app-was-declined-on-apple-app-store

Co zrobić, jeśli Twoja aplikacja została odrzucona w sklepie Apple App Store?

Apple App Store ma czasami takie środowisko, w którym jest mnóstwo zajęć publikowanie Twojej aplikacji staje się dość żmudnym zadaniem. Jak wynika z ankiety, w sklepie Apple znajduje się około 2 milionów aplikacji. Wejście w tę ogromną konkurencję nie jest dla wszystkich filiżanką herbaty i często okazuje się, że Twoja aplikacja została odrzucona przez Apple Store. Te dane się nie zatrzymują; każdego dnia są tworzone i publikowane nowe aplikacje. Według raportu na temat Statista, po sklepie Google Play, Apple prowadzi listę z największą liczbą dostępnych aplikacji:

statystyki

To dość niefortunne, że niektóre aplikacje nie przekazują odźwierników iOS i zostają odrzucone przez sklep. Dla początkujących, a także dla profesjonalistów nie jest łatwo zrozumieć, dlaczego ich aplikacja została odrzucona przez sklep iOS i co dalej. Oto kilka powodów, dla których Twoja aplikacja zostanie odrzucona w sklepie Apple wraz z ich rozwiązaniami. Trzymanie tych punktów w pamięci na pewno sprawi, że Twoja aplikacja zostanie opublikowana za jednym razem. Ponadto programiści, których aplikacja została odrzucona, mogą ponowić próbę i opublikować ją za pomocą tych środków.

Dlaczego Twoja aplikacja zostanie odrzucona w sklepie Apple Store?

1. Awarie i błędy

Apple nie jest pobłażliwy dla aplikacji, które zawierają wszelkiego rodzaju błędy lub awarie. Upewnij się, że aplikacja działa poprawnie, zanim wyśle ​​ją do zatwierdzenia. Jeśli podczas testów regulatory Apple wykryją niestabilną wydajność aplikacji, Twoja aplikacja na pewno zostanie odrzucona.

2. Kiepska wydajność

Często zdarza się, że aplikacja wygląda oszałamiająco i niezawodnie, ale jeśli chodzi o wydajność, nie zdają egzaminu. Albo ładowanie aplikacji zajmuje dużo czasu, albo nie spełnia oczekiwań użytkowników. Staraj się optymalizować wydajność aplikacji, jeśli nie chcesz, aby Twoja aplikacja znajdowała się w koszu odrzucania. Możesz nawet ukryć czas wczytywania aplikacji, wykonując prawy ekran powitalny dla Twojej aplikacji.

3. Prywatność

Polityka prywatności sklepu Apple App Store jest bardzo surowa. Przed opublikowaniem należy uważnie przeczytać wszystkie wymagania dotyczące polityki prywatności. Jeśli nie podasz wystarczająco szczegółowych informacji na temat prywatności w aplikacji, spowoduje to odrzucenie aplikacji.

4. Zepsute połączenia

Przerwane linki są jednym z głównych powodów odrzucenia aplikacji w sklepie Apple. Przed przesłaniem aplikacji do zatwierdzenia przejrzyj każdą stronę aplikacji i sprawdź, czy wszystkie linki działają poprawnie. Istnieje wiele narzędzi do sprawdzania niedziałających linków w aplikacji, sugerowałbym wypróbować je przynajmniej raz.

5. Zły interfejs aplikacji

Przed zaprojektowaniem interfejsu aplikacji, aby spełnić oczekiwania i jakość projektu, zrób sobie z tym radę Wytyczne projektowe Apple. Te wskazówki wzbogacą Cię o lepszy pomysł, jak poprawnie zaprojektować interfejs użytkownika aplikacji, która przyniesie Ci najlepsze wyniki. Tutaj jest przykładem ilustrującym, czego nie należy robić podczas projektowania interfejsów aplikacji.

bad-app-ui

6. Niedokładny opis aplikacji

Brak opisu aplikacji, metadanych, zrzutów ekranu i podglądu może być przyczyną deklinacji aplikacji. Niepoprawne informacje o aplikacji mogą również powodować odrzucenie App Store. Staraj się zachować swój opis do końca i dokładny.

7. System płatności

Jeśli Twoje oprogramowanie korzysta z zakupów w aplikacji lub subskrypcji cyfrowych, transakcje muszą przejść przez system zakupów w aplikacji. W przeciwnym razie Twoja aplikacja zostanie odrzucona podczas przeglądania. Jest to coś, o czym powinieneś pamiętać podczas uaktualniania witryny do aplikacji mobilnej.

Inne powody odrzucenia App Store

Może być jeszcze kilka innych przyczyn odrzucenia aplikacji. Tak więc, jeśli aplikacja została przesłana do sklepu Apple do zatwierdzenia, a została odrzucona z nieznanego powodu, możesz skontaktować się z nią Wsparcie jabłko.

wsparcie przez telefon komórkowy

Jak uniknąć odrzucenia aplikacji z Apple App Store?

Powyżej omówiono niektóre z podstawowych przyczyn odrzucenia aplikacji. Jedno jest pewne, że przed przesłaniem aplikacji możesz uniknąć takich odrzuceń, jeśli zachowasz ostrożność podczas tworzenia aplikacji. Zobaczmy teraz, w jaki sposób można uratować aplikację przed jej wyciągnięciem i uzyskać zatwierdzenie:

1. Przetestuj swoją aplikację przed wysłaniem do zatwierdzenia:

Testowanie aplikacji jest bardzo potrzebnym i bardzo podstawowym krokiem. Wszelkie błędy lub błędy, jeśli znajdują się w funkcjonalności aplikacji, powinny zostać natychmiast wyeliminowane. Przed wysłaniem wniosku o zatwierdzenie należy go dokładnie sprawdzić na różnych urządzeniach pod kątem problemów z wydajnością. Naprawienie wszystkich poważniejszych błędów może po prostu uniemożliwić aplikacjom odrzucenie przez organy nadzoru. Przetestuj poprawnie swoją aplikację, a następnie wyślij ją do sprawdzenia i miejmy nadzieję, że nie będziesz mieć problemu.

2. Dodaj odpowiednie szczegóły prywatności w aplikacji:

Zgodnie z wytycznymi Apple, dwa typy łączy muszą w Twojej aplikacji, jeśli chcesz, aby zostały opublikowane:

  1. Link do wsparcia z danymi kontaktowymi.
  2. Link do strony Polityki prywatności.

Sugerowałbym, żebyś złożył swoją aplikację zgodna z prawami dotyczącymi GDPR i Polityka prywatności Apple po bezpiecznej stronie.

3. Twoja ikona aplikacji i interfejs powinny być skuteczne:

Ikona aplikacji odgrywa także ważną rolę w publikowaniu aplikacji w sklepie iOS. Jeśli twoja aplikacja składa się z podobnego rodzaju ikony, która już istnieje w App Store, stanie w obliczu odrzucenia. Ikona Twojej aplikacji mówi o tym, co oferuje Twoja aplikacja użytkownikom, więc spróbuj stworzyć skuteczną ikonę aplikacji. Sprawdź także, czy interfejs aplikacji nie powinien wyglądać na zagubiony.

4. Zachowaj dokładność metadanych aplikacji:

Twój opis aplikacji lub metadane nie powinny omawiać ani wskazywać żadnej innej platformy mobilnej. Twoje metadane aplikacji powinny być dokładne. Upewnij się, że zawartość i funkcjonalność aplikacji są ze sobą zsynchronizowane, a obie tworzą dobrą kombinację.

5. Płatność nie powinna być powiązana z mechanizmami stron trzecich:

Firma Apple nie akceptuje płatności poza sklepem App Store w przypadku jednorazowych zakupów ani subskrypcji cyfrowych. Należy więc upewnić się, że wszystkie zakupy z aplikacji przechodzą przez konto iTunes użytkownika.

6. Powiadomienia push powinny być precyzyjne:

Powiadomienia push to narzędzie marketingowe, które z pewnością jest świetnym sposobem na zaangażowanie użytkowników korzystających z Twojej aplikacji. Musisz jednak upewnić się, że Twoja aplikacja jest zarejestrowana w usłudze APN (powiadomienie Apple Push Notification), inaczej zostanie odrzucona przez App Store.

Owijanie w górę

Ten proces odrzucania firmy Apple zasadniczo uniemożliwia użytkownikom radzenie sobie z aplikacjami buggy lub spam. Jeśli staną się łagodniejsze, sklep Apple będzie pełen aplikacji wprowadzających w błąd i ostatecznie wpłynie na ich wizerunek marki. Istnieją zatem ważne powody, dla których aplikacje są odrzucane przez Apple. Ten proces zatwierdzania nie byłby dla ciebie bolesny, gdybyś sprawdzał wszystkie wyżej omówione punkty kontrolne podczas opracowywania Aplikacja mobilna eCommerce i opublikowanie go. Na pewno pomogą ci w bezproblemowej aprobacie aplikacji. Tak więc, sprawdź przyczyny odrzucenia aplikacji i zacznij czerpać korzyści z systemu iOS.

Sugerowana Reading: Co zrobić, jeśli Twoja aplikacja została odrzucona w sklepie Google Play?

Joe Parker

We boast of the best in the industry plugins for eCommerce systems and has years of experience working with eCommerce websites. We provide best plugins for platforms like - Magento, Prestashop, OpenCart and Shopify . We also provide custom module development and customization services for the website and modules..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *