Co zrobić, jeśli Twoja aplikacja została odrzucona w Apple App Store?

app-was-declined-on-apple-app-store

Apple App Store ma tak zatłoczone środowisko aplikacji, że czasami publikujesz swoją aplikację staje się to dość żmudne zadanie. Według ankiety w sklepie Apple dostępnych jest około 2 milionów aplikacji. Wzięcie udziału w tym ogromnym konkursie nie jest dla wszystkich filiżanką herbaty i często Twoja aplikacja została odrzucona przez Apple Store. Te dane się nie zatrzymują; każdego dnia budowane i publikowane są nowe aplikacje. Według raportu na temat Statista, po sklepie Google Play na czele listy znajduje się Apple z największą liczbą dostępnych aplikacji:

statystyki

To dość niefortunne, że niektóre aplikacje nie przechodzą przez strażników iOS i są odrzucane przez sklep. Dla początkujących, a także dla profesjonalistów nie jest łatwo zrozumieć, dlaczego ich aplikacja została odrzucona przez sklep iOS i co dalej. Oto kilka powodów, dla których Twoja aplikacja została odrzucona w sklepie Apple wraz z ich rozwiązaniami. Utrzymanie tych punktów w pamięci z pewnością sprawi, że Twoja aplikacja zostanie opublikowana za jednym zamachem. Ponadto programiści, których aplikacja została odrzucona, mogą ponowić próbę i opublikować ją za pomocą tych środków.

Zalecane przeczytanie: Co zrobić, jeśli Twoja aplikacja została odrzucona w sklepie Google Play?

Dlaczego Twoja aplikacja jest odrzucana w Apple Store?

Dlaczego-Sklep-Apple-Store-Odrzuca-Twoja-Aplikację?

1. Awarie i błędy

Apple nie jest pobłażliwy dla aplikacji, które zawierają jakiekolwiek błędy lub awarie. Upewnij się, że Twoja aplikacja działa poprawnie, zanim wyślesz ją do zatwierdzenia. Jeśli podczas testów regulatorzy Apple stwierdzą niestabilną wydajność aplikacji, Twoja aplikacja na pewno zostanie odrzucona.

2. Słaba wydajność

Często zdarza się, że aplikacja wygląda oszałamiająco i niezawodnie, ale jeśli chodzi o wydajność, zawodzą fatalnie. Albo aplikacja zajmuje dużo czasu, aby się załadować, albo nie spełnia oczekiwań użytkownika. Postaraj się, aby wydajność aplikacji była optymalna, jeśli nie chcesz, aby Twoja aplikacja znajdowała się w koszu odrzuceń. Możesz nawet ukryć czas ładowania aplikacji, ustawiając�odpowiedni ekran powitalny dla Twojej aplikacji.

3. Prywatność

Polityka prywatności Apple App Store jest bardzo surowa. Przed opublikowaniem należy dokładnie zapoznać się ze wszystkimi wymaganiami polityki prywatności. Jeśli nie podasz w aplikacji wystarczającej ilości danych dotyczących prywatności, spowoduje to odrzucenie aplikacji.

Zalecane przeczytanie: Jak zapisać dane w Firebase w szybkim języku za pomocą iOS?

4. Zerwane linki

Uszkodzone linki były jednym z głównych powodów odrzucenia aplikacji w sklepie Apple. Przed przesłaniem aplikacji do zatwierdzenia przejrzyj każdą stronę aplikacji i sprawdź, czy wszystkie linki działają poprawnie. Dostępne są różne narzędzia do sprawdzania uszkodzonych linków w aplikacji, sugerowałbym wypróbowanie ich przynajmniej raz.

5. Zły interfejs aplikacji

zły interfejs aplikacji

Przed zaprojektowaniem interfejsu Twojej aplikacji, aby sprostać oczekiwaniom projektowym i jakości, zapoznaj się z Wytyczne projektowe Apple. Te wskazówki wzbogacą Cię o lepszy pomysł, jak prawidłowo zaprojektować interfejs użytkownika aplikacji, która przyniesie Ci najlepsze rezultaty. Tutaj to przykład ilustrujący, czego nie robić podczas projektowania interfejsów aplikacji.

6. Niedokładny opis aplikacji

Brak opisu aplikacji, metadanych, zrzutów ekranu i podglądu może być przyczyną odrzucenia aplikacji. Niepoprawne informacje o aplikacji mogą również spowodować odrzucenie App Store. Postaraj się, aby opis był dokładny i dokładny.� Upewnij się też, że Twoja aplikacja nie zawiera żadnych kłamstw. Jeśli opis Twojej aplikacji wprowadza w błąd, możesz znaleźć się w gorącej wodzie.

7. System płatności

Jeśli Twoje oprogramowanie korzysta z zakupów w aplikacji lub subskrypcji cyfrowych, transakcje muszą przejść przez system zakupów w aplikacji. W przeciwnym razie Twoja aplikacja zostanie odrzucona podczas sprawdzania. Jest to coś, o czym należy pamiętać podczas uaktualniania witryny do aplikacji mobilnej.

Zalecane przeczytanie: Jak pobrać aplikację na Androida/iOS z linku Diawi?

Inne powody odrzucenia App Store

Apple-phone-wsparcie

Może być też kilka innych przyczyn odrzucenia aplikacji. Jeśli więc przesłałeś aplikację do sklepu Apple do zatwierdzenia i została ona odrzucona z nieznanego powodu, możesz się skontaktować�Wsparcie jabłko.

Jak uniknąć odrzucenia aplikacji z Apple App Store?

Powyżej omówiono niektóre z podstawowych powodów odrzucenia aplikacji. Jedno jest pewne przed przesłaniem aplikacji, możesz uniknąć takich odrzuceń, jeśli zachowasz ostrożność podczas tworzenia aplikacji. Zobaczmy teraz, w jaki sposób możesz uchronić swoją aplikację przed wyciąganiem i uzyskać jej zatwierdzenie:

jak-mogę-zapobiegać-odrzucaniu-z-aplikacji-jabłkiem-aplikacji?

1. Przetestuj swoją aplikację przed wysłaniem jej do zatwierdzenia:

Testowanie aplikacji jest bardzo niezbędnym i bardzo podstawowym krokiem. Wszelkie błędy lub błędy, jeśli zostaną znalezione w aplikacji, powinny zostać natychmiast ograniczone. Przed wysłaniem wniosku do procesu zatwierdzania należy go dokładnie sprawdzić na różnych urządzeniach pod kątem problemów z wydajnością. Naprawienie wszystkich głównych błędów może po prostu zapobiec odrzuceniu Twojej aplikacji przez organy regulacyjne. Przetestuj swoją aplikację prawidłowo, a następnie wyślij ją do sprawdzenia i miejmy nadzieję, że nie będziesz mieć żadnych problemów.

2. Dodaj odpowiednie dane dotyczące prywatności w aplikacji:

Zgodnie z wytycznymi Apple, w Twojej aplikacji muszą znajdować się dwa rodzaje linków, jeśli chcesz, aby została opublikowana:

  1. Link do pomocy technicznej z informacjami kontaktowymi.
  2. Link do strony Polityki prywatności.

Proponuję złożyć wniosek zgodny z prawami RODO i Polityka prywatności Apple po bezpiecznej stronie.

3. Twoja ikona aplikacji i interfejs użytkownika powinny działać:

Ikona aplikacji odgrywa również ważną rolę w publikowaniu aplikacji w sklepie iOS. Jeśli Twoja aplikacja składa się z podobnej ikony, która już istnieje w App Store, zostanie odrzucona. Ikona Twojej aplikacji mówi o tym, co Twoja aplikacja zapewnia użytkownikom, więc spróbuj zrobić skuteczną ikonę aplikacji. Sprawdź też, czy interfejs aplikacji nie powinien wyglądać na zatłoczony.

przekonwertuj-swoją-stronę-e-commerce-do-aplikacji

4. Dbaj o dokładność metadanych aplikacji:

Opis aplikacji lub metadane nie powinny omawiać żadnej innej platformy mobilnej ani wskazywać na żadną inną platformę mobilną. Metadane Twojej aplikacji powinny być dokładne. Upewnij się, że zawartość i funkcjonalność aplikacji są ze sobą zsynchronizowane i tworzą dobrą kombinację.

5. Płatność nie powinna być powiązana z mechanizmami stron trzecich:

Apple nie akceptuje płatności poza App Store za jednorazowe zakupy ani za subskrypcje cyfrowe. Dlatego powinieneś upewnić się, że wszystkie zakupy z Twojej aplikacji przechodzą przez konto iTunes użytkownika.

6. Powiadomienia Push powinny być precyzyjne:

Powiadomienia push to narzędzie marketingowe, które z pewnością jest świetnym sposobem na zaangażowanie użytkowników korzystających z Twojej aplikacji. Należy jednak upewnić się, że Twoja aplikacja jest zarejestrowana w usłudze APN (Apple Push Notification), w przeciwnym razie zostanie odrzucona przez App Store.

opinia o konstruktorach aplikacji mobilnych

Owijanie w górę

Ten proces odrzucania Apple ma na celu uniemożliwienie użytkownikom radzenia sobie z aplikacjami z błędami lub spamem. Jeśli staną się pobłażliwi, sklep Apple będzie pełen aplikacji wprowadzających w błąd, co ostatecznie wpłynie na wizerunek ich marki. Istnieją więc uzasadnione powody, dla których aplikacje są odrzucane przez Apple.

knowband-mobile-app-builder-jest-dostępny-dla

Ten proces zatwierdzania nie będzie dla Ciebie problemem, jeśli będziesz sprawdzać wszystkie wyżej omówione punkty kontrolne podczas opracowywania�Aplikacja mobilna e-commerce i opublikowanie go. Z pewnością pomogliby ci w bezproblemowym zatwierdzaniu aplikacji. Sprawdzaj więc przyczyny odrzucenia aplikacji i zacznij czerpać korzyści ze sklepu iOS.

Joe Parker

We boast of the best in the industry plugins for eCommerce systems and has years of experience working with eCommerce websites. We provide best plugins for platforms like - Magento, Prestashop, OpenCart and Shopify . We also provide custom module development and customization services for the website and modules..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *