Jak zwiększyć przychody w 2021 roku

how-to-increase-your-revenue-in-the-year-2021

Firmy eCommerce widziały dużo wosku i zanikają po COVID-19. Nie jest już tak, że handlowcy mogą oczekiwać, że pójdą za nimi i nadal osiągają te same liczby w swoich normalnych procesach sprzedaży. Ponieważ firmy tną budżety lub wstrzymują się z projektami do czasu zakończenia pandemii, zachowania zakupowe uległy ogromnej zmianie. Aby zwiększyć sprzedaż i przychody, musisz zoptymalizować swój sklep eCommerce przed wejściem do 2021 r. Solidny plan połączony z innowacjami i technologią może zwiększyć Twoje przychody z handlu elektronicznego i ogólną sprzedaż. Zwiększanie sprzedaży i przychodów są powiązane, ale oddzielne priorytety, a każdy ma własną strategię. Chociaż strategie mogą być różne dla każdej z nich, powinny się wzajemnie uzupełniać. Zrozumienie, w jaki sposób sprzedaż i dochody są połączone oraz jak je ulepszyć, pozwala efektywnie wprowadzać na rynek i maksymalizować zyski. Oto kilka pomysłów, jak zaplanować strategię przychodów na 2021 r., Które mogą dodać trochę szumu Twojej firmie.

1. Przygotuj plan z ekspertami

Skorzystaj ze wskazówek ekspertów, aby rozpocząć 2021

Jest oczywiste, że każda firma potrzebuje planu, który pozwoli przezwyciężyć straty spowodowane pandemią. Bez silnej strategii sprzedaży sprzedaż się nie wydarzy. Na szczęście nie są one tak skomplikowane, jak mogłoby się wydawać. Poświęć trochę czasu na rozpoznanie najtrudniejszych przeszkód i rozwiązywanie problemów, aby je rozwiązać. Twój plan sprzedaży to w zasadzie dokument, który porządkuje pomysły, aż do ich ukończenia. Omów swoje strategie ze swoim zespołem i innymi członkami, którzy mogą przyczynić się do Twojego planu sukcesu. Uwzględnij strategie marketingowe, optymalizację treści, zgłębiaj potrzeby i opracuj lepszy plan dostaw. Analityk biznesowy może Cię przez cały czas prowadzić, a eksperci ds. Marketingu cyfrowego dodadzą do niego więcej.

2. Segmentacja rynku

Proces podziału rynku docelowego na mniejsze, bardziej zdefiniowane kategorie to segmentacja rynku. Korzystanie z różnych form segmentacji rynku pomaga docierać do konsumentów w oparciu o określone cechy, tworzyć skuteczniejsze strategie marketingowe i identyfikować możliwości na rynku. Klienci i odbiorcy są podzieleni na grupy, które mają wspólne cechy, takie jak dane demograficzne, preferencje, potrzeby lub lokalizacja. W ten sposób możesz dobrze skupić się na swoich odbiorcach i miejmy nadzieję, że uzyskasz dobry wynik.

3. Kierowanie reklam do właściwych firm

Skieruj reklamy na odpowiednie firmy, aby generować przychody w 2021 r

Skoncentruj się najpierw na rozwijaniu długoterminowych partnerstw biznesowych i sojuszy, a nie narzucaj. Zwróć się do firm lub osób, które pasują do Twojej firmy. Ktoś, kto już stara się przetrwać po pandemii, nie będzie właściwym wyborem. Firma wymaga wrażliwego podejścia podczas docierania do ludzi za pośrednictwem poczty elektronicznej lub połączeń telefonicznych. Gdyby firmy skontaktowały się ze mną w celu ustalenia, jak najlepiej współpracować, aby osiągnąć korzystny dla wszystkich wynik, byłbym bardziej skłonny do kontynuowania dyskusji i tworzenia relacji. Jeśli znajdzie się jakieś możliwości współpracy, to fantastycznie! Jeśli nie, to przynajmniej zapewnili nowe połączenie, aby pozostać w kontakcie i dodać wartość na drodze. Z niecierpliwością czekaj na budowanie długoterminowych relacji i współpracy, aby rozwijać się w roku 2021.

4. Buduj relacje z dostawcami usług uzupełniających

Aby iść równolegle z potentatami biznesowymi i dużymi markami eCommerce, kluczowe jest, aby działać ramię w ramię. Firmy współpracują również z innymi markami, aby współpracować przy różnych przedsięwzięciach, które mogą wzmocnić przywiązanie do marki, rozszerzyć ich zakres i zapewnić lepszą ofertę, zarówno w swoim sektorze, jak i kierowane do tych samych segmentów klientów. Istnieje wiele powodów, dla których firmy decydują się na udział w uzupełniającej się współpracy, znanej również jako co-branding. Główną zaletą współpracy z dostawcami usług uzupełniających jest to, że można wykorzystać ich wyszkolony personel i wiedzę. Zwiększa również bazę klientów, a współpraca uzupełniająca ułatwi uczestniczącym markom szybsze wytwarzanie towarów i usług po bardziej opłacalnych cenach, przy ulepszonych standardach zarządzania jakością.

5. Strategie marketingowe, które będziemy śledzić w 2021 roku

Marketing cyfrowy odnosi się do wszystkich rodzajów marketingu, w tym komputerów, smartfonów i innych urządzeń cyfrowych, które mają miejsce w różnych kanałach cyfrowych. Najczęściej przywoływane są strategie marketingu online, takie jak marketing w mediach społecznościowych, SEO, marketing e-mailowy, marketing treści, PPC i blogowanie. Oczekuje się, że w 2021 r. Potencjalnie stracisz wielu potencjalnych klientów, jeśli nie masz strony internetowej lub nie masz dobrej obecności w Internecie. Dlatego potrzebujesz całościowej strategii marketingu cyfrowego, która wykorzystuje różne kanały i zapewnia przewagę konkurencyjną Twojej firmie.

Marketing treści

Plany marketingowe na 2021 rok

Firmy typu Business to Business (B2B) i Business to Consumer (B2C) mogą korzystać z marketingu treści, aby rozszerzać swoje listy e-mailowe, promować media społecznościowe, zwiększać liczbę pobrań i generować więcej potencjalnych klientów lub sprzedaży. Zaletą content marketingu jest to, że marketing treści Analytics, możesz uzyskać dowolną kreatywność i łatwo monitorować postępy.

Skorzystaj z popularnych platform Social Media

Skuteczny plan marketingowy dla platformy mediów społecznościowych pozwala przyciągnąć więcej potencjalnych klientów, zaangażować lojalnych obserwujących i zwiększyć ruch w Twojej witrynie. Twój content marketing i płatne strategie reklamowe w mediach społecznościowych może być również wielkim komplementem. Możesz korzystać z platform mediów społecznościowych, takich jak Facebook, Instagram i Twitter, które mają ogromną bazę użytkowników.

Śledź swoich potencjalnych klientów za pomocą e-mailowych kampanii marketingowych

Potrzebujesz holistycznej strategii marketingu cyfrowego, która wykorzystuje różne kanały i zapewnia przewagę konkurencyjną Twojej firmie. Jedna z najpopularniejszych i najskuteczniejszych strategii marketingu cyfrowego dla firm od dawna e-mail marketingu. Możesz rozwijać swoją listę subskrybentów, angażować się w nią i sprzedawać ją za pomocą marketingu e-mailowego, zwiększając swoje szanse na przekształcenie pasywnych użytkowników w płacących klientów.

6. Czas skupić się na doświadczeniu klienta

Doświadczenie klienta to wrażenie, jakie robią Twoi klienci, jak jest obsługiwany przez Twoją firmę. Takie wartości wpływają na ich zachowanie i tworzą wspomnienia i emocje, które napędzają ich lojalność. Dla korporacji obsługa klienta szybko stała się najwyższym priorytetem i nie inaczej będzie w 2021 roku. Jeszcze nie tak dawno każda organizacja uważała, że ​​kluczem do pozyskania klientów jest jakość oferowanego produktu lub usługi. Klienci nie skupiają się już na swojej lojalności na cenie czy produkcie. Zamiast tego, ze względu na zdobyte doświadczenie, pozostają lojalni wobec firm. Twoi klienci Cię opuszczą, jeśli nie będziesz nadążać za ich rosnącymi wymaganiami.

  • Możesz oferują usługi dostawy do domu do klienta i Darmowa wysyłka kiedykolwiek możliwe.
  • Kup online i odbiór w sklepie (BOPIS) jest inny trend który będzie kontynuowany w roku 2021, a to zwiększy Twoje zaangażowanie klientów w sklepie.
  • Dać spersonalizowane doświadczenie użytkownika swojemu klientowi i pozwól mu poczuć się wyjątkowym. Korzystając z historii zakupów, zawsze możesz skontaktować się z nimi za pośrednictwem poczty e-mail z produktami pasującymi do ich klimatu.
  • oferta wiele opcji wysyłki i płatności w swoim sklepie eCommerce i zobacz, co nowego możesz do niego dodać.
  • Dla nowej normalności utrzymuj higiena i weź wszystkie środki bezpieczeństwa podczas dostarczania produktów na wyciągnięcie ręki, a także w sklepie detalicznym.

Podsumowanie:

W przypadku różnych organizacji termin „sprzedaż” ma wiele definicji i odnosi się do szerokiej gamy praktyk związanych z planowaniem i osobistym kontaktem z klientem, których używasz do zawierania transakcji dotyczących produktu lub usługi. Aby mieć pewność, że Twoja sprzedaż jest przygotowana i gotowa, aby Twoja firma uczyniła rok 2021 rokiem decydującym i zobacz, czy chaos 2020 zmusił Cię do dywersyfikacji lub ewolucji. Możesz wykorzystać wyżej wymienione taktyki do rozwoju biznesu i dodać spersonalizowaną obsługę klienta do każdej interakcji, którą wykonujesz z klientami. W dzisiejszych czasach konsumenci mają większą kontrolę i opcje niż kiedykolwiek. W ten sposób jesteś odpowiedzialny za rozważenie ich pragnień i rozpoznanie ich. Będziesz budować lojalność wobec marki, jeśli upewnisz się, że ich zaangażowanie w Twoją firmę jest płynne, przyjemne i stale się poprawia.

Zalecane lektury:

Vishakha Nathani

Vishakha Nathani

Vishakha can be found writing, crafting or digging Earth. Her love for writing made her switch her profession from a Geologist to a Writer. Additionally, she likes keeping herself engaged in crafting and redecorating spaces. You might found her posting 3 am poetry on her Instagram story. Her proclivity for writing is never-ending.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *