Why Do Businesses need a ‘Private Shop’?

why-do-businesses-need-a-private

Słyszałeś kiedyś słowo „prywatny sklep”? Jest kilka firm, które pozwalają zobaczyć swoje produkty tylko po zarejestrowaniu. Zawartość strony może być dostępna po rejestracji.

Przeglądając artykuły i prace naukowe, zwykle strony internetowe pokaż wyskakujące okienko i poproś o rejestrację, aby uzyskać dostęp do całej zawartości. Pokazują one ograniczoną zawartość, aby wzbudzić ciekawość, a aby uzyskać więcej informacji, nie masz innego wyboru, jak tylko się zarejestrować.

Te strony zostały sprywatyzowane i to samo można zrobić w przypadku sklepu eCommerce. Możesz ustawić swój sklep Opencart, PrestaShop lub Magento jako prywatny za pomocą modułów „Sklep prywatny”. Dlaczego potrzebujesz prywatnego sklepu? Śmiało i dowiedz się dlaczego.

Ten artykuł jest kompilacją 101 „Prywatnego sklepu” dla firm B2B i innych przedsiębiorstw

Czym jest prywatny sklep?

Sklep-prywatny-eCommerce-strona-online

W przypadku, gdy sklep jest dostępny tylko dla zarejestrowanych klientów, sklep należy do kategorii „Sklep prywatny”. Ustawienie sklepu internetowego jako prywatnego pozwala na bezproblemowe regulowanie sprzedaży sklepu. W ten sposób administrator sklepu internetowego może uniemożliwić klientom przeglądanie sklepu, towarów lub kategorii bez uprzedniego logowania lub rejestracji.

Możesz stworzyć prywatną grupę klientów i przyporządkować wiele grup prywatnych do każdego produktu/kategorii, z których każda jest dostępna tylko dla danej grupy konsumentów. Wysyłaj e-maile do określonej grupy klientów o nowych ofertach, rabatach, kolekcjach i tak dalej.

Dlaczego firmy potrzebują prywatnego sklepu?

Jeśli masz produkty zarówno dla B2B, jak i B2C w swojej witrynie eCommerce, musisz stworzyć prywatne środowisko dla każdego z nich, do czego przydaje się opcja Sklepu prywatnego.

 • Firmy B2B wymagają prywatnych platform

Grupa hurtowa może uzyskać pełny dostęp do sklepu, natomiast grupa ogólna jest ograniczona do jednego produktu lub kategorii. Możesz tworzyć w pełni funkcjonalne strony internetowe i kategorie dla ograniczonych konsumentów i użytkowników.

Biznes działa w sposób systematyczny, a udostępnienie detalistom po cenach hurtowych wpłynie na ich działalność. „Prywatny sklep” zapewnia prywatność firmom B2B.

 • Zwiększona rejestracja i liczba subskrybentów e-mail

„Prywatny sklep” może również przynieść korzyści firmom B2C. Jeśli prowadzisz kampanie i mówisz swoim klientom, że korzystasz z rabatów w swoim sklepie, to: wpłynąć na nich aby zarejestrować się w Twojej marce i uzyskać dostęp do tych przecenionych produktów.

W pewnym sensie zmuszasz ich do zarejestrowania się, aby uzyskać dostęp do Twojego sklepu. Zwiększa to rejestrację w Twoim sklepie i buduje Twoją listę e-mailową.

 • Wczesny dostęp do zarejestrowanych klientów dla produktów z najwyższej półki:

Wiele firm sprzedających luksusowe produkty lub towary, które mają limitowane edycje, powinno iść do „Prywatnego Sklepu”. Jeśli masz niewielką grupę odbiorców swojej marki, która kupuje produkty z najwyższej półki, zdecydowanie nie chcesz, aby wszyscy mieli do niej dostęp.

Można o tym powiadomić ograniczoną grupę osób. Dzięki temu poczują się uprzywilejowani, a Ty będziesz w stanie zapewnić satysfakcjonujące doświadczenie klienta.

Jak przekonwertować swój sklep na Private Shop?

Już tylko trzy kroki dzielą Twój sklep w Prywatny Sklep.

 1. Kup moduł i rozpakuj pliki i zapoznaj się z instrukcją obsługi
 2. Zainstaluj moduł na swojej stronie z kodem źródłowym.
 3. Skonfiguruj ustawienia prywatnego sklepu i rozpocznij!

Funkcje, które warto rozważyć przed zakupem modułu sklepu prywatnego

 • Właściciel sklepu ma możliwość wybudowania w pełni prywatnego sklepu
 • Twórz tajne grupy z adresami IP i zezwalaj tylko niektórym klientom
 • Odwiedzający nie będą mogli zobaczyć prywatnych produktów ani kategorii
 • Działaj również jako rozszerzenie uprawnień do katalogów
 • Każdy produkt/kategoria może mieć przypisanych przez administratora kilka grup
 • Klienci mogą przeglądać swoje osobiste produkty/kategorie według prywatnej grupy
 • Zezwól Google na indeksowanie prywatnych stron Twojej witryny
 • Każdy produkt/kategoria może zostać upubliczniony przez administratora
 • Ponadto administrator powinien mieć możliwość wysyłania e-maili do członków grupy prywatnej
 • Etykieta produktu/obraz etykiety produktu może zostać zmieniony przez administratora
 • Spersonalizuj witrynę sklepu z formularzem rejestracyjnym, który umożliwia zmianę tła

Demo na żywo dla modułów Private Shop

Kliknij tutaj aby zobaczyć demo PrestaShop

Możesz sprawdzić demo na żywo dla OpenCart tutaj

Sprawdź demo na żywo dla Magento z tutaj

Vishakha Nathani

Vishakha Nathani

Vishakha can be found writing, crafting or digging Earth. Her love for writing made her switch her profession from a Geologist to a Writer. Additionally, she likes keeping herself engaged in crafting and redecorating spaces. You might found her posting 3 am poetry on her Instagram story. Her proclivity for writing is never-ending.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *