Jakie kroki należy wykonać w przypadku audytu mobilnego WordPress SEO?

What Are the Steps to Follow for Mobile WordPress SEO Audit?

Nowoczesne społeczeństwo uważa, że ​​przeglądanie lub dokonywanie zakupów online jest proste aplikacje mobilne ponieważ są powszechnie stosowane i łatwo dostępne. Z SEO mobilne, będzie to trudne, jeśli nie wiesz, które taktyki są skuteczne, a które nie. Możesz przejrzeć swoją witrynę, znaleźć obszary do rozwoju i naprawić istotne problemy, przeprowadzając audyt SEO.

Audyt SEO: co to jest?

Do upewnić się, że Twoja witryna działa na najwyższych obrotach, powinieneś przeprowadzić audyt SEO. Wraz z identyfikacją wszelkich wad i sposobami ich poprawiania, skuteczność Twojej witryny Strategii SEO jest również oceniany. Obecnie istnieją narzędzia online, które przedstawiają zalecenia dotyczące możliwych zmian, które możesz wprowadzić w swojej strategii, aby osiągnąć najlepszą wydajność SEO.

Jak przeprowadzić mobilny audyt SEO:

Jak zrobić mobilny audyt SEO

Poznaj swój ruch

Musisz mieć świadomość, ilu jest użytkowników mobilnych i jakiego rodzaju urządzenia mobilne lubią używać do uzyskiwania dostępu do Twojej witryny. Za pomocą Google Analytics, możesz mieć pewność, że Twoja witryna będzie działać na różnych urządzeniach. Co więcej, wszystkie odpowiednie rozmiary ekranu, nie tylko te najpopularniejsze, można idealnie zoptymalizować dla Twojej witryny. Możesz też zaplanować podejście do słów kluczowych, jeśli znasz wiele typów urządzeń, na których użytkownicy muszą odwiedzać witrynę.

Wiedza o tym, które strony przeglądają użytkownicy mobilni, pomoże Ci upewnić się, że witryny są odpowiednio zoptymalizowane. Znajomość wyszukiwanych słów może również pomóc w opracowaniu strategii słów kluczowych na urządzenia mobilne. Możesz w końcu przygotować się na ciągły ruch klientów na mobile. Ponadto obserwując, w jaki sposób odwiedzający wchodzą w interakcję z Twoją witryną podczas korzystania z urządzenia mobilnego, możesz odpowiednio dostosować się do zmiany.

Mobilna responsywność serwisu

Jedną z najważniejszych rzeczy, które należy wziąć pod uwagę podczas audytu mobilnego WordPress SEO, jest układ witryny. Aby zoptymalizować wydajność, kluczowe znaczenie ma projekt responsywny dla urządzeń mobilnych. Gdy tylko cała optymalizacja Twojej witryny zostanie zakończona, wrażenia użytkownika wzrosną.

A strona internetowa jest responsywna dla urządzeń mobilnych, jeśli może dostosować swój projekt do dowolnego rozmiaru ekranu. Dobrą wiadomością jest to, że zbudowanie responsywnej witryny WordPress jest proste. WordPress automatycznie dopasowuje komponent do mobilnej wersji strony. Wiele narzędzi internetowych, jak np Konsola wyszukiwania Google, może pomóc Ci zobaczyć, jak ludzie wchodzą w interakcje z Twoją witryną. Treść powinna być wyświetlana tylko wtedy, gdy jest to konieczne, aby zapewnić jak najlepsze wrażenia użytkownika.

Słowa kluczowe SEO dla urządzeń mobilnych

Mobilne SEO WordPress polega przede wszystkim na optymalizacji słów kluczowych przy określaniu pozycji strony w SERP. Ze względu na udoskonaloną technologię w dzisiejszym świecie większość wyszukiwań pochodzi z telefonów komórkowych. Użytkownicy komputerów stacjonarnych i tabletów często przeprowadzają wyszukiwania w inny sposób niż użytkownicy smartfonów. Zamiast używać dłuższych, trudniejszych do wpisania słów kluczowych, przeglądarki mobilne używają krótszych, bardziej przyjaznych dla użytkownika słów kluczowych. Powinieneś ponownie ocenić swoją strategię SEO na urządzenia mobilne po przeprowadzeniu badania słów kluczowych dla urządzeń mobilnych.

Nie powinno być ignorancji elementu lokalnego. Biorąc pod uwagę ich wygodę, użytkownicy preferują korzystanie z zapytań mobilnych. Ogromna populacja korzysta z Google Maps do transportu, ponieważ jest to wygodne. Twoja witryna WordPress może zostać zoptymalizowana za pomocą lokalnych słów kluczowych.

Strony korzystające z SSL

Kolejnym czynnikiem na liście kontrolnej audytu SEO jest ustalenie, czy Twoja witryna posiada certyfikat SSL. Certyfikat szyfrowania SSL ułatwia komunikację między przeglądarką użytkownika a serwerem Twojej witryny. Według Google i innych wyszukiwarek witryny korzystające z protokołu HTTPS są bezpieczniejsze niż te, które tego nie robią. Jeśli Twoja witryna jest bezpieczna, możesz to stwierdzić, wyszukując ikonę kłódki w polu wyszukiwania przeglądarki.

Szybkość strony internetowej

przewodnik po szybkości stron internetowych według pasma wiedzy

Google bierze pod uwagę ranking, jak szybko ładuje się Twoja witryna. Podczas przeprowadzania audytu SEO bardzo ważne jest, aby szukać czynników, które mogą spowolnić ładowanie witryny. Identyfikacja szybkości dostępu użytkowników do Twojej witryny to pierwsza rzecz, którą musisz wykonać. Po połączeniu Google Analytics ze swoją witryną WordPress, po prostu przejdź do Statystyki, a następnie Raporty z pulpitu nawigacyjnego i wybierz „Prędkość witryny” opcja.

Możesz wyświetlić ocenę szybkości ładowania witryny na komputerach i urządzeniach mobilnych. W raporcie są również wyświetlane inne informacje, które są niezbędne do ustalenia, jak szybko ładuje się Twoja witryna. Dostępne są wtyczki buforujące, które skracają czas odpowiedzi serwera, a sieć dostarczania treści (CDN) jest alternatywą dla zwiększenia szybkości witryny.

Na końcu

W tym artykule omówiliśmy różne kroki, za pomocą których możliwy jest audyt SEO dla WordPress na urządzeniach mobilnych. Poza tym, w przypadku jakichkolwiek problemów lub wątpliwości związanych z naszym modułem, możemy Ci w tym pomóc. Co więcej, jeśli chcesz je mieć dostosowywanie w naszym module lub potrzebujesz dodatkowej funkcji, a następnie połącz się z nami pod adresem support@knowband.com. Świadczymy również niestandardowe usługi programistyczne, które są specyficzne dla Twojej firmy i chętnie Ci w tym pomożemy.

Joe Parker

We boast of the best in the industry plugins for eCommerce systems and has years of experience working with eCommerce websites. We provide best plugins for platforms like - Magento, Prestashop, OpenCart and Shopify . We also provide custom module development and customization services for the website and modules..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *