Jak zmniejszyć zwroty poświąteczne dla handlu elektronicznego?

reduce-post-holiday-returns-for

Wraz z nadejściem sezonu świątecznego kupcy szykują się do ataku, który niewątpliwie będzie towarzyszył sezonowi wręczania prezentów. Podczas gdy w okresie świątecznym szczytu liczba zakupów wzrasta, wykonanie pierwotnej transakcji nie oznacza, że ​​sprzedaż została zakończona. Zwroty są nieuniknioną częścią następstw sezonu świątecznego, niezależnie od tego, dlaczego ktoś zdecyduje się zwrócić prezent. Sprzedawcy internetowi powinni mieć proaktywne rozwiązanie, aby chronić się przed stratami finansowymi. Istnieją dwa sposoby, w jakie sprzedawca może ponieść stratę w okresie świątecznym, zmiany cen i więcej zwrotów produktów. Bardzo ważne jest zmniejszenie zwrotów, aby utrzymać równowagę. Oszustwa związane ze zwrotami są poważnym problemem, zwłaszcza po okresie świątecznym, i mogą mieć znaczący wpływ finansowy na wyniki finansowe firmy. Sprzedawcy detaliczni mogą jeszcze bardziej złagodzić ból związany z przeciążeniem zwrotów, śledząc każdy zwrot i mając kompleksową widoczność i kontrolę nad tymi przedmiotami. Zwroty monitorowane w czasie rzeczywistym przyspieszają odsprzedaż towarów, które są w dobrym stanie. Zmniejsza to rabaty, a jednocześnie zapewnia dokładną widoczność zapasów. W tym blogu podkreśliliśmy znaczenie zmniejszenia zwrotu, a wraz z tym wymieniliśmy niektóre z naszych modułów, które pomagają w zmniejszeniu zwrotów.

Najlepsze praktyki rozwiązywania problemu zwrotu poświątecznego

Najpierw dowiedz się, jakie są główne przyczyny zwrotów, a zgodnie z naszymi badaniami rozmiar produktu, dopasowanie, brak zdjęć produktów, fałszywe lub teraz recenzje to tylko niektóre z powodów, które powodują zwroty. Innym powodem może być niezdecydowanie. Korzystanie z dodatkowych wtyczek może pomóc Twoim klientom w dokonaniu właściwego wyboru i znalezieniu idealnego produktu. Oto krótki przewodnik dla Ciebie.

Jak Tabela rozmiarów może pomóc w zmniejszeniu zwrotów?

Tabela rozmiarów produktu Magento

Większość zwrotów odzieży online wynika z niezadowolenia klienta z dopasowania. Dotyczy to nie tylko właścicieli internetowych sklepów odzieżowych. Wiele produktów, takich jak śpiwory, wędki i meble, wymaga pewnego rodzaju dopasowania. Wysokie stopy zwrotu są często powiązane z trudnościami z wielkością i może to stanowić problem, gdy w sklepie panuje duży ruch. Okres świąteczny to jeden z tych dni. Aby uniknąć zwrotów rozmiarów, możesz dodać do swojego sklepu tabelę rozmiarów. Knowband oferuje moduł tabeli rozmiarów dla Magento 2, Magento, PrestaShop, OpenCart platformy.

Filmy o produktach zwiększają konwersję

filmy-produkty-zwiększają-konwersję

Brak zdjęć produktów lub niewidoczność produktu fizycznie to kolejny czynnik, który odgrywa kluczową rolę przy szukaniu powodów zwrotu produktu. Klienci kupujący Twój produkt powinni znać dokładne szczegóły produktu. Pisanie ich czasami nie wystarcza. Możesz dostarczyć film wideo swojego produktu, który z pewnością da jasny obraz produktu. Bez pomocy technicznej lub zmian w kodzie, dzięki wtyczkom wideo produktów, możesz łatwo wyświetlać filmy z YouTube, Vimeo lub DailyMotion na stronach produktów. Wprowadzając adres URL wideo w formularzu wideo produktu, e-sprzedawca może bez wysiłku publikować filmy o produktach. Wtyczka wideo produktu opracowana przez knowband jest dostępna dla PrestaShop, OpenCart, Magento 2, Magento Platformy eCommerce.

Karta podarunkowa to łatwa opcja zakupu

oferta-karta-podarunkowa-do-przygotowania-sklepu-internetowego-na-sezon-wakacyjny

W dzisiejszym świecie każdy właściciel firmy eCommerce interesuje się tym, jak zdobyć klientów. W branży eCommerce cyfrowe prezenty to nowy trend. Karty podarunkowe zyskują coraz większą popularność wśród kupujących, ponieważ pozwalają kupującym wręczać karty podarunkowe swoim bliskim zamiast spędzać czas na szukaniu prezentu. Podczas świątecznych wyprzedaży dodanie karty podarunkowej do produktów może być świetnym czynnikiem konwersji. Wielu niezdecydowanych kupujących spędza godziny na szukaniu odpowiedniego produktu dla swoich bliskich. To czasami działa, a czasami nie, a otrzymany zwrot zwraca produkt. Oszczędź sobie i sprzedaży w sklepie z tego. Zamiast tego zaoferuj niestandardową opcję karty podarunkowej, która nie tylko zmniejsza liczbę zwrotów produktów, ale także zwiększa wskaźnik pozyskiwania klientów. Kiedy ktoś daje kartę podarunkową swoim bliskim, buduje zaufanie do marki wśród nowych nabywców, a to zmniejsza szanse na powrót. Karta podarunkowa Knowband jest bardzo popularna wśród sprzedawców PrestaShop, Opencart, Magento, Magento 2 sklepy.

Przegląd produktu zapewnia klienta

recenzja-produktu zapewnia-klientom-redukuje-zwroty

Opinie, referencje konsumentów, zdjęcia, oceny itp. to przykłady opinii klientów. Podczas sprzedaży online upewnij się, że pytasz, zbierasz i wyświetlasz opinie o produktach na swoich stronach produktów. Dlaczego przegapić okazję? Przeglądy mogą pomóc w ograniczeniu zwrotów poświątecznych. Nie ma znaczenia, jakiego rodzaju dowody społeczne stosujesz, o ile są one istotne dla Twoich odbiorców. Większość witryn e-commerce radzi sobie z recenzjami i tradycyjnymi ocenami w postaci gwiazdek. Zawsze pamiętaj o pokazywaniu prawdziwych ocen i recenzji produktów. Prawda jest taka, że ​​większość internautów jest przyzwyczajona do odkrywania fałszywych recenzji, a niektóre badania wykazały, że posiadanie tak wielu 5-gwiazdkowych recenzji może wpłynąć na współczynnik konwersji. Prawdę mówiąc, każdy klient jest bardziej skłonny do zakupu w witrynie internetowej, która wyświetla opinie klientów. Możesz również zachęcać klientów rabatami lub kuponami, gdy zrzucą recenzję produktu. Korzystanie z wtyczki takiej jak Knowband’s Przejrzyj przypomnienie i zachętę może pomóc.

Return Manager może ułatwić Ci pracę

kierownik ds. zwrotów zamówień

Świąteczne wyprzedaże to najlepszy czas dla firm internetowych. Nawet po wielu próbach optymalizacji sklepu są szanse, że napotkasz zwroty produktów w swoim sklepie. Zwiększa to sprzedaż poświąteczną dzięki zakupom hurtowym. Aby obsłużyć te zwroty, możesz polegać na sprawnym oprogramowaniu, które może zmniejszyć wszystkie Twoje wysiłki. Menedżer zwrotów produktów Knowband! Jest to jedna z takich wtyczek, która należy do najlepiej sprzedających się platform takich jak PrestaShop, Opencart i Magento. Umożliwia sprzedającemu zarządzanie zwrotami, zwrotami i anulowaniem zamówień. Umożliwia także klientom upuszczanie wiadomości i dodawanie zdjęć w celu uzasadnienia powodu zwrotu.

w Moduł Menedżera Zwrotów, kierownik sklepu może dodać wiele powodów zwrotu i umożliwić użytkownikom wybór ich. Ważne jest, aby dodać politykę zwrotów, a menedżer zwrotów Knowband pozwala to zrobić. Aby na bieżąco informować użytkowników o statusie zwrotu, możesz również wysyłać powiadomienia e-mail. Moduł wyświetla listę wszystkich zwrotów produktów, które są aktywne lub oczekujące.

Zobacz demo wtyczki zarządzającej Magento 2 Return tutaj. Kliknij na linki do PrestaShop dzięki Magento Wtyczki Menedżera Zwrotów.

Myśl finału

Zresetuj swoje nastawienie na zwroty produktów, zanim sezon świątecznych zakupów rozpocznie się z pełną mocą. Pamiętaj, że kupujący, którzy mają świetne doświadczenia ze zwrotami, są bardziej skłonni do powrotu. Klienci, którzy wracają, oznaczają nowe perspektywy sprzedaży. Spodziewaj się kilku kolejnych odsprzedaży z nowym nastawieniem i strategią oraz pamiętaj o odpowiednim budżecie. Kilka modułów może pomóc w zmniejszeniu zwrotów. Daj nam znać, jeśli ten blog okaże się pomocny.

Vishakha Nathani

Vishakha Nathani

Vishakha can be found writing, crafting or digging Earth. Her love for writing made her switch her profession from a Geologist to a Writer. Additionally, she likes keeping herself engaged in crafting and redecorating spaces. You might found her posting 3 am poetry on her Instagram story. Her proclivity for writing is never-ending.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *