how-ecommerce-mobile-apps-enhance-customer-loyalty

W jaki sposób aplikacje mobilne eCommerce zwiększają lojalność klientów?

Rewolucja w przestrzeni aplikacji mobilnych wywołała znaczny szum w naszym życiu. Prawie każdy sektor został zdigitalizowany pod wpływem aplikacji mobilnych, a branża eCommerce nie jest tu wyjątkiem. Po handlu online handel mobilny zmienił sposób, w jaki użytkownicy kupują obecnie produkty. Różne badania i badania potwierdzają fakt, że użytkownicy wolą aplikację mobilną eCommerce i są bardziej lojalni w porównaniu z witrynami na komputery. Prostym czynnikiem jest to, że użytkownicy otrzymują wszystkie istotne informacje o produkcie na wyciągnięcie ręki.

wzrost danych

Handel mobilny i lojalność klientów idą w parze. Aplikacje mobilne są najlepszym rozwiązaniem, jeśli chodzi o powiązanie Twojego sklepu internetowego z użytkownikami na całym świecie. Te dni minęły, gdy marketing za pośrednictwem stron internetowych wystarczył, aby przyciągnąć potencjalnych użytkowników do Twojego sklepu. Obecnie aplikacje mobilne stanowią pomost między Twoją firmą a użytkownikiem. Z technicznego punktu widzenia aplikacja przenosi Twój sklep prosto do kieszeni użytkownika, zmuszając go do przeglądania i kupowania produktów. Omawiam tutaj kilka kwestii, które, mam nadzieję, oczyszczą wartość uruchamiania aplikacji do zakupów mobilnych. Przeczytaj je:

#1 Informuj użytkowników o najnowszych wydarzeniach

W zakupach online użytkownicy zawsze chcą uzyskać najlepsze produkty w rozsądnych cenach. Jeśli potrafisz dostosować tę strategię, będzie to miało ogromny wpływ na twoją sprzedaż. Czasami użytkownicy spędzają cenny czas na wyszukiwaniu najlepszych ofert. Nie pozwól im się zmagać. Staraj się, aby byli oni w pełni powiadamiani i aktualizowani o najlepszych ofertach w twoim sklepie, a także o nadchodzących wyprzedażach lub ofertach. Możesz nawet pozwolić określonym użytkownikom na ofertę przedsprzedażną, zanim będzie ona ogólnie dostępna. Wygodne narzędzie do powiadamiania wypychanego jest znacznie łatwiejsze w przypadku ofert i ofert marketingowych. Nie tylko buduje reputację Twojej marki, ale także powiadamia użytkowników o ofertach, nawet jeśli nie korzystają z aplikacji. Spersonalizowane powiadomienia push dostarczą użytkownikom odpowiednich informacji i zmuszą ich do natychmiastowego zakupu.

Przeczytaj także:

mobile-push-notifications-can-drive-huge-e-commerce-sales

#2 Personalizuj ekran główny aplikacji, aby uzyskać lepsze wrażenia:

Ekran główny ma znaczenie dla aplikacji zakupowej, ponieważ podstawowa interakcja zaczyna się tylko tutaj. Staraj się podkreślać codzienne oferty, najlepsze oferty, nowości, sezonowe rabaty itp. Za pomocą atrakcyjnych banerów i grafiki. Zmusi to użytkowników do przeglądania wybranej grupy produktów i ma również duże szanse na udany zakup. Administrator sklepu może nawet udać się na wyprzedaż Flash lub wyprzedaż Timer, aby stworzyć niezbędną iskrę. Im bardziej spersonalizujesz aplikację, tym bardziej będzie ona mogła łączyć się z użytkownikami. Użytkownicy czują się nawet bardziej doceniani dzięki dostępności i łatwości wszystkiego, co jest wymagane. Zachowaj prostotę i intuicyjność innych ekranów aplikacji, oferując lepsze wrażenia użytkownika, zyskując w zamian lojalność klientów.

Przeczytaj także:

porady-do-projektowania-piękne-aplikacje-e-commerce

#3 Oferta Kupony rabatowe i nagrody w celu zwiększenia sprzedaży

Kupony były czynnikiem wzmacniającym w zwiększaniu współczynnika konwersji Twojego sklepu internetowego. To też w przeszłości. Działa również z aplikacjami mobilnymi. Upewnij się, że kupony działające w Twojej witrynie działają również w aplikacjach mobilnych i pozwalają użytkownikom skorzystać z ważnej zniżki. Zmniejszy to nawet wskaźnik porzucania koszyków. Wszyscy wokół nas uwielbiają obniżać ceny lub robić coś więcej podczas zakupów produktów. Możesz użyć aplikacji mobilnej, aby stworzyć odpowiednią strategię. Oferuj punkty premiowe za poprzednie zakupy lub pozwól im zdobywać punkty dzięki systemowi polecania aplikacji. Zaprosi również innych użytkowników do Twojej aplikacji i zachowa emocje związane z zakupem.

Przeczytaj także:

efekt aplikacji mobilnej w okresie wakacyjnym

#4 Zapewnij 24 * 7 obsługę użytkowników, aby zdobyć zaufanie

Interakcja z klientem jest koniecznością dla firmy internetowej. Często użytkownicy potrzebują potwierdzenia lub wątpliwości przed dokonaniem płatności. Powinniśmy mieć odpowiednie medium, aby ograniczyć ich zapytania. Aplikacje mobilne najlepiej nadają się do tego zadania. Pozwalają użytkownikom na bezpośredni kontakt z Tobą za pomocą wbudowanych opcji czatu WhatsApp lub Zopim. Szybka odpowiedź na ich pytania sprawi, że będą zadowoleni, a także zwiększy zaangażowanie klientów. Co więcej, daje najlepszą szansę na poprawę utrzymania użytkowników i zdobycie lojalności. Jest to również jeden z głównych czynników zadowalających dla twoich produktów.

Przeczytaj także:

jak rządzić mobilną aplikacją

#5 Wzmocnij swój pozytywny wizerunek marki

Aplikacje mobilne poprawiają widoczność i zasięg Twojego sklepu internetowego, a tym samym wzmacniają obecność Twojej marki na całym świecie. Obecnie do wszystkich wiodących gigantów eCommerce można uzyskać dostęp głównie za pośrednictwem ich aplikacji mobilnych. Tak duży jest zakres aplikacji mobilnych w dzisiejszym brandingu rynkowym. Ikona aplikacji na urządzeniach użytkownika, logo marki w aplikacjach zapewnia, że ​​ilekroć użytkownicy przeglądają telefon komórkowy, aplikacja powiadomi ich o marce. Dzięki temu, że wszystkie szczegóły Twojego sklepu internetowego są łatwo dostępne dla użytkowników, aplikacje mobilne tworzą pozytywny wizerunek Twojej marki, poprawiając utrzymanie i lojalność użytkowników.

Przeczytaj także:

top-10-ecommerce-mobile-app-of-2019

Wnioski:

Biorąc pod uwagę powyższe kwestie, musiało być jasne, że aplikacja Commerce Mobile może być potencjalnym źródłem zaangażowania i lojalności dla Twojej firmy eCommerce. Łączy się dobrze z odpowiednią publicznością i hitami tam, gdzie powinno. Tak więc, aby zbudować silną bazę użytkowników o zwiększonych przychodach, tworzenie aplikacji mobilnej eCommerce powinno być kolejnym krokiem.

chcesz uruchomić natywne zakupy


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *