How to Use Gamification on Your eCommerce Store

Jak grywalizacja zwiększa zaangażowanie klientów w Twoim sklepie eCommerce

Grywalizacja to termin, który ostatnio zyskuje na popularności. Jest to powszechna strategia marketingowa mająca na celu promowanie interakcji i wzbudzanie zainteresowania ludzi nudnymi zadaniami. Ok i wiecie co? Możesz dodać grywalizację do serwisu eCommerce za pomocą gotowych wtyczek, dzięki niesamowitym modułom. Mimo całej swojej jakości, nowoczesny marketing ma kilka wad. W nowoczesnej formie reklamy produktów mogą wydawać się zbyt trudne do przekonania. A to kosztowny i czasochłonny błąd. Innowacyjnym sposobem na większe zaangażowanie użytkowników w witrynę i potencjalne skłonienie ich do powrotu w przyszłość jest wykorzystanie koncepcji grywalizacji w witrynie eCommerce. Ten artykuł będzie dotyczył grywalizacji i tego, jak może pomóc w poprawie sprzedaży dzięki zaangażowaniu klientów. Następnie zobaczymy, jak moduł grywalizacji można wykorzystać przy różnych okazjach i wydarzeniach. Wskoczmy do środka!

Co to jest grywalizacja?

Ponieważ konsumenci mają więcej lokalizacji i sposobów robienia zakupów niż kiedykolwiek wcześniej, sprzedawcy detaliczni muszą znaleźć sposoby, aby zakupy online były przyjemne i przyjemne, aby odnieść sukces. Poprzez integrację elementów gier z ich procesami biznesowymi, zaczęli poprawiać doświadczenia konsumentów online, sprawiając, że zakupy online są nie tylko atrakcyjne dla innowacyjnych towarów i niskich cen, ale także przyjemne. Termin ten w branży znanej jako grywalizacja, która jest tematem zyskującym na popularności i jest ogólnie charakteryzowana jako użycie myślenia i elementów gier w kontekstach innych niż gry.

Jak grywalizacja pomaga Twojej firmie?

Połącz swoje gry i nagrody z celami biznesowymi. Fajnie jest grać w gry i rywalizować z przyjaciółmi, ale nie chcesz odwracać uwagi od powodu, dla którego jesteś w pracy: zarabiania pieniędzy. Zapamiętaj te punkty przed wdrożeniem taktyki grywalizacji w swoim sklepie eCommerce.

  • Wdrażaj odpowiednie technologie
  • Aby poprawić konkurencyjność, wykorzystaj tabelę wyników
  • Zapewnij przydatne korzyści, o które warto walczyć
  • Wykorzystanie go jako okazji do zwiększenia integralności danych sprzedażowych

Kluczowe korzyści płynące z grywalizacji w handlu elektronicznym

Kluczowe korzyści z grywalizacji w handlu elektronicznym

Zaangażowanie klienta

Grywalizacja Zwiększa zaangażowanie klientów, inwestując ich w element zabawy, a chęć zdobycia nagrody jeszcze bardziej do tego dodaje.

Więcej subskrybentów e-mail

Moduły grywalizacji zwiększają zaangażowanie, a nagrody lub kupony wygrane przez klienta trafiają do jego skrzynki odbiorczej. Dlatego, aby odebrać nagrodę, muszą podać swój adres e-mail.

Lepsza obsługa klienta

Dodana do serwisu grywalizacja poprawia ogólny wygląd i UX sklepu. Różne moduły Gamified dodają zabawny element na samej stronie głównej. Zwiększa doświadczenie klienta każdego rodzaj klienta eCommerce przychodząc do sklepu.

Lojalność klientów

Aby przenieść lojalność klientów na wyższy poziom i poprawić interakcję, możliwe jest, a nawet zalecane, dodanie elementów gry do swojej witryny. Zwiększają się punkty premiowe i programy lojalnościowe utrzymania klienta stawki. Dzięki lepszemu zaangażowaniu i doświadczeniu klientów można zauważyć wyższy wzrost współczynnika konwersji. Dodaje również więcej subskrybentów do oprogramowania do integracji poczty e-mail, których możesz używać do marketingu e-mailowego.

Jak dodać gamifikację do serwisu eCommerce?

Dodaj interaktywne moduły do ​​swojego sklepu internetowego

spin-win-2

Możesz zacząć od eksperymentowania z mniejszymi elementami „gamifikowanymi”, które nie wpływają na całą witrynę, jeśli dopiero zaczynasz przygodę z grywalizacją. Takich modułów na szczęście można łatwo dodać. Możesz je zbudować ręcznie (jeśli wiesz, jak kodować), jeśli chcesz dodać interaktywne moduły do ​​swojej witryny. Alternatywnie można zastosować dedykowany moduł. Możesz dodać plik Moduł Spin-to-Win, układanki, slidery, quizy lub organizuj konkursy i prezenty w swoim sklepie. Plik Moduł Spin and Win firmy KnowBand jest wysoce zalecany, ponieważ zawiera kilka tematów na każdą okazję, od Walentynek po Halloween.

Stwórz system punktów i daj zachęty

dziel się i wygrywaj punkty nagrody

Czy wiesz, że możesz przekształcić całą witrynę internetową w grę? Projektując ogólny system nagród, możesz zmienić całą witrynę w grę. W praktyce oznacza to ogólnie, nagradzanie użytkowników z „punktami” za wykonywanie różnych zadań i interakcji. Możesz zachęcać użytkowników do rezygnacji z recenzji produktu, blogowanie, czytanie postów, udział w jednorazowych działaniach lub oferują punkty lojalnościowe przy każdym zakupie. Otrzymają stałe zachęty lub będą mogli wydać je na korzyści według własnego wyboru, gdy użytkownicy zdobędą więcej punktów. Tutaj również niebo jest granicą.

Kupony zdrapki jako wyskakujące okienko wyjścia

narzędzie-grywalizacji-kuponów-zdrapek

Cyfrowe kupony zdrapki są idealne do zwiększenia zaangażowania konsumentów i zwiększenia liczby transakcji. Coraz częściej zdarza się, że zdrapki wygrywają kupony i / lub nagrody. Każdy kocha wszystko, by wygrać. Mobilne zdrapki pozwalają firmom na ich stronach internetowych wzbudzać emocje wśród odwiedzających. Możesz dodać kupony zdrapki opracowane przez KnowBand do swojego sklepu eCommerce. Moduł kuponu zdrapki jest dostępny dla PrestaShop, Magento, OpenCart sklep.

Podsumowanie: Grywalizacja to ekscytujące podejście do zwiększenia zainteresowania i zaangażowania klientów i odwiedzających Twoją witrynę internetową. Jeśli szukasz sposobu na przekształcenie pasywnych widzów i czytelników w aktywnych użytkowników, odpowiedzią może być dodanie do witryny elementów przypominających gry. Możesz sprawić, że odwiedzanie i korzystanie z Twojej witryny będzie o wiele przyjemniejsze dzięki odrobinie eksperymentów. Zalecane Przeczytaj

Vishakha Nathani

Vishakha Nathani

Vishakha can be found writing, crafting or digging Earth. Her love for writing made her switch her profession from a Geologist to a Writer. Additionally, she likes keeping herself engaged in crafting and redecorating spaces. You might found her posting 3 am poetry on her Instagram story. Her proclivity for writing is never-ending.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *