Jak połączyć swój sklep PrestaShop z rynkiem Etsy?

Prestashop Etsy Integration

Jeśli prowadzisz sklep eCommerce i nie jesteś zadowolony ze sprzedaży, możesz pomyśleć o kilku sposobach poprawy tego samego. Założenie sklepu na jakimś popularnym rynku to jeden z takich pomysłów, który z pewnością przyszedł Ci do głowy. Jeśli tak, jest to dobra decyzja, ponieważ pomoże Ci to wykorzystać ruch i bazę klientów na już istniejącym rynku i wygenerować poważną sprzedaż dla Twojej firmy.

Celem jest zwiększenie zasięgu, tak aby generować pożądane przychody z biznesu. Jednak jednoczesne zarządzanie dwoma sklepami w różnych domenach może być trudnym zadaniem. Dlatego mam zamiar wyjaśnić, jak możesz być sprzedawcą na popularnym rynku, takim jak Etsy i jednocześnie zarządzaj własną witryną eCommerce.

PrestaShop – połączenie z Etsy

connect-prestashop-store-with-Etsy

Zarówno Twoja witryna, jak i sprzedaż w sklepie Etsy są ważne; Zarządzanie oboma podmiotami osobno nie jest jednak zadaniem łatwym. Potrzebujesz czasu, wysiłku i siły roboczej, aby upewnić się, że wszystko idzie zgodnie z planem. Uświadomiliśmy sobie, że jeśli uda nam się zintegrować Twoją witrynę eCommerce i rynek, taki jak Etsy, od razu zmniejszy to ogromne obciążenie, umożliwiając właścicielowi sklepu sprzedaż na rynku bezpośrednio ze swojego sklepu eCommerce.

A Połączenie PrestaShop-Etsy to podobne podejście, które działa poprzez integrację interfejsu w back-office PrestaShop, który posiada kontrolki i konfiguracje dla:

  • Synchronizacja aktualizacji i zmian w magazynie
  • Zarządzanie zamówieniami otrzymanymi ze sklepu Etsy
  • Przygotowywanie pliku produktowego do umieszczenia na liście Etsy
  • Przygotowanie różnych profili do listy produktów w celu zbiorczego przesyłania produktów lub wybranych produktów ze sklepu
  • Przygotowywanie opcji wysyłki produktów dla zamówień Etsy
  • Konfiguracja konfiguracji API Etsy w celu nawiązania połączenia

1. Konfiguracja połączenia

Etsy

Proces integracji PrestaShop-Etsy jest prosty i możesz to zrobić bez znajomości programowania. Aby zacząć sprzedawać Etsy MarketplaceBędziesz potrzebować pliku konto sprzedawcyNa Etsy. Utwórz konto sprzedawcy na rynku Etsy, zanim będzie można skonfigurować połączenie Prestashop-Etsy. Po rejestracji konta sprzedawcy musisz to zrobić skonfigurować aplikację na EtsyAby uzyskać szczegółowe informacje o interfejsie API. Dane API zostaną wykorzystane przez moduł integracji PrestaShop-Etsy do ustanowienia połączenia między sklepem a kontem sprzedawcy Etsy. Integracja pozwala wybrać domyślny język i język, w którym chcesz zsynchronizować szczegóły produktu, kategorie, metody wysyłki i inne funkcje.

Presatshop-Etsy-genral-settings

Zaktualizowana wersja modułu integracji Etsy-PrestaShop umożliwia przesyłanie numeru śledzenia zamówienia dla kupujących Etsy oraz statusu zamówienia. Istnieje ustawienie faktury, które można włączyć, jeśli chcesz wyświetlać podatki na fakturze. Funkcja automatycznego uruchamiania cron jest najbardziej atrakcyjna i pozwala użytkownikowi wybrać liczbę produktów, które mogą być synchronizowane automatycznie.

2. Zarządzanie wysyłką na Etsy

zarządzanie wysyłką

Następnie musisz przygotować pliki danych produktów i przesłać je do listy produktów Etsy. Jednak zanim Twoje produkty PrestaShop będą widoczne na Twoim profilu sprzedawcy Etsy, musisz upewnić się, że skonfigurowałeś opcje wysyłki. Klienci na rynku chcieliby zobaczyć, jakie opcje wysyłki są dostępne wraz z produktem i kiedy zostanie do nich dostarczony. Musisz więc zaktualizować opcje wysyłki i poinformować o nich swoich klientów na Etsy. Możesz dodać wiele szablonów wysyłki i poprawić współczynnik konwersji, ponieważ dostawa jest głównym powodem, dla którego użytkownik nie może zobaczyć oczekiwanej daty dostawy.

prestashop-etsy-shipping-add-new

Moduł integracji Prestashop Etsy można wykorzystać do konfiguracji szablonów wysyłkowych poprzez aktualizację różnych informacji wymaganych przez rynek Etsy. Interfejs szablonów wysyłkowych jest taki sam, jak Etsy Marketplace.

3. Lista produktów na Etsy

lista-produktów-dla-Etsy

Aby wystawić produkty na Etsy Marketplace, sprzedawcy muszą najpierw utworzyć profile. Sprzedawca może wybrać opcję mapowania kategorii sklepu PrestaShop z kategorią Etsy lub może wybrać produkty, które należy zsynchronizować ze sklepem Etsy.

Prestashop-Etsy-Product-List

Konfiguracja cron wyświetli listę towarów na Etsy Marketplace z modułu integracji PrestaShop Etsy wraz z wariantami, zapasami i definicją produktu. Tak więc ten cel pomaga wystawiać towary.

4. Opcja synchronizacji lokalnej

Lokalna synchronizacja synchronizuje produkt w sklepie PrestaShop z modułem integracji Etsy. Sprzedawcy mogą synchronizować swoje produkty ze sklepu PrestaShop do modułu integracji Etsy za pomocą synchronizacji lokalnej. Ta zakładka jest dostępna w zakładce Synchronizacja rozszerzenia PrestaShop Etsy Integration. Po zsynchronizowaniu produktów z modułem integracji Etsy sprzedawcy mogą zsynchronizować produkty zbiorczo lub zsynchronizować wybrane produkty zgodnie z własnym wyborem.

5. Synchronizuj produkty indywidualnie

Status produktów na liście jest pokazany na karcie produktu w module integracji. Administrator może wyświetlać elementy mapowane do różnych profili na tej karcie wraz z ich nazwą Etsy, statusem aukcji, statusem Etsy (aktywny, zakończony), aktywnym lub wyłączonym oraz opcją Włącz / Wyłącz / Wystaw ponownie / Odnów. Uruchamiając crona, administrator może wyświetlić listę pojedynczego produktu lub wszystkich elementów.

lista produktów

Ponadto sprzedawca może łatwo usunąć produkt z określonego profilu i nie można dodać wykluczonych produktów do rynku Etsy. Wszystko to można przeprowadzić po uruchomieniu crona z zaplecza PrestaShop Etsy Integration Extension. Możesz zaktualizować stan produktu dla wszystkich produktów ręcznie lub uruchamiając cron.

6. Zarządzanie plikami produktów dla Etsy

zarządzanie paszą produktową

Gdy opcje wysyłki są skonfigurowane i gotowe do mapowania z różnymi produktami, możesz przygotować pliki danych produktów, które będą wyświetlane na rynku Etsy. Kanały produktów są tworzone na podstawie profili, mapowania kategorii i mapowania atrybutów między sklepem a rynkiem. Utworzenie nowego profilu będzie zawierało opcje wykonania mapowania kategorii oraz mapowania atrybutów, według których będzie pokazywana lista produktów. Z tej listy produktów możesz wybrać te produkty w swoim sklepie, które chcesz przesłać na rynek Etsy.

7. Zarządzanie zamówieniami

zarządzanie zamówieniami

Na standardowym koncie sprzedawcy Etsy, gdy Twoje produkty stają się widoczne na rynku, zaczynasz otrzymywać na nie zamówienie. Połączenie PrestaShop Etsy działa wydajnie, umożliwiając zarządzanie zamówieniami produktów z poziomu samego pulpitu PrestaShop. Teraz, w oparciu o mapowanie statusu zamówienia między sklepem PrestaShop i Etsy, możesz aktualizować status zamówienia i wykonywać wszystkie zadania związane z zarządzaniem zamówieniami z samego zaplecza PrestaShop. Możesz zobaczyć identyfikator zamówienia, identyfikator zamówienia Etsy, numer referencyjny, dane klienta, całkowitą kwotę zamówienia i status płatności za złożone zamówienia.
Zamówienia produktów Etsy są wyświetlane na pulpicie nawigacyjnym PrestaShop, jak pokazano na poniższym rysunku:

prestashop-etsy-order-listings

Inne funkcje dodatku integracyjnego Etsy-PrestaShop, który pomaga połączyć sklep

Cron skonfigurowany do automatyzacji procesu

Administrator może skonfigurować zadania cron, aby aktualizacja zapasów, synchronizacja zamówień z Etsy do PrestaShop oraz aktualizacja statusu zamówienia z PrestaShop do Etsy działały automatycznie. Nowo dodane produkty również zostaną odpowiednio zaktualizowane.

PrestaShop-Etsy-Synchronizacja

Dodaj sekcje sklepu

Dodatek PrestaShop Etsy Integration zapewnia opcję utworzenia sklepu, a profil można zmapować do sklepu. Kategoria Wise Mapping

prestashop-etsy-shop-parts

Administrator sklepu PrestaShop musi zmapować kategorię sklepu PrestaShop do najbardziej odpowiedniej kategorii Sklepu Etsy, aby wyświetlić pozycje na Etsy Marketplace, aby wszystkie produkty sklepu PrestaShop można było przypisać do odpowiedniej kategorii Etsy.

Zarządzanie profilami z łatwością

Administrator może wybrać proste ustawienia, aby wyświetlić produkt za pomocą zarządzania profilami, takie jak – Sklep Etsy (w zależności od kraju), Waluta, Język i Profil wysyłki. Korzystając z funkcji obrazu tabeli rozmiarów, administrator sklepu może dodać dodatkowy obraz do każdego profilu. Ten obraz zostanie dodany jako dodatkowy obraz na rynku Etsy.

Prestashop-Etsy-Profile-Management

Możesz dostosować tytuł produktu, wstawiając określone szczegóły i umieszczając uchwyty z tytułem. W czasie wykonywania symbole zastępcze, takie jak {sample}, zostaną zastąpione dynamiczną zawartością.

Ceny niestandardowe dla Etsy

Rozszerzenie integracji umożliwia administratorowi sklepu PrestaShop wystawianie swoich towarów ze sklepu PrestaShop do Etsy Marketplace po cenie innej niż cena sklepu PrestaShop. Korzystając z PrestaShop Etsy Integration Extension, administrator może zwiększyć lub zmniejszyć przedział cenowy w sklepie Etsy. Administrator ma możliwość wystawienia towaru po niższej lub wyższej cenie na podstawie stałych lub procentowych zmian.

Analiza i statystyki danych sprzedaży

Umożliwia właścicielowi sklepu korzystanie z PrestaShop Etsy Integration Extension w celu monitorowania raportu sprzedaży.

Prestashop-Etsy-raport-sprzedaży

Karta raportu sprzedaży wtyczki integracji Etsy PrestaShop pomaga sprzedawcom uzyskać dostęp do raportu dotyczącego zamówień i przychodów. Pomaga to administratorowi przeglądać raport sprzedaży dotyczący zamówień ze sklepu Etsy. Wyświetlany jest również raport sprzedaży produktu, który umożliwia sprawdzenie stanu produktu.

Zobacz, jak połączyć sklep Prestashop z Etsy Marketplace

W ten sposób działa integracja PrestaShop-Etsy, aby umożliwić witrynie handlu elektronicznego otrzymywanie zamówień bezpośrednio z rynku Etsy. Skuteczne połączenie PrestaShop-Etsy umożliwia wykonywanie wszystkich czynności konta sprzedawcy z poziomu samego panelu administracyjnego PrestaShop. Moduł integracji Knowband PrestaShop EtsyJest jednym z takich Moduł PrestaShop które możesz wykorzystać do generowania zwiększonych konwersji w swoim sklepie. Nadszedł czas, abyś zaakceptował znaczenie bycia częścią popularnego rynku i zrozumiał, jak możesz go wykorzystać, aby generować sprzedaż dla swojej firmy.

Powiązane historie:

Joe Parker

We boast of the best in the industry plugins for eCommerce systems and has years of experience working with eCommerce websites. We provide best plugins for platforms like - Magento, Prestashop, OpenCart and Shopify . We also provide custom module development and customization services for the website and modules..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *