Jak uprościć klientom zakupy online?

how-to-simplify-the-shopping-experience-of-your-customers-1

Sukces sklepu eCommerce w dużej mierze zależy od tego, jakie doświadczenie zapewnia użytkownikom. Doświadczenie użytkownika ma zasadnicze znaczenie zarówno dla pozyskiwania klientów, jak iutrzymania klienta. Dzięki ostrej konkurencji między markami na rynku e-commerce, ta, która zapewnia użytkownikom uproszczone zakupy, wygrywa wyścig.

Dlaczego UX jest tak ważny?

Konsumenci nie zapominają łatwo o marce, która oferuje coś wspaniałego doświadczenie użytkownika. UX jest ważny dla Twojej firmy online, aby zapewnić komfort odwiedzającym i uczynić ich lojalnymi wobec Twojej marki. To doświadczenie użytkownika sprawi, że Twoi klienci będą trzymać się Twojego sklepu na dłuższą metę. Teraz ważna część, jak uprościć klientom zakupy online? Myśl z punktu widzenia klienta. Traktuj siebie jak swojego gościa w sklepie, przeglądaj swoją stronę internetową i zadawaj sobie pytanie, czy czujesz się komfortowo, czy nie. Zawsze są obszary wymagające poprawy. W tym artykule przedstawię 7 przydatne wskazówki, aby uprościć zakupy online i poprawić wrażenia klientów. Sprawdź je.

1. Zaprojektuj dobrze swoją stronę domową

Twoja strona główna jest punktem interakcji dla odwiedzających. To decyduje, czy użytkownik zamierza spędzić trochę czasu w twoim sklepie, czy też wcześniej wyjść. Bez względu na to, jak niesamowite są twoje oferty, jeśli strona główna Twojego sklepu eCommerce nie zadowoli odwiedzających, zauważysz znaczny wzrost współczynnika odrzuceń i ostatecznie stracisz potencjalnych klientów. Nie przegap perspektyw. Spraw, aby Twoja strona główna była atrakcyjna, co sprawi, że odwiedzający odwiedzający sklep będą podekscytowani. Daj temu dobry projekt. Niech twoje pierwsze wrażenie się liczy.

2. Zapewnij łatwą funkcjonalność wyszukiwania

Wyszukiwanie w witrynie e-commerce

Włącz funkcję łatwego wyszukiwania dla swoich klientów, aby bez wysiłku wyszukiwać żądany produkt. Cóż, nawet wcześniej umieść pasek wyszukiwania w odpowiednich miejscach i łatwo go zlokalizować. Funkcja wyszukiwania w witrynie powinna rozumieć zapytania użytkowników i zapewniać odpowiednie wyniki. Skuteczne wyszukiwanie w witrynie powinno być wystarczająco responsywne, aby wyświetlać odpowiednie wyniki dotyczące skrótów, literówek, wyszukiwań powiązanych produktów itp. Wypróbuj Knowband Wyszukaj dodatek Auto-sugeruj Prestashop który pozwala dostosować pasek wyszukiwania zgodnie z wyborem i pomaga ulepszyć funkcjonalność wyszukiwania w witrynie.

3. Uprość proces realizacji transakcji

Nie zmuszaj użytkowników do zbyt długiego oczekiwania na złożenie zamówienia. Im dłużej trwa ich sprawdzenie, tym większe są szanse porzucenie koszyka. Upewnij się, że strona kasy oferuje łatwą funkcję logowania, taką jak logowanie społecznościowe, kasę dla gości, którzy nie chcą się zarejestrować w sklepie e-commerce, łatwą opcję aktualizacji ilości produktu bez powrotu do strony produktu, wiele opcje płatności itp. Wypróbuj nasze One Page Checkout dla PrestaShop, OpenCart, Magento i Magento 2.

PrestaShop One Page Checkout

OpenCart

Magento

Magento 2

Czytać: Kasa jednostronicowa a wielostronicowa: co jest lepsze i dlaczego?

4. Spraw, aby Twoja strona była mobilna

make-your-site-mobile-responsive

Większość kupujących online woli kupować na urządzeniach mobilnych. Nie wszyscy noszą ze sobą laptopa za każdym razem i nie wszyscy są dostępni na komputerze, ale prawie każdy ma dziś telefon komórkowy. Właśnie dlatego zoptymalizowana pod kątem urządzeń mobilnych witryna e-commerce jest niezbędna dla sprzedawców internetowych, aby uzyskać większy ruch mobilny i poprawić wrażenia z zakupów online przez ich użytkowników mobilnych.

5. Masz aplikację mobilną

Dziś prawie każda firma ma swoje aplikacja mobilna. Posiadanie aplikacji mobilnej ułatwia podróż konsumentom na zakupy. Oprócz tego zaletą aplikacji mobilnej jest to, że konsumenci są na ogół zalogowani do aplikacji, nawet gdy są nieaktywni. Pozwala to uniknąć bólu głowy związanego z ponownym logowaniem, a ponadto zapewnia szybsze ładowanie i szybkie wejście do sklepu. Aplikacja mobilna jest dziś niezbędna zarówno dla konsumentów, jak i handlowców, aby uprościć obsługę klienta.

6. Zachęcaj do recenzji i ocen

opinie i oceny

Recenzje mają duży wpływ na decyzję klienta dotyczącą zakupu produktu. Gdy kupujący szukają określonego produktu, szukają jego recenzji, aby zapewnić jego jakość, aby wiedzieć, czy warto wydawać pieniądze, czy nie. Podobnie oceny określają jakość produktu. Dobrze oceniany produkt automatycznie buduje zaufanie użytkownika do tego produktu i zachęca go do dokonania zakupu. Zwiększa to wygodę użytkowania i zmniejsza zwrot produktu.

7. Zwiększ obsługę klienta

obsługa klienta

Konsumenci są wypełnieni zapytaniami. Może dotyczyć niektórych ofert, dostępności produktu, zwrotu produktu itp. Każdy chętnie rozwiąże swoje zapytania tak szybko, jak to możliwe. Kupujący online nie różnią się. Zapewnienie klientom łatwego sposobu dotarcia do zespołu wsparcia sprawia, że ​​czują się bardziej zrelaksowani i zadowoleni. Pozwól klientom skontaktować się z Tobą, upuszczając wiadomość błyskawiczną, e-mail lub numer telefonu.

Wnioski

Firmy internetowe zdały sobie sprawę z tego, jak ważne jest zapewnienie użytkownikom uproszczonych zakupów. Jeśli chcesz się rozwijać jako marka eCommerce, skoncentruj się na potrzebach klientów i spróbuj je spełnić. Zadbaj o swoich klientów, a nie będziesz musiał martwić się o swoje konwersje. Jeśli znajdziesz wyżej wymienione wskazówki na temat „Jak uprościć zakupy swoim klientom?” pomocne, zostaw komentarz poniżej.


Manish Barthwal

Manish Barthwal

Following his passion for writing, Manish has been providing value to his readers through his write-ups. He predominantly writes for the e-commerce industry. Apart from writing, Manish's love for cricket is unmatchable. He is an ardent cricket fan.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *