Efektywne sposoby 5 na celowanie kupujących online na Facebooku

5-effective-ways-to-target-online-shoppers-on-facebook

Każda firma, bez względu na to, czy jest mała czy duża, musi być obecna na platformach mediów społecznościowych, zwłaszcza na Facebooku. Oprócz konwencjonalnych strategii marketingowych, firmy powinny wiedzieć, jak wprowadzać na rynek i kierować reklamy do klientów na Facebooku. Facebook jest najpopularniejszą platformą mediów społecznościowych z ponad 2.38 miliardami aktywnych użytkowników miesięcznie na świecie od kwietnia 2019. Dzięki skutecznym opcjom reklamowym stał się narzędziem marketingowym dla sprzedawców internetowych, którzy mogą znaleźć potencjalnych klientów i rozwijać swoją działalność. Rosnąca popularność Facebooka jest pozytywnym sygnałem dla sprzedawców e-commerce, aby wypróbować nowe strategie i pomysły na pozyskanie klienta.

Wszystko czego potrzebujesz to strona na Facebooku. Zwraca uwagę Twojej marki szerokiej publiczności na Facebooku. W większości przypadków sprzedawca nie dociera do klienta nie dlatego, że w jego strukturze biznesowej i produktach jest coś złego, ale z powodu braku odpowiedniego podejścia marketingowego. Dzięki marketingowi w mediach społecznościowych sprzedawcy mogą zapewnić, że ich oferta zostanie dobrze przyjęta przez klienta. Handlowcy handlu elektronicznego mogą teraz zwiększyć widoczność swoich produktów za pomocą Facebooka. Większość ludzi woli dokonać zakupu po połączeniu się z produktami. Facebook pomaga sprzedającemu zwiększyć interakcję między klientami a produktami poprzez rozpowszechnianie informacji z ust.

Dlatego właściciele sklepów internetowych muszą korzystać z różnych funkcji na Facebooku. Omówmy niektóre sposoby, które mogą pomóc sprzedawcom eCommerce w zwiększeniu ich wartości i zwiększeniu konwersji.

1. Sklep Facebook

Sklep Facebook

Sklep Facebook to niewielka część rzeczywistego sklepu internetowego, która umożliwia odbiorcom Facebooka zakupy produktów w sklepie bezpośrednio w sklepie FB. Sklep FB jest jednym z najbardziej trendowych podejść stosowanych przez marketerów w celu zwiększenia ruchu i zwiększenia zaangażowania użytkowników. Pomaga im zwiększyć świadomość marki i zwiększ sprzedaż.

Sklep Facebooka Prestashop?addon allows e-retailers to integrate their Facebook business page to their eCommerce store. Businesses can analyze the insights of the sale through their Facebook store by enabling the Google Analytics option within this module, and eventually, retarget that audience to drive more revenue. They can also customize each and every aspect of their FB shop as per their needs. You can try out the Rozszerzenie sklepu FB dla Magento , jak również.

Czytać: Solidne dowody 5 Sklep Facebook może podwoić liczbę konwersji

2. Reklamy na Facebooku

Facebook Ads

Jeśli chcesz zwiększyć liczbę odbiorców w swoim sklepie, użyj reklam na Facebooku. Według ankiety „reklamy na Facebooku częściej uzyskują odpowiedź 26% w porównaniu z reklamami na dowolnej innej platformie”. Dzięki reklamom Facebook możesz promować swoje posty lub produkty i docierać do większej grupy odbiorców. Co więcej, możesz zdecydować o grupie docelowej i odpowiednio zwiększyć swoje produkty. Możesz kierować reklamy na ludzi na podstawie lokalizacji, wieku, płci, zainteresowania itp. Chociaż będzie to kosztować trochę pieniędzy, możesz spodziewać się dobrego zwrotu z inwestycji. Tylko upewnij się, że Twój post lub produkt jest wart uwagi twoich odbiorców.

3. Wideo na Facebooku

Facebook wideo

Obecnie filmy są bardziej skuteczne niż słowa, aby przyciągnąć uwagę użytkowników. Jeśli chcesz, aby ludzie zwracali uwagę na Twoją markę lub produkty, gdy przewijają kanały informacyjne, film byłby świetnym pomysłem. Większość użytkowników Facebooka z chęcią przyjrzy się produktom, które są prezentowane w formie wideo, zamiast czytać post. Badania pokazują, że „produkty, które zostały dostarczone z opisami wideo, były 4% bardziej prawdopodobne, że zostaną zakupione w porównaniu do produktów, które nie były”. Ten pociągający fakt sprawia, że ​​znaczenie filmów staje się oczywiste. W jakiś sposób, jeśli film staje się wirusowy, zyskujesz automatyczny wzrost ruchu w sklepie. Ludzie zaczynają mówić o twojej marce. Zyskasz popularność.

4. Album na Facebooku

Album na Facebooku

Pomysł promowania sklepu internetowego eCommerce z pomocą albumu na Facebooku jest odwiecznym trendem. Wykorzystanie albumu fotograficznego przed dostarczeniem głębokiego wglądu w produkt pozwala również klientowi lepiej przyjrzeć się produktowi. W większości przypadków, jeśli obraz nie jest dołączony do produktu, klient może nie uzyskać prawidłowego opisu produktu, pozostawiając zamiar zakupu pomiędzy nimi. Dlatego zapewnienie pomocy obrazowej przy produkcie pomaga we właściwej promocji produktu, a jednocześnie zachęca użytkowników do zakupu produktu. Produkty z dołączonymi obrazami są częściej kupowane niż te bez zdjęć. Z pomocą Prestashop Facebook Album addon, sprzedawca Prestashop może teraz opublikować swój album w minimalnym czasie.

Przeczytaj: Sposoby 5 Album na Facebooku może pomóc Ci pozostać na czele

5. Ankiety na Facebooku

ankiety na Facebooku

Właściciele sklepów internetowych mogą przeprowadzać ankiety online z pytaniem o opinie lub opinie na temat aktualnych produktów, ofert lub ofert. Pozytywna odpowiedź może pomóc im lepiej zrozumieć swoje produkty, a negatywna reakcja może sprawić, że zidentyfikują to, czego brakuje w ich podejściu. Ankiety na Facebooku są ważne, ponieważ w ankietach biorą udział osoby o różnych zainteresowaniach i dziedzinach. Kto wie, że masz jakieś sugestie, które mogą być korzystne dla Twojego biznesu online.

Wnioski

Trend używania Facebooka jako źródła sprzedaży produktów zyskuje na popularności każdego dnia. Nie można po prostu zignorować potęgi platform społecznościowych, takich jak Facebook, aby promować swoją działalność na większą skalę. Niezastosowanie się do tego może doprowadzić do utraty potencjalnych nabywców. Wypróbuj wyżej wymienione skuteczne metody 5, aby dotrzeć do kupujących online na Facebooku. Jeśli uważasz, że informacje są przydatne, wpisz poniżej komentarz.

Przeczytaj także:

Solidne dowody 5 Sklep Facebook może podwoić liczbę konwersji

Zalety i wady sklepu na Facebooku

W jaki sposób obserwatorzy Facebooka mogą pomóc w rozwoju Twojego handlu elektronicznego?

Sposoby 5 Album na Facebooku może pomóc Ci pozostać na czele


Joe Parker

We boast of the best in the industry plugins for eCommerce systems and has years of experience working with eCommerce websites. We provide best plugins for platforms like - Magento, Prestashop, OpenCart and Shopify . We also provide custom module development and customization services for the website and modules..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *