Jak zastosować politykę zwrotów, to wygrana zarówno dla Ciebie, jak i dla Twoich klientów

how-to-apply-a-return-policy

Zarządzanie zamówieniami i spełnianie wymagań klienta nie jest łatwym zadaniem. Biorąc pod uwagę prawa konsumentów w UE, każda platforma handlu elektronicznego wymaga łatwej polityki zwrotów, aby zachować dokumentację i spełnić potrzeby klienta. UE ma zasadę, że konsument może zażądać zwrotu lub zwrotu pieniędzy za wadliwy produkt w ciągu 14 dni. Jako właściciel eCommerce może to brzmieć nudno i czasochłonnie. Ale, oprogramowanie do zarządzania zwrotami dba o wszystkie funkcje wymagane do zwrotu, wymiany lub anulowania zamówienia. Po prostu umieszcza “ Zakładkę Zwrotu ” na ekranie głównym sklepu eCommerce, za pośrednictwem której każdy istniejący klient lub gość może z łatwością dokonać zwrotu lub anulować żądanie.

Dlaczego w Twoim sklepie obowiązuje polityka zwrotów?

Sprawianie, że klienci skaczą przez obręcze, może być kuszące, aby spróbować wyeliminować zwroty. Klienci jednak raczej nie ufają sklepowi internetowemu, który nie ma prostego sposobu na zwrot zamówień, które nie pasują, dotarły uszkodzone lub po prostu nie są tym, czego oczekiwali. Świetne zasady zwrotów umożliwiają klientom zobowiązanie się do zakupu i pozwalają im robić zakupy bez obawy o konsekwencje. Dobra polityka zwrotów w handlu elektronicznym może doprowadzić do zerwania transakcji lub uczynić podróżnego klientem na całe życie. Solidna polityka zwrotów i wymiany buduje zaufanie do Ciebie, Twojej firmy i Twoich towarów. Zaufanie ma ogromny wpływ na wynik finansowy.

Jak napisać politykę zwrotów?

Pisząc politykę zwrotów, weź pod uwagę te punkty i upewnij się, że jest ona widoczna dla klientów. Ukrywanie zasad zwrotów i warunków nie pomoże. Zamiast tego wywrze negatywny wpływ na kupujących.

  1. Określ ramy czasowe zwrotu
  2. Określ przewidywany stan zwrotów
  3. Wypisz wymagania dotyczące zwrotu w prostym języku
  4. Umieść listę specyfikacji zwrotów
  5. Zwrot pieniędzy lub kredyt w sklepie
  6. Utrzymuj terminologię zwięzłą i na temat
  7. Pokaż wszelkie opłaty związane ze zwrotami
  8. Wspieraj swoją politykę

Jak zarządzać zwrotami i wymianą w swoim sklepie internetowym

Zarządzanie sklepem eCommerce przy mniejszym wysiłku jest jak wisienka na torcie, a oprogramowanie Return Manager to robi. Pomaga zarządzać wszystkimi żądaniami zwrotu w jednym miejscu. Możesz znaleźć oczekujące aktywne listy zwrotów, listy zwrotów i listy anulowanych zamówień, a informacje te można wyeksportować w razie potrzeby. Dodając pola niestandardowe na stronie żądania zwrotu w interfejsie użytkownika, można zebrać więcej informacji od użytkownika, które można wykorzystać do tworzenia zasad zwrotów w przyszłości. Bezproblemowa polityka zwrotów przyciąga kupujących i zyskuje zaufanie klientów.

Najlepsze oprogramowanie do zarządzania zwrotami i wymianą w Twoim sklepie

Dodatek do menedżera zwrotów opracowany przez KnowBand to najlepsze oprogramowanie zaprojektowane przez naszych ekspertów, które bez wysiłku zarządza wszystkimi żądaniami zwrotu. Jest dostępny dla platform PrestaShop i Magento. Klienci mogą zgłosić żądanie z poziomu front-endu witryny. Pomaga również zidentyfikować powody zwrotu dla klientów i umożliwia złożenie wniosku o zwrot w imieniu klienta. Jedną z efektywnych funkcji tego modułu są szablony wiadomości e-mail. Ta opcja wstępnie sformatowanego szablonu wiadomości e-mail zapewnia administratorowi bezproblemowe korzystanie z zaplecza i bezpośrednio wysyła wiadomość e-mail do obu stron, gdy tylko zostanie podniesione zapytanie.

PrestaShop:

Jest to jeden z bestsellerów w sklepie PrestaShop z ponad 1100 pobraniami. Prestashop Return Manager to ciekawe i pomocne narzędzie dla właściciela sklepu eCommerce do zarządzania zwrotem i anulowania żądania na zapleczu.

Magento:

Ten sam moduł jest dostępny dla Magento Magento 2 Platformy eCommerce. Pozwala z łatwością zarządzać wszystkimi żądaniami anulowania, wymiany i zwrotu zamówień.

Strategie bardziej opłacalnych zwrotów i wymian:

Akceptant dba o utrzymanie i pozyskiwanie klientów, a jest to możliwe tylko wtedy, gdy handlowiec osiąga satysfakcję klienta. Polityka zwrotów w Twoim sklepie powinna mieć łatwy format żądania anulowania z typowymi problemami dotyczącymi zwrotów, o których mogą wspomnieć podczas zwrotu, aby klient mógł wybrać przyczynę zwrotu lub anulowania z wcześniej określonych powodów bez podejmowania jakichkolwiek wysiłków. Pozwól klientom zwracać częściowe lub kompletne zamówienia. Możesz również wyświetlać powiązane produkty podczas procesu zwrotu za pomocą modułu Automatyczny produkt powiązany, aby zwiększyć sprzedaż krzyżową i dosprzedaż.

Automatyczne produkty powiązane Magento

PrestaShop Automatyczne produkty powiązane

Wnioski: Dzięki szybkiej i skutecznej metodzie anulowania klienci chętniej wracają na Twoją platformę. Ułatw klientom znalezienie i zrozumienie zasad zwrotów. Zaakceptuj korzyści, które wiążą się z zasadą pierwszego zwrotu klienta i kosztami. Wdrożenie modułu menedżera zwrotów to oszczędność czasu zarówno dla sprzedawców, jak i klientów. Zalecane lektury:

Vishakha Nathani

Vishakha Nathani

Vishakha can be found writing, crafting or digging Earth. Her love for writing made her switch her profession from a Geologist to a Writer. Additionally, she likes keeping herself engaged in crafting and redecorating spaces. You might found her posting 3 am poetry on her Instagram story. Her proclivity for writing is never-ending.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *