Utwórz hiperlokalny rynek usług, taki jak Fiverr i UrbanCompany

what-is-service-marketplace-and-how-can-you-start-a-hyperlocal-service-marketplace

Rynek usług tworzy pomost między dostawcą usług a osobami poszukującymi usług. Branża kwitnie, a istnienie takich firm zapewnia wielu biznesom. Słynny indyjski dostawca usług – Urban Company, amerykańska firma Upwork, platforma niezależnego dostawcy usług – Fiverr, wszyscy są popularnymi rynkami usług rządzącymi w branży. W dalszej części tego samego artykułu będziemy omawiać te znane firmy z rynku usług. Startup na rynku usług może być inspirujący hiperlokalny pomysł na biznes dla początkujących usługodawców. Witryna internetowa z wieloma usługami będzie działać jako rynek usług. Można uruchomić kilka usług, takich jak przechowywanie węży, automatyczne czyszczenie, higiena osobista, trening fitness, korepetycje, pisanie, projektowanie itp.

Jak działa model rynku usług?

Ludzie używają strony internetowej do kupowania usług od osób fizycznych, specjalistów lub firm, aby zaspokoić potrzeby. Ale palące pytanie, które się tutaj pojawia, dotyczy tego, skąd pochodzą przychody z platformy handlowej? Prowizja jest kluczem! Service Marketplace działa w oparciu o najszybszy model przychodów – prowizje. Będą trzy interfejsy do ustanowienia modelu biznesowego dla rynku usług:

 • Administrator: Ten, kto jest właścicielem witryny i otrzymuje prowizję
 • Usługodawca / freelancer: Zarejestrowany jako dostawca usług, np. Niezależny pisarz lub elektryk. Otrzymuje pieniądze od osoby ubiegającej się o usługę, świadcząc usługę po wykonaniu zadania.
 • Poszukujący usług / klient: Osoba fizyczna lub beneficjent, który otrzyma usługę, płacąc usługodawcy.

Rynek może mieć inne modele przychodów ale model prowizyjny jest najbardziej lukratywny.

Znane firmy z rynku usług

Firmy z Service Marketplace można zakładać w wielu domenach.

Fiverr to niezależny rynek usług dla biznesu. Oferuje ponad 300 usług cyfrowych na całym świecie. Jest to jeden z najpopularniejszych rynków usług niezależnych.

Upwork to kolejna firma z rynku usług, w której możesz znaleźć odpowiedniego freelancera lub agencję do swojego projektu. Jest to największa na świecie platforma rekrutacyjna, która łączy profesjonalnych freelancerów z doświadczonymi firmami. Firmy lubią Fiverr i Upwork zarabiają na każdej transakcji, która ma miejsce w ich witrynie. Ten model przychodów nosi nazwę prowizji i jest najpopularniejszą strategią zarabiania na rynku.

Urban Company: 30000 + wykwalifikowanych specjalistów serwisu blisko Ciebie, Urban Company rozszerza się w wielu krajach, aby zaspokoić wszystkie Twoje potrzeby – konserwację domu, naprawy urządzeń i elektroniki, kosmetyczki i wiele innych.

Hiperlokalny rynek usług

Jeśli chcesz wypróbować swój pomysł na biznes na hiperlokalnym rynku usług, znajdź szybki, niedrogi i prosty sposób na przetestowanie go z prawdziwymi użytkownikami. Prognozowano, że wielkość rynku usług hiperlokalnych wyniesie 1,324.2 mld USD w 2019 r., Osiągając 3,634.3 mld USD do 2027 r., Co oznacza CAGR na poziomie 17.9% w latach 2021–2027. miasta miejskie i związane z nimi korzyści, takie jak usługi, można rezerwować jednym kliknięciem, ulepszoną ucieczkę płatniczą i śledzenie w czasie rzeczywistym, co dodatkowo przyczynia się do rozwoju branży usług hiperlokalnych. Aby uzyskać informacje na temat hiperlokalnych pomysłów biznesowych o niskich inwestycjach i lepszego zrozumienia hiperlokalnego biznesu na rynku, możesz zapoznać się z naszymi wcześniejszymi postami na blogu. CzytaćTypy rynków internetowych: Rozpocznij własny dzięki modułowi rynku wielu dostawców

Moduły, które mogą pomóc:

Utworzenie hiperlokalnego rynku usług nie jest łatwe, ale z pomocą ekspertów i profesjonalistów można to zrobić. Możesz uczynić nas swoim ekspertem w swojej nowej podróży. W sklepie Knowband dostępnych jest kilka modułów, które mogą pomóc w rozpoczęciu hiperlokalnej działalności usługowej. Moduły te są kompatybilne z innymi modułami i możesz od razu uruchomić hiperlokalny rynek usług z ich kombinacją.

1.???? Multi-Vendor Marketplace:

KnowBand zapewnia dodatek Multi-Vendor Marketplace, aby pomóc właścicielom sklepów eCommerce w tworzeniu własnego rynku dla sprzedawców, którzy mogą sprzedawać swoje towary konsumentom.

hiperlokalny rynek usług dla wielu dostawców

Główne funkcje rozszerzenia Marketplace to:

 • Łatwe monitorowanie i zarządzanie sprzedawcami
 • Sprawny pulpit sprzedawcy
 • Zarządzaj prowizjami sprzedawców
 • Łatwe zarządzanie kategoriami i produktami
 • Kompatybilny z aplikacją mobilną i innymi modułami

Zapoznaj się ze stroną produktu w witrynie Multi-Vendor Marketplace, aby lepiej zrozumieć moduł. Ten moduł jest dostępny dla PrestaShop, OpenCart, Magento, Magento 2. Czytać:Kluczowe korzyści z uruchomienia rynku internetowego

2.???? Booking and Rental System

Aby obsłużyć rezerwacje na żądanie i zarezerwować codzienne / godzinowe wypożyczanie produktów, możesz dodać moduł systemu rezerwacji i wynajmu do swojego PrestaShop?or OpenCart sklep.

rynek-usług-systemów-rezerwacji-wynajmu-usług

Może pomóc w łatwym rozpoczęciu działalności związanej z usługami na żądanie.

 • Klienci mogą rezerwować usługi lub produkty online z elastycznymi harmonogramami
 • Łatwo zarządzaj spotkaniami
 • Idealny do rezerwacji hotelowych ze wszystkimi niezbędnymi funkcjami
 • Ułatwia zarządzanie godzinowym i dziennym wynajmem

3.???? Hyperlocal Marketplace

Hyperlocal Marketplace to kompleksowe rozwiązanie dla Twojego nowego startu biznesowego. Nawet jeśli jesteś właścicielem istniejącej witryny eCommerce dla PrestaShop, dodając moduł Hyperlocal Marketplace, możesz rozpocząć dostawy w swojej okolicy, dodając parametry takie jak lokalizacja i zasięg odległości.

Hyperlocal-Marketplace-marketplace, taki jak upwork fiverr urbancompany

Moduł Hyperlocal Marketplace ma niesamowite funkcje, które pozwolą Ci zarządzać rynkiem jako administrator. Dzięki interfejsowi sprzedawcy sprzedawcy mogą dodawać tyle produktów, ile chcą. Ponieważ administrator rynku zarabia na prowizjach lub modelach przychodów z subskrypcji, umożliwia dodawanie wielu sprzedawców. Kluczowe zalety Hyperlocal Marketplace dla administratora i sprzedawcy:

 • Administrator może łatwo zarządzać sprzedawcami
 • Sprzedawcy mogą dodawać lokalizacje geograficzne, do których mogą wysyłać
 • Umożliwia klientom sprawdzenie dostępności produktów w ich lokalizacji geograficznej.
 • Bezproblemowe zarządzanie prowizjami
 • Plany członkostwa dostępne dla sprzedawców
 • Łatwa i bezpieczna transakcja
 • Śledź transakcje sprzedającego i zarobki

Czytać:Co to jest Hyperlocal Marketplace Business? Dlaczego kwitnie w 2020 roku?

Podsumowanie:

Hyperlocal Service Marketplace to jedna platforma dla wielu sprzedawców, którzy mogą świadczyć różne usługi. Hyperlocal zyskuje coraz więcej uwagi, ponieważ wielu ludzi jest obecnie mniej skłonnych do wyjścia, podczas gdy inni beztrosko wychodzą na świat. Również te hiperlokalni sprzedawcy może dostarczyć usługę lub produkt na czas w porównaniu z dużymi firmami eCommerce. Co najważniejsze, klienci znają zaufanych sprzedawców lub właścicieli sklepów w swojej okolicy. Widzę ogromne możliwości na rynku Hyperlocal Service Marketplace. Jeśli jesteś tego pewien, nie trać tego złotego czasu. Iść do pracy! Czy ten artykuł był pomocny? Możesz zostawić komentarz poniżej lub napisać do nas na adres support@knowband.com, aby uzyskać pomoc w handlu elektronicznym.

Możesz przeczytać więcej:

Vishakha Nathani

Vishakha Nathani

Vishakha can be found writing, crafting or digging Earth. Her love for writing made her switch her profession from a Geologist to a Writer. Additionally, she likes keeping herself engaged in crafting and redecorating spaces. You might found her posting 3 am poetry on her Instagram story. Her proclivity for writing is never-ending.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *