how-to-rank-your-products-up-in-etsy-search-rankings

Jak uszeregować produkty w wynikach wyszukiwania Etsy?

Etsy to platforma handlowa eCommerce, która zajmuje się głównie unikatowymi produktami produkowanymi fabrycznie. Jest to najszybciej rozwijający się sklep internetowy na całym świecie. Jeśli jesteś sprzedawca W Etsy musisz ponownie rozważyć strategie SEO Etsy. Wcześniej łatwiej było zoptymalizować aukcje Etsy w celu uzyskania wyższej pozycji w wynikach wyszukiwania. Sprzedawcy wypełniali kilka kluczowych obszarów w formularzach list i robili wystarczająco dobre szeregi Etsy dla swoich produktów. Mogą nawet zmierzyć swój sukces SEO na popularnym rynku. Jednak z czasem wszystko się zmieniło. Podnosząc poprzeczkę pod względem technologii, Etsy zmienił algorytm wyszukiwania i teraz go używa Sztuczna inteligencja (AI). Dzięki inteligentniejszej wyszukiwarce dostawcy muszą być zsynchronizowani z najnowszymi rozwiązaniami i odpowiednio zoptymalizować swój sklep Etsy.

Jak działa Etsy Search i jak sobie z tym poradzić?

Zanim zaczniemy dyskutować

 • Tag i tytuł
 • Znaczenie atrybutu
 • Jakość listy produktów
 • Regularne aktualizacje
 • Lokalizacja sklepu
 • Sztuczna inteligencja
 • Język listy
 • Odpowiednie linkowanie

1. Tag i tytuł

Rozważać Etsy jak Google. Podobnie jak później, tagi i tytuł używane w szczegółach produktu muszą być zgodne ze słowem lub frazą wyszukiwania kupującego. W przypadku braku terminów wyszukiwania produkt nie zostanie uwzględniony w wynikach.

produkt-strona-etsy

Jak się tym zająć?

Podczas gdy niektóre z czynników rankingu mogą nie być pod twoją kontrolą, ten całkowicie jest. Przeprowadzenie drobnych badań i dopracowanie opisu produktu zawierającego tytuł, tagi, atrybuty i opisy powinny być pierwszą rzeczą, którą należy zrobić przed umieszczeniem produktów na liście.

Oto kilka szybkich wskazówek, które mogą pomóc w dostosowaniu opisu przedmiotu opartego na wynikach:

a) Nazwa produktu powinna umożliwiać wyszukiwanie. Dokładny termin frazy ma wyższy priorytet. Sprawdzaj więc opis produktu sprzedawców sprzedających ten sam produkt. Utwórz tytuły w podobnej linii. b) Uwzględnij inne odpowiednie słowa kluczowe i hasła zapytania w tagach i opisie produktu. Etsy pozwala na dołączenie słów kluczowych 13. Dlatego upewnij się, że nie pozostały żadne tagi. c) Limit znaków w tytule to znaki 140, jednak wynik wyszukiwania pokaże tylko pierwsze znaki 55, więc słowa kluczowe powinny pojawić się na początku. Pomoże to w rankingu Google, a nawet może pomóc, jeśli jest zintegrowane z Zakupami Google. d) Wraz z tytułami tagi są również uwzględniane przez wyszukiwarkę Etsy. Te wyszukiwane hasła mają znaczenie komercyjne i celowe. Upewnij się więc, że mądrze wybierasz tagi.

2. Znaczenie atrybutu

Atrybuty są kolejnym ważnym czynnikiem wpływającym na trafność wyszukiwania. Podobnie jak w przypadku tytułów i tagów, atrybuty mogą być decydującym czynnikiem, ponieważ użytkownicy poszukują takich zapytań jak „Czarne buty”, „Biała księżniczka” i inne.

etsy-attributes

Jak się tym zająć?

Najlepiej byłoby, gdyby kategoria została wybrana jako pierwsza, a następnie podkategoria podczas wystawiania produktów. Pomaga to zdefiniować typy atrybutów, które mają być używane, takie jak kolor, rozmiar i wiele innych. Wybierz tyle dokładnych atrybutów, z którymi powiązany jest każdy element. Pomoże to zmaksymalizować ekspozycję marki na Twoje produkty w wynikach wyszukiwania. Odpowiednie kategorie wyświetlają produkty właściwym nabywcom, dlatego ważne jest dodanie bardziej szczegółowych informacji o produkcie. Ułatwi to kupującym znalezienie produktu i natychmiastowy zakup. Sprzedawcy mogą łatwo mapować swoje kategorie produktów na Etsy przez integracja ich sklepu e-commerce z Etsy Marketplace w kilku prostych krokach.

3. Jakość listy produktów

jakość listy produktów

Im więcej kliknięć, ulubionych lub zakupionych przedmiotów, tym większe są szanse na dobre wyniki wyszukiwania. To jest znane jakojakość aukcji” Jednak nowe sklepy i najnowsze aukcje mają neutralny wynik jakościowy i nie mają wpływu na miejsce docelowe.

Jak się tym zająć?

Etsy ma zautomatyzowane podejście w tym zakresie. The dodane produkty na Etsy które przyciągają więcej uwagi, to znaczy produkty, które uzyskują więcej kliknięć, są dodawane do listy ulubionych więcej razy i mają wysokie współczynniki konwersji. Upewnij się, że oferujesz produkty, które są unikalne, a jakość, którą zapewniasz klientom, jest wysoka. Oto kilka wskazówek, na które należy zwrócić uwagę w tym zakresie: a) Upewnij się, że kupujący mają takie same wrażenia podczas korzystania z produktu. b) Pozytywne recenzje na stronach produktów zapewniają przewagę nad konkurencją. c) Część O nas Twojego sklepu i polityka sprzedawcy muszą być jasne. Może to nawet zapewnić umieszczenie w wynikach wyszukiwania Etsy. d) Cena może być jednym z czynników, które mogą prowadzić do niskich kliknięć. Unikaj wyceny produktów zbyt niskich lub bardzo wysokich. Przeprowadź badania konkurenta w tym zakresie i znajdź odpowiednie rozwiązanie. Możesz nawet dodaj partnerów produkcyjnych i połącz ich z listą produktów na Etsy Marketplace.

4. Regularne aktualizacje

regularna aktualizacja

Algorytm wyszukiwania Etsy woli oceniać produkty, które zostały niedawno zaktualizowane. Bierze pod uwagę, jak niedawno element został wymieniony lub ponownie wystawiony.

Jak się tym zająć?

Regularnie aktualizuj szczegóły produktu, tytuł i tagi. Dbaj o aktualność i aktualność treści.

5. Lokalizacja sklepu

lokalizacja sklepu

Etsy search bierze pod uwagę lokalizację sklepu dostawcy, dzięki czemu wyniki wyszukiwania są bardziej widoczne. Jeśli wyszukiwania są przeprowadzane w innych krajach, lokalizacja sklepu może nie zostać uwzględniona. Lokalizacja sklepu sprawia, że ​​Twój sklep jest widoczny i powoduje wyższą pozycję Twoich produktów. Możesz nawet zaktualizowaćprofil wysyłki na Etsy.

Jak się tym zająć?

Uzasadnieniem tego jest zapewnienie szybszej dostawy do kupujących online. Dostawcy zewnętrzni nie mają żadnej kontroli nad tym.

6. Sztuczna inteligencja

sztuczna inteligencja

Zgodnie z Etsy, ich system wyszukiwania próbuje teraz podkreślić „wyniki najbardziej odpowiednie dla konkretnego nabywcy” na podstawie niektórych czynników. Czynnikami tymi mogą być pora dnia, preferencje i inne. Może to pomóc kupującym w uzyskaniu dokładnych wyników wyszukiwania, ale dla sprzedawców jest to dość trudna przeszkoda. Dzieje się tak, ponieważ nie będą już widzieć tych samych wyników za każdym razem, gdy wpisujesz wyszukiwanie. Nawet jeśli przeprowadzą wyszukiwania w trybie incognito, nie uzyskają tego samego wyniku.

Jak się tym zająć?

Wraz z wprowadzeniem najnowszych technologii śledzenie wyników wyszukiwania stało się sporym problemem dla sprzedawców Etsy. Oto kilka sposobów śledzenia tego samego:

Etsy Rank

Jest to narzędzie sprawdzające rangę, które wyszukuje Etsy pod kątem twoich przedmiotów i odfiltrowuje wyniki personalizacji. Jest to bezpłatne narzędzie, a nawet umożliwia filtrowanie raportów zbiorczych.

Statystyki Etsy

Sprzedający mogą skorzystać z sekcji „Wyszukiwane hasła”, aby sprawdzić, które słowa kluczowe są używane przez klientów do wyszukiwania przedmiotów.

7. Język aukcji:

język listyKiedy rejestrujesz się w Etsy, ważne jest, aby wymienić produkty w języku sklepu, aby sprzedawać swoje produkty. Wszystkie informacje o liście produktu powinny być w języku ojczystym Marketplace. Na przykład, jeśli Marketplace działa w języku francuskim, angielskie słowa kluczowe nie zostaną rozpoznane przez algorytm wyszukiwania tego Marketplace.

Jak

Wszystkie informacje o aukcjach produktu powinny być w języku Etsy Marketplace, w przeciwnym razie nigdy nie pomoże to przywołać Twoich produktów.

8.

odpowiednie powiązanie

Linki odgrywają ważną rolę w wyższym rankingu wyszukiwarek. To świetny pomysł, aby połączyć własną stronę sklepu z wymienione produkty i zasady na Etsy Marketplace. Informacje na stronie sklepu powinny zawierać następujące informacje:

 • Nazwa sklep
 • Opis sklepu
 • hrabia sprzedaży
 • Data rozpoczęcia

Informacje o stronie sklepu dostępne w Marketplace będą promować markę i zwiększać widoczność, co ostatecznie zwiększy ruch w sklepie.

?Concluding?Words

Ponieważ konkurencja jest na szczycie, musisz być na krawędzi w każdym aspekcie marketingu. Bez względu na jakość oferowanych produktów, nie będzie to warte żadnej ceny, jeśli nie będzie widoczne dla potencjalnych klientów. Oferty Knowband Integrator Etsy dla różnych platform CMS Prestashop Etsy Integration Addon, Magento Etsy Integrator, Złącze Etsy Magento 2, jak również Wtyczka OpenCart Etsy Integration które mogą sprawić, że lista produktów będzie łatwa. Możesz teraz wymienić produkty i opisy za pomocą kilku kliknięć. W ten sposób łatwiej jest zaktualizować dane zbiorczo. Co więcej, mapowanie atrybutów staje się ciastem z automatycznym podejściem. Bądź zsynchronizowany z wytycznymi Etsy i zoptymalizuj ranking swoich produktów w wynikach wyszukiwania.

To również Cię zainteresuje:


Joe Parker

We boast of the best in the industry plugins for eCommerce systems and has years of experience working with eCommerce websites. We provide best plugins for platforms like - Magento, Prestashop, OpenCart and Shopify . We also provide custom module development and customization services for the website and modules..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *