Formuła sukcesu dla sprzedawców Etsy w 2022 r.: Przewodnik dla początkujących

ebay Marketplace

Etsy to jeden z najbardziej znanych rynków internetowych na całym świecie. Wyróżnia się na tle innych rynków eCommerce, specjalizując się w dostarczaniu wyłącznie ręcznie robionych, rzemieślniczych, antyków i towarów na zamówienie. Etsy stało się czołowym rynkiem sprzedaży dzieł sztuki i przedmiotów kolekcjonerskich ze względu na swoją zdolność do łączenia małych sprzedawców oferujących niezwykłe i wyróżniające się rzeczy. Klienci często zwracają się do Etsy po inspirację przy wyborze wyjątkowych prezentów, a wielu z nich przyjeżdża tam specjalnie po to, by szukać produktów, które nie są oferowane na innych rynkach internetowych. Etsy jest jednym z wiodących rynków internetowych na świecie w 2021 roku, wśród innych witryn e-commerce, które specjalizują się w wyrobach antycznych lub ręcznie robionych. Przedmioty ręcznie robione, vintage i rzemieślnicze powinny być Twoim głównym celem przy sprzedaży i zaopatrywaniu się w zapasy. Etsy wyróżnia się na tle innych rynków, ponieważ oferuje szeroki wybór produktów, takich jak moda, fotografia, artykuły zdrowotne i kosmetyczne, artykuły dla smakoszy, sztuka, artykuły ślubne, biżuteria i wiele innych. Ponadto platformy Open Source, takie jak PrestaShop, Magento�2,�OpenCart�i WooCommerce są kompatybilne z Etsy. Sprzedawcy są gotowi do połączenia swoich sklepów internetowych utworzonych na tych platformach ze sklepem Etsy.�Do czasu, gdy skończysz czytać ten artykuł, zrozumiesz, jak skutecznie sprzedawać na Etsy w 2022 roku.

Zalecane przeczytanie: Jak sprzedawać na Etsy Marketplace?

Sprzedaż na Etsy: Przewodnik sprzedawcy po sprawdzonych metodach

Sprzedaż na Etsy: Przewodnik sprzedawcy po sprawdzonych metodach

Ten przewodnik jest punktem wyjścia dla tych sprzedawców, którzy chcą sprzedawać na Etsy lub którzy są obecnie sprzedawcami Etsy. Stara się odpowiedzieć na wszystkie typowe pytania, aby usprawnić proces sprzedaży i zwiększyć rentowność. Zarejestruj się, aby sprzedawać na Etsy. Aby sprzedawać swoje towary na Etsy, musisz wykonać trzy proste kroki:

1. Utwórz konto Etsy

Założenie konta Etsy to pierwszy krok w procesie sprzedaży w witrynie. Możesz to zrobić, przechodząc na stronę główną Etsy, wybierając opcję Sprzedaj z Etsy, a następnie wybierając opcję Otwórz swój sklep Etsy. Otrzymasz instrukcje dotyczące konfiguracji ustawień sklepu, w tym języka, waluty i lokalizacji.

2. Określ rodzaj sklepu Etsy, który chcesz

Po zarejestrowaniu musisz dostosować preferencje i ustawienia swojego sklepu, aby decydować o tym, jak będzie się prezentował na stronie i funkcjonował. Najpierw podaj nazwę, język i lokalizację (kraj lub region) swojego sklepu.

Zalecana lektura: Z łatwością zautomatyzuj listę produktów i zarządzaj zamówieniami na Etsy Marketplace

3. Wybierz opcję płatności

Po utworzeniu sklepu Etsy musisz wybrać opcję płatności, z której chcesz skorzystać, i podać Etsy swoje informacje rozliczeniowe, aby firma mogła Cię rozpoznać i zatwierdzić Twój zakup. Możesz zaoferować swoim klientom możliwość dokonywania zakupów u Ciebie i płacenia za pomocą PayPal lub Etsy Payments. Etsy Payments, który jest przyjazny dla użytkownika i oferuje szereg alternatyw płatności, to metoda płatności, z której sprzedawcy Etsy korzystają najczęściej.

4. Ustaw koszty wysyłki

Ustalenie uczciwych kosztów dostawy ma również kluczowe znaczenie podczas rejestracji jako firma na Etsy. Zastanów się nad takimi tematami, jak czy będziesz sprzedawać swoje produkty tylko w kraju, czy też za granicą klientom w różnych krajach. Jeśli tak, pamiętaj o uwzględnieniu różnych opłat za wysyłkę, w tym cła i czasu przetwarzania przesyłki.

Które produkty Etsy otrzymują najwięcej wyszukiwań i zakupów?

Etsy to globalny rynek, na którym twórcy z całego świata spotykają się, aby tworzyć, sprzedawać i kupować jedyne w swoim rodzaju towary. Musisz nie mieć pewności, co konkretnie sprzedawać na Etsy. Poniżej znajdują się główne kategorie sprzedawców na Etsy: Artykuły ręcznie robione, zabytkowe (co najmniej 20 lat) oraz materiały do ​​rzemiosła Według badania Etsy z 2019 r., 87 procent sprzedawców Etsy to kobiety, co prowadzi nas do realizacji że najbardziej popularne są spersonalizowane, ręcznie robione przedmioty, takie jak naklejki, biżuteria na zamówienie, rękodzieło i materiały eksploatacyjne.

Ile pobierają sprzedawcy Etsy?

Etsy Sprzedawcy Cena

Kiedy sprzedajesz na Etsy, naliczane są różne rodzaje opłat. Są one wymienione poniżej:

  • Cena katalogowa
  • Opłaty za dostawę lub etykietę wysyłkową
  • Opłaty transferowe
  • VAT i opłaty za przetwarzanie płatności

Zalecane przeczytanie: 5 prostych kroków, aby aktywować / dezaktywować ofertę na Etsy Marketplace

Wymagania dotyczące sprzedaży na Etsy (pozwolenia i licencje):

Wymagania dotyczące sprzedaży na Etsy (pozwolenia i licencje):

Podstawowym celem Etsy jako rynku jest oferowanie przestrzeni, w której użytkownicy mogą wreszcie mieć wspaniałe spotkania. Stara się dać klientom coś, co jest dostępne tylko dla nich dzisiaj. Istnieje wiele kategorii dotyczących tego, co sprzedawca Etsy może, a czego nie może sprzedawać.

A) Co można sprzedać: Etsy to wyjątkowy sklep internetowy, w którym możesz sprzedawać ręcznie wykonane przez siebie produkty, przedmioty vintage oraz kreatywne materiały, takie jak narzędzia, materiały czy przepisy.
B) Czego nie można sprzedać: Pomimo przestrzegania wszystkich zasad rynku, istnieją pewne towary i usługi, których sprzedaż na Etsy jest wyraźnie zabroniona.

Strategie zwiększenia sprzedaży Twoich publikacji Etsy

Korzystając z powyższych porad, rozbuduj i uruchom swój sklep Esty, abyś mógł rozpocząć sprzedaż. Niewątpliwie wygenerujesz pewną sprzedaż w sposób naturalny, więc nie będziesz musiał robić nic więcej niż, jak już wspomniano, zoptymalizować swoją aukcję. Oto kilka dodatkowych strategii, których możesz użyć, aby zwiększyć sprzedaż z dobrej na wielką, jeśli chcesz rozwinąć swoją firmę i potencjał sprzedażowy swojego sklepu.

Korzystaj z mediów społecznościowych, aby sprzedawać swoje oferty

Media społecznościowe mogą być bardzo skutecznym narzędziem marketingowym firmy. Wyświetlanie postów w mediach społecznościowych od zadowolonych klientów może pomóc w budowaniu wiarygodności wśród nowych klientów. Jeśli na przykład sprzedajesz biżuterię na Etsy, przesłanie na Instagramie zdjęcia szczęśliwego klienta noszącego jedną z Twoich rzeczy może być niezbitym dowodem na to, że Twoje produkty są piękne i mają wysoki kaliber. Instagram i Pinterest to najlepsze opcje, jeśli chodzi o media społecznościowe, ponieważ oba mają silny komponent wizualny i praktyczne narzędzia wyszukiwania i odkrywania.

Ulepsz swoją aukcję dzięki zdjęciom eksperta

Bez wątpienia fotografia ekspercka może znacząco zmienić sposób, w jaki konsumenci postrzegają Twoje produkty. Dzięki odpowiedniemu rozmieszczeniu oświetlenia, tła i kątów kamery ten sam produkt sfotografowany przez profesjonalistę może wydawać się znacznie lepszej jakości. Mimo że korzystanie ze smartfona do robienia ładnych zdjęć DIY jest wykonalne, inwestowanie w profesjonalną fotografię produktów zawsze pomoże Twoim aukcjom.

Zalecana lektura: Jak dodać lub zaktualizować profil wysyłki na Etsy Marketplace?

Zoptymalizuj swoje ceny

Upewnij się, że ceny Twojej oferty Etsy są konkurencyjne w stosunku do cen Twoich konkurentów, a jednocześnie pozostaw miejsce na uczciwą marżę zysku. Dlatego ważne jest, aby mieć oko na zmiany i trendy na rynku. Na przykład przedmiot, który sprzedajesz, może w nieprzewidziany sposób stać się najbardziej pożądanym prezentem w okresie świątecznym. W takim przypadku należy bezsprzecznie podnosić ceny, aby nadążyć za popytem konsumentów, ale nie do momentu, w którym odciągnie się klientów na korzyść konkurenta. Podobnie, jeśli popyt rynkowy na sprzedawany przez Ciebie produkt zacznie się zmniejszać, będziesz musiał zmienić ceny.

Zidentyfikuj algorytm Etsy

Ważną zaletą jest ogromna liczba potencjalnych klientów korzystających z Etsy. Jako sprzedawca masz możliwość komunikowania się z liczną grupą potencjalnych nabywców! Jednak nadal musisz uważać, aby oferować się właściwym klientom. Tutaj kluczowe znaczenie ma optymalizacja słów kluczowych i opanowanie SEO, szczególnie w odniesieniu do wyszukiwarki na Etsy. Skorzystaj z wyszukiwanych haseł, których używają użytkownicy Etsy reprezentujący Twoich idealnych klientów.

etsy-recenzja

Na końcu:

Etsy to idealne miejsce do zastanowienia się nad wystawieniem na sprzedaż swoich towarów, jeśli prowadzisz małą firmę lub prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą z wyjątkowym, domowym lub ekscentrycznym produktem. Możesz potencjalnie integrować się z innymi platformami i dotrzeć do ogromnej, wysoce ukierunkowanej grupy odbiorców bez konieczności inwestowania dużych pieniędzy. Rejestracja jest łatwa, a jako sprzedawca dołączysz do dynamicznego i unikalnego rynku handlu elektronicznego. Knowband oferuje wtyczki Etsy API Connector dla różnych platform, takich jak PrestaShop, OpenCart, Magento 2i WooCommerce.� Moduł Etsy Integration firmy KnowBand, który zapewnia również trzymiesięczną bezpłatną usługę. Wybierz odpowiedni moduł integracji Etsy dla swojego sklepu z poniższej listy: Shopify, Opencart, Prestashop, Magento i Prestashop. Główną zaletą integracji Etsy jest to, że zmniejsza nakład pracy ręcznej związanej z wystawianiem produktów za pomocą pliku CSV i umożliwia administratorowi sklepu szybkie i łatwe przesyłanie dużej liczby produktów na rynek Etsy.

Joe Parker

We boast of the best in the industry plugins for eCommerce systems and has years of experience working with eCommerce websites. We provide best plugins for platforms like - Magento, Prestashop, OpenCart and Shopify . We also provide custom module development and customization services for the website and modules..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *