13 marketing ideas to boost your holiday sales

Pomysły i porady dotyczące marketingu świątecznego 13 w celu zwiększenia sprzedaży w tym sezonie świątecznym

Zbliża się sezon wakacyjny. Nadszedł czas, aby przygotować się i skupić na wakacyjnych pomysłach marketingowych w celu zwiększenia sprzedaży. W roku 2018 odnotowano najwyższą w historii sprzedaż e-commerce w okresie świątecznym z ogromną kwotą 126 miliardów dolarów. Był to wzrost przychodów 16.5 o% w stosunku do ubiegłego roku, a liczby osiągną nowy znak w 2019. (Źródło: Insider Biznes) Sezon świąteczny oferuje markom wiele możliwości zwiększenia skali sprzedaży. Chcesz jak najlepiej wykorzystać ten sezon wakacyjny? Oto pomysły i porady dotyczące marketingu świątecznego 13 dla 2019, które pomogą Ci rozpocząć podróż w okresie świątecznym i zwiększyć sprzedaż.

1. Zaplanuj z wyprzedzeniem swoje oferty

Klienci wiedzą, że marki konkurują ze sobą, by przewyższyć się nawzajem, przyciągając więcej ludzi swoimi ekscytującymi nagrodami i ofertami i wyprzedzając konkurencję. Zatem najważniejszą wskazówką marketingową podczas wakacji byłoby wcześniejsze zaplanowanie swoich ofert. Pomyśl i spróbuj czegoś innego. Rób to, czego konkurenci nie robili lub czego wcześniej nie robili. Zaplanuj swoje promocje, podekscytuj klientów. A kiedy zaczyna się sezon wakacyjny, wprowadzaj zmiany w swoich ofertach w regularnych odstępach czasu, aby zaskakiwać klientów. Zdobycie większej liczby świątecznych ofert wymagałoby wyjątkowych i kuszących ofert.

2. Udekoruj swój sklep według okazji

Poczuj świąteczną atmosferę, dekorując swoją stronę internetową zgodnie z nadchodzącymi festiwalami. Zmień motyw, nadaj mu nowy wygląd, aby Twoi klienci poczuli się jak na wakacjach, odwiedzając Twoją witrynę. Na przykład, jeśli zaimplementowałeś w swojej witrynie wyskakujące okienko Spin and Win, możesz je dostosować według okazji. Moduł wyskakujący i wygrywający Knowband zapewnia wiele atrakcyjnych motywów na prawie każdą ważną okazję, taką jak Boże Narodzenie, Halloween, Nowy Rok, Czarny piątek, Walentynki, Dzień Matki itp. Sprawdź Zakręć i wygraj w PrestaShop, Rozszerzenie OpenCart Spin i Win, Rozszerzenie Magento Spin and Win, Rozszerzenie Magento 2 Spin and Win, Zakręć i wygraj dla WooCommerce.

3. Zapewnij karty upominkowe

Posiadanie kart podarunkowych opartych na okazjach byłoby skutecznym pomysłem na marketing świąteczny, ponieważ karty podarunkowe osiągają dużą sprzedaż w okresie wakacyjnym. W 2016 podczas zimowych wakacji na karty podarunkowe wydano około miliarda 26 dolarów. Nadchodzące miesiące będą bardzo gorączkowe dla kupujących online, ponieważ będą musieli kupić wiele kart upominkowych dla swoich bliskich. Możesz zmniejszyć obciążenie ramion klientów, udostępniając im kartę podarunkową. Przygotuj karty podarunkowe na nadchodzący sezon wakacyjny. Nadaj swoim cyfrowym kartom upominkowym wygląd festiwalu. Na przykład możesz tworzyć tematyczne karty podarunkowe na Halloween, Święto Dziękczynienia, Czarny piątek, Boże Narodzenie itp. Karty podarunkowe będą miały przewagę w sprzedaży świątecznej. Czytać: Dlaczego cyfrowe karty podarunkowe są ważne dla Twojej firmy?

Chcesz dodać sekcję karty upominkowej do swojego sklepu? Wypróbuj nasz moduł Menedżera kart podarunkowych dla PrestaShop, OpenCart, Magento i Magento 2. Spójrz- Menedżer kart podarunkowych PrestaShop, Menedżer kart upominkowych OpenCart, Menedżer kart podarunkowych Magento, Magento 2 Gift Card Manager

4. Spraw, aby Twoi lojalni klienci poczuli się wyjątkowo

Przechyl się od pozyskiwania nowych klientów do obecnych klientów. Przynieś je z powrotem do swojego sklepu i pokaż, że Ci zależy. Zaoferuj specjalny prezent swoim lojalnym klientom. Spraw, by poczuli, że tęsknisz za nimi w swoim sklepie. Obecni klienci przyczyniają się do 40% sprzedaży. Więc nie idź tylko za nowymi klientami. Czytać: Strategie utrzymania klienta 6

5. Optymalizuj pod kątem urządzeń mobilnych

optymalizacja mobilna

Dodanie do świątecznych wskazówek marketingowych może zoptymalizować witrynę eCommerce pod kątem urządzeń mobilnych. Handel mobilny stanowił ponad X miliardów dolarów przychodów w sezonie świątecznym 35. (Źródło: Teren Marketing) Liczby wzrosły w 2018 i oczekuje się, że sprzedaż mobilna będzie przewyższać sprzedaż komputerów stacjonarnych w 2019. Niezależnie od tego, jakie masz pomysły, zaplanuj je z myślą o użytkownikach mobilnych. Upewnij się, że Twoja witryna jest dostosowana do urządzeń mobilnych. Jeśli nie, zoptymalizuj go już dziś! Niezastosowanie się do tego może kosztować ogromną stratę w sprzedaży e-commerce. Byłoby wspaniale, jeśli masz aplikacja mobilna?of your Brand.

6. Organizuj konkursy, oferuj prezenty

Innym pomysłem na marketing świąteczny byłoby uruchomienie kampanii wakacyjnych. Organizuj konkursy związane z festiwalami. Poproś użytkowników o udostępnienie treści generowanych przez użytkowników. Na przykład w Halloween możesz poprosić swoich klientów lub obserwujących o podzielenie się swoimi historiami związanymi z Halloween i zapewnienie prezentów osobom wymyślającym najciekawsze historie. W ten sposób będziesz mógł być świadkiem maksymalnego uczestnictwa i jednocześnie nadążać za duchem festiwalu. Jest to jeden z najlepszych pomysłów na przyciągnięcie uwagi użytkowników i większe zaangażowanie użytkowników.

7. Utwórz Nagrodę

Aktywni klienci online z niecierpliwością czekają na świąteczne sezony, aby zebrać duże rabaty i oferty na produkty. Chociaż klienci wykazują chęć zakupu, gdy nadchodzi sezon wakacyjny, podejmowanie decyzji o zakupie zajmuje dużo czasu. Stwórz poczucie pilności, ustawiając licznik czasu sprzedaży. Pozwól klientom poczuć, że mają ograniczony czas na skorzystanie z tej okazji. Wyraźnie podświetl czas na górze swojej witryny. Pomoże to w zwiększeniu skali konwersje wykres.

8. Wykorzystaj moc mediów społecznościowych

Klienci są bardzo aktywni w sieciach społecznościowych podczas festiwali. Ustal plan wykorzystania Facebooka, Instagrama lub Twittera, aby wykrzykiwać informacje o wakacyjnych wyprzedażach. Promuj i reklamuj swoje kampanie. To najlepszy czas, aby zostać zauważonym przez ludzi. Wymyśl interesujące i kreatywne posty.

9. Zacznij robić e-mail marketing

e-mail marketingu

Zacznij wysyłać e-maile do swoich subskrybentów. Przygotuj je na nadchodzący sezon wakacyjny. Poinformuj ich, co czeka na nich w tym świątecznym sezonie. Wysyłaj wiadomości e-mail w regularnych odstępach czasu, ale nie spamuj. Skuteczna kampania e-mail marketingowa może przyciągnąć wielu klientów. To może Cię zainteresować: Jak rozwijać swoją listę e-mail za pomocą wyskakujących okienek i sprawić, by były skuteczne?

10. Uruchom program poleceń lub lojalnościowych

Nie ma lepszego sposobu na zwiększenie sprzedaży świątecznej niż polecenie lub program lojalnościowy. Gdy gorączka zakupowa jest wysoka, pomoże Ci zmaksymalizować sprzedaż. Oferta punkty lojalnościowe za każdym razem, gdy klient dokonuje zakupu w okresie wakacyjnym. Oprócz programu lojalnościowego uruchom program polecający. Poproś użytkowników o skierowanie produktów ze sklepu do znajomych lub rodziny i nagradzaj je prezentem lub zwrotem pieniędzy po pomyślnym poleceniu. Dzięki modułowi Programów afiliacyjnych i rekomendacyjnych KnowBand nie tylko dostaniesz możliwość ustawienia programu rekomendacji, ale możesz także pozwolić klientom być partnerem stowarzyszonym w celu zdobycia kuponów upominkowych. Sprawdzić: Dodatek do programu afiliacyjnego i polecającego PrestaShop, Rozszerzenie programu afiliacyjnego i polecającego Magento, Rozszerzenie programu partnerskiego i rekomendacyjnego Magento 2

11. Darmowa dostawa

Darmowa wysyłka

Badanie przeprowadzone przez Invesp informuje, że 9 spośród konsumentów 10 twierdzi, że bezpłatna wysyłka jest głównym powodem zakupów online. Jeśli nie w inne dni, zdecydowanie powinieneś rozważyć pomysł dostarczenia Darmowa wysyłka?during the festive season. Feed it in the mind of customers by reminding them repeatedly about free shipping.

If you are worried about the profit, you can adjust the shipping cost in the product amount. The tag of “free shipping” shifts the focus from the increased product price. This would make a smart holiday marketing idea.

12. Skorzystaj z hashtagów

hashtags

Hashtagi zapewniają wysoki zasięg organiczny i zwiększają widoczność produktu. Ustaw od czasu do czasu hashtag dla swojej marki i zacznij go aktywnie używać na głównych platformach społecznościowych, głównie na Instagramie i Twitterze. Ale upewnij się, że hashtagi są odpowiednie. Hashtagi Twojej marki pozwolą Twoim obserwatorom łatwo rozejrzeć się po Twojej marce, produktach lub informacjach, wyszukując tylko zdefiniowany hashtag. Czytać: 4 powody, dla których powinieneś zacząć korzystać z Hashtagów na Instagramie

13. Przygotuj wideo

marketing wideo

To trend marketingu wideo. Filmy przyciągają o wiele więcej uwagi i zaangażowania niż obrazy lub teksty. Wykorzystaj to na swoją korzyść. Marki starają się dzielić szczęście, tworząc krótki, zabawny i dający wiadomość klip wideo. Możesz zastosować podobne podejście, aby Twoja marka wyróżniała się na tle innych. Film może nawiązywać osobistą więź między Twoją marką a obserwującymi.

Ostatnie słowo

Detaliści internetowi cieszą się z drugiej połowy roku, ponieważ jest to czas, gdy gwałtownie rośnie wykres sprzedaży. Jeśli zastosujesz właściwe podejście do realizacji wakacyjnych pomysłów marketingowych, możesz także zarobić ogromne zyski. Istnieje wiele innych pomysłów, które można uzyskać, jednak uważam, że te pomysły i porady dotyczące marketingu świątecznego 13 są najbardziej skuteczne, aby zwiększyć sprzedaż wakacyjną. Jeśli masz więcej punktów do dodania, daj mi znać w komentarzach poniżej.


Manish Barthwal

Manish Barthwal

Following his passion for writing, Manish has been providing value to his readers through his write-ups. He predominantly writes for the e-commerce industry. Apart from writing, Manish's love for cricket is unmatchable. He is an ardent cricket fan.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *