Magento Popup Promotion – User Manual

Kroki instalacji Magento Popup Promotion Rozbudowa

1. Wyłącz pamięć podręczną

Przednia część Magento opiera się głównie na buforowaniu, aby zapewnić klientowi szybsze wrażenia. To wspaniałe narzędzie, ale może siać spustoszenie podczas procesu instalacji. Aby upewnić się, że pamięć podręczna nie jest przyczyną żadnych problemów, powinniśmy ją wyłączyć. Można to zrobić z poziomu konsoli administracyjnej, przechodząc do strony zarządzania pamięcią podręczną (System-> Cache Management), wybierając wszystkie pamięci podręczne, klikając wyłączenie z menu rozwijanego i przesyłając zmianę.

1

2. Wyłącz tryb kompilacji

Może to nie być problem dla wielu czytelników, ale jeśli używasz trybu kompilacji Magento w swoim sklepie, ważne jest, aby go usunąć. Bez wchodzenia w wiele szczegółów, tryb kompilacji zabiera wiele plików rozłożonych na system i kondensujących je w jeden plik, który można bardzo szybko uruchomić. Jeśli pliki rozszerzeń nie znajdują się w systemie podczas kompilacji tego pojedynczego pliku, nie zostaną uwzględnione. Aby sprawdzić, czy jest to wyłączone, przejdź do System-> Narzędzia-> Kompilacja. Jeśli status kompilatora jest wyłączony, jesteś gotowy do pracy. Jeśli nie, po prostu kliknij przycisk Wyłącz po prawej stronie ekranu.

1 2

Wybierz metodę instalacji

Istnieją dwie różne metody instalacji rozszerzeń. Pierwsza obejmuje korzystanie z Magento Connect Manager, podczas gdy druga polega na ręcznym instalowaniu plików za pośrednictwem ftp lub wiersza poleceń. Pierwsza opcja jest zwykle używana przez właścicieli sklepów i jest względnie zautomatyzowanym procesem. Problem polega na tym, że jeśli wystąpi problem z tym procesem, jesteś na łasce menedżera połączeń, aby poinformować Cię, skąd bierze się problem. Opcja druga polega na samodzielnym pobraniu plików i ręcznym upuszczeniu ich do instalacji Magento.

Opcja 1: Korzystanie z Magento Connect

Potrzebne materiały:

  • Konto użytkownika dla Magento Connect
  • Konto administratora Magento z dostępem do Magento Connect Manager

Jak wspomniano wcześniej, opcja ta jest stosunkowo łatwa do wdrożenia. Pierwszym krokiem jest znalezienie linku na Magento Connect dla rozszerzenia, które chcesz zainstalować. Po tam kliknij Zainstaluj teraz. Jeśli nie jesteś zalogowany na stronie, zostaniesz o to poproszony. Następnie wybierz wersję połączenia Magento, z którego korzystasz (jeśli masz wątpliwości, wybierz 2.0), zaakceptuj umowę licencyjną rozszerzeń i skopiuj klucz rozszerzenia. Zaloguj się do konsoli sklepu i przejdź do System-> Magento Connect-> Magento Connect Manager. W tym momencie pojawi się monit o ponowne wprowadzenie danych logowania administratora. Aby zainstalować rozszerzenie z menedżera połączeń; musisz mieć konto z pełnym dostępem do konsoli administracyjnej. Jeśli uzyskasz ograniczony dostęp, Magento nie pozwoli ci kontynuować. Po zalogowaniu się do menedżera po prostu wklej klucz rozszerzenia do pola tekstowego i kliknij przycisk Zainstaluj. W dolnej części strony pojawi się okno systemowe, które wyświetli postęp instalacji.

35

6

Gratulacje, pomyślnie zainstalowałeś rozszerzenie w swoim sklepie. Pamiętaj, aby dokładnie przetestować przed ponownym włączeniem pamięci podręcznej / kompilacji. Jeśli nie znalazłeś żadnych problemów, zarówno przed, jak i po ponownym włączeniu tych funkcji, powinieneś być gotowy do powtórzenia procesu instalacji w swojej witrynie na żywo. NIE ZAPOMNIJ, ABY ZAPOZNAĆ WSZYSTKIE PLIKI I BAZY DANYCH PRZED INSTALACJĄ!

Opcja 2: instalacja ręczna
Potrzebne materiały:

  • Wszystkie pliki używane przez rozszerzenie.
  • Dostęp FTP do Twojej witryny.

Menedżer połączeń jest użytecznym narzędziem do instalowania rozszerzeń, ale preferuje metodę praktyczną, jeśli chodzi o instalacje. Czuje się bardziej komfortowo, gdy osobiście kontrolujesz proces. Czy widzisz tam katalog kodu aplikacji, a co z modułem app-etc? Jeśli nie widzisz tych ścieżek katalogów i plików zawartych w nich, istnieje prawdopodobieństwo, że pobieranie rozszerzenia było wadliwe. Spójrz na plik package.xml, jest to plan używany przez Magento Connect do rozmieszczenia plików we właściwych miejscach. Być może będziesz musiał użyć tego, aby upewnić się, że wszystko jest tak, jak powinno być. Po przejrzeniu plików rozszerzeń możesz przystąpić do ostatniego kroku. Korzystając z klienta ftp, przeciągnij wszystkie pliki do głównego katalogu instancji magento.

4

W zależności od liczby plików w rozszerzeniu może to chwilę potrwać. Teraz przejdź do konsoli administratora i kliknij Flush Cache Storage. Jest to wymagane dla każdego rozszerzenia, które dodaje strony do konsoli administracyjnej. Wylogowanie i powrót jest również wymagany, aby zapewnić, że wszystko ładuje się poprawnie. Jeśli z jakiegoś powodu nie możesz wyczyścić pamięci podręcznej za pośrednictwem konsoli administracyjnej, musisz wyczyścić pamięć podręczną ręcznie za pomocą klienta FTP (zobacz pierwsze pytanie z często zadawanymi pytaniami, aby uzyskać pomoc). To jest ostatni krok. Gratulujemy udanej instalacji.

Rozwiązywanie problemów i

Załadowałem wszystkie pliki na mój Sklep Magento, a teraz dostaję biały ekran dla niektórych lub wszystkich konsoli administratora.

Jest to dość powszechny problem i 99% czasu związanego z pamięcią podręczną. Jeśli możesz się do niego dostać, przejdź do System-> Cache Management i kliknij Flush Cache Storage. Zapewni to, że wszystko zapisane w pamięci podręcznej przez Magento zostanie usunięte i zostanie zregenerowane. Wyloguj się i wróć, aby dokończyć proces. Jeśli jesteś całkowicie odcięty od konsoli administracyjnej, przejdź do katalogu var-cache w swojej witrynie. Powinieneś zobaczyć serię katalogów o nazwie mag *. Usuń wszystkie te katalogi (NIE USUŃ var-cache). Jest to odpowiednik płukania pamięci podręcznej z poziomu konsoli administratora.

7

Otrzymuję błąd Magento podczas uzyskiwania dostępu do niektórych stron. Jak mogę to debugować?

To pytanie naprawdę zasługuje na wpis na blogu, ale dobrym początkiem byłoby przejście do katalogu błędów twojego sklepu. Zlokalizuj plik local.xml.sample i zmień jego nazwę na local.xml. Następnym razem, gdy pojawi się błąd, zostaną podane szczegółowe informacje wyjaśniające, gdzie wystąpił błąd. Nie zapomnij zmienić tego z powrotem po zakończeniu rozwiązywania problemów!

Mam krytyczny błąd w moim sklepie internetowym i muszę wyłączyć rozszerzenie, do którego nie mogę uzyskać dostępu do konsoli administratora. Co mam zrobić?

Przejdź do katalogu app-etc-modules i otwórz plik z rozszerzeniem. Konwencja nazewnicza jest generalnie nazwa_wyróżniająca_Wstępna.xml. W tym przypadku byłby to Velocity_Popup.xml.

8

Poszukaj aktywnych znaczników w pliku, zmień wartość z true na false i zapisz zmiany. To mówi Magento, że rozszerzenie jest wyłączone i nie uruchamia żadnego powiązanego z nim kodu. Usunięcie pamięci podręcznej Magento jest zalecane (i najprawdopodobniej wymagane), aby zmiana ta zaczęła obowiązywać.

Instrukcja obsługi

1. Aby uzyskać dodatkową wtyczkę Popup Promotion, kliknij na zakładkę Popup Promotion pojawiającą się w menu nawigacyjnym, jak pokazano poniżej.

9

2. Po kliknięciu menu Popup Promotion otworzy się moduł dla wtyczki. Zawiera pasek nawigacyjny u góry, menu Tab po lewej i główną zawartość w środku, jak pokazano poniżej.

10

Ustawienia ogólne Zakładka

Ustawienia główne:

1. Status modułu wyskakującego: Aby włączyć wtyczkę, wybierz opcję Włącz prezent pod etykietą Status modułu wyskakującego. 2. Wysokość wyskakiwania i Szerokość wyskakiwania: Wprowadź szerokość wyskakującego okna i wysokość wyskakującego w pikselach. Pamiętaj, że powinieneś wpisać tylko wartość liczbową, nie pisz px lub innego znaku. 3. Wyskakujący czas otwarcia: wprowadź czas w sekundach, który ustawi czas, po którym zostanie wyświetlone okno podręczne, gdy klient otworzy stronę. 4. Popup Auto Close Time: Wprowadź czas w sekundach, który ustawi czas, po którym popup automatycznie się zamknie.

UWAGA: Jeśli Klient zamknie okienko Popup, okno podręczne zamknie się natychmiast, ale Popup wyświetli się ponownie z nową reklamą (jeśli została ustawiona) po sekundach ustawionych w Czasie Otwierania Popup. 5. Wyskakujące położenie: Wybierz pozycję wyskakującego okienka do wyświetlenia w odniesieniu do strony internetowej.

Lewo : Popup pojawi się w lewym górnym rogu strony internetowej.

Dobrze : Popup pojawi się w prawym górnym rogu strony internetowej.

Na dole po lewej : Popup pojawi się w lewym dolnym rogu strony internetowej.

Prawy dolny : Popup pojawi się w prawym dolnym rogu strony internetowej.

Bottom Center: Okno podręczne wyświetli się w dolnym środku strony internetowej.

(Lewo)

11

(Dobrze)

12

(Centrum dolne)

13
6. Wybierz stronę: wybierz stronę, na której chcesz wyświetlić wyskakujące okienko,

Wszystkie strony : Popup pojawi się na wszystkich stronach witryny.

Strony kategorii: Popup pojawi się na wszystkich stronach kategorii na stronie.

Strony produktów: Popup pojawi się na wszystkich stronach produktu na stronie internetowej. 7. Wyskakujące zachowanie linku: wybierz typ zachowania linku,

Otwórz w nowej karcie / stronie: Link Popup otworzy się w nowej karcie / stronie.

Otwórz na tej samej stronie: Link Popup otworzy się na tej samej karcie / stronie. 8. Plik Jquery: jQuery, tj. Framework javascript jest wymagany do działania tej wtyczki. Czasami motywy używane w Magento już je zawierają, ale czasami tak nie jest. Jeśli jquery jest już włączony do twojego motywu wybierz nie, wybierz opcję tak, aby go uwzględnić.

Karta Ustawienia obrazu

Ustawienie obrazu pop-up

14

1. Popup Image Status: Ta opcja służy do pokazywania / ukrywania obrazu. Ta opcja jest przydatna w przypadku wielu obrazów. 2. Wyskakujący tekst: wprowadź tekst (jeśli jest wymagany), który ma być wyświetlany na obrazie. 3. Wyskakująca pozycja tekstu: Ustaw pozycję tekstu wyświetlanego na Obrazie wyskakującego okienka. Na przykład Zobacz tekst Kliknij mnie poniżej zrzutu ekranu.

Lewy górny wyrównanie:16

Bottom Center Alignment: 174. Rozmiar tekstu wyskakującego: wprowadź rozmiar tekstu w pikselach. Wpisz tylko wartość liczbową, nie pisz px na końcu.

5. Wyskakujący kolor tekstu: Po kliknięciu w pole tekstowe zostanie otwarty selektor kolorów. Wybierz żądany kolor. 6. Adres URL linku: wpisz adres URL, do którego klient przekieruje po kliknięciu tego wyskakującego okienka.

UWAGA: Wprowadź ostrożnie adres URL. Lepiej pisać URL taki jak https://www.example.com/. 7. Prześlij obraz: Prześlij obraz, który chcesz wyświetlić w wyskakującym okienku. Możesz wybrać obraz o dowolnym rozmiarze i rozdzielczości.

UWAGA: Prześlij obraz o rozdzielczości równej lub większej niż rozdzielczość popup, aby uzyskać lepszą jakość popup. 8. Podgląd obrazu: Po zapisaniu ustawień wyświetli się podgląd przesłanych zdjęć. Jeśli przesłane zostanie nieprawidłowe zdjęcie, możesz ponownie załadować nowe zdjęcie przy użyciu opcji Prześlij nowy obraz.

UWAGA:

1. Jeśli chcesz dodać więcej reklam, po prostu kliknij przycisk Dodaj więcej i jeszcze jeden widżet ustawień obrazu pop-up pojawi się poniżej. 2. Jeśli chcesz usunąć / usunąć dowolną reklamę, naciśnij przycisk usuwania.

UWAGA: Nie możesz usunąć pierwszej reklamy, ale jeśli nie chcesz wyświetlać tej reklamy, wybierz opcję Ukryj ze statusu obrazu lub możesz zmienić obraz.

15

Mam nadzieję, że omówiliśmy wszystkie problemy związane z instalacją Rozszerzenie Magento. Sprawdź nasz blog na w jaki sposób możesz zwiększyć swoją sprzedaż dzięki promocji pop-up.

Lubiłem to? Spodoba ci się to

Joe Parker

We boast of the best in the industry plugins for eCommerce systems and has years of experience working with eCommerce websites. We provide best plugins for platforms like - Magento, Prestashop, OpenCart and Shopify. We also provide custom module development and customization services for the website and modules.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *