4 proste sposoby, w jakie Twoja marka e-commerce może lepiej służyć klientom w 2021 r

4-ways-customer-service

Organizacje e-commerce muszą wymyślać innowacyjne i niepowtarzalne rozwiązania pomysły marketingowe dla biznesu wyróżniać się na tle konkurencji. Optymalizacja interfejsu użytkownika Twojego sklepu jest ważna, aby utrzymać zaangażowanie odwiedzających w Twoim sklepie oraz aby zwiększyć retencję i konwersję klientów, Twoim głównym obowiązkiem jest skupienie się na poprawie doświadczenie klienta. Podczas gdy firmy detaliczne ucierpiały podczas pandemii COVID-19, marki eCommerce o zróżnicowanej obecności w Internecie był świadkiem niezwykłego wzrostu trend w biznesie. Prawidłowo wykonany marketing może znacznie zwiększyć zyski firmy. Jednak gdy zostanie to zrobione nieprawidłowo, może to przypominać wrzucenie pieniędzy do płonącego dołu. Dzielę się 4 strategiami marketingowymi marki eCommerce, aby napędzać rozwój Twojej firmy w 2021 roku. Przygotowałem listę sugestii w oparciu o obecne otoczenie, w którym firmy nie mogą sobie pozwolić na utratę potencjalni kupujący.
  1. Zrozum Live Chat na stronie internetowej

Klienci e-commerce chętniej wybierają wsparcie na czacie na żywo przez e-mail i telefon, ponieważ umożliwia im to kontakt z przedstawicielami obsługi klienta w czasie rzeczywistym. Ponadto czat na żywo jest szybki i przyjazny i znajduje się na liście najlepsze kanały komunikacji z obsługą klienta.

zrozumieć-czat-na-żywo-w-witrynie-dla-marki-eCommerce

Kiedy klienci są bardziej skłonni do kupowania wszystkiego (większości) w sklepach internetowych, konieczne jest zapewnienie lepszej obsługi klienta. Stąd włączanie czat na żywo za pośrednictwem mediów społecznościowych messenger poinformuje Cię o potrzebach i problemach klienta.

  1. Zapewnij logistykę i przyjmij dostawę do domu

Jeśli klient polega na Twojej marce eCommerce podczas zakupów podczas pandemii, musisz skupić się na kilku parametrach, które wpływają na decyzję klienta, takich jak usługa dostawy, data i godzina dostawy, środki higieny itp. Przyjmij dostawę do domu w swoim sklepie eCommerce i postępuj zgodnie z nią wszystkie środki higieny, aby wyróżnić się z tłumu. To nada Twojej marce wyjątkową tożsamość i wywrze pozytywny wpływ na Twoich klientów.

Czytać: Jak rozpocząć usługi dostawy do domu w swoim sklepie eCommerce.

  1. Polityka zwrotów to dobra praktyka biznesowa

W przypadku Twojej marki eCommerce zapewnienie polityki zwrotów z określonymi zasadami wpłynie na decyzję zakupową Twojego klienta. Jeśli Twoja marka eCommerce nie ma polityki zwrotów, nastąpi ogromny wzrost współczynnik odrzuceń. Zasady zwrotów to wytyczne ustalone przez sprzedawców detalicznych, aby regulować proces zwrotu lub wymiany nieużywanych lub wadliwych towarów, które już kupili. Zasady zwrotów są rozszerzeniem obsługi klienta oferowanej przez sprzedawców, w wyniku czego wydają się być nieco liberalne.

  1. Zapraszaj do opinii i podkreślaj je

eCommerce-bbrand-wymaga-opinii i recenzji

Klienci, którzy robią zakupy w Internecie, chcą podjąć świadomą decyzję. Dlatego tak wiele osób polega na opiniach i recenzjach lokalnych firm lub ocen w gwiazdkach, gdy robią zakupy w witrynie giganta eCommerce. Zwiększysz zaufanie konsumentów do swojej marki eCommerce, aktywnie pozyskując opinie i zachęcając konsumentów do odejścia recenzje produktu na swojej stronie internetowej. Zapewnianie zachęt to najlepszy sposób na zmotywowanie klientów do rezygnacji z oceny i recenzji w Twoim sklepie.

Wnioski:

Ten rok będzie niesamowity, jeśli zastosujesz te cztery sugestie do strategii marketingu marki eCommerce i strategii obsługi klienta. Pamiętaj, że możesz dowiedzieć się więcej o marketingu swojej marki w dziale z artykułami eCommerce, a także na stronieKnowBand zespół jest tutaj, aby pomóc Ci znaleźć nowe sposoby zwiększania wartości Twojej firmy. Zalecane lektury:

Vishakha Nathani

Vishakha Nathani

Vishakha can be found writing, crafting or digging Earth. Her love for writing made her switch her profession from a Geologist to a Writer. Additionally, she likes keeping herself engaged in crafting and redecorating spaces. You might found her posting 3 am poetry on her Instagram story. Her proclivity for writing is never-ending.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *