10 Halloweenowe pomysły marketingowe na zwiększenie sprzedaży w październiku

halloween-marketing-ideas

Upiorny dzień Halloween nie jest tak daleko. Wkrótce zobaczysz ludzi w upiornym wstawaniu lub ubranych w dziwaczną dyniową maskę. Nadszedł czas, aby sprzedawcy eCommerce zaczęli planować swoje pomysły na marketing wakacyjny, a Halloween zaczyna się od pierwszego, a następnie Święto Dziękczynienia, Czarny piątek, Cybernetyczny poniedziałek, Boże Narodzenie i Nowy Rok. Czy wiedziałeś? Sprzedaż na Halloween osiągnęła szacunkową wartość $ 9 mld znak w USA w zeszłym roku, zgodnie z raport przez National Federation Federation. Wykazał spektakularny wzrost na przestrzeni lat i w najbliższych latach nadrobiłby bardzo dużą liczbę. Halloween to jedno z najpopularniejszych świąt. Konsumenci cieszą się nie tylko, ale także stanowią doskonałą okazję dla sprzedawców internetowych do zwiększenia sprzedaży. W tym artykule przedstawię kilka przydatnych strategii marketingowych na Halloween, aby dogonić ducha Halloween i zwiększyć sprzedaż. Oto kilka skutecznych pomysłów marketingowych na Halloween:

1. Daj Halloweenowy wygląd swojej stronie internetowej

Pierwszą i najważniejszą rzeczą, jaką należy wykonać w marketingu Halloween, byłoby dostosowanie sklepu na Halloween. Pozwól odwiedzającym i klientom poczuć Halloween, jak tylko wejdą na twoją stronę. Dodaj upiorne elementy na swojej stronie głównej, stronie produktu, formularzu rejestracyjnym itp. Używaj upiornych czcionek. Zaprojektuj swój baner w taki sposób, aby ludzie byli zaskoczeni. Jeśli wyświetlasz jakieś oferty, upewnij się, że zawierają one halloweenowy akcent. Na przykład, jeśli masz Spin i Popup na swojej stronie, możesz wybrać motyw Halloween, aby dodać świąteczny akcent do kierownicy. Poniżej znajduje się przykład KnowBand Zakręć i wygraj. Oferuje

zakręć i wygraj wygląd Halloween

2. Zaprojektuj logo z motywem Halloween

Innym pomysłem marketingowym na Halloween byłoby dodanie Halloweenowego logo do Twojej marki za pomocą przerażających elementów, takich jak upiorna dynia, nawiedzony dom, nietoperze itp. W ten sposób będziesz w stanie złapać ducha Halloween i oczywiście uwagę odwiedzających. Zobacz, jak Google skonfigurowało swoje logo podczas jednej z okazji Halloween.

Logo Google Halloween Marketing

3. Ulepsz swoje strony mediów społecznościowych za pomocą elementów Halloween

Dodając do listy pomysłów marketingowych na Halloween, powinieneś spróbować zastąpić obecny profil strony Marki i zdjęcie na okładkę obrazem związanym z Halloween na swoich stronach w mediach społecznościowych. Powinno to zwrócić uwagę Twoich obserwujących i przypomnieć im o nadchodzącym okresie świątecznym. W rzeczywistości, jeśli prowadzisz ofertę lub promocję, możesz wspomnieć o tym na zdjęciu na okładce.

4. Organizuj konkursy lub uruchom kampanię generowaną przez użytkowników

Jedną z najbardziej skutecznych strategii marketingowych na Halloween byłoby organizowanie konkursów Halloween lub prowadzenie kampanii treści generowanej przez użytkowników, w której można poprosić użytkowników o przesłanie i przesłanie ich zdjęć w kostiumach na Halloween przy użyciu określonego hashtaga. W zamian możesz nadać tym najbardziej upiornym wyglądom niektóre karty upominkowe lub kupony rabatowe. Tego rodzaju działania sprawiają, że Twoja marka jest popularna na platformach społecznościowych.

5. Utwórz upiorny film marki

Marketing wideo zyskuje ogromną popularność. Po wzroście marki nie tracą okazji do zaprezentowania swoich umiejętności twórczych przed swoją publicznością. Sezon wakacyjny to idealny czas na zauważenie Twojej marki i nie ma lepszego sposobu na zrobienie tego niż kreatywne wideo, które może zawierać odrobinę humoru wraz z przesłaniem. Przeprowadź burzę mózgów i wymyśl coś, co możesz odnieść do swojej marki. Możesz dać przykład marketingowy innym osobom i sprawić, że ludzie zapamiętają Twoją markę, jeśli Twój film marketingowy na Halloween stanie się wirusowy.

6. Daj upiorny wygląd swoim kartom podarunkowym

Jeśli masz dział kart podarunkowych w swoim sklepie, zaprojektowanie kart podarunkowych na Halloween byłoby świetnym pomysłem na Halloween Marketing. Cyfrowe karty podarunkowe są sprzedawane w ogromnych ilościach w okresie wakacyjnym, ponieważ ludzie są zajęci i spieszą się, aby kupić prezenty dla swoich bliskich. To wtedy karty upominkowe oszczędzają swój bardzo ważny czas. Dodając świąteczną atmosferę do kart podarunkowych, dasz konsumentom więcej niż wystarczające powody, by wybrać zakup karty podarunkowej. Możesz rzucić okiem na nasze PrestaShop?that comes with pre-existing gift card templates for Halloween, Christmas, New Year, etc. Using this addon, you can create your gift card templates as per your requirements.

Read:

Dlaczego cyfrowe karty podarunkowe są ważne dla Twojej firmy?

Uzyskaj większą wyprzedaż świąteczną, tworząc sekcję Karty podarunkowej w swoim sklepie

7. Dodaj halloweenowy akcent do swoich e-mailowych kampanii marketingowych

Jeśli do tej pory stosowałeś konwencjonalność, czas zmienić podejście. Marketing e-mailowy przynosi wiele korzyści, a dodanie świątecznego akcentu do biuletynów lub e-maili promocyjnych może mieć ogromny wpływ na sprzedaż i świadomość marki. Dołącz swoje oferty do swoich e-maili i poinformuj subskrybentów, jakie korzyści mogą odnieść ze sklepu w dni Halloween. Ponadto utrzymuj częstotliwość. Nie sprzedawaj się za każdym razem, bo może to wyłączyć subskrybentów.

8. Nie zapomnij zaprojektować aplikacji mobilnej

Jeśli Twoja firma ma aplikacja mobilna, to idealna okazja, aby dodać do niej elementy Halloween. W rzeczywistości powinieneś również nadać ikonie wygląd Halloween. Handel mobilny wyprzedził sprzedaż komputerów stacjonarnych, a liczba ta będzie ogromna w ciągu następnych kilku lat. Tak więc wszystko, co planujesz dla wersji komputerowej, powinno być również zoptymalizowane pod kątem urządzeń mobilnych. Ponadto możesz uruchamiać określone oferty i promocje wyłącznie dla aplikacji mobilnej. Powinieneś również maksymalnie wykorzystać powiadomienia push, aby ogłosić swoje kampanie marketingowe na Halloween.

9. Zaprezentuj produkty związane z Halloween na górze strony głównej

Bądź o krok przed konkurencją, nie tylko oferując klientom zniżki, ale także pomagając im wybrać idealny prezent na Halloween dla ich przyjaciół lub rodziny. Wyświetlaj odpowiednie przedmioty, aby przyciągnąć uwagę ludzi bezpośrednio na stronie głównej i zmotywować ich do zakupów. W ten sposób będziesz w stanie wygenerować pomysły na prezenty w umyśle swoich klientów i pomóc im w znalezieniu prezentu, którego sami by się nie spodziewali.

10. Zapewnij mały prezent przy każdym zakupie

Dołącz każdy prezent motywacyjny do każdego zamówienia złożonego przez klienta, aby zwiększyć jego zadowolenie z zakupów. Zapewne wywoła uśmiech na ich twarzach, a klienci zapamiętają Twoją markę następnym razem, gdy przyjdą na zakupy do Twojego sklepu podczas Halloween.

Wnioski

Najbliższe miesiące 3-4 będą bardzo gorączkowe dla sprzedawców eCommerce. W szczytowym okresie wakacyjnym będą chcieli uzyskać jak najwięcej sprzedaży. Rozpocznij marketing świąteczny od Halloween. Chociaż głównym celem będzie sprzedaż, nie zapomnij zaangażować się w zabawne działania z klientami i obserwującymi. Zwróć uwagę na te pomysły marketingu halloweenowego 10, a na pewno zauważysz wzrost na swoim wykresie sprzedaży. Przeczytaj także:

Lista modułów Knowband, na które należy zwrócić uwagę w tym sezonie świątecznym

W tym sezonie świątecznym uruchom zintegrowaną aplikację PrestaShop Mobile Spin-Wheel, aby zwiększyć sprzedaż

Rozszerzenia 4 Magento do przechwytywania świątecznych wyprzedaży

Najlepsze dodatki 6 PrestaShop, aby zwiększyć sprzedaż świąteczną

„Efekt aplikacji mobilnej” w branży eCommerce w okresie wakacyjnym


Manish Barthwal

Manish Barthwal

Following his passion for writing, Manish has been providing value to his readers through his write-ups. He predominantly writes for the e-commerce industry. Apart from writing, Manish's love for cricket is unmatchable. He is an ardent cricket fan.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *