Kupuj online i odbieraj w sklepie: jak usługa „Kliknij i odbierz” może zdobyć klientów i zwiększyć sprzedaż

buy-online-in-store-pickup-how-click and collect

Zakupy online w witrynach eCommerce są obecnie bardzo popularnym sposobem zakupów. Wraz ze zmianą czasu koncepcja zakupów online i odbioru w sklepie nabiera tempa. Ludzie często wybierają dostawę do domu, ale wielu decyduje się również na odbiór w sklepie. Kupujący uwielbiają odbierać zamówienia ze sklepu stacjonarnego, ponieważ nie chcą czekać, aż dostawa zostanie dostarczona, co może czasami zabić emocje, jeśli zostanie opóźniony. Kup online i odbiór w sklepie to najlepsza opcja dla niecierpliwych. Możesz zacząć oferować usługi „Kliknij i odbierz” w swoim sklepie, włączając „Lokalizator sklepów i rozszerzenie odbioru” do swojej istniejącej witryny internetowej. Moduł opracowany przez Knowband jest łatwy w instalacji i konfiguracji. Jest przeznaczony specjalnie dla sprzedawców, którzy chcą umożliwić swoim klientom odbiór w sklepie.

Jak kupować online i odbierać

jak-kupować-online-i-odbierać-ze-sklepu-działa

Proces Kup online i Odbierz w sklepie (BOPIS), znany również jako „kliknij i odbierz”, jest prosty i należy wykonać poniższe czynności:

Krok 1: Kup produkt online

Kup produkt online za pośrednictwem strony internetowej lub aplikacji mobilnej sklepu, w którym chcesz dokonać zakupu.

Krok 2: Wybierz preferowaną lokalizację sklepu na stronie kasy

Po wykonaniu pierwszego kroku wybierz najbliższy sklep, z którego chcesz odebrać zamówienie.

Krok 3: Wybierz datę i godzinę odbioru

Następnie musisz podać datę i godzinę odbioru zamówienia.

Krok 4: Otrzymasz wiadomość e-mail z potwierdzeniem

Po udanej kasie musisz poczekać na wiadomość potwierdzającą wysłaną przez administratora sklepu.

Krok 5:

W międzyczasie właściciel zapakuje dla Ciebie pożądane przedmioty. Yay !! Teraz możesz iść i odebrać zamówienie w wybranym terminie.

Sprzedawcy mają przewagę dzięki funkcji „Kliknij i odbierz”

Zaleta sprzedawcy polega na zakupie online i odbiorze w sklepie

Kupujący chcą mieć natychmiastowy dostęp do produktów. Zawsze czekają na znalezienie produktu, który jest dostępny do natychmiastowego zakupu, a funkcja „Kliknij i odbierz” pomoże sprzedawcom, którzy wierzą w satysfakcja konsumenta. Lokalizator sklepów i moduł odbioru są zintegrowane z lokalizacjami Google i umożliwiają klientom odbiór z pobliskiego sklepu. Tutaj omówiono niektóre z głównych zalet zakupów online i odbioru w sklepie.

1.??????? Save time and money on shipping

Wyższe koszty wysyłki i opóźnione dostawy są powodem porzucenia koszyka. Kliknij i odbierz usługę oszczędza koszty wysyłki i zachęca więcej klientów do zakupów online. Sprzedawca oszczędza nawet pieniądze, które są wydawane na kanale dostawy. Nie jest wymagany żaden kurier, nie ma opłat za transport, a ponadto oszczędzasz czas.

2.??????? No more delivery failure

Opóźniona dostawa może wpłynąć na satysfakcję klienta i może spowodować Ciebie, potencjalnych klientów. Jeśli jednak klient kupi produkt online i odbierze go ze sklepu, nie będzie żadnego opóźnienia ani niepowodzenia dostawy. Mogą kupować online i odbierać w sklepie w dogodnym dla siebie czasie.

3.??????? Increases Overall Sales

Nawet jeśli niewielka baza Twoich klientów kupujących online, którzy dokonują konwersji, aby kliknąć i zebrać, będzie zwiększyć sprzedaż. W rzeczywistości sprzedawcy detaliczni typu „kliknij i odbierz” lub BOPIS odnotowali średni wzrost sprzedaży o 20%.

??????? Balance In-Store Inventory

Wykorzystanie BOPIS z pobliskich sklepów stacjonarnych umożliwia realizację zamówień. Inteligencja geolokalizacyjna identyfikuje najbliższy sklep z produktem w magazynie do dostawy po tym, jak klient złoży zamówienie online. Jeśli produkt na stanie nie jest dostępny w lokalnych sklepach, sprzedawcy detaliczni mogą wygodnie zaimportować produkty z innej lokalizacji sklepu, w której jest dostępny, przyspieszając proces.

??????? Increases Average Order Value

Kiedy nowy klient pojawi się w Twoim sklepie, są szanse, że kupi więcej produktów z Twojej cegły i zaprawy. Zwiększa to średnią wartość zamówienia (AOV). Kupuj online i odbieraj w sklepie, co zwiększa ogólną sprzedaż.

4.??????? Fewer Product Returns

Zwroty produktów to problem, z którym boryka się każdy sprzedawca, zarówno mały, jak i duża marka. Umożliwienie klientom dokonywania zakupów online i odbierania zamówienia po okresie próbnym może pomóc w zmniejszeniu liczby zwrotów. Możesz promować to w swoim sklepie internetowym, aby przyciągnąć uwagę klientów i uwierz mi, przyniesie to korzystne wyniki.

4 powody, dla których klienci wolą Kup online i Odbierz w sklepie

4-powody-dlaczego-klienci-wolą-kliknij-i-odbierz-kup-online-odbiór-w sklepie

1.??????? No extra Shipping Charges

Klienci nie muszą płacić za dostawę lub szybką wysyłkę. Mogą bezproblemowo kupić online i odebrać zamówienie w dogodnym dla siebie czasie z najbliższego sklepu.

2.??????? Makes shopping easier

Wielu klientów boi się robić zakupy na nowych stronach internetowych, ale sklep z opcją „kup online i odbierz w sklepie”, który znajduje się w ich pobliżu, ułatwia to. Pozwól klientom decydować, czego chcą, kiedy chcą i jak to otrzymują. Zapewnienie swobody zakupów online, dostawy do domu lub odbioru w sklepie jest korzystne, ponieważ jest wszystkim, czego szukają. Bez opóźnień w dostawach i czekania!

3.??????? Gives customer more flexibility

Komfort i wygoda są tym, o co dbają wszyscy ludzie. Kupujący online chcą, aby sprzedawcy detaliczni upraszczali kupowanie swoich produktów i usług. Konsumenci chcą również lepszej współpracy witryn internetowych i sprzedawców. Rozszerzenie, takie jak lokalizator sklepów i odbiór, umożliwia klientom robienie zakupów w dowolnym momencie w ich strefie komfortu i pozwala im wygodnie odebrać zamówienie. To elastyczność, której szuka każdy klient.

4.??????? Boosts customer loyalty

Lojalność klientów jest wynikiem satysfakcji klienta i ogólnej podróży klienta podczas zakupów w Twoim sklepie. Firma nie funkcjonuje bez potencjalnych nabywców, a czynniki, które mogą sprawić, że zyskujesz klienta, nie są już problemem. Ponieważ lokalizator sklepu i rozszerzenie odbioru rozwiązują główne problemy ze współczynnikiem odrzuceń, takie jak dodatkowe opłaty za wysyłkę i opóźniona dostawa dla niecierpliwych kupujących, jest to wysoce zalecany trend branżowy do wdrożenia w Twoim sklepie.

Lokalizator sklepu Knowband i moduł odbioru dla sklepu eCommerce

Możesz łatwo rozpocząć „Kup online i odbiór w sklepie” w istniejącym sklepie eCommerce. Knowband to wyspecjalizowana platforma eCommerce, która opracowała kilka rozwiązań dla wymagań i wymagań pożądanych przez właściciela sklepu eCommerce. Lokalizator sklepów i Moduł odbioru to ten, który ma zaspokoić potrzebę uruchomienia opcji kliknij i odbierz w sklepie internetowym.

  • Jest zintegrowany z funkcją Geolokalizacji, a właściciel sklepu może w łatwy sposób wygenerować klucz Google API do map Google.
  • Szczegóły, takie jak nazwa sklepu, dane właściciela, numer kontaktowy i czas otwarcia sklepu, można wyświetlić za pomocą Lokalizatora sklepu i Dodatku do odbioru.
  • Moduł pozwala użytkownikom wybrać żądaną lokalizację sklepu, datę i godzinę odbioru zamówienia.

Lokalizator sklepów i moduł odbioru są dostępne dla następujących platform:

Lokalizator sklepów i odbiór – Dodatki Prestashop

Lokalizator sklepów – Magento

Lokalizator sklepów – Magento 2

Lokalizator sklepów – rozszerzenia Opencart

Każda witryna internetowa na tych platformach może zawierać wtyczkę i oferować opcję „kliknij i odbierz”, aby zwiększyć ruch w sklepach stacjonarnych.

Wnioski:

Jeśli sprzedawca umożliwia łączność między swoimi sieciami zakupów online i w sklepach oraz zapewnia konsumentowi dostęp do zasobów w czasie rzeczywistym, odbiór w sklepie nie jest trudny. Dzięki temu klient natychmiast wie, czy może od razu odebrać zamówienie z żądanego sklepu. Możesz wdrożyć BOPIS – Kup online i Odbiór w sklepie, aby poprawić obsługę klienta, zwiększyć sprzedaż i nadążyć za trendem. Niewątpliwie! Zalecane lektury:

Vishakha Nathani

Vishakha Nathani

Vishakha can be found writing, crafting or digging Earth. Her love for writing made her switch her profession from a Geologist to a Writer. Additionally, she likes keeping herself engaged in crafting and redecorating spaces. You might found her posting 3 am poetry on her Instagram story. Her proclivity for writing is never-ending.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *