Strategie zwiększania ruchu organicznego w Twoim sklepie eCommerce

strategies-to-drive-more-organic-traffic-to-your-ecommerce-store

Słowo „ruch bezpłatny” jest używane w związku z bezpłatnymi („bezpłatnymi”) wynikami wyszukiwania i odnosi się do użytkowników trafiających do Twojej witryny. Po skorzystaniu z wyszukiwarki, takiej jak Google czy Bing, odwiedzający, którzy są uznani za organicznych, znajdują Twoją witrynę, więc nie są „kierowani” przez żadną inną witrynę. Na całym świecie rosną przychody online. Z tego powodu cały czas pojawiają się nowe biznesy eCommerce. Ale jak na tym bardzo konkurencyjnym rynku możesz pozostać na szczycie i zapewnić firmie sukces? Praca nad przyciąganiem ruchu organicznego do sklepu internetowego jest jedną z kluczowych rzeczy, które musisz zrobić.

Czy naprawdę możesz zwiększyć sprzedaż bez kupowania reklam?

Większość użytkowników uważa, że ​​aby stanąć ponad twardymi konkurentami, często muszą polegać na zakupionych reklamach. Więksi dystrybutorzy z dużymi budżetami wolą wyrzucać pieniądze na swoje obawy marketingowe. Tak więc mniejsi detaliści mogą czuć się w niekorzystnej sytuacji bez nieograniczonych środków na marketing i reklamę. Na szczęście bez rozbijania banku jest kilka sposobów na zwiększenie ruchu i przyciągnięcie klientów. Tak więc, jeśli Twój sklep internetowy nie został zbudowany z myślą o organicznym rozwoju, prawdopodobnie tracisz dużą część potencjalnych nabywców. Zebraliśmy listę skutecznych technik, które mogą Ci pomóc, które możesz z łatwością zastosować. Wyobraź sobie, że w końcu uruchamiasz swój sklep internetowy i jedyną osobą, która go odwiedza, jest Twoja mama. Najgorszy koszmar, prawda? Musisz stworzyć świadomość marki i entuzjazm dla swojego produktu, aby mieć pewność, że masz ruch organiczny od samego początku swojej działalności.

1. Zrozumieć grę w mediach społecznościowych

W dzisiejszym społeczeństwie najszybszym sposobem na rozpowszechnienie informacji są media społecznościowe, dzięki zwiększonemu wykorzystaniu urządzeń mobilnych i smartfonów. Ponieważ jest darmowy, jest to również opłacalna opcja!

gra-zrozumienie-mediów społecznościowych

Popularne platformy mediów społecznościowych to Twitter, Facebook, Instagram, Pinterest i LinkedIn. Skieruj swoje działania marketingowe na kanał, na którym jesteś najbardziej związany z docelową publicznością. Na przykład Pinterest ma unikalną funkcję, która pozwala użytkownikom wyszukiwać przedmioty bezpośrednio z platformy Pinterest i kupować je. Jeśli chodzi o reklamy lub bezpośrednie połączenia, wiele serwisów społecznościowych jest płatnych. Ta funkcja Pinteresta do tej pory nic Cię nie kosztuje. Przeczytaj: Trendy w mediach społecznościowych w 2021 roku

2. Strategia SEO

Wszyscy wiemy, że SEO jest ważne, a jednak czasami pozwalamy, aby stało się to „przez przypadek”, zamiast zwracać na to uwagę, na jaką zasługuje.

seo może napędzać ruch organiczny

Wyszukiwarka odpowiada za 93 procent ruchu w sieci, a mniej niż 5 procent osób wyszukujących w sieci przechodzi do drugiej strony ze zwracanymi wynikami wyszukiwania. Mając na uwadze konkretną propozycję wartości, treść powinna być zawsze napisana. Podczas tworzenia treści zwróć uwagę na słowa kluczowe produktu, którego powinieneś używać, nazwę domeny, używając narzędzia propozycji słów kluczowych, takiego jak Ubersuggesti przejrzyj płatności za kliknięcie (PPC) i wyniki kampanii w Google Adwords jeśli chcesz przeznaczyć na to budżet. Aby skierować Cię do właściwej listy terminów, które są najważniejsze dla Twojego produktu, użyj narzędzia takiego jak Planer słów kluczowych Google.

3. Marketing polecający

marketing polecający napędza ruch organiczny

Warto go odpalić, jeśli nie masz programu polecającego dla swojego sklepu internetowego. 81 proc. Konsumentów twierdzi, że na ich decyzje zakupowe duży wpływ ma rekomendacja znajomego lub członka rodziny. To nie musi być skomplikowane. Uwzględnij łatwy sposób przeglądania opinii i sugestii dla kupujących, a także polecania swojej marki innym.

Narzędzie marketingu afiliacyjnego i polecającego KnowBand może pomóc w przeniesieniu ruchu organicznego do Twojego sklepu eCommerce.

4. Dodaj dowody społeczne

Referencje i opinie na temat Twojej witryny może przekształcić ogromny ruch organiczny w Twój sklep.

dodaj dowody społecznościowe, aby kierować ruchem organicznym

92% klientów ufa rekomendacji rówieśników, a 70% ufa rekomendacji nieznajomego. Dokładnie to, jak to brzmi, jest prawdą społeczną. To dowód na to, że Twoi rówieśnicy ufają firmie na tyle, by kupować od niej (lub przynajmniej znacznej części populacji). Na każdej stronie produktu, w formie recenzji, Amazon wykorzystuje społeczne strzępy dowodów, a użytkownicy spędzają więcej czasu na ich czytaniu przed podjęciem decyzji o zakupie. Przeczytaj: Najlepsza ocena OpenCart, recenzja i rozszerzenie motywacyjne, aby nagrodzić swoich klientów

5. Zbadaj swoich konkurentów

Sprawdź swoją witrynę internetową: Doświadczenie użytkownika – strona internetowa konkurencji jest dobrym punktem wyjścia do oceny, jak dobrze radzi sobie w Internecie. Spróbuj wyszukać inne słowa kluczowe i zobacz, czy Twoi konkurenci pojawiają się w Google, Yahoo i Bing na listach sponsorowanych. Przejrzyj ich recenzje i cytaty, w tym uchwyty w mediach społecznościowych. Dowiedz się, jakie treści publikują w witrynie i ile ruchu organicznego generują ich treści. Aby odkryć spostrzeżenia na temat swoich konkurentów, istnieje wiele zasobów, takich jak SEMRush, z których możesz skorzystać. Możesz również dowiedzieć się, z których witryn uzyskują linki zwrotne i skontaktować się z nimi, aby uzyskać połączenia z powrotem do Twojego sklepu e-commerce. Poprawi to profil linków zwrotnych i wzmocni Twoją witrynę. Przeczytaj: Dlaczego analiza konkurencji jest ważna dla sklepu eCommerce

6. Przetestuj swoje wezwanie do działania

Najczęściej wezwanie do działania odnosi się do użycia słów lub fraz, które mogą być zawarte w skryptach sprzedażowych, przekazach reklamowych lub stronach internetowych, które zmuszają odbiorców do określonego zachowania. Dzięki nieskomplikowanej strukturze i jasnym wezwaniom do działania uporządkuj swoją witrynę. Upewnij się, że kupujący mogą łatwiej poruszać się po Twojej witrynie i znajdować to, czego szukają. Dodaj widoczny przycisk „Kup teraz” lub „Rozpocznij zakupy”, który kieruje klientów do tego miejsca, jeśli katalog produktów nie znajduje się bezpośrednio na stronie głównej Twojej witryny.

7. Wybierz PWA lub aplikację mobilną

przejdź do-pwa-lub-aplikacji-mobilnej-dla-organicznego-ruchu

60 procent użytkowników telefonów komórkowych kupiło coś online na swoim urządzeniu mobilnym. Nie zapomnij zoptymalizować swojej witryny pod kątem klientów mobilnych, cokolwiek robisz. Jeśli chcesz wiedzieć, czy po rozpoczęciu dodawania funkcji jesteś na dobrej drodze, wprowadź swój adres URL na stronie takiej jak Test optymalizacji mobilnej Google, aby zobaczyć, jak wypada. Ponadto responsywna witryna mobilna zajmuje wyższe miejsce w wynikach wyszukiwania Google. PWA (progresywne aplikacje mobilne) to kolejny najlepszy sposób na optymalizację witryny pod kątem ruchu organicznego. Nie wpływają bezpośrednio na ranking, ale uruchomienie dobrze zaprojektowanego PWA oznacza, że ​​zapewniasz lepsze wrażenia użytkownika, które pomagają wygrywać w SEO. To lepsze wrażenia użytkownika wpływają na lepszą pozycję w wyszukiwarkach. Przekształć swoją witrynę w PWA za pomocą potężne moduły PWA i utwórz aplikację mobilną z Rozszerzenie aplikacji mobilnej KnowBand. Przeczytaj: Historia sukcesu Briko Bike Mobile App dla e-commerce

Zakończyć:

Nie chodzi o wydawanie pieniędzy z konta bankowego, ale o to, jaki plan będzie dla Ciebie działał. Istnieją różne metody organicznego kierowania ruchem. Najważniejsze z nich są wymienione powyżej, ale jeśli to nie zadziała, wybierz marketing e-mailowy, optymalizuj swoje strony internetowe i regularnie przyspieszaj. Pisz treść za pomocą ukierunkowanych badań słów kluczowych i zawsze miej nadzieję. Nigdy nie było lepszego czasu, aby wyjść poza konwencjonalne pole do wydawania reklam i wyróżnić się w tłumie handlu elektronicznego, mając do dyspozycji wszystkie cyfrowe zasoby informacyjne. Zalecana lektura:

Vishakha Nathani

Vishakha Nathani

Vishakha can be found writing, crafting or digging Earth. Her love for writing made her switch her profession from a Geologist to a Writer. Additionally, she likes keeping herself engaged in crafting and redecorating spaces. You might found her posting 3 am poetry on her Instagram story. Her proclivity for writing is never-ending.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *