PrestaShop Age Verification- Make your PrestaShop website Age Restricted | KnowBand

PrestaShop Age Veron addon- Spraw, by Twoja strona PrestaShop była ograniczona wiekiem

Istnieje wiele stron internetowych, które sprzedają produkty przeznaczone wyłącznie dla dorosłych lub dla określonej grupy wiekowej. Takie strony powinny być dostępne tylko dla tych grup wiekowych, a nie dla nieletnich. Nawet prawo w różnych krajach nie pozwala małoletnim na dostęp do wyraźnych treści na stronach internetowych. Dlatego obowiązkiem właścicieli witryn jest upewnienie się, że ich strona internetowa postępuje zgodnie z procesem weryfikacji wieku.

Dlaczego konieczna jest weryfikacja wieku?

Tylko dlatego, że nowe pokolenie dzieci jest bardziej zaawansowane technologicznie w młodszym wieku, nie zawsze oznacza, że ​​ich mózgi rozwijają się w tym samym tempie, co ich świadomość cyfrowa. Dzieci niepełnoletnie mogą wyrządzić sobie krzywdę i mogą stać się ofiarą nękania przez Internet, nagabywania i cyberprzemocy, zanim będą gotowe do właściwej reakcji.

Według Ustawa o ochronie prywatności dzieci w Internecie (COPPA) przekazane w 1998, każde dziecko i jego dane osobowe w wieku 13 są chronione prawem. Strony internetowe nie mogą wykorzystywać swoich informacji ani udostępniać ich nikomu, nawet reklamodawcom.

Obecnie właściciele witryn internetowych są odpowiedzialni za identyfikację takiej populacji na swoich stronach internetowych i podejmowanie odpowiednich działań, a dodatek Prestashop Age Verification pomaga w tym.

Dodatek do weryfikacji wieku PrestaShop

PrestaShop to jedna z najpopularniejszych platform eCommerce, z której korzystają firmy na całym świecie. Większość sklepów internetowych, które sprzedają produkty dla dorosłych, prowadzi swój sklep na platformie Prestashop. Dlatego przynosimy Dodatek weryfikacji wieku Prestashop abyś mógł ograniczyć nieletnich do odwiedzania twojego sklepu. Dodatek weryfikacyjny Prestashop Age potwierdza, czy użytkownicy, którzy odwiedzili Twoją witrynę, nie są pełnoletni. Gdy użytkownik wchodzi na twoją stronę internetową, wyświetla się popup z prośbą o potwierdzenie ich wieku.

Funkcje weryfikacji wieku Prestashop

1. Knowband przedstawia dodatek do weryfikacji wieku PrestaShop, który może ograniczyć Twoją stronę PrestaShop do określonego poziomu wieku. Nie musisz zatrudniać webmastera PrestaShop, aby dokonać jakichkolwiek dostosowań. Wystarczy zainstalować moduł w swoim sklepie, a po pewnej konfiguracji witryna będzie gotowa do pełnienia roli odpowiedzialnej witryny.

2. Możesz ustawić minimalny wiek odwiedzających sklep, aby uzyskać dostęp do sklepu.

3. Możesz dostosować wygląd i styl popupu weryfikacji wieku. Co więcej, możesz ustawić obraz ostrzegawczy, który wskazuje, że Twój sklep nie ma być dostępny dla nieletnich. Możesz również wyświetlić wiadomość dla odwiedzających, gdy tylko wylądują na Twojej stronie.

4. Dodatek do weryfikacji wieku PrestaShop jest łatwy w instalacji i konfiguracji.

Zalety korzystania z dodatku Prestashop Age Verification

1. Dodatek weryfikacyjny Prestashop Age pomaga zapobiegać dostępowi osób niepełnoletnich do treści witryny.

2. Użytkownicy witryny są proszeni o wyskakujące okienko weryfikacji wieku. Dopiero po wprowadzeniu daty urodzenia i potwierdzeniu odpowiedniego wieku mogą przeglądać Twoją witrynę.

3. Twój sklep jest przeglądany przez odpowiednich odbiorców.

4. Wdrożenie dodatku do weryfikacji PrestaShop Age w Twoim sklepie pomoże Ci przestrzegać przepisów prawnych dotyczących ochrony ludności w wieku poniżej wieku.

Ostatnie słowo

Właściciele witryn internetowych ponoszą społeczną i prawną odpowiedzialność za ograniczenie ich wieku, jeśli zawiera elementy, do których nie powinni mieć dostępu nieletni. Nie chodzi tylko o treści dla dorosłych, ale także o dbanie o prywatność i ochronę dzieci przed cyberprzestępczością i przestrzeganie prawa. Jeśli Twój sklep PrestaShop zajmuje się treściami jawnymi, nie zapomnij wdrożyć dodatku weryfikacyjnego PrestaShop Age w swoim sklepie.

Może ci się spodobać również:


Joe Parker

We boast of the best in the industry plugins for eCommerce systems and has years of experience working with eCommerce websites. We provide best plugins for platforms like - Magento, Prestashop, OpenCart and Shopify . We also provide custom module development and customization services for the website and modules..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *