynku żywności i artykułów spożywczych

Aplikacja mobilna PrestaShop Delivery Boy ułatwiająca zarządzanie dostawami dla Mayidy!

Nowe sklepy spożywcze online muszą mieć te funkcje witryny

Najważniejsze funkcje aplikacji do dostarczania jedzenia:

Aplikacja do dostarczania jedzenia powinna mieć funkcje, które sprawią, że dostarczanie jedzenia online będzie proste i łatwiejsze. Możesz stworzyć rynek dostaw żywności i połączyć się z lokalnymi restauracjami i otrzymać od nich prowizję. Jest artykuł dla dostawa żywności i artykułów spożywczych artykuł, który może pomóc.

Aby zarządzać dostawami, upewnij się, że Twoja aplikacja do zarządzania dostawami ma następujące funkcje.

Projekt i układ

Aplikacja do dostarczania jedzenia powinna mieć opcje dostosowywania ekranu przedniego. Powinno to umożliwić menedżerowi aplikacji dodanie nazwy marki, motywów oraz zmianę wyglądu i stylu zgodnie z wymaganiami.

Logowanie i rejestracja

Dzięki tej funkcji doręczyciel powinien mieć możliwość łatwej rejestracji. Uwzględnia rejestrację przy użyciu podstawowej nazwy użytkownika i hasła oraz sprawdzenie w Apple, Google lub innym serwisie społecznościowym.

Sprawna karta wyszukiwania

Klienci powinni mieć możliwość sprawdzania i porównywania wielu restauracji, ofert, kuchni i aplikacji do zamawiania jedzenia. Powinni mieć możliwość wyszukiwania według miejsca, kuchni, ceny, ocen, recenzji, nazw restauracji.

Zarządzaj treścią

Ponadto właściciele restauracji muszą zarządzać nazwą swojej restauracji, adresem e-mail, adresem. Muszą także edytować obrazy, menu, stawki, promocje itp. Wszystko to odbywa się za pomocą panelu administracyjnego programu dostarczania żywności.

Zarządzaj zamówieniami

Restauracja otrzymuje zamówienie z informacjami takimi jak lokalizacja zamówienia, nazwa towaru, płatność, czas dostawy. W konsekwencji administrator obsługuje zamówienia zgodnie z priorytetami i harmonogramami.

Zarządzanie dostawami

Jest on również delegowany do personelu dostawy, gdy tylko zamówienie zostanie przygotowane. Dzięki tej funkcji od momentu opuszczenia restauracji do momentu dostarczenia zamówienia, administrator śledzi w czasie rzeczywistym pozycję personelu dostawy.

Składanie zamówień i kasa

Klienci powinni mieć możliwość sprawdzania i porównywania różnych restauracji, ofert, kuchni za pomocą aplikacji do zamawiania jedzenia. Powinni być w stanie wyszukiwać według miejsca, kuchni, ceny, recenzji, oceny i nazwy restauracji zgodnie z ich wygodą.

Bramy płatnicze

bramki-płatności dla aplikacji-biznesowej-dostawy-jedzenia

Twoja aplikacja do dostarczania jedzenia powinna mieć wystarczającą liczbę opcji bramki płatności. Klienci obrażają się udostępnianiem danych karty kredytowej lub debetowej. W związku z tym możesz zapewnić opcje płatności cyfrowych lub zaoferować COD, jeśli odpowiada to Twojemu modelowi zarządzania.

Spersonalizowane powiadomienia

Jeśli nastąpią jakiekolwiek zmiany w lokalizacji zamówienia, zamówienie zostanie anulowane lub w przypadku jakiejkolwiek innej zmiany w ostatniej chwili, kurier powinien otrzymać powiadomienie. Powinien więc być w stanie poinformować klienta i administratora o odbiorze i odbiorze każdego zamówienia.

Śledzenie zamówień w czasie rzeczywistym

Zintegrowany GPS umożliwia klientom i menedżerowi aplikacji do dostarczania żywności śledzenie zamówień w czasie rzeczywistym. Pomaga to dostawcowi dotrzeć na miejsce bez żadnego błędu lub wprowadzenia w błąd.

Recenzje i oceny

recenzje-i-oceny-aplikacji-do-dostawy-jedzenia

Dowody społeczne zwiększają zaufanie i lojalność klientów wobec Twojej marki. Umożliwienie klientom przekazywania opinii do dostawcy żywności i dostaw może pomóc w zarządzaniu systemem dostaw. W związku z tym można usunąć chłopców dostarczających ze słabą oceną i można dokonać poprawy jakości żywności.

Centrum pomocy

centrum-pomocy-dostawa-jedzenia-aplikacja-biznesowa

Miej również numer obsługi klienta, aby pomóc swoim klientom. Czy to chatBot, czy całodobowa obsługa klienta. Przeczytaj ten artykuł dla najlepsze kanały komunikacji z klientem.

Program lojalnościowy

Możesz prowadzić program lojalnościowy w aplikacji do dostarczania jedzenia. Programy lojalnościowe lub programy punktowe zwiększają retencję klientów i ogólną sprzedaż.

Poszukaj opłacalnego rozwiązania

Wydajne oprogramowanie do zarządzania dostawami ze wszystkimi niezbędnymi funkcjami sprawi, że Twoi klienci będą zadowoleni. Aplikacje do dostarczania jedzenia powinny mieć ekskluzywny interfejs użytkownika i projekt UX. Musi mieć system śledzenia zamówień w czasie rzeczywistym, aby dostawa była na czas.

Moduł taki jak „Delivery Boy” opracowany przez KnowBand może być opłacalny w porównaniu do tworzenia strony internetowej z pomocą programisty. Możesz przeczytać instrukcję obsługi „aplikacji dla chłopców dostawczych”, aby uzyskać więcej informacji. Jest kompatybilny z kreatorem aplikacji mobilnych i podaje szczegóły zamówienia w czasie rzeczywistym, jeśli jest z nim zintegrowany.

Ostateczne wskazówki

 • Stwórz stronę internetową dla swojej marki z nazwą marki i chwytliwym sloganem.
 • Zidentyfikuj swoją niszę przed stworzeniem strony internetowej.
 • Przeprowadź badania rynku, aby przeanalizować grupę docelową.
 • Zbuduj silną obecność w mediach społecznościowych za pomocą platform społecznościowych, takich jak Facebook, Instagram, Pinterest itp.
 • Marketing jest kluczem do sukcesu — prowadź marketing treści, marketing w mediach społecznościowych lub marketing e-mailowy, aby śledzić obecnych i potencjalnych klientów.
 • Współpracuj z usługami dostawczymi działającymi w Twojej okolicy.
 • Oferuj aktualne oferty i rabaty w formie kuponów.

Podsumowanie:

Krótko mówiąc, przyszłość branży dystrybucji żywności jest bardzo świetlana i pełna możliwości tworzenia. Aby przetrwać ogromną rywalizację, giganci dostawcze muszą stawić czoła nadchodzącym wyzwaniom. Mając te fakty na uwadze, potrzebna jest inteligentna i w pełni wyposażona aplikacja do dostarczania żywności, aby bezproblemowo obsługiwać dostawy.

Aby zostać kolejnym liderem w branży, wykorzystaj ogromną szansę, jaką ma do zaoferowania firma zajmująca się zamawianiem i dystrybucją żywności online i podejmij właściwe kroki. Życzymy powodzenia w Twojej nowej przygodzie przedsiębiorczości.

Sklep internetowy z modą

Jak założyć sklep internetowy zorientowany na modę – kompletny przewodnik

Historia sukcesu Darveys- Online Luxury Fashion Store

Aby uzyskać pomoc w handlu elektronicznym, napisz do nas e-mail lub dodaj komentarz poniżej. KnowBand pomaga firmom tworzyć ich

Vishakha Nathani

Vishakha Nathani

Vishakha can be found writing, crafting or digging Earth. Her love for writing made her switch her profession from a Geologist to a Writer. Additionally, she likes keeping herself engaged in crafting and redecorating spaces. You might found her posting 3 am poetry on her Instagram story. Her proclivity for writing is never-ending.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *