Czarny piątek i Cyber ​​poniedziałek Rzut obronny: lekcje, których możesz się nauczyć od 2016

Black Friday | Cyber Monday

W zeszłym roku sprzedaż w Czarny piątek osiągnęła niezwykłe wyżyny. Dzięki rekordowej sprzedaży 3.34 za $ sprzedaż w branży eCommerce wzrosła o około 21%. Ale poza statystykami jest to lekcja, na której e-detaliści powinni się skupić. Niesamowite osiągnięcia roku 2016 z pewnością ukształtowały również wiele trendów do naśladowania w tym roku.

Blog nakreślił niektóre z najważniejszych etapów sprzedaży sezonu ubiegłego roku. Przygotuj się na te fakty i przygotuj się na najbardziej pracowitą porę roku.

To nie jest jednodniowa sprawa

Jednym z największych aspektów, który wymaga uwzględnienia e-marketerów, jest to, że nie jest to jednodniowa sprawa. Oznacza to, że oczekiwania klientów nie kończą się tego samego dnia. W rzeczywistości istnieje ogromna baza klientów, którzy faktycznie czekają na oferty posprzedażowe. W zeszłym roku było wiele stron, które rozszerzyły swoje oferty z Czarnego Piątku na Czarny Listopad. To, co wcześniej było jednorazową sprzedażą, zmieniło się w tygodniową wyprzedaż. Giganci eCommerce, tacy jak Amazon, zwiększyli tam sprzedaż z Czarnego Piątku do Święta Dziękczynienia. I tego właśnie będą oczekiwać również Twoi klienci w tym roku. Podczas, gdy łowcy okazji powinni już zacząć atakować internet, aby znaleźć odpowiednią ofertę, ważne jest, aby zapewnić im to, czego szukają.

Sugestia: Pozostało jeszcze kilka dni, najwyższy czas przygotuj się na przedłużony sezon sprzedaży. Takie zachowanie może trwać przez cały sezon wakacyjny. Tak więc musisz odpowiednio przygotować się na święta. Nie spodziewaj się zamknięcia transakcji i osiągnięcia celu w tym samym dniu. Przed nami jeszcze wiele możliwości i musisz być przygotowany na to samo.

Dominacja mobilna jest kluczem

Warto zauważyć, że 75% łącznej liczby wyszukiwań w Internecie przeprowadzono za pomocą telefonów komórkowych. Co więcej, 55% zakupów online zostało wykonane za pomocą urządzeń przenośnych. Dominacja mobilna również wzrośnie w tym sezonie. Co więcej, jeśli przyjrzymy się bliżej zachowaniom konsumenckim, zobaczymy, że kupujący online spodziewają się, że dostaną wszystko od razu. To sprawia, że ​​nawet ważne jest doprowadzenie sklepu na odległość broni klientów. Oprócz tego kolejna ekscytująca liczba pokazuje, że aplikacje mobilne osiągnęły szczyt 1.2 milionów instalacji w Czarny Piątek.

Sugestia: Pierwszym krokiem jest uczynienie strony mobilną responsywną, którą musieliście już zrobić. Jednak ostatnie minuty przygotowania do najbardziej pracowitego tygodnia muszą również obejmować końcowe testy. Upewnij się, że witryna jest gotowa do obsługi nieoczekiwanego ruchu pochodzącego z urządzeń mobilnych. Dodatkowe funkcje wakacyjne, takie jak wyskakujące okienka wyskakujące, muszą działać również w telefonach komórkowych. Poza tym jest to najlepszy czas na uaktualnienie witryny do platformy mobilnej. Knowband budowniczy aplikacji mobilnych może pomóc w mobilności nawet w jedenastej godzinie. Niezależnie od tego, czy posiadasz sklep eCommerce na Prestashop, Magento, OpenCart czy na dowolnej innej platformie, możesz przekształcić go w kompletny sklep mobilny. Dostarczaj lukratywne oferty w zamian za pobieranie i zmotywuj lojalnych klientów do zainstalowania aplikacji.

Większy ruch, ale mniejsze przychody

To była jedna z obserwacji zeszłego roku. Ruch w witrynie był większy niż oczekiwano, a uzyskany przychód był mniejszy. Jest to udowodnione, że klienci wydają mniej niż oczekiwano. Przyczyną może być obecność tak wielu wyborów lub zamiar klientów, aby trafić na lepszą ofertę. Może to cię uderzyć, jeśli nadal nie jesteś przygotowany na to, aby temu przeciwdziałać. E-kupcy powinni skupić się na wspomaganiu zamiaru zakupu odwiedzających. Podaj klientom powody do przekonania, aby uniknąć zwlekania i natychmiast złożyć zamówienie. Innym sposobem ograniczenia tych wyjść jest zaprezentowanie klientom oferty ostatecznej. Dostarcza klientom oferty, których po prostu nie mogą się oprzeć. Jednorazowa opcja dostawy z odliczającym czas może zrobić magię. Coś jak Zegar wysyłki Prestashop jest jednym z takich sposobów, aby stworzyć poczucie sensu w umysłach kupujących.

Sugestia: Przygotuj swoje strony docelowe do nieoczekiwanego ruchu. Oprócz tego przygotuj się na mniej konwersji, których się spodziewasz. Właśnie wtedy pojawia się rola ponownego marketingu i ponownego kierowania. Okres świąteczny jest bardziej podatny na porzucenie koszyka. Użyj tego jako okazji do przyszłych konwersji. Czarny piątek jest coraz dłuższy każdego roku, a ten trend może być kontynuowany również w przyszłości. Możliwości nie kończą się po tym dniu. E-marketerzy muszą pozostać przy swoich palcach, aby przyciągnąć klientów do sklepu.

Niech uderzą w targu

Cała idea wyprzedaży w Czarny Piątek i Cyber ​​Poniedziałek ma na celu uzyskanie ostrej oferty. Przy tak wielu opcjach do wyboru, nawet oczekiwania kupujących online wzrosły. W związku z tym płaskie zniżki nie mogą ich intrygować. Musisz ich zwabić na stronę kasy, ale w subtelny sposób. Mimo że jest to idealny czas na agresywny marketing, czasami może nie być owocny. Ponadto, poszukiwacz okazji lubi robić zakupy wcześniej. Według raportu, ponad pół miliona wizyt w sklepie eCommerce odbyło się o godz. 1 rano.

Sugestia: Biorąc pod uwagę powyższy aspekt, e-marketerzy muszą znaleźć innowacyjne sposoby upominków, aby przyciągnąć odwiedzających. Zamiast korzystać z konwencjonalnych środków, zapewnij im szansę na trafienie. Interaktywne wyskakujące okna, takie jak zakręć i wygraj może pomóc. Proces obracania kołem w celu uzyskania ofert sprawia, że ​​klienci czują się tak, jakby wygrywali coś, co trafiło w targi. Nawet niewielka zniżka może być doceniona. Co więcej, oferowanie ofert nocnych może zwiększyć sprzedaż na nowe wyżyny.

Zakończyć

SOCZEWKI oczekiwanie klientów jest wysoko. Podczas gdy wszelkie zmiany strategiczne w tej godzinie mogą być niebezpieczne, jest to idealny czas na zrobienie planów zapasowych. Poza tym ważne jest, aby zaplanować strategie sprzedaży po wakacjach. Wykorzystaj dania na wynos z ubiegłego roku i efektywnie wykorzystaj możliwości.

Zobacz także:

Joe Parker

We boast of the best in the industry plugins for eCommerce systems and has years of experience working with eCommerce websites. We provide best plugins for platforms like - Magento, Prestashop, OpenCart and Shopify . We also provide custom module development and customization services for the website and modules..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *