Jak pozycjonować swoje produkty w wynikach wyszukiwania Etsy?

how-to-rank-your-products-up-in-etsy-search-rankings

Etsy to platforma zakupowa eCommerce, która zajmuje się głównie unikalnymi produktami produkowanymi fabrycznie. To najszybciej rozwijający się e-sklep na świecie. Jeśli jesteś sprzedawca w Etsy musisz przemyśleć swoje strategie SEO Etsy. Wcześniej łatwiej było zoptymalizować oferty Etsy pod kątem wyższej pozycji w wynikach wyszukiwania. Sprzedawcy wypełniali kilka kluczowych obszarów w formularzach ofert i zdobyli wystarczająco dobre rankingi Etsy dla swoich produktów. Mogli nawet zmierzyć swój sukces SEO na popularnym rynku. Jednak z czasem wszystko się zmieniło. Wychodząc na wyższe poziomy technologiczne, Etsy zmieniło swój algorytm wyszukiwania i teraz używa Sztuczna inteligencja (AI). Dzięki inteligentniejszej wyszukiwarce dostawcy muszą być na bieżąco z najnowszymi osiągnięciami i odpowiednio optymalizować swój sklep Etsy.

Jak więc działa wyszukiwarka Etsy i jak sobie z nią radzić?

jak-działa-wyszukiwarka-etsy?

Zanim zaczniemy omawiać wskazówki dotyczące optymalizacji, musisz dokładnie zrozumieć działanie wyszukiwarki Etsy. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak dokładnie to działa:

 • Tag i tytuł
 • Trafność atrybutu
 • Jakość listy produktów
 • Regularne aktualizacje
 • Lokalizacja sklepu
 • Sztuczna inteligencja
 • Język aukcji
 • Odpowiednie powiązanie

Zalecane Przeczytaj: Jak połączyć swój sklep Prestashop z Etsy Marketplace?

1. Tag i tytuł

Potraktuj Etsy jako Google. Podobnie jak w przypadku tych ostatnich, tagi i tytuł używane w szczegółach produktu muszą być zgodne ze słowem lub frazą wyszukiwaną przez kupującego. W przypadku braku wyszukiwanych haseł produkt nie zostanie uwzględniony w wynikach.

Strona produktu-Etsy

Jak się tym zająć?

Chociaż niektóre czynniki rankingowe mogą nie być pod twoją kontrolą, ten jest. Wykonanie niewielkich badań i opracowanie opisu produktu, który zawiera tytuł, tagi, atrybuty i opisy, powinno być pierwszą rzeczą, którą należy zrobić przed umieszczeniem produktów na liście.

Oto kilka krótkich wskazówek, które mogą pomóc w dostosowaniu opisu przedmiotu na podstawie wyników:

a) Tytuł produktu powinien być przyjazny dla wyszukiwania. Dokładny termin wyrażenia ma wyższy priorytet. Dlatego sprawdzaj opis produktu sprzedawców sprzedających ten sam produkt. Utwórz tytuły w podobnym wierszu. b) Uwzględnij inne trafne słowa kluczowe i terminy z długich zapytań w tagach i opisie produktu. Etsy umożliwia uwzględnienie 13 słów kluczowych. Dlatego powinieneś upewnić się, że nie pozostały żadne tagi. c) Limit znaków w tytule to 140 znaków, jednak wynik wyszukiwania pokaże tylko pierwsze 55 znaków, więc słowa kluczowe powinny pojawić się na początku. d) Wraz z tytułami tagi są również brane pod uwagę przez wyszukiwarkę Etsy. Te wyszukiwane hasła mają znaczenie komercyjne i celowe. Upewnij się więc, że mądrze wybierasz tagi.

Zalecane przeczytanie: Jak aktywować/dezaktywować ofertę w Etsy Marketplace?

2. Trafność atrybutu

Atrybuty to kolejny ważny czynnik decydujący o trafności wyszukiwania. Podobnie jak w przypadku tytułów i tagów, atrybuty mogą być decydującym czynnikiem, ponieważ użytkownicy mają tendencję do wyszukiwania zapytań takich jak „czarne buty”, „biała sukienka księżniczki” i inne.

etsy-atrybuty

Jak się tym zająć?

Najlepiej, aby kategoria była wybierana jako pierwsza, a następnie podkategoria podczas wystawiania produktów. Pomaga to zdefiniować typy atrybutów, które mają być używane, takie jak kolor, rozmiar i wiele innych. Wybierz tyle dokładnych atrybutów, z którymi powiązany jest każdy przedmiot. Pomoże to zmaksymalizować ekspozycję marki Twoich produktów w wynikach wyszukiwania. Odpowiednie kategorie wyświetlają Twoje produkty właściwym kupującym, dlatego ważne jest, aby dodać bardziej szczegółowe informacje o produkcie. Ułatwi to kupującym znalezienie Twojego produktu i dokonanie natychmiastowego zakupu. Sprzedawcy mogą łatwo mapować swoje kategorie produktów na Etsy przez integracja sklepu eCommerce z Etsy Marketplace w zaledwie kilku prostych krokach.

3. Jakość listy produktów

jakość-listy-produktów

Im więcej kliknięć, ulubionych lub zakupów przedmiotu, tym większe są jego szanse na dobre miejsce w wynikach wyszukiwania. Nazywa się to „jakością aukcji”. Jednak nowe sklepy i najnowsze oferty mają neutralny wynik jakości i nie mają wpływu na miejsce docelowe.

Jak się tym zająć?

Etsy stosuje w tym zakresie zautomatyzowane podejście. The dodane produkty na Etsy które przyciągają większą uwagę, to znaczy, że produkty, które uzyskują więcej kliknięć, pozycje są dodawane do listy ulubionych więcej razy i mają wysokie współczynniki konwersji, będą preferowane. Upewnij się, że oferujesz wyjątkowe produkty, a jakość, którą zapewniasz klientom, jest wysoka.

Oto kilka wskazówek, o które należy zadbać w tym zakresie:

a) Upewnij się, że kupujący mają takie samo doświadczenie podczas korzystania z Twojego produktu. b) Pozytywne recenzje na stronach produktów zapewniają przewagę nad konkurencją. c) Sekcja O nas w Twoim sklepie i zasady sprzedawcy muszą być jasne. Może to nawet zapewnić umieszczenie w wynikach wyszukiwania Etsy. d) Cena może być jednym z czynników, które mogą prowadzić do niskich kliknięć. Unikaj cen produktów zbyt niskich lub bardzo wysokich. Przeprowadź badania konkurencji w tym zakresie i wymyśl trafne rozwiązanie. Możesz nawet dodaj partnerów produkcyjnych i połącz ich z listami produktów na Etsy Marketplace.

4. Regularne aktualizacje

regularna aktualizacja

Algorytm wyszukiwania Etsy woli klasyfikować produkty, które zostały niedawno zaktualizowane. Bierze pod uwagę, jak ostatnio przedmiot został wystawiony lub ponownie wystawiony.

Jak się tym zająć?

Regularnie aktualizuj szczegóły produktu, tytuł i tagi. Dbaj o aktualność i aktualność treści.

Zalecane przeczytanie: 5 wskazówek i trików eCommerce, które zapewnią szybki wzrost

5. Lokalizacja sklepu

sklep-lokalizacja

Wyszukiwarka Etsy bierze pod uwagę lokalizację sklepu dostawcy, dzięki czemu wyniki wyszukiwania są bardziej widoczne. Jeśli wyszukiwania są prowadzone w innych krajach, lokalizacja sklepu może nie być brana pod uwagę. Lokalizacja sklepu sprawia, że ​​Twój sklep jest widoczny i zapewnia wyższą pozycję w rankingu Twoich produktów. Możesz nawet zaktualizować�profil wysyłki na Etsy.

Jak się tym zająć?

Powodem tego jest zapewnienie szybszej dostawy do kupujących online. Zewnętrzni dostawcy nie mają nad nim żadnej kontroli.

6. Sztuczna inteligencja

sztuczna inteligencja

Zgodnie z Etsy, ich system wyszukiwania próbuje teraz wyróżnić „wyniki najbardziej odpowiednie dla konkretnego kupującego” na podstawie pewnych czynników. Tymi czynnikami mogą być pora dnia, preferencje i inne. Może to pomóc kupującym w uzyskaniu dokładnych wyników wyszukiwania, ale dla sprzedawców jest to spora przeszkoda. Dzieje się tak, ponieważ nie będą już widzieć tych samych wyników za każdym razem, gdy wpiszesz zapytanie. Nawet jeśli wyszukują w trybie incognito, nie uzyskają tego samego wyniku.

Jak się tym zająć?

Wraz z pojawieniem się najnowszych technologii śledzenie wyników wyszukiwania stało się poważnym problemem dla sprzedawców Etsy. Oto kilka sposobów śledzenia tego samego:

Pozycja Etsy

Jest to narzędzie do sprawdzania pozycji, które przeszukuje Etsy pod kątem Twoich produktów i odfiltrowuje wyniki personalizacji. Jest to bezpłatne narzędzie, które umożliwia nawet filtrowanie raportów zbiorczych.

Statystyki Etsy

Sprzedawcy mogą skorzystać z sekcji „Wyszukiwane hasła”, aby sprawdzić, jakie słowa kluczowe są używane przez klientów w celu znalezienia Twoich przedmiotów.

7. Język aukcji:

Język aukcji

Gdy rejestrujesz się na Etsy, ważne jest, aby wymienić produkty w języku sklepu, aby sprzedawać swoje produkty. Wszystkie informacje o produkcie powinny być w języku ojczystym Marketplace. Na przykład, jeśli Marketplace działa w języku francuskim, angielskie słowa kluczowe nie zostaną rozpoznane przez algorytm wyszukiwania tego Marketplace.

Jak o to zadbać?

Wszystkie informacje o ofercie produktu powinny być w języku Etsy Marketplace, w przeciwnym razie nigdy nie pomoże to w wychowaniu produktów.

8.�Odpowiednie�linki:

odpowiednie-linkowanie

Linki odgrywają ważną rolę w wyższym rankingu wyszukiwarek. Świetnym pomysłem jest powiązanie strony sklepu z wymienione produkty i zasady na Etsy Marketplace. Informacje na stronie sklepu powinny zawierać następujące informacje:

 • Nazwa sklep
 • Opis sklepu
 • hrabia sprzedaży
 • Data rozpoczęcia

Informacje o stronie sklepu dostępne w Marketplace będą promować markę i zwiększać widoczność, co ostatecznie przyniesie większy ruch w sklepie.

Zalecane przeczytanie: Jak wyglądają ogólne ustawienia dodatku Prestashop Etsy Integration?

�Wniosek

etsy-rekomendacja

Ponieważ konkurencja jest na szczycie, musisz trzymać się przewagi w każdym aspekcie marketingu. Bez względu na jakość produktów, które oferujesz, nie będą one warte, jeśli nie będą widoczne dla potencjalnych klientów.

Knowband-etsy-modułKnowband oferuje integrator Etsy dla różnych platform CMS, takich jak Prestashop Etsy Integration Addon,�Złącze Etsy Magento 2, Wtyczka OpenCart Etsy Integration jak również Integrator Etsy WooCommerce co może sprawić, że lista produktów będzie bezproblemowa. Możesz teraz wyświetlić listę produktów i opisów za pomocą kilku kliknięć przycisku. W ten sposób łatwiej jest zbiorczo aktualizować szczegóły. Co więcej, mapowanie atrybutów staje się bułką z masłem dzięki zautomatyzowanemu podejściu. Bądź więc na bieżąco z wytycznymi Etsy i zoptymalizuj ranking swoich produktów w wynikach wyszukiwania.

Joe Parker

We boast of the best in the industry plugins for eCommerce systems and has years of experience working with eCommerce websites. We provide best plugins for platforms like - Magento, Prestashop, OpenCart and Shopify . We also provide custom module development and customization services for the website and modules..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *