Jak zbudować odbiorców mediów społecznościowych dla swojej witryny eCommerce?

How to Build the Social Media Audience for your eCommerce Site?

Zaangażowanie klientów w platformę mediów społecznościowych jest największą potrzebą czasu dla biznesu eCommerce. Jest to jednak trudna sprawa i trochę frustruje. Przy tak wielu rozrywkach, utrzymywanie potencjalnych klientów zaangażowanych w Twój profil na Facebooku lub profilu na Twitterze może być trudnym zadaniem, jeśli strategia nie zostanie odpowiednio zaplanowana.

Na blogu wymieniono niektóre z kluczowych aspektów, które mogą pomóc w zwiększeniu zaangażowania w mediach społecznościowych, niezależnie od branży i wielkości Twojej firmy. Sprawdź je.

Podaj opcję logowania w mediach społecznościowych

Podaj opcję logowania w mediach społecznościowych

Jeśli chodzi o budowanie reputacji w ekosystemie eCommerce, kluczowe znaczenie ma to, aby klienci byli zadowoleni z zakupów. Opcja logowania społecznego to jeden ze sposobów na zmniejszenie złożoności związanej z rejestracją i realizacją transakcji klientów. The ważność logowania społecznościowego nie ogranicza się tylko do ułatwiania pracy odwiedzającym, pomaga nawet w angażowaniu klientów na platformie mediów społecznościowych. W przeciwieństwie do zwykłego procesu logowania opcja szybkiego logowania ułatwia uzyskanie informacji o klientach. W związku z tym te informacje mogą być dalej wykorzystywane do remarketingu Twoich produktów. Możesz dołączyć Addon społecznościowy PrestaShop na twojej stronie Prestashop. Ten sam rodzaj wtyczek jest dostępny na stronach eCommerce Magento i OpenCart. Możesz teraz zaktualizować swoją witrynę, by pobrać wymagane konwersje i sprzedaż w kilku prostych krokach.

Masz sklep na Facebooku

Sklep Facebook

Przeniesienie firmy internetowej do domeny mediów społecznościowych to dobry pomysł. Posiadanie sklepu na Facebooku to jeden ze sposobów budowania silnej obecności na platformie mediów społecznościowych. Oblicze handlu internetowego zmienia się z e-handlu na m-commerce, z m-commerce na F-commerce. F-commerce to z pewnością przyszłość sprzedaży internetowej. Handel Twoimi produktami na Facebooku jest jednym ze sposobów na zwiększenie widoczności twojej strony na tej platformie. Choć trudno jest zmusić odwiedzających do "polubienia" i "udostępnienia" treści, przyciągnięcie ich uwagi obrazami produktów i umowami jest łatwiejsze. Moduł sklepu Prestashop FB to jeden z takich modułów, który pomoże Ci zsynchronizować Twój sklep Prestashop ze swoim sklepem na Facebooku. W ten sposób twoja grupa docelowa może złożyć zamówienie bezpośrednio ze swojej strony na Facebooku, bez przeglądania strony, aby wyszukać tam ten sam produkt.

Ułatwiaj dzielenie się społecznością

ułatwiać dzielenie się społecznością

Innym sposobem na stworzenie szumu na platformie mediów społecznościowych jest udostępnienie klientom opcji udostępniania zdjęć produktów na różnych platformach mediów społecznościowych. Chęć uzyskania wszystkiego za jednym kliknięciem przycisku rośnie dla kupujących online. Nastąpiło przesunięcie w zachowaniach konsumenckich. Wolą przyjść do natychmiastowej decyzji o zakupie, w przeciwieństwie do wcześniejszych, kiedy było dużo wahań w zakupach online. Mimo to, przyjęcie drugiej opinii przed złożeniem zamówienia jest zwyczajową praktyką. Ta opcja współdzielenia społecznego ułatwia bardzo potrzebne słowa szeptane. Co więcej, jest to lepszy sposób na budowanie zaangażowania, ponieważ wyróżniają się one lepiej w porównaniu z aktualizacjami statusu lub odsyłanymi linkami.

Buduj interesującą zawartość

gromadzić treści

Po skonfigurowaniu sklepu Facebook i sklepu Twitter, następnym krokiem jest zapewnienie wysokiej jakości ruchu do Twojego sklepu. Jest to możliwe, gdy treść opublikowana na tych platformach wchodzi w grę. Poniżej wymienione są niektóre z rzeczy, które możesz zrobić w tym zakresie.

  • Zrozumienie grupy docelowej jest niezwykle ważne. Spróbuj przeanalizować zachowanie online potencjalnych klientów. Sprawdź, jakie posty są dla nich interesujące. Zbuduj swój post odpowiednio.
  • Wraz z jakością, czas to wszystko, jeśli chodzi o poprawę obecności w Internecie. Google Analytics daje Ci wgląd w czas, kiedy twoja grupa docelowa jest najbardziej aktywna na swoich profilach w mediach społecznościowych. Opublikuj treść w odpowiedni sposób.
  • Przyjemność klientów w konkursach to kolejny świetny sposób na zwiększenie zaangażowania. Nagradzaj swoich lojalnych klientów i podnieś poprzeczkę ekscytacji, zamiast robić zakupy dla nich nużącą pracą.
  • Reguluj częstotliwość publikacji online. Uderz we właściwą nutę między byciem denerwującym a wciągającym. Zgodnie z Kissmetrics, zamieszczanie treści 1-2 na Facebooku dziennie może zwiększyć zaangażowanie przez 40%.

Utwórz zawartość hashtagu

zawartość hashtag

Mimo że hashtagi zaczęły się na Twitterze, są teraz nieodłączną częścią Facebooka, Pinteresta, Instagrama, a nawet Google+. To nie tylko łatwiejszy sposób na opublikowanie zdjęcia nie wymaga wyjaśnienia. Jest to jeden ze sposobów na łatwe wyszukiwanie i znajdowanie treści. Jak wynika z badań, tweety z hashtagami zwiększają zaangażowanie o 50%. Jednak użycie zbyt wielu hashtagów może nawet zmniejszyć zaangażowanie. Dlatego zaleca się rozsądne i umiarkowane korzystanie z nich. Każdy lubi darmowe rzeczy i oferty. Wszystko, co musisz zrobić, to uczynić go widocznym dla docelowych odbiorców. Hashtags są jednym ze sposobów na zwiększenie widoczności rzeczy, które publikujesz na swoim koncie w mediach społecznościowych.

Rozwiąż zapytania klientów

rozwiązać zapytania klienta

Choć jest to jedno z najbardziej skutecznych narzędzi marketingowych, media społecznościowe są platformą, na której klienci mogą publikować swoje zapytania i zapytania. Wiele pozytywnych opinii może nie przynieść pożądanego rezultatu, ale jedna negatywna opinia może zabić Twoją firmę. Dlatego niezależnie od tego, czy prowadzisz konkurs, czy nie, musisz pozostać na palcach, aby poradzić sobie z pytaniami i problemami swoich docelowych odbiorców. Żadna kwestia odwiedzających nie powinna pozostać bez odpowiedzi. Jest to jeden ze sposobów na wzmocnienie relacji z klientami i zwiększenie satysfakcji użytkowników.

Wnioski

Marketing w mediach społecznościowych jest nieskuteczny bez zaangażowania klienta. Aby uzyskać komentarze, polubienia i udostępnienia, musisz zwabić odwiedzających atrakcyjnymi treściami i obrazami. Im lepiej zaplanujesz swoją strategię, tym większe zaangażowanie dostaniesz.

Zobacz także:

Joe Parker

We boast of the best in the industry plugins for eCommerce systems and has years of experience working with eCommerce websites. We provide best plugins for platforms like - Magento, Prestashop, OpenCart and Shopify . We also provide custom module development and customization services for the website and modules..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *