Chroń swój sklep OpenCart przed botami i spamerami

Protect your OpenCart Store from Bots and Spammers

Jeśli masz stronę internetową, będziesz musiał radzić sobie ze spamerami. Nie pozostawiają możliwości zaatakowania strony internetowej, a OpenCart nie jest wyjątkiem. Spamerzy próbują degradować Twoją witrynę, publikując linki spamowe, komentarze, fałszywe rejestracje itp. Przejrzyj raz forum OpenCart, a zobaczysz, jak wielu użytkowników narzeka na działania spamowe w ich witrynie. Pozbywanie się pożądanego ruchu jest ważne, aby nie wpłynąć na wydajność Twojej witryny w wyszukiwarce. Aby pomóc Ci pozbyć się spamerów, przedstawiamy dwa moduły, które mogą okazać się skuteczne w ograniczaniu botów i spamerów przed wejściem na Twoją stronę i wykonywaniem złośliwych działań. Zanim zaczniemy, spróbujmy zrozumieć kilka działań spamowych, których możesz być świadkiem na swojej stronie OpenCart.

Kilka działań spamowych, które możesz zobaczyć na swojej stronie Opencart

chroń-swój-sklep-opencart

1. Spam Komentarze

Często ekscytujesz się, widząc zbyt wiele komentarzy w swoich postach na blogu, tylko po to, by zdać sobie sprawę, że są to tylko linki spamowe i nie mają żadnego związku z treścią. Te nieistotne komentarze są nie tylko irytujące, ale także szkodzą SEO, ponieważ przekazują sok z linków do witryn spamerów.

2. Fałszywe rejestracje

W tej działalności spamowej boty bombardują Twoją witrynę wieloma fałszywymi rejestracjami. Zajmują dużo miejsca na serwerze i mają na celu spowolnienie lub pogorszenie wydajności witryny.

Zalecane przeczytanie: Dwa skuteczne moduły do ​​odstraszania spamerów i botów od sklepu PrestaShop

Jak chronić swoją witrynę Opencart przed spamerami i botami?

Jak powiedziałem powyżej, mamy dwa rozszerzenia specjalnie zaprojektowane, aby sobie z tym poradzić. Spójrzmy.

jak-zapobiec-swojej-witrynie-opencart

1. Blokowanie spamu OpenCart

Blokowanie spamu OpenCart rozszerzenie pozwala zablokować odwiedzającego sklep na podstawie jego adresu IP, kraju lub klienta użytkownika. Z zaplecza możesz określić adresy IP, z których nie otrzymujesz ruchu lub które podejrzewasz, że wysyłają spam do Twojej witryny. Możesz wstawić wiele adresów IP jednocześnie. Lub zamiast blokować, możesz zezwolić tylko określonym adresom IP na dostęp do Twojego sklepu OpenCart.

moduł blokujący boty

Podobnie, możesz dodać narody do swojej listy zablokowanych, jeśli stale wysyłają duże ilości spamu. Następną funkcją, jaką ma, jest blokowanie spamerów/botów, które lądują na Twojej stronie z określonego klienta użytkownika. (Firebox, Chrome, Mozilla, Android, Windows itp.) Czasami może się zdarzyć, że zablokujesz prawdziwego użytkownika. Moduł ten umożliwia zablokowanym użytkownikom przesłanie prośby o odblokowanie do właściciela serwisu. Administrator może śledzić żądania z zaplecza i odpowiednio podejmować decyzje. Rozszerzenie użytkownika Knowband OpenCart Block zapewnia rozwiązanie do blokowania spamu. Rozszerzenie użytkownika OpenCart Block umożliwia e-handlowcowi blokowanie określonych adresów IP, narodów lub agentów użytkownika. Rozwiązanie antybotowe oferowane przez rozszerzenie OpenCart�Spam Blocker to sprytna technika powstrzymywania złośliwych użytkowników przed dostępem do strony internetowej, poprawiająca wrażenia z zakupów legalnym klientom sklepu. Masz wiele opcji z modułem OpenCart Spam Blocker, aby odfiltrować podejrzany ruch botów w sklepie. Dzięki temu eliminowana jest możliwość niechcianych zagrożeń i spamu w sklepie.

Zalecane przeczytanie: �OpenCart Block Bot/User według adresu IP, kraju lub rozszerzenia agenta użytkownika� Instrukcja obsługi�

2. OpenCart Google reCaptcha

OpenCart Google reCaptcha to najlepszy sposób na przeciwdziałanie fałszywym rejestracjom w Twojej witrynie. Dodaje warstwę bezpieczeństwa do Twojej witryny. Możesz włączyć reCaptcha na stronie logowania, stronie rejestracji, stronie Skontaktuj się z nami i stronie Zapomniałem hasła. Dla każdej strony możesz określić reCaptcha, który chcesz ustawić: v2 reCaptcha lub v3 reCaptcha.

google-recaptcha

W przeciwieństwie do nowej wersji reCaptcha (v3), która wykorzystuje uczenie maszynowe i rozległą analizę ryzyka w celu rozróżnienia między botami a ludźmi, stara reCaptcha (tj. v2) to podstawowe pole wyboru „Nie jestem robotem”, które umożliwia osobom szybką nawigację ta konkretna strona internetowa.�Dzięki rozszerzeniu OpenCart Google reCaptcha firmy Knowband Twoi klienci mogą przejść test weryfikacji przez człowieka bez dostarczania dodatkowych danych wejściowych do witryny. Umożliwiasz bezpłatną rejestrację swoim użytkownikom, podobnie jak strony takie jak Gmail, Hotmail, Facebook, Twitter i inne. Dlatego tak ważne jest zabezpieczenie procesu rejestracji i logowania w Twoim sklepie. Możesz sprawdzić, czy określone działania są faktycznie wykonywane przez prawdziwych ludzi, a nie przez zautomatyzowane programy, używając Opencart Google Captcha.

Zalecane przeczytanie: Jak przyciągnąć sprzedawców na OpenCart Marketplace?

Spam Blocker-google-recaptcha-testimonal

Słowo końcowe

Walka między spamerami a witrynami trwa wiecznie. Będą próbować rozprzestrzeniać spam w dowolny sposób. Jestem pewien, że te dwa rozszerzenia OpenCart będą niezwykle przydatne w pozbywaniu się spamerów i botów z Twojej witryny.��Jeśli potrzebujesz jakiejkolwiek pomocy z tymi dwoma modułami, skontaktuj się z nami pod adresem support@knowband.com. Posiadamy dedykowany zespół wsparcia, który jest zawsze dostępny, aby pomóc klientom w zapewnieniu naszym klientom najlepszej i najskuteczniejszej obsługi posprzedażowej. Co więcej, nawet w weekendy nadal wypełniamy nasze zobowiązania wobec klientów, którzy potrzebują pomocy w nagłych problemach z witryną.

Manish Barthwal

Manish Barthwal

Following his passion for writing, Manish has been providing value to his readers through his write-ups. He predominantly writes for the e-commerce industry. Apart from writing, Manish's love for cricket is unmatchable. He is an ardent cricket fan.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *