Konfigurowanie logowania Google PrestaShop dla witryn PrestaShop

Setting up the prestashop google login for prestashop sites | Knowband

A Moduł społecznościowy PrestaShop może być wykorzystany do zintegrowania logowania Google z witryną eCommerce. Moduł społecznościowy składa się z kilku innych opcji logowania społecznościowego, takich jak Facebookowy login społecznościowy, Logowanie społecznościowe na Twitterze, Społecznościowe pole wyboru skrzynki pocztowej itp. Kiedy po raz pierwszy webmasterzy zaimplementowali logowanie społecznościowe, wierzono, że większość klientów ma konto na przynajmniej jednej z witryn społecznościowych. Tak więc webmasterzy mogą skutecznie wykorzystywać informacje o klientach w tych witrynach, aby utworzyć konto użytkownika na swoich stronach internetowych, a także nie prosząc klientów o wypełnienie długiego formularza rejestracyjnego.

Dlaczego logowanie Google okazało się sukcesem?

Google to jedna z najczęściej używanych wyszukiwarek, usług pocztowych i sieci społecznościowej. Równolegle do innych witryn społecznościowych, takich jak Facebook i Twitter, większość klientów ma konto Google. Dlaczego więc nie skorzystać z tej platformy, aby zoptymalizować komfort korzystania z witryn internetowych.

Biorąc pod uwagę strony internetowe PrestaShop, są one dziś jedną z najpopularniejszych platform handlu elektronicznego. Każdego dnia pojawia się wiele nowych witryn PrestaShop, a jedyną rzeczą, której im brakuje, jest opcja Społecznego logowania. Tak więc znaleźliśmy sposób, aby uczynić tę platformę jeszcze bardziej silną pod względem użyteczności i optymalizacji. The Moduł socjalny PrestaShop Social pozwala na idealne połączenie loginu Google i PrestaShop w twojej witrynie eCommerce. Dzięki dostępności innych opcji logowania społecznościowego 12 w tym samym module PrestaShop, ten moduł społecznościowy PrestaShop jest mądrym wyborem dla kieszeni.

Jak działa logowanie Google?

Jedno jest jasne, nie musisz się martwić o autoryzację użytkownika. Google zajmie się tym za Ciebie. Po skonfigurowaniu logowania Google w witrynie użytkownicy zobaczą link do strony Google na stronie Zaloguj się i zarejestruj. Coś takiego:

3.1

Gdy użytkownik kliknie link, jeśli jest już zarejestrowany w Twojej witrynie, zostanie bezpośrednio zalogowany na stronie konta użytkownika witryny.

Jeśli po raz pierwszy pojawi się na Twojej stronie (użytkownik nie jest już zarejestrowany), zostanie poproszony o podanie swoich danych logowania Google w następującym wyskakującym okienku:

3.2

Po podaniu szczegółów, po prostu daj autoryzację Google w następnym kroku.

3.3

Następnie użytkownik zostanie przekierowany na stronę użytkownika witryny lub dowolną wybraną stronę. W ten sposób odzyskasz swoje dane, które będą wykorzystywane w Twojej witrynie.

Konfigurowanie logowania Google PrestaShop w module społecznościowym

Krok 1: Możesz użyć dowolnego modułu logowania Google PrestaShop. Tutaj jednak korzystam z modułu Social Loginizer. Najpierw należy pobrać i zainstalować moduł socjalny PrestaShop (lub dowolny login Google PrestaShop).

Krok 2: Po zainstalowaniu modułu przejdź do panelu konfiguracji na stronie z listą modułów.

3.4

Krok 3: Włącz moduł w Ustawienia główne zakładka

1.2

Krok 4: Następnie przejdź do Ustawień Google Plus, znajdziesz następujący interfejs, aby skonfigurować Login Google.

3.5

Aby skonfigurować logowanie Google Plus, potrzebujesz dwóch ważnych informacji. Identyfikator klienta Google Plus i Sekret klienta Google Plus.

Jak uzyskać identyfikator klienta Google Plus i sekret klienta Google Plus?

Możesz wykonać te czynności, aby uzyskać identyfikator klienta Google Plus i klucz klienta Google Plus:

  1. Kliknij podświetlony link, jeśli korzystasz z modułu Social logger. W przeciwnym razie możesz odwiedzić poniższy adres URL:

https://console.developers.google.com/project

3.6

2. Teraz kliknij Mój projekt , a następnie Utwórz projekt

google1

3. Nadaj nazwę projektowi, a następnie kliknij tworzyć

google3

Ustawienia API 4.In, przejdź do Poświadczenia i kliknij Twórz poświadczenia przycisk.

google2

5. W następnym kroku zobaczysz wyskakujące okienko. Kliknij Identyfikator klienta OAuth

google3

6. Aby skonfigurować identyfikator klienta OAuth, musisz najpierw ustawić nazwę produktu na ekranie zgody. Teraz kliknij przycisk Skonfiguruj ekran zgody na następny krok.

google7

7. Wprowadź szczegóły, jak chcesz, na obrazku poniżej i kliknij Zapisz

google8

8. Na następnym ekranie wybierz Aplikacja internetowa. Następnie podaj nazwę aplikacji (na przykład Logowanie społecznościowe) i wprowadź adresy URL, jak pokazano na poniższym obrazku:

google 9

Proszę zanotować:

  • Jeśli w witrynie masz włączony SEO URL, użyj poniżej przekierowania

https://www. yourstore.com/module/socialloginizer/google

  • Jeśli w witrynie nie masz włączonego SEO URL, użyj poniżej przekierowania

https://www.yourstore.com/index.php?fc=module&module=socialloginizer&controller=google

9. Teraz twój Identyfikator klienta Google Plus i Sekret klienta Google Plus są gotowi. Musisz skopiować i wkleić te dane w odpowiednim polu w ustawieniach modułu.

3.7

3.5

Wreszcie,

Wyżej wyjaśniona metoda jest jednym z najłatwiejszych sposobów na rozpoczęcie akceptowania Google plus login na swojej stronie PrestaShop. Logowanie społecznościowe za pomocą Google plus może okazać się kamieniem milowym w optymalizacji konwersji Twojego sklepu. W dzisiejszych czasach ogromnej konkurencji wśród witryn eCommerce, strona bez opcji logowania społecznościowego nie przetrwa. Tak więc od samego początku musisz wprowadzić login społecznościowy do swojej witryny. Moduł socjalny do logowania w PrestaShop może być mądrym wyborem, ponieważ ma wiele opcji logowania społecznościowego, które można bardzo łatwo skonfigurować. Zacznij więc logować się do PrestaShop Google na swojej stronie eCommerce, aby poradzić sobie z rywalizującymi stronami z odpowiednią bronią.

To również Cię zainteresuje:

Joe Parker

We boast of the best in the industry plugins for eCommerce systems and has years of experience working with eCommerce websites. We provide best plugins for platforms like - Magento, Prestashop, OpenCart and Shopify . We also provide custom module development and customization services for the website and modules..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *