Opłacalne promocyjne pomysły na zwiększenie liczby konwersji

low-cost-promotional-ideas-to-boost-your-sales

Nie zamykasz sprzedaży, otwierasz związek, jeśli chcesz zbudować długoterminową, odnoszącą sukcesy firmę.

Bitwa o nabycie klientów rośnie z każdym rokiem. Jednak nie tylko nasycenie branży, ale także rynek zorientowany na konsumenta, zwiększa obrazę szkody. W konkurencyjnej rywalizacji każdy e-detalista musiał znaleźć się w sytuacji, w której kreatywność marketingowa zdaje się zanikać. W erze, w której potencjalni klienci są wyposażeni w świadomość i technologię, konwencjonalna taktyka "rozpyl i módl się" może nie zawsze działać. Jeśli jesteś na łódce, na której większość twoich strategii promocyjnych wydaje się spadać, wtedy, gdy spadnie kapelusz, sugerowałbym trzymanie się podstaw marketingu. Według raportu udostępnionego przez Hubspot, prawie 25% marketerów nie wie, czy ich wysiłki rzeczywiście mają wpływ na wynik konwersji. Najlepszym sposobem radzenia sobie z takimi niepewnościami jest cofnięcie się i ciągła ocena marketingu 7 P. Te 7 P to:

marketing-mix-zdefiniowany

  1. Produkt
  2. Cena
  3. Miejsce
  4. Awans
  5. Opakowania
  6. Pozycjonowanie
  7. Ludzie

Z bliskiej uwagi tych nieuniknionych aspektów marketingu, blog przedstawia niektóre z promocji, które mogą pomóc zwiększyć sprzedaż swojej witryny eCommerce.

Produkt

produkty i usługi

1. Zamiast obniżki cen rozważ skorzystanie z aktualizacji produktu / usługi

Rabaty i obniżki cen mogą nie zawsze intrygować klientów, ponieważ dostępne opcje są wystarczające. Kiedy każda strona jest gotowa oferować produkty w najlepszych, jak zawsze i konkurencyjnych cenach, musisz myśleć nieszablonowo. Oferowanie aktualizacji produktu lub dowolnej dodatkowej funkcjonalności w tej samej cenie może zdecydowanie pomóc w znalezieniu wymaganej przewagi konkurencyjnej. W przypadku, gdy oferujesz usługi, oferując usługę 99 za $ 70 możesz uzyskać natychmiastowe konwersje.

2. Powiązane produkty / usługi

Oferowanie produktów / usług w pakiecie lub w pakiecie w inny sposób do konwersji klientów zorientowanych na wartość. Przekazanie klientowi więcej w tej samej cenie może zarówno zachęcić go do zakupu, jak i wyczyszczenia zapasów.

3. Upsell i Cross-sell

Podkreśl dodatkowe produkty, których klienci będą bardziej potrzebować po zakupie określonego produktu. Zachowaj klientów, pokazując aktualizacje produktów i ich lepsze wersje.

4. Oceń cykl życia produktu

Znajomość produktu jest pierwszą rzeczą, którą należy rozważyć przed wprowadzeniem go na rynek. Zapoznaj się dobrze z produktem i określ, kiedy jest bardziej prawdopodobne, że go zużyje. To jest wtedy, gdy możesz kupić upsell. Skontaktuj się z klientami i zaoferuj im łatwą aktualizację, a także poprawki produktów.

Cena

Miks cenowo-marketingowy

5. Zbiorowe zakupy

Zniżki w punkcie sprzedaży, czyli rabat w postaci kwoty rabatu lub rabatu procentowego, czasami nie zapewniają wystarczającej liczby konwersji. To jest, gdy dostajesz się do butów swoich klientów i myślisz inaczej. Kluczem jest przekazywanie lepszej wartości przy niższych kosztach. Zakupy ilościowe to jedna z form promocji cen, która może powodować pewne intencje zakupu. BOGO lub buy-one-get-one-free jest zawsze hitem wśród kupujących online.

6. Ceny imprez specjalnych

Powiązanie rabatu cenowego z wakacyjnym lub reklamowanym dniem sprzedaży zawsze powoduje, że klienci gromadzą się i korzystają z tymczasowych korzyści. Oferowanie jodły o obniżonej cenie przez długi czas może ostatecznie ograniczyć wpływ. Tak więc, jeśli chcesz ukraść grzmoty konkurencji, zachowaj zaskakujących potencjalnych klientów. Te specjalne sprzedaże mogą również pomóc w usunięciu starych zasobów.

Miejsce

mix miejsca-marketingu

7. Znajdź miejsce, w którym znajduje się Twoja spotkania klientów w Internecie

Samo stworzenie zbytniej promocji lub kampanii marketingowej to za mało. Musisz zaprezentować swoją ofertę odpowiednim odbiorcom. Dlatego ważne jest ustalenie, gdzie klient docelowy zawiesza się w Internecie. Reklamy w mediach społecznościowych są koniecznością dla sklepów internetowych. W tym samym czasie, Dowiedz się, która platforma społecznościowa jest popularna wśród Twoich klientów, jest jeszcze ważniejsza. Upewnij się, że promujesz swoje pomysły promocyjne na właściwej platformie.

8. Dobra oferta we właściwym miejscu

Podstawowa mantra marketingu "Zapewnienie odpowiedniego produktu odpowiedniej osobie w miejscu" dotyczy tutaj. Znajdź miejsca, z których możesz przekierować klientów z powrotem do swojego sklepu internetowego. Nie pozwól klientom znaleźć impasu, skąd mogą opuścić witrynę. Na przykład oferowanie kodów kuponów lub rabatów lub powiązanych produktów na stronie sukcesu zamówień może pomóc w zwiększeniu retencji klientów. Tam są Lepiej dziękuję rozszerzeniom stron dostępne na platformy takie jak Prestashop, Magento i inne do włączenia takich funkcji w Twojej witrynie.

9. Umieść oferty we właściwym miejscu

Nawet w Twojej witrynie są miejsca, w których klient angażuje się bardziej. Wykonaj test mapy termicznej witryny i poznaj te kluczowe obszary. Wyświetlaj oferty promocyjne w obszarach stron internetowych, które przyciągają większą uwagę odwiedzających. Odkryj wzór skanowania odwiedzających na swojej stronie i umieść CTA w miejscach, które są świadkami więcej interakcji użytkownika.

Awans

Wektorowy kolorowy wiszący karton. Tagi - specjalna promocja na białym tle

10. Spersonalizowane promocje

94% klientów i specjalistów ds. Marketingu twierdzi, że personalizacja jest niezwykle ważna, jeśli chodzi o promocje. Nie tylko to, nawet w e-mail marketingu, spersonalizowany temat tematu jest 26% bardziej prawdopodobne, że zostaną otwarte. Ponadto, zgodnie z raportami, ponad 78% konsumentów będzie angażować oferty tylko wtedy, gdy zostały spersonalizowane. Liczba mówi sama za siebie, a teraz, jaką różnicę może personalizować w swojej kampanii marketingowej.

11. Stwórz poczucie pilności

W przypadku wielu sklepów internetowych działających na odległość ramienia większość użytkowników odwiedza witrynę w celu zakupów w oknach. Tak więc szanse na zwlekanie są wyższe. Stworzenie poczucia pilności i zmotywowanie odwiedzających do sklepu do natychmiastowego podjęcia decyzji o zakupie. Błyskawiczne wyprzedaże z licznikiem odliczającym pokazują estetyczne wezwanie do działania z datą wygaśnięcia. Tak więc, jeśli masz witrynę zakupów opartą na Prestashop i chcesz dodać opcję sprzedaży błyskawicznej w swojej witrynie, to Knowband's Moduł sprzedaży Flash Prestashop może ci pomóc.

12. Gamifikowane sposoby rozdawania prezentów

W środowisku zorientowanym na klienta, zniżka 10% może nie zawsze intrygować klientów. Jednak oferowanie ogromnego rabatu może nie być realną opcją przez cały czas. Dlaczego nie zaoferować tego samego rabatu w ponętny sposób. Włączenie gamified interfejsów, które oferuje zabawę w konwencjonalne gadżety, jest jedną z opcji, które pozwalają czerpać korzyści z budżetu. The spin i wygraj rozszerzenie popup popup dla Prestashop, Magento, Magento 2, OpenCart, WooCommerce odpowiednie platformy zawierają uzależniający interfejs typu ruletka, dzięki któremu zwykła oferta jest atrakcyjna dla kupujących online.

Opakowania

opakowanie-marketing-mix

13. Opakowania kreatywne

Twórz opakowania, które dodają nową wartość. Na przykład opakowania ekologiczne przyciągają uwagę kupujących w nowym wieku. Upewnij się, że opakowanie jest bardziej funkcjonalne, a samo to jest wyróżnione w umowach promocyjnych.

Pozycjonowanie

pozycjonowanie-marketing-mix

Świetni komunikatorzy są wdzięczni za pozycjonowanie. Rozumieją ludzi, do których próbują dotrzeć i co mogą usłyszeć. Wysyłają wiadomość przez otwarte drzwi, zamiast próbować przepchnąć ją przez ścianę.” ? John Kotter

Pozycjonowanie produktów jest jednym z kluczowych aspektów, jeśli chodzi o pełne wykorzystanie ofert promocyjnych. Oto kilka wskazówek w tym zakresie.

14. Propozycja wartości

Nawet jeśli zidentyfikowałeś bazę klientów i celujesz w prawidłową demografię, nie można zapewnić możliwości zatrzymania klienta i jego przejęcia. Twoi potencjalni klienci mogą odrzucić Twój produkt w mgnieniu oka, jeśli nie dostrzegają żadnej wartości. Tak więc, te święta zamiast po prostu naciskać na czynnik dyskontowy, starają się pokazać najcenniejszy aspekt produktu. Co więcej, zamiast obiecywać najlepsze, najlepsze oferty, szukaj sposobów, by obiecać i osiągnąć tę wartość.

15. Zaznacz zawartość generowaną przez użytkownika

Twoi konkurenci będą na palcach, jeśli chodzi o oferowanie rabatów. W ekosystemie konkurencyjnym musisz znaleźć przewagę. Treści generowane przez użytkowników, takie jak opinie, oceny, referencje klientów. Gdy klienci porównują koszty online, ocena produktów motywuje ich do wyboru produktu w stosunku do innych.

16. Utwórz współczynnik zaufania

Oferowanie gwarancji i gwarancji może pomóc Ci wzbudzić zaufanie kupujących. Dzięki niemu możesz podkreślić swoją integralność. Wraz z tym, łatwa polityka zwrotów zwiększa szanse na to, aby odwiedzający Twój sklep stał się płatnym klientem. Zaproponuj bezpłatną wersję próbną swojego produktu. Jest to jeden ze sposobów, aby potencjalni nabywcy mogli się z nim zapoznać.

Ludzie

Jeden jasny kolor uśmiechnięty ołówek wśród wiązki szarych smutnych ołówków

Klient / ludzie są królem w branży eCommerce. Dlatego twoje strategie promocyjne nie powinny skupiać się tylko na celu, ale na ludziach. Sprzedaż nastąpi automatycznie. Oto, jak możesz to zrobić:

17. Oferuj punkty lojalnościowe

Nagradzaj lojalność dotychczasowego klienta i podaj mu powody, by powrócić do swojego sklepu. Moduł punktowy Prestashop Reward jest jednym ze sposobów robienia tego.

18. Spraw, by Twoi klienci byli twoimi tajnymi sprzedawcami

Rozpowszechnianie szeptanej informacji z pomocą obecnych klientów to najlepszy sposób na promowanie swojej marki. Oferuj zachęty w zamian za skierowanie swojej strony do klientów. Przyniesie to korzyści zarówno Twojej marce, jak i klientowi. Dla właścicieli sklepów Prestashop jest to łatwe Preadashop Affiliate and Referral Addon może pomóc w włączeniu funkcji przy wprowadzaniu jakichkolwiek zmian w kodzie.

Przez ciebie

Czasami wszystko, czego potrzebujesz, to trzymać się podstaw, aby daj swojemu biznesowi promocyjny impuls. Dzięki zaawansowaniu technologicznemu możesz teraz dodawać innowacje i przenosić konwencjonalne pomysły promocyjne na nowy poziom.

Joe Parker

We boast of the best in the industry plugins for eCommerce systems and has years of experience working with eCommerce websites. We provide best plugins for platforms like - Magento, Prestashop, OpenCart and Shopify . We also provide custom module development and customization services for the website and modules..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *