why-your-ecommerce-delivery-strategy-is-important

Dlaczego strategia wysyłki i dostawy w handlu elektronicznym jest ważniejsza niż kiedykolwiek – wyjaśniono na przykładach na żywo

Jak szybko dostarczane są Twoje zamówienia eCommerce? Ile możliwości wyboru dajesz na dostawę? Ile będziesz pobierać za wysyłkę? Czy wysyłka jest dla Ciebie bezpieczna? Oto kilka pilnych pytań związanych z dostawą w handlu elektronicznym.

Musisz mieć plan usług dostawczych, który usatysfakcjonuje Twoich klientów i poprawi ich obsługę klienta. W handlu elektronicznym firmy konkurują o wrażenia klientów, a szybka, dobrze zaplanowana dostawa z pewnością może ją poprawić.

W tym artykule podam powody, które wyjaśniają znaczenie strategii dostarczania i pokażę Ci kilka najlepszych wtyczek do zarządzania dostawami, które pomogą Ci osiągnąć cele biznesowe.

Dlaczego potrzebujesz strategii zarządzania dostawami?

Złe doświadczenia z wysyłką mają duży wpływ na Twoją firmę. Wpływa na reputację Twojej firmy, satysfakcję konsumentów i może podnosić koszty. Jeśli istnieje jeden obszar biznesowy, na którym należy się skoncentrować w następnym, zastanów się nad stworzeniem go jako swojej strategii wysyłkowej dla eCommerce. Nowe statystyki pokazują, że dobre doświadczenie w wysyłce jest ważniejsze niż kiedykolwiek.

 • Sprzedawcy walczą teraz przede wszystkim o wrażenia klientów.
 • Sprzedawcy nie spełniają oczekiwań klientów w zakresie dostaw eCommerce.
 • Klientów bardziej interesuje dostawa do domu niż zakupy w sklepie stacjonarnym.
 • Po wybuchu epidemii COVID-19 oczekuje się higieny i dostawy bezdotykowej, a sprzedawcy walczą

Czego klienci eCommerce oczekują od dostawców usług dostawczych?

Klienci oczekują konkurencyjnych stawek, wszechstronnych możliwości wysyłki i szybkiej dostawy, jeśli chodzi o logistykę.

Przyjrzyj się dokładniej tym liczbom, aby wyjaśnić, czego chcą klienci.

 • 2 na 3 osoby planują mieć możliwość złożenia zamówienia na dostawę następnego dnia do godziny 5:XNUMX poprzedniego wieczoru.
 • Preferencje dotyczące dwudniowej wysyłki znacznie wzrosły
 • W przypadku personelu wrażliwego na czas połowa konsumentów jest gotowa zapłacić dodatkowo za szybszą dostawę.

Aby osiągnąć te standardy, musisz jednak znaleźć niedrogi sposób na usprawnienie operacji realizacji zamówień. Wymaga to czasu i inwestycji, a prawdopodobnie masz wiele obszarów, które wymagają zmian.

Jak poprawić strategię dostarczania eCommerce: rozważ użycie tych modułów

4-moduły-usprawnienie-usług-strategii-dostarczania-e-commerce

Prawdopodobnie nie specjalizujesz się w zarządzaniu łańcuchem dostaw lub logistyce, chyba że jesteś Amazonem. I najprawdopodobniej nie masz też na to pieniędzy.

Zamiast tego, aby proces dostawy był szybki i płynny, powinieneś rozważyć dodanie kilku dedykowanych modułów usług dostawy do swojego sklepu eCommerce. W rezultacie te moduły pomogą Ci poprawić wrażenia klientów związane z wysyłką.

Najlepsze cztery rozszerzenia opracowane przez KnowBand w celu poprawy obsługi klienta w Twoim sklepie eCommerce to:

 1. Dostawa Boy Mobile App
 2. Preferowany czas dostawy Przedłużenie
 3. Przedłużenie za pobraniem
 4. Lokalizator sklepów i rozszerzenie odbioru

Użyj aplikacji Delivery Boy do przypisywania, zarządzania i dostarczania zamówień

Klienci wyjeżdżają z Twojego sklepu, jeśli zarządzanie dostawami jest słabe. Dokładasz wszelkich starań, aby przyciągnąć klienta do swojego sklepu, ale na ostatnim etapie Twojej działalności złe zarządzanie dostawą może kosztować potencjalnego klienta.

Do zarządzania dostawami potrzebne jest solidne oprogramowanie, które poradzi sobie ze wszystkimi dostawami, adresami, datą i godziną dostawy, przydzielaniem dostaw i rejestracją chłopca dostawczego itp.

Aplikacja Delivery Boy pomoże Ci to zrobić z łatwością. Wrócę do tego później. Wcześniej musisz zrozumieć potrzebę oferowania dostawy do domu i tego, jak może to zwiększyć sprzedaż.

Moduł pozwala administratorowi i klientowi na łatwą interakcję, co pomoże zwiększyć lojalność klientów, ponieważ są oni świadomi dostawy.

 • Administrator i chłopiec dostarczający również otrzymają aktualizacje dotyczące zamówienia.
 • Administrator może zarejestrować się do aplikacji.
 • Żaden administrator nie będzie monitorował statusu chłopca dostawczego i nie przydzieli mu zamówienia.
 • Administrator porozmawia z klientami, aby odpowiedzieć na ich pytania i zebrać opinie.
 • Administrator może również porozmawiać z chłopcem dostarczającym, aby zadać mu pytania i odpowiedzieć na ich pytania.
 • Delivery Boy zmieni swój status na Online/Offline za pośrednictwem aplikacji. To sprawi, że ich obecność lub nieobecność.
 • Chłopiec-dostawca potwierdzi lub odrzuci przydzielone mu nowe zamówienie.
 • OTP musi być wprowadzony przez dostawcę, aby sprawdzić, czy dostawa jest przez niego realizowana do właściwego klienta.
 • Klient może również monitorować działania chłopca dostawczego.

Aplikacja dla chłopców dostarczających jest dostępna dla dwóch platform eCommerce typu open source.

Aplikacja mobilna PrestaShop Delivery Boy

Aplikacja mobilna OpenCart Delivery Boy

Żywe przykłady aplikacji Delivery Boy

Aplikacja PrestaShop Delivery Boy

Mayida to sklep PrestaShop dostarczający świeże owoce, warzywa i zielone liście w Arabii Saudyjskiej. Aby dostarczyć dostawę na czas i uniknąć wyzwań związanych z zarządzaniem dostawą, korzystali z aplikacji PrestaShop Delivery Boy firmy KnowaBand. Ta aplikacja to kompleksowe rozwiązanie do obsługi procesu dostawy od odbioru zamówienia do dostawy.

Zarejestrowani chłopcy dostarczający otrzymają powiadomienie, gdy administrator przydzieli im dowolne zamówienie. Gdy zaakceptują zamówienie, status zamówienia ulegnie zmianie.

prestashop-Delivery-boy-aplikacja-mobilna-do-przypisania-zamówień

Następnym krokiem w procesie będzie transport i znalezienie lokalizacji. W tym celu zapewnia lokalizację klienta w Google Map. Z pomocą Map chłopiec dostarczający będzie mógł znaleźć właściwą lokalizację.

zobacz-status-do-dostawy-chlopiec

Do weryfikacji klienta wymagany będzie kod OTP. Proces dostawy zostanie zakończony, a status zamówienia to „Wysłano”.

Przeglądaj więcej- Aplikacja mobilna PrestaShop Delivery Boy ułatwiająca zarządzanie dostawami dla Mayidy!

Demo na żywo aplikacji Myida PrestaShop Delivery Boy

Aplikacja OpenCart Delivery Boy

W Indiach wiele firm eCommerce korzysta z platformy OpenCart. Startup marketplace z siedzibą w Pune korzysta z aplikacji Delivery Boy firmy KnowBand, aby dostarczać swoje produkty lokalnie. BuyKeyStuff to strona internetowa dla lokalnych sklepów, które dostarczają na czas.

Zarządzanie wysyłką na rynku nie jest łatwe, ponieważ istnieje wielu sprzedawców z większą bazą klientów. Jednak, aby zapewnić sprawną dostawę, mają zespół, który dostarcza produkty. Aplikacja chłopca-dostawcy pomaga sprzedawcy przypisywać zamówienia do chłopców-dostawców.

Odbierają zamówienie od kupca i dostarczają je prawowitemu właścicielowi. Cały proces wysyłki może śledzić administrator aplikacji. W przypadku, gdy chłopiec-dostawca odmówi odbioru zamówienia, będzie musiał podać powód odmowy.

To Aplikacja OpenCart Delivery Boy pomaga właścicielowi śledzić cały proces. W ten sposób marketplace BuyKeyStuff z łatwością zarządza dostawą.

Demo na żywo aplikacji BuyKeyStuff OpenCart Delivery Boy

dostawa-chlopiec-aplikacja-dla-lepszej-dostawy-strategii-zarzadzania-opencart

 

Preferowany czas dostawy dla lepszej obsługi klienta

W większości przypadków proces dostawy jest utrudniony z powodu niedostępności klienta w miejscu dostawy.

Oferując spersonalizowaną usługę, administrator sklepu może zapewnić lepsze wrażenia ze sklepu. Aby wybrać preferowana data i godzina dostawy, administrator sklepu może zaimplementować funkcjonalność w sklepie OpenCart.

 • Umożliwia konsumentom wybranie preferowanej daty i godziny dostawy w dogodnym dla nich czasie.
 • Właściciele sklepów mogą ustawić minimalną przerwę w wysyłce między datą złożenia zamówienia a preferowaną datą dostawy
 • Określa przedział czasu dostawy [Czas rozpoczęcia i Czas zakończenia]
 • Pozwala ustawić różne sloty do dystrybucji
 • Kierownik sklepu może określić dni braku dostawy
 • Również po złożeniu zamówienia klienci będą mogli zmienić datę i godzinę dostawy.

Te cechy preferowanego przedłużenia czasu dostawy zapewniają spersonalizowane wrażenia użytkownika, a sprzedawcy mogą wysyłać i dostarczać zamówienia zgodnie z wyborem klienta.

Płatność przy odbiorze zwiększa zaufanie i buduje lojalność

Zyskaj lojalność klientów, udostępniając przedmiotowi funkcję COD. Ma to po prostu pozwolić konsumentom na stronie kasy na dokonanie płatności online zamiast decydowania się na płatność później w momencie dostawy. Ale ponieważ wielu klientów niechętnie udostępnia dane swojej karty online, możesz zapewnić im opcję: Pobranie (COD) wraz z pewnymi dodatkowymi kosztami.

 • Klient nie musi udostępniać danych karty debetowej ani kredytowej
 • Kupujący mogą kupować towary w sieci bez obawy o ukryte koszty, naruszenie bezpieczeństwa lub ryzyko utraty pieniędzy.
 • Umożliwia również pokazanie opcji „COD” na stronie kasy
 • Możesz ustawić różne opłaty dla różnych kwot zamówienia.
 • Dodaj własną bramkę płatności za pomocą OpenCart Pobranie wtyczka w Twojej sieci
 • Skonfiguruj różne profile COD dla różnych metod dostawy i ilości zamówień.
 • OpenCart Cash on Delivery z rozszerzeniem opłat umożliwia sprzedawcom pobieranie dodatkowej opłaty za opcję płatności przy odbiorze.

Ponadto istnieje kilka innych funkcji, które można skonfigurować z poziomu zaplecza rozszerzenia OpenCart Cash On Delivery.

Kup online, a odbiór w sklepie promuje sprzedaż dodatkową

Firmy detaliczne również przeniosły swoją firmę na platformę internetową, aby zapewnić dystans społeczny. Gwarantuje również, że klienci nie będą mieli kłopotów z zakupem niezbędnych artykułów online, umożliwiając odbiór w sklepie.

Pandemia Lokalizator sklepów i odbiór w sklepie rozszerzenie zachęca do samodzielnego odbioru. Umożliwia dodanie lokalizacji sklepu na swoich stronach internetowych i umożliwia klientom odbiór produktów, wybierając pobliski sklep. Możesz także dodać wiele sklepów.

 • Umożliwia kierownikowi sklepu dodanie wielu sklepów, aby upewnić się, że klient może odebrać zamówienie z najbliższego sklepu za pomocą filtra odległości
 • Ponadto właściciel sklepu może określić godziny otwarcia i zamknięcia sklepu, aby żaden klient nie widział zamka w drzwiach
 • Posiada również Mapy Google do szybkiej nawigacji
 • Możesz określić przedział czasowy odbioru. Ponadto klienci mogą wybrać datę i przedział czasowy według własnego uznania
 • Ponadto możesz powiadomić klienta e-mailem o zamówieniach odbioru.

Końcowe myśli: Nie można zaprzeczyć, że usługi wysyłkowe odgrywają znaczącą rolę w decydowaniu, czy klient zdecyduje się na zakup. Jeśli wiesz, że Twoja poprzednia strategia dostawy nie spełnia ich w wystarczającym stopniu, istnieje spora szansa, że w niektórych miejscach musisz ją ulepszyć! Rozszerzenia OpenCart do dostawy poprawią wrażenia użytkownika i sprawią, że Twoja firma będzie wyróżniać się z tłumu.

Polecane lektury usprawniające zarządzanie dostawami w handlu elektronicznym:

Vishakha Nathani

Vishakha Nathani

Vishakha can be found writing, crafting or digging Earth. Her love for writing made her switch her profession from a Geologist to a Writer. Additionally, she likes keeping herself engaged in crafting and redecorating spaces. You might found her posting 3 am poetry on her Instagram story. Her proclivity for writing is never-ending.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *