Protect your OpenCart Store from Bots and Spammers

Chroń swój sklep OpenCart przed botami i spamerami

Jeśli masz stronę internetową, będziesz musiał radzić sobie ze spamerami. Nie pozostawiają możliwości ataku na stronę internetową, a OpenCart nie jest wyjątkiem. Spamerzy próbują zdegradować twoją stronę internetową, publikując linki spamowe, komentarze, dokonując fałszywych rejestracji, itp. Raz przejrzyj forum OpenCart, a zobaczysz wielu użytkowników narzekających na spamowanie w ich witrynie. Usunięcie tego pożądanego ruchu jest ważne, aby nie wpłynąć na wydajność Twojej witryny w wyszukiwarce. Aby pomóc Ci pozbyć się spamerów, przedstawiamy dwa moduły, które mogą okazać się skuteczne w ograniczaniu botów i spamerów dostępu do Twojej witryny i wykonywania złośliwych działań. Zanim zaczniemy, spróbujmy zrozumieć kilka działań spamerskich, które możesz zobaczyć na swojej stronie OpenCart.

1. Komentarze do spamu

Często ekscytowałbyś się, widząc zbyt wiele komentarzy na swoim blogu, tylko po to, aby zdać sobie sprawę, że są to tylko linki spamowe i nie mają żadnego związku z treścią. Te nieistotne komentarze są nie tylko irytujące, ale także szkodzą Twojemu SEO, ponieważ przekazują sok z linków do witryn spamerów.

2. Fałszywe rejestracje

W tej aktywności spamowej boty bombardują Twoją witrynę wieloma fałszywymi rejestracjami. Zajmują dużo miejsca na serwerze i mają na celu spowolnienie lub uszkodzenie wydajności witryny.

Jak uchronić witrynę OpenCart przed spamerami i botami?

Jak powiedziałem powyżej, mamy dwa rozszerzenia specjalnie zaprojektowane, aby sobie z tym poradzić. Spójrzmy.

1. OpenCart Spam Blocker

Blokowanie spamu OpenCart Rozszerzenie umożliwia blokowanie odwiedzającego sklep na podstawie jego adresu IP, kraju lub klienta użytkownika. Z zaplecza możesz określić adresy IP, z których nie chcesz odbierać ruchu lub podejrzewasz, że wysyłają spam do Twojej witryny. Możesz wstawić wiele adresów IP jednocześnie. Lub zamiast blokować, możesz zezwolić tylko niektórym adresom IP na dostęp do sklepu OpenCart. Podobnie, jeśli otrzymujesz duży ruch spamowy z niektórych określonych krajów, możesz umieścić go na liście zablokowanych. Kolejną funkcją, jaką ma, jest blokowanie spamerów / botów, które trafiają do Twojej witryny z określonego klienta użytkownika. (Firebox, Chrome, Mozilla, Android, Windows itp.) Czasami może się zdarzyć, że zablokujesz prawdziwego użytkownika. Więc to, co robi ten moduł, to pozwala zablokowanym użytkownikom zgłosić żądanie do właściciela strony internetowej o odblokowanie. Administrator może śledzić żądania z zaplecza i odpowiednio podejmować decyzje.

2. OpenCart Google reCaptcha

OpenCart Google reCaptcha to najlepszy sposób na przeciwdziałanie fałszywym rejestracjom w Twojej witrynie. Dodaje warstwę bezpieczeństwa do Twojej witryny. Możesz włączyć reCaptcha na stronie logowania, stronie rejestracji, stronie Kontakt i stronie Zapomniałem hasła. Dla każdej strony możesz określić reCaptcha, którą chcesz ustawić: v2 reCaptcha lub v3 reCaptcha. Stara reCaptcha ie v2 jest prostym polem wyboru „Nie jestem robotem”, umożliwiającym ludziom łatwe przeglądanie tej konkretnej strony, podczas gdy reCaptcha v3 wykorzystuje uczenie maszynowe i zaawansowaną analizę ryzyka do identyfikacji botów od ludzi.

Słowo końcowe

Walka między spamerami a stronami internetowymi trwa wiecznie. Będą próbowali rozprzestrzeniać spam w dowolny sposób. Jestem pewien, że te dwa rozszerzenia OpenCart będą niezwykle przydatne w pozbyciu się spamerów i botów w Twojej witrynie. Jeśli potrzebujesz pomocy przy tych dwóch modułach, skontaktuj się z nami pod adresem support@knowband.com

Manish Barthwal

Manish Barthwal

Following his passion for writing, Manish has been providing value to his readers through his write-ups. He predominantly writes for the e-commerce industry. Apart from writing, Manish's love for cricket is unmatchable. He is an ardent cricket fan.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *