eCommerce platforms for starting a multi-vendor marketplace

Najlepsze platformy eCommerce do otwierania rynku wielu dostawców

Platformy e-commerce sprawiły, że dziś droga do sklepu internetowego jest tak łatwa. Najlepszą rzeczą jest to, że większość z tych platform jest open-source i nie trzeba płacić ani grosza za ich wykorzystanie do budowy witryny eCommerce. Gotowa strona eCommerce, co może być lepszego niż to? – Być może gotowa witryna giełdowa?

Większość platform eCommerce udostępnia podstawowe modele sklepów magazynowych. Jednak z senny wzrost rynków (jak Amazon, eBay, Etsy, Alibaba, Flipkart itp.) przedsiębiorcy są teraz bardziej skłonni do tego nowego model eCommerce oparty na wielu dostawcach.

W rezultacie programiści na całym świecie wymyślili różne rozwiązania, które pozwalają właścicielom witryn z modelami zasobów reklamowych przekonwertować ich witrynę na rynek wielu dostawców.

W tym blogu zamierzam wymienić i omówić najlepsze platformy eCommerce, które można łatwo wykorzystać do stworzenia rynku poprzez prostą instalację modułów.

1. Magento

Z obecnie więcej niż 251,287 działające na platformie Magento sklepy eCommerce na żywo, to jedna z najlepszych platform eCommerce na świecie. Z prawie 25% całkowitego udziału w rynku platform eCommerce, Magento jest popularną marką, która napędza wiele innych najlepszych marek, takich jak Burger King, Huawei, Pepe Jeans i Liverpool FC itp.

Magento to platforma Open-Source, a na pewno idealna platforma do budowy witryny eCommerce, szczególnie rynku dla wielu dostawców. Jednak pomimo tego, że Magento ma wiele odpowiednich funkcji wbudowanych w B2B eCommerce, nie może być używany jako platforma dla wielu dostawców w domyślnej formie.

Na szczęście, dzięki wysokiej elastyczności i ogromnej skalowalności, Magento można wprowadzić do funkcji wielu dostawców, instalując rozszerzenie Marketplace.

SOCZEWKI Rozszerzenie marketplace Magento Multi-vendor to niestandardowe rozwiązanie opracowane przez certyfikowanych programistów Magento. Po prostu instalując to rozszerzenie możesz przekonwertować istniejący magazyn Magento na magazyny na gotową witrynę marketplace. Wprowadza kilka nowych funkcji na platformę Magento, które ułatwiają działanie witryny marketplace. Te dodatkowe funkcje obejmują:

 • Zarządzanie rejestracją konta sprzedawcy

Zarządzanie rejestracją konta sprzedawcy

 • Zarządzanie zatwierdzeniem rachunku sprzedawcy i deklinacją

Zarządzanie zatwierdzeniem rachunku sprzedawcy i deklinacją

 • Zarządzanie dla różnych sklepów przez różnych sprzedawców

Zarządzanie dla różnych sklepów przez różnych sprzedawców

 • Zarządzanie wysyłaniem produktów przez sprzedawców

Zarządzanie wysyłaniem produktów przez sprzedawców

 • Zarządzanie dla zatwierdzenia lub deklinacji produktu przez sprzedawcę

Wszystkie listy wniosków o zatwierdzenie produktów

 • Zarządzanie prowizjami dla rynku i wiele więcej.

Zarządzanie dla prowizji giełdowych

Oprócz tych funkcji istnieje kilka innych funkcji, które można sprawdzić na demo rozszerzenia z linku podanego powyżej. Co więcej, istnieją również dodatki do Marketplace dla tego rozszerzenia, które można wykorzystać do dodania bardziej zaawansowanych funkcji do twojej witryny marketplace.

2. PrestaShop

PrestaShop to jedna z najlepszych platform eCommerce w krajach europejskich, która jest coraz popularniejsza na całym świecie. Jeśli jesteś właścicielem sklepu PrestaShop i myślisz o posiadaniu witryny Marketplace, jesteś na dobrej drodze.

Dzięki wyjątkowej elastyczności i doskonałemu wsparciu społeczności PrestaShop jest zawsze najlepszym wyborem do stworzenia witryny marketplace. Podobnie jak Magento, PrestaShop nie obsługuje domyślnie funkcji wielu producentów. Jednak dzięki bardzo aktywnej społeczności PrestaShop na tej platformie nie ma rzeczy niemożliwych.

Moduł sklepu PrestaShop opracowany przez deweloperów społeczności ekspertów sprawia, że ​​konwersja sklepu PrestaShop na stronę rynku jest tak łatwa. Wystarczy poświęcić chwilę na zainstalowanie modułu Marketplace w swoim sklepie, a także na bingo, jesteś teraz właścicielem witryny marketplace.

Oto szczegółowy opis kilku doskonałych funkcji oferowanych przez ten moduł PrestaShop:

 • Zapewnia lepszą kontrolę nad kontami sprzedawców

Jako administrator sklepu masz pełną kontrolę nad zarządzaniem różnymi kontami sprzedawcy w swoim sklepie marketplace. Możesz zarządzać listą dostawców i monitorować ją w spójny sposób. Oprócz tego możesz wyświetlić listę wszystkich sprzedawców w swoim sklepie marketplace.

Ustawienia ogólne Marketplace

 • Organ do zaakceptowania / odrzucenia żądania sprzedawcy

Jedną z niezwykłych cech tego modułu Marketplace jest wolność przechowywania administratora, aby zaakceptować lub odrzucić prośby sprzedawcy o dodanie produktów do ich sklepu na rynku. Wcześniej każdy sprzedawca musi utworzyć konto sprzedawcy na rynku, które może zostać zatwierdzone lub odrzucone przez administratora rynku.

 • Zarządza stawkami prowizyjnymi dla wielu dostawców

Zamów Mądre Prowizje Administracyjne

Administrator sklepu może płynnie zarządzać stawkami prowizyjnymi różnych dostawców w oparciu o globalny odsetek lub nawet ustalać stawki prowizyjne dla poszczególnych sprzedawców.

 • Możliwość ograniczenia kategorii produktów dla wielu sprzedawców-

Administrator sklepu może decydować o liczbie kategorii produktów, które mogą być użyte do dodania produktu przez wielu sprzedawców. Sprzedawcy mogą przesyłać produkty tylko w dozwolonych kategoriach.

 • Łatwe zarządzanie kontem sprzedawcy z przodu

Zarejestrowani sprzedawcy otrzymują panel sprzedawcy do zarządzania swoimi sklepami z Marketplace na samym przedzie. To najlepszy sposób na uratowanie sprzedawców przed trudnym panelem zaplecza i zapewnienie najprostszych i spersonalizowanych kontroli zarządzania na samym przedzie.

zarządzanie kontem sprzedawcy

Oprócz tych funkcji, dla Sprzedawców istnieje oddzielna kontrola w celu zarządzania ich sklepami. Co więcej, ten moduł jest również wspierany przez kilka Dodatki do Marketplace które można wykorzystać do rozszerzenia jego funkcji.

3. Drupal

Drupal to system zarządzania treścią Open Source, taki jak WordPress. Podobnie jak WordPress, Drupal również jest wspierany przez kilka modułów, które pomogą Ci uzyskać witrynę eCommerce.

Drupal nie oferuje funkcji do rozwijania witryny marketplace; ale jak każda inna platforma, może być dostosowana do zapewnienia funkcjonalności rynkowych poprzez Moduł Ubercart Marketplace. Jednak zdobycie strony z Drupalem na rynku jest nieco skomplikowane w porównaniu do tego, co widzieliśmy w Magento i PrestaShop.

Korzystanie z Drupala i Ubercarta wymaga pewnych umiejętności tworzenia stron internetowych, ponieważ nie jest to gotowe rozwiązanie. Dla początkujących łatwe jest zarządzanie rynkiem bez doświadczenia w projektowaniu.

Jednakże, jeśli jesteś doświadczonym technologicznie właścicielem biznesowym z pewnymi umiejętnościami rozwoju lub możesz pozwolić sobie na zatrudnienie programisty Drupala, może to być najbardziej elastyczna i najbardziej pożądana platforma, którą można chcieć posiadać na rynku. Jest trudny, trudny, ale też pełen potencjałów.

Z Drupalem i Ubercartem masz dostęp do naprawdę silnych narzędzi do zarządzania Administracją i Sprzedawcami. Sprzedawcy mają cały dostęp do śledzenia i realizacji zamówienia, które otrzymują na rynku. Ponadto mogą zobaczyć teorię sprzedaży.

Najlepszą opcją, jakiej może sobie życzyć administrator, jest zdolność platform do pracy z płatnościami masowymi PayPal, które można wykorzystać do dystrybucji zarobków sprzedawców bezpośrednio z panelu administracyjnego.

Lubiłem to? Spodoba ci się to

Joe Parker

We boast of the best in the industry plugins for eCommerce systems and has years of experience working with eCommerce websites. We provide best plugins for platforms like - Magento, Prestashop, OpenCart and Shopify . We also provide custom module development and customization services for the website and modules..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *