The Pros and Cons of a Facebook Store

knowband-blog-banner-21-dec_3

Nic dziwnego, że Facebook jest największą platformą społecznościową na świecie. Co więcej, czy nie masz wątpliwości, że sklep Facebook nadal jest najważniejszym czynnikiem, gdy firmy myślą o platformie mediów społecznościowych, w której mogą kontaktować się ze swoimi klientami. Facebook pozwala sprzedawcom wejść online i sprzedawać swoje produkty i usługi potencjalnym nabywcom po utworzeniu sklepu eCommerce na swojej stronie na Facebooku.

Jeśli spojrzeć na platformę z biznesowego punktu widzenia, zobaczysz, że wiele firm zainwestowało swój czas i wysiłki w Facebooka, i są zadowolone z tego samego. Od pojedynczych przedsiębiorców po małych sprzedawców i wielkie marki, każdy jest zajęty budowaniem silnych relacji z klientami na Facebooku poprzez kierowanie na większe masy.

Ale wszystko ma swoje zalety i wady, więc jakie są plusy i minusy używania F-commerce?

Zalety

Mnóstwo użytkowników

Największa sieć społecznościowa ma około 1.74 miliarda aktywnych użytkowników miesięcznie. To samo mówi o pierwszej przewadze sprzedaży Twoich produktów i usług w sklepie Facebook. Dla właścicieli sklepów Prestashop, Moduł sklepu Prestashop FB to łatwy sposób na zsynchronizowanie ich sklepu ze sklepem na Facebooku. Najlepszą częścią sklepu na Facebooku jest to, że wszyscy użytkownicy są ze sobą połączeni w inny sposób lub w inny sposób, niezależnie od tego, czy dzieje się to za pośrednictwem wspólnych znajomych lub grup, których obserwują, treści udostępnionych lubianych postów i innych. Czy to nie brzmi jak idealne miejsce do założenia firmy?

Pomyśl o tym jako o ruchliwej ulicy z licznymi ludźmi, a ty będąc w środku, obiecujesz pokazać coś niezwykłego. Ludzie chcieliby się zatrzymać i zobaczyć, co się prezentuje. Podobnie, gdy zarejestrujesz się jako sprzedawca w sklepie, zwrócisz uwagę na swoje produkty, a użytkownicy będą zmuszeni zobaczyć, co oferujesz.

Dostosowany projekt strony

spersonalizowany projekt strony

Pierwszą rzeczą po wykonaniu wszystkich ustawień sklepu na Facebooku jest zrobienie rzeczy, które przyciągną odwiedzających, którzy przyjdą i zobaczą, co masz w zapasie. Jeśli masz spersonalizowaną stronę, która jest atrakcyjna i bardzo atrakcyjna wizualnie, odwiedzający z pewnością zatrzymają się w Twoim sklepie na Facebooku. W końcu pierwszą rzeczą, na którą należy się skupić, jest zachęcenie użytkowników do odwiedzenia sklepu na Facebooku. Możesz to zrobić, wysyłając chwytliwe wiadomości lub podglądając to, co masz do czynienia i pozwalając użytkownikom zrobić resztę.

Większa ekspozycja

Opcje "jak", "udział" i "komentarz" nie służą jedynie celom przyjemności, ale ukryte znaczenie tego samego jest bardzo przydatne dla sprzedawców. Być może widzieliście sprzedawców publikujących aktualizacje statusu i zdjęcia swoich produktów, które chcą sprzedawać online. Użytkownicy mogą polubić twoje zdjęcia, komentować je, a także dzielić się nimi z przyjaciółmi, dzięki czemu ich popularność wzrośnie. Stąd Twój zasięg się powiększa, podobnie jak ekspozycja Twoich produktów.

Bezpośredni kontakt z konsumentami

Będąc platformą, która pozwala obu kupującym zebrać się pod jednym dachem, Facebook umożliwia konsumentom bezpośredni kontakt ze sprzedawcami za pomocą wiadomości, czatu wideo, rozmowy głosowej, a nawet komentowania postów zaktualizowanych w wątku. W ten sposób konsumenci pozbywają się wątpliwości dotyczących produktu, który jest prezentowany na stanowisku.

Lepsza analiza

Lepsza analiza

Po zaktualizowaniu strony sprzedawcy z bogatymi treściami jest przydatna dla potencjalnych klientów, dzięki czemu uzyskasz lepszy wgląd w działania, które klienci zajmują na Twojej stronie, korzystając z zestawu raportów analitycznych na miejscu. Różne informacje, do których jesteś dostępny, to miejsce, w którym użytkownik logował się, czas interakcji ze sklepem, wiek i inne dane demograficzne.

Zintegruj swoją stronę z Facebookiem

Zintegruj Facebooka

Integracja z Facebookiem może znacznie poprawić Twoją optymalizację pod kątem wyszukiwarek. Kiedy aktualizujesz zawartość swojej witryny i udostępniasz ją na platformie mediów społecznościowych, będzie ona kierowała ruch do Twojej witryny w postaci linków wstecznych.

Wady

Koszt opracowania

Jedną z największych wad w sprzedaży twoich towarów w sklepie na Facebooku jest cholernie drogi koszt rozwoju. Jeśli masz możliwość samodzielnego skonfigurowania sklepu Facebook, bardzo dobrze, inaczej musiałbyś wydać swoje bogactwa, aby to zrobić.

Czas ładowania

Czas ładowania

Wszyscy wiemy, że aplikacja na Facebooku jest wyjątkowo ciężka i ładowanie jej zajmuje trochę czasu. Jest to jedna rzecz, w której konsumenci mogą zmienić zdanie i opuścić swój sklep w tej właśnie chwili.

F-commerce to z pewnością przyszłość sprzedaży internetowej. Wystarczy rzucić okiem na plusy i minusy sprzedaży w sklepie na Facebooku.

Powiązane historie:

Joe Parker

We boast of the best in the industry plugins for eCommerce systems and has years of experience working with eCommerce websites. We provide best plugins for platforms like - Magento, Prestashop, OpenCart and Shopify . We also provide custom module development and customization services for the website and modules..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *