6 Hacks retencji klienta, aby goście mogli kupić więcej

eCommerce hacks

Trend zakupów internetowych jest najwyższy, dlatego pomysł sprzedaży potencjalnemu nabywcy wraz z koncepcją utrzymania klienta wymaga wysiłku i strategii. Klienci nie są ograniczeni do jednego sklepu w celu dokonania zakupu. Tak więc proces utrzymywania klienta jest dość trudnym zadaniem dla właścicieli e-commerce. Skoncentrowanie się na utrzymywaniu klientów wraz z pozyskiwaniem klientów może zapewnić większy zwrot dla każdej firmy w dłuższej perspektywie. Poniżej omówiono niektóre sposoby, dzięki którym witryny zakupowe mogą zapewnić, że ich klienci są zatrzymywani i mogą zwiększyć sprzedaż.

1. Usługi subskrypcji

Subsciption

Jednym z lepszych sposobów, aby upewnić się, że klienci są zatrzymywani w sklepie internetowym, jest zdobycie większej liczby subskrybentów. Pomaga w zwiększeniu średniej liczby sprzedaży przypadającej na jednego klienta. Subskrypcja to chleb i masło marketingu retencyjnego. Po zasubskrybowaniu klienta można go odkupić w sklepie w celu zwiększenia sprzedaży. Istnieje wiele sposobów na uzyskanie subskrypcji i jeśli strony internetowe stosują właściwe podejście, niż mogą łatwo pozyskać więcej zatrzymanych klientów. Zamiast trzymać się pop-upów konwencjonalnych abonentów, witryny zakupów internetowych mogą się udać gamified wyskakujące okienka, które mogą zwabić odwiedzających do sklepu.

2. Zoptymalizuj witrynę

optymalizuj witrynę

Trudno jest uzyskać większy ruch, ponieważ byłoby to kosztowne, ale sklep internetowy może być spersonalizowany w lepszy sposób, tak aby odwiedzający przeglądający witrynę chcieli dokonać zakupu. Sklepy eCommerce muszą zapewniać odwiedzającym lepsze wrażenia podczas pracy nad ważnymi aspektami witryny. Mogą wykorzystywać obrazy wysokiej jakości, aby zapewnić lepszą informację o produkcie, dzięki czemu predykcyjny pasek wyszukiwania będzie lepszy, w tym elementy zaufania w sklepie internetowym, dzięki czemu klienci będą mogli budować lepszą rdzę w sklepie i będą angażować się lepiej. sposób. Pomaga to przyciągnąć nowych klientów, a jednocześnie zachowuje starych klientów.

3. Nagradzaj klientów

Nagradzaj klienta

Sklepy internetowe muszą mieć pewność, że ich klienci są nagradzani w określonym przedziale czasu. Nagradzanie klientów za pomocą różnych środków pomaga w utrzymaniu lepszych relacji między klientem a sklepem internetowym. Klienci, którzy robią zakupy w twoim sklepie, prawdopodobnie będą żądać czegoś w zamian. Jeśli sklep eCommerce nie nagradza lojalności klientów, traci się czynnik, który skłoniłby ich do dokonania zakupu. Dlatego strony internetowe muszą upewnić się, że oferują jakieś nagrody w postaci punktów lojalnościowych lub kuponów rabatowych, które muszą być dostarczone na czas. To z pewnością zachęci ich do zakupów w sklepie.

4. Zbieraj informacje zwrotne i recenzje

Opinie i recenzje klientów

Nie ulega wątpliwości, że klienci mają własny poziom zrozumienia strony internetowej. W związku z tym należy zapewnić im możliwość wypowiedzenia się i zrozumienia ich problemów lub sugestii. To sprawia, że ​​klient wierzy, że strona internetowa dba o swoje opinie. Korzystanie z uczciwych opinii od klientów należy również stosować i dołączać do wieku produktu. Jeśli chcesz zwiększyć współczynniki konwersji witryny e-commerce, skontaktuj się z klientami. Rozmawiaj z nimi bezpośrednio. Posiadanie funkcji czatu na żywo na twojej stronie internetowej doskonale spełni twoje zadanie. Wiadomości e-mail wymagają czasu, aby je przygotować. Co więcej, referencje klientów na stronie internetowej mogą budować czynnik zaufania w umysłach innych użytkowników. W ten sposób motywowanie ich do robienia zakupów.

5. Zapewnij lepszy przepływ procesu

One Page Zamówienie

Po zatrzymaniu klienta następuje proces. Jeśli sklep eCommerce chce dokonać zakupu lepszych klientów, musi zapewnić im lepszy przepływ procesów. Niektóre sposoby zapewnią łatwe logowanie i szybkie płatności. Klient musi dokonać lepszego i szybszego zakupu, a jedna strona kasy umożliwia im to samo. Klient nie musi przechodzić ze stron na strony, aby dokończyć zakup. The jedno rozszerzenie strony dla Magento, prestashop, OpenCart i inne platformy handlu elektronicznego mogą być użyte do włączenia tej funkcji. Takie opcje nie tylko zwiększają zadowolenie klienta, ale także zapewniają lepsze opcje zakupu w celu zachowania. Sprzedaż krzyżowa produktu, gdy klienci znajdują się poza stroną, w inny sposób zatrzymuje klientów.

6. Popraw wydajność witryny

Popraw wydajność witryny

Nie pozwól swoim klientom czekać zbyt długo. Kupujący mają określoną ilość czasu na dokonanie zakupu i z każdą sekundą zaczynają tracić zaufanie do strony internetowej. Dlatego też upewnienie się, że klienci reagują w oczekiwany sposób pomoże zbudować lepsze zaufanie. Co więcej, zaangażowanie klientów w dokonywanie zakupów w sklepie eCommerce spada w bardzo szybkim tempie wraz ze wzrostem czasu reakcji. Wydajność witryny odgrywa ważną rolę w określaniu zachowania klienta w sklepie.

Do Ciebie

Sklep eCommerce chce rozwijać się w szybkim tempie i pozyskiwać nowych klientów, ale równie ważne jest, aby zatrzymać starych klientów, ponieważ są one podstawą do regularnego zakupu. W związku z tym sklep internetowy musi upewnić się, że zawierają one różne strategie i funkcje, tak aby klienci byli rozrywkowi i zobowiązani częściej dokonuj zakupów w sklepie.

Zobacz także:

Joe Parker

We boast of the best in the industry plugins for eCommerce systems and has years of experience working with eCommerce websites. We provide best plugins for platforms like - Magento, Prestashop, OpenCart and Shopify . We also provide custom module development and customization services for the website and modules..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *